Jump to content

Με τι συνοδευεις τον καφε σου;


Καφε και;  

32 members have voted

  1. 1. Τι τρωτε

    • Κρουασαν
      5
    • Μπισκοτα
      8
    • Κεηκ
      4
    • Μαφινς
      3
    • Τσουρεκι
      2
    • Γλυκο
      3
    • Δημητριακα
      3
    • Ψωμι βουτυρο-μαρμελαδα-μελι
      3
    • Σοκολατακια
      1
    • Δεν προλαβαινω
      4
    • Ο,τι βρω μπροστα μου
      5
    • Αλμυρο
      2
    • Τιποτα
      10
    • Τσιγαρο (αν και δε τρωγεται βρε Αγκο!)
      2
    • Ντονατς
      2
    • Παγωτο
      1


Recommended Posts

Ε αφου μιλαμε για καφεδακι.....

Σκετο ή τρωτε τιποτα;

Εγω πχ οταν ειμαι σε μπαρ (βλ.Ιταλια) ενα κρουασανακι ή κορνετο (οπως το αποκαλουν οι Ιταλοι) θα το χτυπησω

Σπιτι οτιδηποτε σε γλυκο...εξαρταται τι εχω

Οταν ειμαι Ελλαδα κεηκ μαμας και οταν τελειωσει (γιατι τελειωνει σε χρονο dt ειδικα οταν το τσακιζουν οι φιλοι) κανα μαφιν απο τη γνωστη αμερικανικη αλυσιδα καφε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επειδή δε βάζω καθόλου ζάχαρη, κάτι γλυκό το τσιμπάω ευχαρίστως. εξαίρεση το πρωϊνό που τρώω λίγο απ΄όλα και ο καφές στη δουλειά που πάει πάντα μόνος του!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΙΝΩ ΧΩΡΙΣ ΖΑΧΑΡΗ ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΙΚΡΑ!!!

ΤΟΝ ΣΥΝΟΔΕΥΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΓΛΥΚΟ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βρε Winny,

δεν έβαλες το

ΤΣΙΓΑΡΟ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχαχαχα..... emoops σορρυ βρε Αγκο....αλλα το ξεχασα :rolleyes: .....φταιει οτι το'χω κοψει εδω και κανα χρονο :cool10: ....βασικα κατι παραπανω :splaaaats:

Αντε μη σου χαλασω χατηρι....αλλα δε θα γινει τσιγαροκουβεντα εδω μεσα....εχουμε τοπικ!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστώ που εισακούστηκε η επιθυμία μου!!!!

δεν ξέρω πίνω καφέ για να καπνίσω, ή ανάβω τσιγάρο για να πιω καφέ

(οι σύγχρονοι νέοι έχουν σοβαρά διλήμματα...)

και να τονίσω και το ριζοσπαστισμό του σύγχρονου Νεοέλληνα

που αντίθετα με τα πανευρωπαϊκώς διαδεδομένα

μόνο τσιγάρο και καφέ το πρωί

μεσημέρι (απογευματάκι μάλλον) τσιμπάει κάτι

και το βράδυ ξεκ...!"£$°* εεεε.... τρώει τον άμπακο!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπισκότα, γιατί και είναι εύκολο να τα βρεις αλλά και δε λερώνεσαι, που σημαίνει ότι μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο ταυτόχρονα, πχ υπολογιστής, διάβασμα κλπ.

Αν έχω την ευκαιρία τρώω κανονικό πρωινό: ομελέτα με μπέικον και τυρί και ψωμί ψημένο με καμιά μαρμελάδα και και και...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τον πρωινό μου καφέ (αν πιω), με τοστ ή δημητριακά ότι τρώω για πρωι ας πούμε...τους υπόλοιπους (αν πιω) με τίποτα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Soft american cookies ή muffins ή toffee fudge ή σκωτσέζικα shortbreads ή οτιδήποτε άλλο γλυκό βρίσκεται σε ακτίνα 1 χιλιομέτρου από το σπίτι. Κι άντε να δούμε πώς θα αδυνατίσουμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Soft american cookies ή muffins ή toffee fudge ή σκωτσέζικα shortbreads ή οτιδήποτε άλλο γλυκό βρίσκεται σε ακτίνα 1 χιλιομέτρου από το σπίτι. Κι άντε να δούμε πώς θα αδυνατίσουμε...

μες στην ελληνικη παραδοσιακη διατροφη μου σαι ρε σοβ

να σου πω τα χες και στο χωριο σου αυτα???

ασε που ναι μπιχλα σκετη απο αποψη θρεπτικη

μπλιαχ θα ξερασω μες στον τοξινοκωλουαδατανθρακα απο πρωι πρωι

ελπιζω να καταπινεις κανα γαλα να τρως και κανα φρουτο κατιτις σε ακατεργαστο ρε παιδι μου εκει στο ινγκλαντ

πλακα πλακα ωραιο και το σκετο ινκλαν χωρις κου και του

ετσι θα τη λεω την αγγλια απο δω και περα χαχα ΙΝΚΛΑΝ!χα κακοοο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να σου πω τα χες και στο χωριο σου αυτα???

Στης μάνας μου μόνο γιατί στου πατέρα μου έχουμε μόνο δίπλες, αμυδγαλωτά, κουραμπιέδες και καρυδόπιτες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Soft american cookies ή muffins ή toffee fudge ή σκωτσέζικα shortbreads ή οτιδήποτε άλλο γλυκό βρίσκεται σε ακτίνα 1 χιλιομέτρου από το σπίτι. Κι άντε να δούμε πώς θα αδυνατίσουμε...
μες στην ελληνικη παραδοσιακη διατροφη μου σαι ρε σοβνα σου πω τα χες και στο χωριο σου αυτα???ασε που ναι μπιχλα σκετη απο αποψη θρεπτικημπλιαχ θα ξερασω μες στον τοξινοκωλουαδατανθρακα απο πρωι πρωιελπιζω να καταπινεις κανα γαλα να τρως και κανα φρουτο κατιτις σε ακατεργαστο ρε παιδι μου εκει στο ινγκλαντπλακα πλακα ωραιο και το σκετο ινκλαν χωρις κου και τουετσι θα τη λεω την αγγλια απο δω και περα χαχα ΙΝΚΛΑΝ!χα κακοοο
εγω παλι θα πιω γαλα θα φαω ενα φρουτο αν και κανω την καρδια μου πετρα για να το κανω αυτο ειναι απιστευτο σπασιμο να μασας σκληρο πραμα πρωι πρωι θα φαω ενα βραστο αυγο τριτη πεμπτη και σαββατο και κανα παξιμαδι η τιποτα σε δημητριακο ολικης αλεσεωςα και πινω και νερο αν μπορεσωτο μεγαλο προμπ ειναι οτι τρωγοντας αυτα,με το που φυγω απο το σπτιτι αντε πες κανα εικοσαλεπτο μετα θελω να κανω κακαααααααααααα μου χαααααααααααααααααααααααααααααχα :P
να σου πω τα χες και στο χωριο σου αυτα???
Στης μάνας μου μόνο γιατί στου πατέρα μου έχουμε μόνο δίπλες, αμυδγαλωτά, κουραμπιέδες και καρυδόπιτες.
αααααααα ωραιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιια πρεπει να ναι στου μπαμπααα σου! :rolleyes:καλα ρε σεις το θεμα ηταν με τι πινουμε καφεεε????τωρα ειδα... emconfused παρεξηγησισ!γω νομιζα εγραφα στο τι τρωμε για πρωινοδεν πινω καφε!μου χει μεινει αναπηρια απο κατι παλιες τραυματικες coffee εμπειριες ... που προσφερα στον εαυτο μου τωρα μου ρχεται να ξερασω και μονο στη γευση οποιoυδηποτε καφε
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.