Jump to content

Τόπος διαμονής


fchris

Recommended Posts

Ποιο είναι το μέρος που ονειρεύεστε να περάσετε τη ζωή σας; Γράψτε πόλεις από Ελλάδα και εξωτερικό καθώς και γιατί επιλέγετε την πολη αυτή. Τέλος περιγράψτε μια μέρα της καθημερινότητας σας στην πόλη αυτή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Last Reply

Εχουμε πολλα ωραια μερη ωστε να αναφερθω μονο σε ενα.Αν πρεπει να ξεχωρισω ομως μερικες πολεις σιγουρα θα επελεγα Χαλκιδα,Αλεξανδρουπολη και Γιαννενα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για κανα μήνα στο Αμστρενταμ.. και να έκανε οτι μπορει να κάνει κανεις σε αυτη την υπέροχη πόλη.... εκτος απ τα ναρκωτικα βέβαια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Bath ... συγκεντρώνει όλα όσα θέλω από μια πόλη, και βρίσκεται στη χώρα που θέλω ... :wub: Είναι τόσο όμορφη όσο ήταν την εποχή της Jane Austen και ακόμα πιο πολύ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Bath ... συγκεντρώνει όλα όσα θέλω από μια πόλη, και βρίσκεται στη χώρα που θέλω ... :wub: Είναι τόσο όμορφη όσο ήταν την εποχή της Jane Austen και ακόμα πιο πολύ.

Για πες, τι ωραιο εχει το Bath; Αποκλειεται να ειναι καλυτερο απο το Λονδινο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Δε βλέπω το λόγο να το συγκρίνω με κάποια άλλη πόλη. Απλά το Bath το ερωτεύτηκα από μικρή και θα ήθελα κάποτε να μείνω εκεί. Είναι μια πόλη περίπου 80.000 κατοίκων (όταν η Ρόδος, απ΄όπου προέρχομαι έχει γύρω στις 60.000), περίφημα διατηρημένη (υπό την προστασία της Unesco όπως και η Μεσαιωνική Πόλη της Ρόδου), με πολλά νερά, πνιγμένη στο πράσινο, χτισμένη με μια ιδιαίτερη πέτρα με χρυσαφιά απόχρωση και πάρα πολύ όμορφη. Όσο για το Λονδίνο, 160 χλμ απόσταση τα θεωρώ ιδανικά για να παίρνει κανείς το τραίνο και να περνάει ένα week-end στο χαμό, αλλά για ποιότητα ζωής θα προτιμούσα κάτι σε μικρότερη πόλη :wub: Εδώ που τα λέμε, μια χαρά είναι η Ρόδος, αν δεν ήταν η θάλασσα στη μέση ...
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

NY, Παρίσι, Θεσσαλονίκη (τρελλά όμως), Ναύπακτο, Hong Kong, Sydney

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

New York, New York... :wub:

Καφές στα Μπαρνς&Νομπλ παρέα με το "Νιου Γιώρκερ" ή τους "Τάιμς", φθινοπωρινή βόλτα στο Σέντραλ Παρκ, θέατρο στο Μπρόντγουεϋ, επίσκεψη στο ΜΟΜΑ, ψώνια στο Βίλατζ, ποτό σε τζαζ κλαμπ του κέντρου... αααααχχχχ.... B)B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

NY, NY, NY...

...όποιος έχει πάει ξέρει γιατί...

Σε μια πόλη που όλοι είναι ξένοι δε νιώθεις ξένος ποτέ...

Σε μια πόλη που δεν κοιμάται ποτέ...

Σε μια πόλη που σε κάνει να αισθάνεσαι πως έχεις μαζί της ερωτικό δεσμό...όπως έχει πει και η Sarah Jessica Parker στο Sex and the City...

Σε μια πόλη που θες δυο ζωές να τη γυρνάς και πάλι δεν θα πεις πως την έμαθες απλά και μόνο γιατί μεταλλάσσεται συνεχώς και σου ξεγλιστρά...

Και από Ευρώπη: Ρώμη γιατί την ερωτεύτηκα στα 15 μου και δεν παύω να εύχομαι να πέταγα προς αυτήν κάθε μα κάθε φορά που βλέπω αεροπλάνο να πετάει, κάθε φορά που τα βλέπω όλα μαύρα και θέλω να τους στείλω όλους στον αγύριστο, κάθε φορά που τα βλέπω όλα ροζ ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια, η καλυτερη πολη του κοσμου ειναι το Λονδινο. Πρωτο και με διαφορα! :wub:

Καλως η κακως ειναι το κεντρο του κοσμου. Λενε οτι οποιος βαριεται το Λονδινο βαριεται τη ζωη!

Ειμαι εδω 10 χρονια και καθε μερα με γοητευει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΝΥ και μετά Αθήνα και πάλι Αθήνα και ειδικά γύρω από την Ακρόπολη δλδ

Πλάκα, Μακρυγιάννη, Θησείο. Αλλά άντε να βρεις εκεί σπίτι αφού τα περισσότερα

κτίσματα ανήκουν στο Υπ. Πολιτισμού.

Όποιος προτιμά θάλαττα: Βουλιαγμένη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί τόσος ενθουσιασμός με την Νέα Υόρκη βρε παιδιά;

Από τις πόλεις της Αμερικής ο Άγιος Φραγκίσκος είναι πολύ πιό όμορφος...

Για την Ευρώπη μάλλον θα πω Παρίσι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...
Βιέννη.. Πράγα..

Ωραία η Βιέννη αλλά πίνουν βρε παιδί μου. Και είναι και πανάκριβη. Η πράγα ωραία, αλλά πολύ τουριστική.

Εγώ πάλι που αναρρωτιέμαι πως ναναι η Θεσσαλονίκη κάνω καλά?? Πώς ναναι η Θεσσαλονίκη για μια Αθηναία άραγε??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.