Jump to content

Μαύρο μήνυμα...


Blaupunkt

Recommended Posts

Παντως ειμαι της γνωμης οτι τωρα πρεπει να κινηθουμε!! Σε 10 ημερες εχουμε εκλογες! Ενας υποψηφιος Δημαρχος Αθηναιων ειναι πρωην υπουργος υγειας. Καλο θα ηταν να τον "προτιμησουμε" και στο φακελακι με το ψηφοδελτιο να γραψουμε το παρακατω:

Δεν σε ψηφιζω ρε! Σαμπως τι εκανες για εμενα τον νεο ιατρο σε αναμονη που μπαινουν 100 υπεραριθμοι μπροστα μου και θα μπω για ειδικοτητα μετα απο 5-7 χρονια;;;

Και εννοειται να στειλουμε ετσι το μηνυμα και στον νυν υπουργο υγειας!!! Αν το κανουμε 100-200-300... ατομα, εννοειται πως θα ταρακουνηθουν!

Είστε να στήσουμε ένα τέτοιο παιχνίδι!

Επιστολές, ΜΜΕ και ε-μαιλ δεν φαίνεται να αποδίδουν.

Ας τούς τα στείλουμε "ταχυδρομικώς" μέσω κάλπης.

Με τα ταχυδρομικά πληρωμένα από τον παραλήπτη και να τσούζουν.

Προτείνετε συνοπτικό κειμενάκι να φακελλωθεί στις κάλπες! (πανελλαδικώς βεβαίως αλλά ο Κακλαμάνης έχει την τιμητική του!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είστε να στήσουμε ένα τέτοιο παιχνίδι!

Επιστολές, ΜΜΕ και ε-μαιλ δεν φαίνεται να αποδίδουν.

Ας τούς τα στείλουμε "ταχυδρομικώς" μέσω κάλπης.

Με τα ταχυδρομικά πληρωμένα από τον παραλήπτη και να τσούζουν.

Προτείνετε συνοπτικό κειμενάκι να φακελλωθεί στις κάλπες! (πανελλαδικώς βεβαίως αλλά ο Κακλαμάνης έχει την τιμητική του!)

emsexwars:antegeia:emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιστευει οτι θα σαμποτάρει την εκλογή του Νικήτα

χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα ακουνε και τα βλεπουν οπως παρακολουθουν και τα φορουμακια οπου καποιοι κλαινε τη μοιρα τους και ανησυχουν μπας και χαλασει η καριερα του νικητα

ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ ΡΕ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα ακουνε και τα βλεπουν οπως παρακολουθουν και τα φορουμακια οπου καποιοι κλαινε τη μοιρα τους και ανησυχουν μπας και χαλασει η καριερα του νικητα

ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ ΡΕ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΑ

Μακάρι να τα έβλεπαν. Δυστυχώς εγώ είμαι σίγουρος ότι τόσο ο κάθε υπουργός όσο και οι "σύμβουλοι" του δεν ξέρουν ούτε που βρίσκεται το "power" πάνω στον υπολογιστή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μακάρι να τα έβλεπαν. Δυστυχώς εγώ είμαι σίγουρος ότι τόσο ο κάθε υπουργός όσο και οι "σύμβουλοι" του δεν ξέρουν ούτε που βρίσκεται το "power" πάνω στον υπολογιστή.

Σωστό κι αυτό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η δυναμη του πολιτη ειναι η ψηφος του. Στις δημοτικες εκλογες, ουτως η αλλως οποιοσδηποτε υποψηφιος και να βγει, θα κανει τα εξης: θα γκρεμισει και θα ξαναχτισει την πλατεια ομονοιας, θα βαλει περισσοτερα παρκομετρα, θα βαλει προτομες σε ανοιχτους χωρους, -πρωτοδιδαξας ο Αβραμοπουλος... ετσι, περναω εξω απο τον Εθνικο Κηπο και βλεπω τα κουτσουλιμενα αγαλματα που γραφουν στην λεζαντα "επι δημαρχιας Κου. Δ. Αβραμοπουλου και συγκινουμαι πραγματικα!!!- Επισης, θα αλλαξουν κατευθυνση στους μονοδρομους για χιλιοστη φορα, θα ανυψωσουν τις νησιδες στους δρομους για να περνανε οι πεζοι απο τις διαβασεις και θα υποχωρησουν στα αιτηματα των υπαλληλων καθαριοτητας στις 8 εβδομαδες απεργιας και οταν πλεον θα ανεβαινουμε απο το βουνο σκουπιδιων απ ευθειας στον 4ο οροφο!

Ενταξει, συνειδητοποιω οτι πολλοι ελπιζουν σε καποιο ρουσφετακι που θα τους κανει ταχα ο καθε υποψηφιος δημαρχος της χ, ψ, ω περιοχης, οποτε απεχουν απο τετοιου ειδους πρωτοβουλιες. Ειναι ανουσιο να πιστευει κανεις οτι 100-200 φηφοφοροι θα αλλαξουν το τελικο αποτελεσμα, γιατι, ουτως η αλλως, δεν ειναι αυτος ο σκοπος! Σκοπος ειναι να περασει το μηνυμα μας emarright ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ και ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ αυτα που δικαιουμαστε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η δυναμη του πολιτη ειναι η ψηφος του. Στις δημοτικες εκλογες, ουτως η αλλως οποιοσδηποτε υποψηφιος και να βγει, θα κανει τα εξης: θα γκρεμισει και θα ξαναχτισει την πλατεια ομονοιας, θα βαλει περισσοτερα παρκομετρα, θα βαλει προτομες σε ανοιχτους χωρους, -πρωτοδιδαξας ο Αβραμοπουλος... ετσι, περναω εξω απο τον Εθνικο Κηπο και βλεπω τα κουτσουλιμενα αγαλματα που γραφουν στην λεζαντα "επι δημαρχιας Κου. Δ. Αβραμοπουλου και συγκινουμαι πραγματικα!!!- Επισης, θα αλλαξουν κατευθυνση στους μονοδρομους για χιλιοστη φορα, θα ανυψωσουν τις νησιδες στους δρομους για να περνανε οι πεζοι απο τις διαβασεις και θα υποχωρησουν στα αιτηματα των υπαλληλων καθαριοτητας στις 8 εβδομαδες απεργιας και οταν πλεον θα ανεβαινουμε απο το βουνο σκουπιδιων απ ευθειας στον 4ο οροφο!

Ενταξει, συνειδητοποιω οτι πολλοι ελπιζουν σε καποιο ρουσφετακι που θα τους κανει ταχα ο καθε υποψηφιος δημαρχος της χ, ψ, ω περιοχης, οποτε απεχουν απο τετοιου ειδους πρωτοβουλιες. Ειναι ανουσιο να πιστευει κανεις οτι 100-200 φηφοφοροι θα αλλαξουν το τελικο αποτελεσμα, γιατι, ουτως η αλλως, δεν ειναι αυτος ο σκοπος! Σκοπος ειναι να περασει το μηνυμα μας emarright ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ και ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ αυτα που δικαιουμαστε!

Και εγω συμφωνώ μαζί σου...

Αυτο πρεπει να κανουμε..!!!!

Αντε ρε ας οργανωθουμε επιτελους μπας και ξημερωσει καμια ασπρη μερα στην ψαροκωστενα..... emfish

:antegeia: ρε πολιτικαντιδες.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

''Ο ΝΕΟΣ ΙΑΤΡΟΣ, ΜΕ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΤΗΣ ΝΤΡΟΠΗΣ (όχι μόνο απόλυτα αλλά και σε σχέση με άλλους δημόσιους υπαλλήλους με χρόνο σπουδών 3 φορές μικρότερο) ξυπνά και σας επιστρέφει το σεβασμό που του δείχνετε. Αυτό είναι η αρχή.''

Νομίζω κάπως έτσι πρέπει να αρχίζει το κειμενάκι που θα ρίξουμε στο φάκελο. Το δύσκολο τη υπόθεσης όμως ισως είναι για όσους είναι σε χωριά και μικρές πόλεις, όπου θα είναι σχεδόν φανερή η ταυτότητα τους μετά από κάτι τέτοιο. Αλλά αξίζει να το παλέψουμε όπως μπορούμε. ΑΝ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΗΞΕΡΕ πόσα παιρνουμε και πόσο δουλεύουμε, και το σημαντικότερο μετά από τι αγώνες φτάσαμε να δουλέψουμε, θα τον είχαμε με το μέρος μας. Εδώ υποστηρίζει (?) τους προνομιούχους τεμπέληδες δασκάλους!

Πιστεύω ότι και μόνο 50 άτομα να το κάνουμε, θα φτάσει στα δελτία, έστω και σαν ένα από τα περίεργα των εκλογών που βλέπουμε κατά καιρούς!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

''Ο ΝΕΟΣ ΙΑΤΡΟΣ, ΜΕ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΤΗΣ ΝΤΡΟΠΗΣ (όχι μόνο απόλυτα αλλά και σε σχέση με άλλους δημόσιους υπαλλήλους με χρόνο σπουδών 3 φορές μικρότερο) ξυπνά και σας επιστρέφει το σεβασμό που του δείχνετε. Αυτό είναι η αρχή.''

Νομίζω κάπως έτσι πρέπει να αρχίζει το κειμενάκι που θα ρίξουμε στο φάκελο. Το δύσκολο τη υπόθεσης όμως ισως είναι για όσους είναι σε χωριά και μικρές πόλεις, όπου θα είναι σχεδόν φανερή η ταυτότητα τους μετά από κάτι τέτοιο. Αλλά αξίζει να το παλέψουμε όπως μπορούμε. ΑΝ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΗΞΕΡΕ πόσα παιρνουμε και πόσο δουλεύουμε, και το σημαντικότερο μετά από τι αγώνες φτάσαμε να δουλέψουμε, θα τον είχαμε με το μέρος μας. Εδώ υποστηρίζει (?) τους προνομιούχους τεμπέληδες δασκάλους!

Πιστεύω ότι και μόνο 50 άτομα να το κάνουμε, θα φτάσει στα δελτία, έστω και σαν ένα από τα περίεργα των εκλογών που βλέπουμε κατά καιρούς!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το θεμα ειναι οτι πολλοι "θυμηθηκαν" να το κανουν αυτο ΤΩΡΑ μιας και το συστημα Υγειας στην Ελλαδα δουλευε ρολοι με την προηγουμενη Κυβερνηση....

Ειμαι συμφωνος με τη δραστηριοποιηση για την αποκτηση οσων μας αξιζουν αλλα μακρια απο πολιτικες σκοπιμοτητες. Κατι που δυστυχως δεν βλεπω να γινεται...

emnuke

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

αρχισες ηδη να ανησυχεις και ακομα βρισκομαστε στο δια ταυτα :lol:

Επιβεβαιωνεις οτι ειπα παραπανω... Και να ανησυχω γιατι??? Εμενα θα καταψηφισεις??? Η ειναι θειος μου ο Κακλαμανης? Τι να απαντησω.... emeleos

emnuke

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επιβεβαιωνω (και επιβεβαιωνεις :lol:) οτι τετοιες κινησουλες που χτυπανε το πολιτικο και προσωπικο συμφερον κομματων και κομματικων παρατρεχαμενων εχουν αποτελεσμα, μερικες φορες καταλυτικο, παρα τον μικρο αριθμο συμμετοχων, ακριβψς διοτι δειχνουν μια ροπη της κοινης γνωμης (για την οποια ενδιαφερονται διακαως τα κομματικα κεντρα εξουσιας και οχι οι αχυρανθρωποι υποψηφιοι)

δεν αντιλαμβανομαι την καχυποψια σου περι πολιτικων σκοπιμοτητων

υπαρχει βεβαια και η δοκιμασμενη λυση να παραμεινουμε αιωνιοι χειροκροτητες οσων μας εχουν γραψει εκει που δεν πιανει μελανι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η έστω ρε φίλε το 2004? ή το μόνο προβλημά σας είναι που χάσατε τα δικά σας παιδιά απο την εξουσία; <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φυσικα! εγω ριχνω παντα μαυρο σε ολους!

εσεις να πατε να αγορασετε σληπινγ-μπαγκ να την βγαλετε εξω απο τη νομαρχια

και πλαστικα σημαιακια του αναλογου χρωματος να τα ανεμιζετε περιχαρεις !!!

:antegeia:embored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σου αξιζει ενα μπραβο τοτε...

Να σημειωσω και κατι ομως εδω :

Στην αρχαια Ελλαδα οσους δεν ηθελαν να συμμετεχουν στα κοινα και ψηφιζαν το αντιστοιχο "λευκο" τους ονομαζαν ιδιωτες. Με διαφορετικη εννοια βεβαια απο τη σημερινη, η οποια παραμενει ομως στην αγγλικη...

Απο εκει προερχεται το idiot !!

emnuke

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όπως έγραψα και σε άλλο θέμα σκεφτόμουν και πρότεινα να ρίξουμε λευκό ζητώντας κάτι καλύτερο για εμάς και εξηγώντας το γιατί.

Όμως βλέπω ότι κάποια άτομα διακατέχονται απο το σύνδρομο του αριστερού και του δεξιού ίσως για να εξυπηρετήσουν τους εαυτούς τους ή κάποιους άλλους.

Το να μένουμε 50 χρόνια μετά σε τέτοιους χαρακτηρισμόυς χωρίς να κοιτάμε τα κοινά συμφέροντά μας είναι κάτι που δε μας τιμά σαν Έλληνες αλλά κυρίως σαν ιατρούς

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όπως έγραψα και σε άλλο θέμα σκεφτόμουν και πρότεινα να ρίξουμε λευκό ζητώντας κάτι καλύτερο για εμάς και εξηγώντας το γιατί.

Όμως βλέπω ότι κάποια άτομα διακατέχονται απο το σύνδρομο του αριστερού και του δεξιού ίσως για να εξυπηρετήσουν τους εαυτούς τους ή κάποιους άλλους.

Το να μένουμε 50 χρόνια μετά σε τέτοιους χαρακτηρισμόυς χωρίς να κοιτάμε τα κοινά συμφέροντά μας είναι κάτι που δε μας τιμά σαν Έλληνες αλλά κυρίως σαν ιατρούς

Σε περιπτωση που αναφερεσαι σε μενα σε πληροφορω πως δεν εχω κανενα τετοιο συνδρομο γιατι δεν εχω ουτε "δοντια" ουτε "βυσματα" ουτε τιποτα συναφες. Απλως τυχαινει να εχει την εκτιμηση μου συγκεκριμενα ο κ. Κακλαμανης και δεν μπορω να ακουω βλακειες οτι αυτος φταιει για την κατασταση μας.

Απλα καποιοι θελουν να εκμεταλευτουν τα χαλια μας για μικροκομματικες σκοπιμοτητες...

Και ρωταω : Που ηταν ολοι αυτοι που σκιζουν τα ρουχα τους τωρα, οταν τα προηγουμενα χρονια γινοντουσαν με το τσουβαλι διορισμοι Ρωσων, Βουλγαρων, Ρουμανων, Τσετσενων στα ελληνικα νοσοκομεια, ανθρωπων που ουτε ξεραν, ΟΥΤΕ ΞΕΡΟΥΝ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!! Μετα αναρωτιομαστε που ειναι οι θεσεις ειδικευομενων ?!?!?!

Και ΝΑΙ συμφωνω μαζι σου finally για τα κοινα συμφεροντα μας αλλα δυστυχως καποιοι κοιτανε μονο το ΔΙΚΟ τους με τετοια ανοητα post

emnuke

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε περιπτωση που αναφερεσαι σε μενα σε πληροφορω πως δεν εχω κανενα τετοιο συνδρομο γιατι δεν εχω ουτε "δοντια" ουτε "βυσματα" ουτε τιποτα συναφες. Απλως τυχαινει να εχει την εκτιμηση μου συγκεκριμενα ο κ. Κακλαμανης και δεν μπορω να ακουω βλακειες οτι αυτος φταιει για την κατασταση μας.

Απλα καποιοι θελουν να εκμεταλευτουν τα χαλια μας για μικροκομματικες σκοπιμοτητες...

Και ρωταω : Που ηταν ολοι αυτοι που σκιζουν τα ρουχα τους τωρα, οταν τα προηγουμενα χρονια γινοντουσαν με το τσουβαλι διορισμοι Ρωσων, Βουλγαρων, Ρουμανων, Τσετσενων στα ελληνικα νοσοκομεια, ανθρωπων που ουτε ξεραν, ΟΥΤΕ ΞΕΡΟΥΝ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!! Μετα αναρωτιομαστε που ειναι οι θεσεις ειδικευομενων ?!?!?!

Και ΝΑΙ συμφωνω μαζι σου finally για τα κοινα συμφεροντα μας αλλα δυστυχως καποιοι κοιτανε μονο το ΔΙΚΟ τους με τετοια ανοητα post

emnuke

Δεν αναφέρομαι σε σένα και σε όλα αυτά που είπες συμφωνώ!!!!

Σε κάποιο άλλο θέμα ,αν θυμάμαι καλά στο "λίστες νομαρχίες" αναφέρθηκα σε έναν που έλεγε μαύρο στη δεξιά κτλ

Το σκεπτικό μου για τη διαμαρτυρία εν όψει εκλογών ήταν να ριξουμε λευκό χωρίς να σκεφτούμε ότι ο συνδιασμός που θα ψηφίζαμε θα έχανε μια ψήφο και έτσι θα κέρδιζε ο αντίπαλος συνδιασμός. Η όλη σκέψη ήταν να γίνει η διαμαρτυρία μας γνωστή στα ΜΜΕ. Και νομίζω ότι αν κάναμε κάτι τέτοιο και μετά τα χθεσινά θα ακουγόμασταν λίγο παραπάνω. Απο ότι βλέπω όμως δεν υπάρχει διάθεση ενότητας για τον κοινό μας σκοπό γι'αυτό ας ψηφίσουμε ο καθένας μας όποιον θέλει και ας αφήσουμε για ακόμη μια φορά το πρόβλημα να διαιωνιστεί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επαναλαμβανω ειμαι ΥΠΕΡ της οποιας διαμαρτυριας για την κατασταση μας.

ΟΛΕΣ μου οι απαντησεις ομως ηταν σ'αυτον τον ανοητο "πρασινοφρουρο" που το προσωποποιησε (στον κ. Κακλαμανη) και το κομματικοποιησε

Και δυστυχως μονο εσυ λες για λευκο διαμαρτυριας. Οι αλλοι αρχιζουν τις αηδιες τυπου "ποτε ξανα ψηφο στη δεξια" κτλ. Με τετοιες νοοτροπιες ας μην αναρωτιομαστε για τα χαλια μας

emnuke

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!

ΤΙ ΛΕΥΚΑ ΚΑΙ ΑΗΔΙΕΣ;;;;

ΠΟΡΕΙΑ/ΑΠΕΡΓΙΑ/ΔΙΑΜΑΡΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ!!!

ΤΙ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ; ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΕΙΤΕ ΜΠΛΕ ΕΙΤΕ ΠΡΑΣΙΝΟΙ;;

ΨΗΦΙΣΤΕ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΕΛΑΤΕ ΣΕ ΠΟΡΕΙΑ ΟΠΩΣ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.