Jump to content

[υποψ.αγροτικός] χρονος για μεταβαση μετά την παραλαβή του διορισμού;


Βικη

Recommended Posts

Ξερει κανεις μεσα σε ποσες μερες -απο τη στιγμη που θα ερθει ταχυδρομικα ο διορισμος -πρεπει κανεις να παρουσιαστει στο αγροτικο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε 10 εργάσιμες μέρες ή σε 10 ημερολογιακές; Και κάτι άλλο ακόμα....Απο πότε ξεκινάει να μετράει αντίστροφα;

Ηρθε ο ταχυδρόμος την παρασκευή, δε με βρήκε,άφησε χαρτάκι για συστημένο το είδα σήμερα(πρίν λίγο) και θα πάω αυριο πρωί να παραλάβω...σε 10 (εργάσιμες ή ημερολογιακές) από πότε απο την παρασκευή ή από αύριο που θα πάω να παραλάβω το διορισμό μου από τα ΕΛΤΑ;

Οποιος ξέρεις ας φωτίσει λίγο....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φιλε μου τελικως ειχα δικιο.Ειδα την αποφαση διορισμου(μολις τη παραλαβεις θα το δεις στο εδαφιο 8) και γραφει για αποκλειστικη προθεσμια 10 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΩΝ ημερων απο την επιδοση της αποφασης τοποθετησης τους.Σε σενα μετραει δηλαδη απο τη μερα που θα τη παραλαβεις απο το ταχυδρομειο.Καλου-κακου παρε μια ποδειξη που θα αναγραφει την αυριανη ημερα επιδοσης του διορισμου σου.Οποτε προσοχη σε ολους,μη χασει καποιος αδικα το αγροτικο του.

Παντως την αποφαση διορισμου δεν τη ζητανε στα γραφεια προσωπικου των νοσοκομειων,εκει εχουν ηδη το φακελο σας και σας περιμενουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστουμε Akos.. χρησιμο πολυ να ξερουμε τα περιθωρια..

Απο τη στιγμη που ερχεται η ειδοποιηση ξερετε ποσες μερες περιθωρια υπαρχουν για να παει κανεις στο ταχυδρομειο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστουμε Akos.. χρησιμο πολυ να ξερουμε τα περιθωρια..

Απο τη στιγμη που ερχεται η ειδοποιηση ξερετε ποσες μερες περιθωρια υπαρχουν για να παει κανεις στο ταχυδρομειο?

Να΄σαι καλα..

Αυτο πιστευω μονο απο το ιδιο το ταχυδρομειο μπορεις να το μαθεις.Μη ντρεπεσαι να πας να ρωτησεις,οι υπαλληλοι ξερουν τη συγκεκριμενη κατασταση καθως και οτι πολλοι θελουν να καθυστερησουν το διορισμο τους για διαφορους λογους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Παραλαβή διορισμού σε άλλη διεύθυνση, εκτός του τόπου μόνιμης κατοικίας

επιθυμώ να πάω στο μέρος όπου είναι το αγροτικό μου.

Μπορώ να δηλώσω να έρθει το χαρτί διορισμού μου, στην περιοχή του αγροτικού μου..

σε διέυθυνση συγγενή ή φίλου όπου και θα φιλοξενηθώ.

Κάπου είχα διαβάσει κάτι σχετικό? γίνεται?

δηλώνω να σταλεί σε άλλη διεύθυνση στο υπουργείο?ταχυδρομείο περιοχής όπου μένω?

μπορώ να μην κάνω τίποτα από όλα αυτά και απλώς να πάω στο νοσοκομείο του αγροτικού μου

και όταν φτάσει εκεί η λίστα με τους διορισμένους να διοριστώ κανονικά?Αλλά τι θα γίνει

με το χαρτί του διορισμού που θα έρθει σπίτι μου και έπειτα και ο ταχυδρόμος αφήσει ειδοποιητήριο?

Δεν θα το παραλάβω και θα γυρίσει στο υπουργείο?θα θεωρήσουν ότι δεν αποδέχτηκα το αγροτικό,μέχρις ότου στείλει το νοσοκομείο στο υπουργείο σχετικά χαρτιά ότι διορίστικα και το δουν....

sorry αν κούρασα κάποιους με αυτό το μπλά-μπλα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Sorry αν έχει ξανααπαντηθεί το θέμα, αλλά δεν μπόρεσα κάπου να το βρω!

Με το που βρίσκουμε το χαρτί απ'τα ΕΛ.ΤΑ για τον διορισμό, τι κάνουμε?

thanks!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το συστημένο μένει 15 μέρες στο ταχυδρομείο (ημερολογιακές) και αφού το παραλάβεις έχεις άλλες 10 μέρες για να παρουιαστείς!

Καλή αρχή!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το συστημένο μένει 15 μέρες στο ταχυδρομείο (ημερολογιακές) και αφού το παραλάβεις έχεις άλλες 10 μέρες για να παρουιαστείς!

Καλή αρχή!

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ Scrubs!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την ίδια απορία είχα και εγώ... η απάντηση είναι δεν ξέρω... τα χρονικά περιθώρια πάντως είναι αυτά που ανέφερα παραπάνω, βέβαια πιστεύω ότι το να καθυστερήσεις μερικές μέρες ακόμα να παρουσιαστείς δε θα δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα... στο ταχυδρομείο πάντως δεν μένει πάνω από 15 μέρες το συστημένο, μετά επιστρέφεται στον αποστολέα, το γράφει πάνω στο ειδοποιητήριο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Να ρωτησω κατι που δεν το εχω ξεκαθαρισει; Τι γινεται στην περιπτωση που δεν παμε να παραλαβουμε καθολου απο τα ΕΛΤΑ το χαρτι διορισμου; (οχι να παραιτηθουμε, αλλα να μην παραλαβουμε καθολου) Μηδενιζονται τα μορια μας ή μπορουμε να συμμετασχουμε κανονικα σε επομενη προκυρηξη;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ρωτησω κατι που δεν το εχω ξεκαθαρισει; Τι γινεται στην περιπτωση που δεν παμε να παραλαβουμε καθολου απο τα ΕΛΤΑ το χαρτι διορισμου; (οχι να παραιτηθουμε, αλλα να μην παραλαβουμε καθολου) Μηδενιζονται τα μορια μας ή μπορουμε να συμμετασχουμε κανονικα σε επομενη προκυρηξη;

4. Σε περίπτωση μη αποδοχής διορισμού, ή παραίτησης πρίν από την συμπλήρωση της υποχρεωτικής προεκπαίδευσης ή την υπηρεσία υπαίθρου, οι γιατροί δεν έχουν δικαίωμα επιλογής θέσης, αλλά διορίζονται και τοποθετούνται εκ νέου για εκπλήρωση ή συμπλήρωση της υπηρεσίας υπαίθρου σε κενά Κ.Υ. και Π. Ι. κατά την κρίση της υπηρεσίας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ρωτησω κατι που δεν το εχω ξεκαθαρισει; Τι γινεται στην περιπτωση που δεν παμε να παραλαβουμε καθολου απο τα ΕΛΤΑ το χαρτι διορισμου; (οχι να παραιτηθουμε, αλλα να μην παραλαβουμε καθολου) Μηδενιζονται τα μορια μας ή μπορουμε να συμμετασχουμε κανονικα σε επομενη προκυρηξη;

4. Σε περίπτωση μη αποδοχής διορισμού, ή παραίτησης πρίν από την συμπλήρωση της υποχρεωτικής προεκπαίδευσης ή την υπηρεσία υπαίθρου, οι γιατροί δεν έχουν δικαίωμα επιλογής θέσης, αλλά διορίζονται και τοποθετούνται εκ νέου για εκπλήρωση ή συμπλήρωση της υπηρεσίας υπαίθρου σε κενά Κ.Υ. και Π. Ι. κατά την κρίση της υπηρεσίας.

και παλι εξαρταται απο την περιπτωση!!!ξερω περιπτωσεις με 1 μοριο που απλα μηδενιστηκε το μοριο και ξαναδηλωσαν!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.