Jump to content

αδελφή ψυχή


olizyz

αδελφή ψυχή  

18 members have voted

  1. 1. Υπάρχει μια αδελφή ψυχή και για εσάς?

    • Ναι
      8
    • Όχι
      1
    • Δεν πιστεύω στον όρο «αδελφή ψυχή»
      9


Recommended Posts

Άραγε μας περιμένει κάπου μια αδελφή ψυχή ή απλώς χάνουμε τον χρόνο μας ψάχνοντας. Μήπως πρέπει να συμβιβαστούμε με ότι έχουμε έστω και αν αυτό δεν είναι το καλύτερο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι λίγο..περιοριστικό να πιστεύουμε ότι υπάρχει μια αδερφή ψυχή που-παρεμπιπτόντως!-, γεννήθηκε στην ίδια χώρα με μας, στην ίδια δεκαετία με μας και -μάλλον- μιλάει την ίδια γλώσσα με μας?!

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι υπάρχουν πολλοί άνθρωποι με τους οποίους ταιριάζουμε εκεί έξω-θεωρώ τραγικό να υπάρχει μία και μοναδική αδελφή ψυχή για τον καθένα μας-. απλά θέλει τύχη να τους συναντήσεις...

Βέβαια ενστερνίζομαι τη θεωρία που υποστηρίζει ότι κάθε μας συνάντηση είναι προκαθορισμένη -και έχω και στοιχεία γί'αυτό, τα σκηνικά που έχουν παιχτεί στη ζωή μου είναι απίστευτα-.. Οπότε, με άλλα λόγια, εάν είναι όντως η αδελφή ψυχή σου, με κάποιο τρόπο η άτιμη η ζωή θα τα φέρει να τη συναντήσεις. Κάπως, κάπου, με κάποιο τρόπο, πάντα περνά μια ευκαιρία από μπροστά μας. Παντα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπα διαφωνώ.... δε ξέρω; δεν έχω γνωρίσει γυναίκα που να ταιριάζω απόλυτα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι λίγο..περιοριστικό να πιστεύουμε ότι υπάρχει μια αδερφή ψυχή που-παρεμπιπτόντως!-, γεννήθηκε στην ίδια χώρα με μας, στην ίδια δεκαετία με μας και -μάλλον- μιλάει την ίδια γλώσσα με μας?!

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι υπάρχουν πολλοί άνθρωποι με τους οποίους ταιριάζουμε εκεί έξω-θεωρώ τραγικό να υπάρχει μία και μοναδική αδελφή ψυχή για τον καθένα μας-. απλά θέλει τύχη να τους συναντήσεις...

Βέβαια ενστερνίζομαι τη θεωρία που υποστηρίζει ότι κάθε μας συνάντηση είναι προκαθορισμένη -και έχω και στοιχεία γί'αυτό, τα σκηνικά που έχουν παιχτεί στη ζωή μου είναι απίστευτα-.. Οπότε, με άλλα λόγια, εάν είναι όντως η αδελφή ψυχή σου, με κάποιο τρόπο η άτιμη η ζωή θα τα φέρει να τη συναντήσεις. Κάπως, κάπου, με κάποιο τρόπο, πάντα περνά μια ευκαιρία από μπροστά μας. Παντα!

Συμφωνώ. Ακόμα κι αν υπάρχει το τέλειο άλλο μας μισό - εκείνο το κομμάτι του εαυτού μας που κατά τον Αριστοτέλη ξέφυγε στο σύμπαν και κάποτε... απίστευτα σπάνια παίρνει μορφή και μας συναντάει- ποιες είναι οι πιθανότητες να το συναντήσουμε μέσα σε τόσα δισεκατομμύρια κόσμο και με το μυαλό μας να στριφογυρνάει μόνιμα στις υποχρεώσεις της δουλειάς, του σπιτιου...και πάει λέγοντας?

Γιατί να μην περνάμε όμορφα με ανθρώπους που μας ταιριάζουν αντί να σπαταλάμε τη ζωή μας ψάχνοντας για το απόλυτο? Και λέω σπαταλάμε γιατί όταν έχεις στο μυαλό σου το τέλειο όλα τα άλλα σου μοιάζουν με συμβιβασμό και οι συμβιβασμοί αφήνουν μια γεύση πικρίλας συνήθως...

Άλλωστε αν υπάρχουν όντως αδερφές ψυχές για κάποιους από μας ή και για όλους δε θα υπάρχει και ένα σχέδιο γραμμένο κάπου (στα αστέρια ίσως???) για να συναντηθούμε? Αλλιώς τι νόημα θα είχε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως αν κυκλοφορείς με τηλεκοντρόλ σαν αυτό της υπογραφής σου δε θα αργήσει να βρεθεί emcolgate

Σου αρέσει η υπογραφή μου ε; :P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μμμμ... Πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερη αν η φούστα ήταν c-thru emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σου χω στείλει! δεν το έλαβες γαμωτο? Κι έγραφα 10 ώρες..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σου αρέσει η υπογραφή μου ε; :P:P

Πολύ - είναι μια πιστή απεικόνιση του τί ζητά και τί προσφέρει ένας άντρας most of the times ;) και αντιστρόφως, φυσικά :anavwfwties: αν και το δαχτυλίδι δε φαίνεται και πολύ καλά :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αδελφη ψυχή ;;;;;;;;;;;; και τι μπορει να ειναι στην ουσια κατι τετοιο ; ουτοπικο μου ακουγεται εμενα !!!

Αποψη μου : καθενας είναι μόνος και μοναδικός μπορει να ταιριαξει με καποιον ή καποιους αλλα εν μέρη το απολυτο ειναι ουτοπικό και παροδικό !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.