Jump to content

Αδιακρισία και έλλειψη εμπιστοσύνης


Recommended Posts

Ένας φίλος, γνωρίζοντας τον κωδικό του msn της κοπέλας του, μπήκε και είδε τα άτομα που εκείνη είχε κάνει add. Ακόμα χειρότερα, της το είπε (ενοχές). Φυσικά τώρα εκείνη σκέφτεται να τον χωρίσει. Λογικό ή παράλογο? Πείτε μου ρε παιδιά γιατί φαίνεται να είμαι ο μόνος εκ των φίλων που του λέει οτι η κοπέλα έχει δίκιο κι έχω χάσει τη μπάλα! :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Last Reply

Νομίζω πως έχει δίκιο η κοπέλα... Όταν είσαι με κάποιο άτομο...δεν το εμπιστεύεσαι καθόλου;;; Νόμιζα πως ήταν προνόμιο των γυναικών να ελέγχουν κλήσεις και μηνύματα στο κινητό...αλλά προφανώς παντού υπάρχει ένας μύθος...!

Ας της εξηγήσει ήρεμα και ωραία, γιατί το έκανε. Ίσως, να τον καταλάβει και να το συγχωρήσει. Αν, όμως, κάνει συχνά τέτοιες "παρακολουθήσεις" ο φίλος σου...μάλλον την έχει άσχημα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κ ο χωρισμός είναι μια κουβέντα εδώ που τα λέμε. Σίγουρα η ανασφάλεια πνίγει την κοπέλα, αλλά πρέπει να κοιτάξουν μήπως κ βρούν κάποια λύση. Αλλίώς ναι θα πρέπει να χωρίσουν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δικιο εχει ο φιλος σου. Και εγώ ξέρω της δικιάς μου :)

και μιας και μου το θυμησες κατσε να τα ελεγξω :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η κοπέλα έχει δίκιο..Βέβαια απ'την άλλη,αν ο φίλος της έχει υποπτευθεί ότι είναι κερατάς και μπήκε στο msn της και είδε adds nicknames όπως 'hot_greek_lover','23+',κλπ τότε έχει κι αυτός ένα μικρό δίκιο :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σωστά Άννα. Όπου υπάρχει καπνός υπάρχει κ φωτιά, αλλά η πολύ καχυποψία σκοτώνει τον έρωτα. Επίσης το αντίθετό είναι εξίσου άσχημο. Το να είναι εντελώς αναίσθητός ο/η σύντροφος. Στον έρωτα θέλοντας κ μή υπάρχει το στοιχείο της ζήλειας. Αρκεί να μη φτάνει σε παθολογικά επίπεδα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένας φίλος, γνωρίζοντας τον κωδικό του msn της κοπέλας του, μπήκε και είδε τα άτομα που εκείνη είχε κάνει add. Ακόμα χειρότερα, της το είπε (ενοχές). Φυσικά τώρα εκείνη σκέφτεται να τον χωρίσει. Λογικό ή παράλογο? Πείτε μου ρε παιδιά γιατί φαίνεται να είμαι ο μόνος εκ των φίλων που του λέει οτι η κοπέλα έχει δίκιο κι έχω χάσει τη μπάλα! :splaaaats:

Αυτός είναι σε καλό σημείο ακόμα… εγώ έψαχνα προγράμματα για να το σπάσω…

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν κατάλαβα γιατί να τον χωρίσει...?

δηλαδή είχε πονηρά να κρύψει και τα είδε...?

μάλλον αυτός πρέπει να την χωρίσει...

ε όχι και όλα δικά μας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διαφωνώ Ανία. Έχει ή δεν έχει να κρύψει, υπάρχει κάποιος προσωπικός χώρος που δε νοείται να επεμβαίνει κανείς, ακόμα κ ο σύντροφος σου. Σίγουρα, μοιράζεσαι αρκετά με τον άλλον/η αλλά κρατάς κ για σένα κάτι. Για μένα ήταν πολύ άσχημο κ κατινίστικο αυτό που έκανε, αλλά σίγουρα κάποια ένδειξη θα είχε για να το κάνει. Σίγουρα, αν είχε εκφράσει το παράπονό του σχετικά με το MSN πιθανόν να είχε διευθετηθεί το θέμα.

Πές του φίλου σου να χαλαρώσει λίγο γιατί θα χάσει την κοπέλα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπορεί να είμαι λάθος αλλά όταν έχεις σχέση και μάλιστα σοβαρή...το msn (μιλάμε για msn και όχι ημερολόγιο... ή εξομολόγηση...)

δεν νομίζω να αποτελεί τον προσωπικό χώρο... εκτός και αν ο προσωπικός χώρος είναι δικαιολογία για αλλά παράθυρα... οπότε και ο φίλος μας εδώ είχε δίκιο...

αν υποψιαζόμουν κάτι και είχα πρόσβαση σε τέτοιους χώρους και εγώ θα έμπαινα να δω... και μόνο από περιέργεια...

πόσο μάλλον αν κάτι υποψιαζόμουν...

μην πει καμία ότι δεν θα το έκανε... δεν θα το πιστέψω...

όπως και δεν θα πιστέψω ότι δεν έχει καμία κρυφοκοιτάξει το κινητό... όταν δόθηκε η ευκαιρία... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ είμαι σάικο που θα με κολακευε να κάνει κάτι τέτοιο? Αυτό θα πει ότι ψοφάει για την πάρτη μου :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνώ με τον Άγγελοςπάουερ.Έχει τύχει να ψάξουν το κινητό μου,κι όχι μόνο αυτό αλλά να αποθηκεύουν και νούμερα που θεωρούν ύποπτα!! emeleos. Σίγουρα δεν έχεις εμπιστοσύνη στον άλλον μετά απ'αυτό.Είχα θυμώσει πολύ τότε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επιπλέον να ρωτήσω κάτι...?

εγώ δεν θα το θεωρούσα αυτό λόγο χωρισμού... εσείς το θεωρείτε?

αν ο άλλος έχει μια ανασφάλεια και το λεει

νομίζω πως αν πραγματικά μας ενδιαφέρει... το συζητάμε και του βγάζουμε όλες τις ύποπτες εμμονές που έχει...

τέσπα... δεν ξέρεις τι συμβαίνει στο κάθε ζευγάρι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η εμπιστοσύνη, ουσιαστικά η ειλικρίνεια, είναι κατ'εμέ βασικότατα θεμέλια σε μια σχέση.

Εάν υποψιάζομαι ότι η άλλη δεν είναι ειλικρινής μαζί μου, τότε δεν την εμπιστεύομαι. Και δεν υπάρχει σχέση. Απλό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν υποψιαζόμουν κάτι και είχα πρόσβαση σε τέτοιους χώρους και εγώ θα έμπαινα να δω... και μόνο από περιέργεια...

πόσο μάλλον αν κάτι υποψιαζόμουν...

μην πει καμία ότι δεν θα το έκανε... δεν θα το πιστέψω...

όπως και δεν θα πιστέψω ότι δεν έχει καμία κρυφοκοιτάξει το κινητό... όταν δόθηκε η ευκαιρία... :)

Πιστεψέ το :) Ούτε έχω κρυφοκοιτάξει κινητά, μυνήματα, υπολογιστές κλπ...και δεν είχα και τον πειρασμό να κοιτάξω ποτέ.

Εγώ θα τσαντιζόμουν πάρα πολύ (όπως και έχω τσαντιστεί) και ουσιαστικά εκεί θα τέλειωνε και η σχέση. Αντί να ψαχουλεύει γύρω γύρω θα μπορούσε ευθέως να ρωτήσει να δει το κινητό, email κλπ (εγώ βέβαια πάλι θα έλεγα όχι :D αλλά τουλάχιστον θα είχε το δίκιο με το μέρος του, κυρία μου σε ρώτησα κι εσύ είπες όχι). Κι εκεί πάλι θα έλεγα να μην είναι περίεργος και να κάτσει ήσυχος ΚΑΙ ΝΑ MHN ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΟΥ :D . Γενικά όμως είναι και πάλι θέμα νοοτροπίας. Να βρεις έναν άνθρωπο που δεν έχει ανασφάλειες και είναι cool.

Εγώ είμαι σάικο που θα με κολακευε να κάνει κάτι τέτοιο? Αυτό θα πει ότι ψοφάει για την πάρτη μου :wub:

Ναι είσαι :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επιπλέον να ρωτήσω κάτι...?

εγώ δεν θα το θεωρούσα αυτό λόγο χωρισμού... εσείς το θεωρείτε?

αν ο άλλος έχει μια ανασφάλεια και το λεει

νομίζω πως αν πραγματικά μας ενδιαφέρει... το συζητάμε και του βγάζουμε όλες τις ύποπτες εμμονές που έχει...

τέσπα... δεν ξέρεις τι συμβαίνει στο κάθε ζευγάρι...

συμφωνώ μαζί σου...

Ίσως, η κοπέλα του είχε δημιουργήσει κάποια ανασφάλεια, την οποία ο φίλος έκανε το λάθος και δε συζήτησε... Ελπίζω να μη ζηλεύει παθολογικά και έφτασε στο σημείο να ψάχνει msn και τέτοια, αλλά ήθελε να σιγουρευθεί ότι δεν έχει λόγο να φοβάται πως θα τη χάσει. Άλλωστε, της το είπε...

Κανείς δεν ξέρει τι συμβαίνει σε ένα ζευγάρι...μόνο οι δύο τους...άρα και μόνοι τους θα τα βρούν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ είμαι σάικο που θα με κολακευε να κάνει κάτι τέτοιο? Αυτό θα πει ότι ψοφάει για την πάρτη μου :wub:

Ναι είσαι :P

Αμα μου το επιβεβαιώνουν και άλλοι υπάρχει πράγματι πρόβλημα! :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Θα συμφωνήσω με notbad emarup:P

2. Είτε έχεις είτε δεν έχεις κάτι να κρύψεις κανένας δεν έχει δικαίωμα να ψάξει κινητό, ε-μαιλ, μσν και λοιπά.

Αν μου είχε συμβεί, να το μάθω δλδ -ποτέ μη λες ποτέ- νομίζω ότι θα αντιδρούσα με τον ίδιο τρόπο..η έλλειψη

εμπιστοσύνης είναι ουσιαστικά έλλειψη σεβασμού, και όταν δεν υπάρχει σεβασμός, υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ πιστεύω πως όποιος παράφορα έχει αγαπήσει αποκλείεται να μην ζήλεψε...

και η ζήλια σε οδηγεί σε κατινιές... και κτητικές διαθέσεις... :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι ρε παιδι μου,αλλα η ζηλια με ενα μετρο...

Και εγω το θεωρω απαραδεκτο οτι κοιταξε το msn γιατι πραγματι φανερωνει ελλειψη εμπιστοσυνης...

Βεβαια το γεγονος οτι ειπε πως το εκανε κατι σημαινει σιγουρα...Αυτα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγνωμη,τον κωδικο ο τυπος που τον ηξερε???

Χωρις επαρκη στοιχεια κανεις δε μπορει να κρινει ουτε την κοπελα ουτε τον φιλο της. Αλλα για να γινω και γω λιγο κατινα, αν σκεφτεται να χωρισει γιαυτο και μονο το λογο τον γκομενο (ενω προηγουμενως ολα ηταν μια χαρα και δεν ειχε κανενα προβλημα μαζι του) παει να πει οτι μαλλον δεν καιγεται για παρτη του.Αν καιγοταν θα καθοταν να το συζητησει να δει γιατι το εκανε ο αλλος,αν το εκανε γιατι ενιωθε ο ιδιος ανασφαλεια η οτιδηποτε. Ε δεν πεταμε κ ετσι ευκολα μια υποτι8εται σοβαρη σχεση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι ρε παιδι μου,αλλα η ζηλια με ενα μετρο...

Και εγω το θεωρω απαραδεκτο οτι κοιταξε το msn γιατι πραγματι φανερωνει ελλειψη εμπιστοσυνης...

Βεβαια το γεγονος οτι ειπε πως το εκανε κατι σημαινει σιγουρα...Αυτα!

η ζήλια και ο έρωτας δεν έχουν μέτρο καρδιά μου...

κακώς αλλά δεν τα ορίζουμε... δυστυχώς...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παν μέτρον άριστον.

Αν ξεφεύγεις από κάποια όρια, εκεί πια δεν είναι έρωτας, αλλά εξάρτηση (άπερ πλήρως αντίθετα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά έχει ζουμί το θέμα!Συμφωνώ με την άποψη που διάβασα ότι δεν γίνεται να λες οτι μία σχέση σημαίνει κάτι για σένα και στην πρώτη στραβή να χωρίζεις αλλά τουλάχιστον ας το αναγνωρίσουμε ως στραβη,μην τρελαθούμε κιόλας! Και ο προσωπικός χώρος σίγουρα χρειάζεται γιατί από κάποια στιγμη και μετά αρχίζει η ασφυξία..Και τότε δεν είναι πάντα εύκολο να ξεφύγεις...Όχι χωρίς να πληγωθεί τουλάχιστον ο ένας από τους δύο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιάααα,ελάτε τώρα,αυτά είναι κλασικά ρουτινιάρικα παιχνιδάκια που κάνουν τα ζευγαράκια μεταξύ τους,για να ανάψουν τα αίματα και τέτοια...δεν είναι σοβαρός λόγος για να χωρίσει...εκτός και ΑΝ...ο τύπος όταν σηκώθηκε από την καρέκλα του υπολογιστή 'κουτούλησε' στο ταβάνι ή για να πάει στο άλλο δωμάτιο, στην πόρτα...!!!Εκεί αλλάζει όντως το θέμα... :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.