Jump to content

Λουκουμάδες


Recommended Posts

Σας έχει πιάσει ποτέ αυτή η μανία για κάτι που άμα δεν το φάτε τα νεύρα σας είναι κρόσσια!?!

Έπεσα θύμα λουκουμαδομανίας!

Δώστε μου τα φώτα σας!

Εγώ ανακάλυψα τα εξής:

1ο Βάρης Καλοί αν και παραπάνω τραγανοί, με πολύ μέλι και φτηνοί

Οι λουκουμάδες της γιαγιάς (ζωγράφου) καλή ζύμη μα φτωχικοί στο μέλι

Χασιά Μεγάλη ποικιλία σε γεύσεις και τιμές σχετικά σταθερές παρά το μεγάλο ανταγωνισμό!

κανένας άλλος?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πωωωω δε μπορω να ακουω για λουκουμαδες!!!!!

Η μητερα μου τους φτιαχνει ολο το χειμωνα......οι φιλοι μου ερχονται κ τρωνε με βουλιμια......ή τους στελνει πιατα!Αυτο γινεται κ οταν δε ειμαι στην Ελλαδα....φαινεται οτι ειναι τοσο καλη!Εδω γνωστοι κ οικογενειακοι φιλοι μας της τηλεφωνουν για να τους φτιαξει....ΕΛΕΟΣ!

Ετσι χαλια το χειμωνα θα σου στειλω πακετακι.....ΟΧΙ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΥΚΟΥΜΑΔΕΣ!!!!!

Σορρυ για το οφτοπικ....αλλα το μονο μερος που ξερω ειναι του σπιτιου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην Αιόλου,(ή μήπως Αθηνάς;;; :blink: -θα το τσεκάρω και θα επιβεβαιώσω) στο κέντρο της Αθήνας. Είναι ένα εντελώς ντεμοντέ, μεγάλο μαγαζί που θυμίζει ξεπεσμένο ζαχαροπλαστείο, και φτιάχνει μόνο λουκουμάδες. Γίνεται πάντα χαμός από κόσμο, καταναλώνονται όλοι (μα όλοι!!!) οι λουκουμάδες τους σε ταχύτητες εξωπραγματικές και από τιμές αν θυμάμαι, είναι μάλλον ανάλογες του ξεπεσμένου στυλ του μαγαζιού. Κοινώς πεσμένες :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά το μεγαλύτερο κρυμένο λουκουμαδομυστικό της Αθήνας βρίσκεται στη Σωκράτους, σε ένα αρχαίο ζαχαροπλαστείο- σήμα κατατεθέν της παλιάς Αθήνας, με όνομα που μου διαφεύγει αλλά τελειώνει σε "-άκης" γιατί ο τύπος είναι Κρητικός. Όπως κατεβαίνετε από Αγίου Κωνσταντίνου, αριστερά Σωκράτους (και όχι δεξιά που πάμε για τα στηθοσκόπια κλπ). ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ λουκουμάδες με το μέλι ΜΕΣΑ (oh yeah).

Πιθανότατα το σημαντικότερο πράγμα που μου έμαθε ποτέ η μάνα μου :D

ΥΓ: Στο Barceloneta στην Κηφισιά (Κηφισίας 267) μπορείτε να δοκιμάσετε και ισπανικούς λουκουμάδες με ...σοκολάτα. Λέγονται τζούρα, μαστούρα, τζουτζούκα ή κάπως έτσι, αλλά οι κοπέλες θα το καταλάβουν και ως "λουκουμάδες με σοκολάτα" :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην Αιόλου,(ή μήπως Αθηνάς;;; :blink: -θα το τσεκάρω και θα επιβεβαιώσω) στο κέντρο της Αθήνας. Είναι ένα εντελώς ντεμοντέ, μεγάλο μαγαζί που θυμίζει ξεπεσμένο ζαχαροπλαστείο, και φτιάχνει μόνο λουκουμάδες. Γίνεται πάντα χαμός από κόσμο, καταναλώνονται όλοι (μα όλοι!!!) οι λουκουμάδες τους σε ταχύτητες εξωπραγματικές και από τιμές αν θυμάμαι, είναι μάλλον ανάλογες του ξεπεσμένου στυλ του μαγαζιού. Κοινώς πεσμένες :P

Καλε,επι της Πανεπιστημιου εχει..Κατεβαινοντας προς Ομονοια στο δεξι σου χερι...λενε οτι ειναι πολυ καλο!!!

good ...mam!!!

Παιδιά το μεγαλύτερο κρυμένο λουκουμαδομυστικό της Αθήνας βρίσκεται στη Σωκράτους, σε ένα αρχαίο ζαχαροπλαστείο- σήμα κατατεθέν της παλιάς Αθήνας, με όνομα που μου διαφεύγει αλλά τελειώνει σε "-άκης" γιατί ο τύπος είναι Κρητικός. Όπως κατεβαίνετε από Αγίου Κωνσταντίνου, αριστερά Σωκράτους (και όχι δεξιά που πάμε για τα στηθοσκόπια κλπ). ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ λουκουμάδες με το μέλι ΜΕΣΑ (oh yeah).

Πιθανότατα το σημαντικότερο πράγμα που μου έμαθε ποτέ η μάνα μου :D

ΥΓ: Στο Barceloneta στην Κηφισιά (Κηφισίας 267) μπορείτε να δοκιμάσετε και ισπανικούς λουκουμάδες με ...σοκολάτα. Λέγονται τζούρα, μαστούρα, τζουτζούκα ή κάπως έτσι, αλλά οι κοπέλες θα το καταλάβουν και ως "λουκουμάδες με σοκολάτα" :)

Ουαου...

Μια βολτα προς Κηφισια παρακαλω... emblush

emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι καλύτεροι είναι στο μαγαζί "Αιγαίον", εάν θυμάμαι καλά την ονομασία.Είναι Πανεπιστημίου, 3-4 μέτρα μετά την Χαρ. Τρικούπη, σε ένα υπόγειο.Φανταστικοί.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εδώ στο Πάτρα τους καλύτερους λουκουμάδες φτιάχνει ο χοντρός στο Ανατόλια, επί της Γούναρη πριν τα Υψηλά Αλώνια. Αλλά τώρα που καλοκαίρεψε δεν τρώγονται ρε παίδες :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εδώ στο Πάτρα τους καλύτερους λουκουμάδες φτιάχνει ο χοντρός στο Ανατόλια, επί της Γούναρη πριν τα Υψηλά Αλώνια. Αλλά τώρα που καλοκαίρεψε δεν τρώγονται ρε παίδες :P

Όντως φοβεροί λουκουμάδες...μιαμ μιαμ... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για άλλη μια φορά να σας ευχαριστήσω για την έγκαιρη και έγκυρη ενημέρωση...

keep up the good work!

ps : winmx θα περιμένω ένα τάπερ λουκουμάδες

ps2 : το αιγαίο είναι λίγο απάτη, απλώς έχει τη φήμη

ps3 : (άσχετο, αλλά έτσι είναι η νέα παιχνιδομηχανή της sony )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Τους καλυτερους λουκουμαδες εφαγα στην Τηνο (ενα κατα τ αλλα πληκτικο νησι...) οπως ανεβαινεις απο παραλια προς την εκκλησια καπου σ ενα στενακι δεξια.....Σερβιρισμενους με ζεστο μελι, παγωτο κ καρυδια..... :wub::wub: ...Η απολυτη ηδονη!

(κ αυτο το λεει καποια που δεν της αρεσουν οι λουκουμαδες!) emoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
Παιδιά το μεγαλύτερο κρυμένο λουκουμαδομυστικό της Αθήνας βρίσκεται στη Σωκράτους, σε ένα αρχαίο ζαχαροπλαστείο- σήμα κατατεθέν της παλιάς Αθήνας, με όνομα που μου διαφεύγει αλλά τελειώνει σε "-άκης" γιατί ο τύπος είναι Κρητικός. Όπως κατεβαίνετε από Αγίου Κωνσταντίνου, αριστερά Σωκράτους (και όχι δεξιά που πάμε για τα στηθοσκόπια κλπ). ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ λουκουμάδες με το μέλι ΜΕΣΑ (oh yeah).

Χτηστάκης...φοβεροί λουκουμάδες αλλά πανάκριβη η μερίδα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...
Χτηστάκης...φοβεροί λουκουμάδες αλλά πανάκριβη η μερίδα.

Εντάξει,είναι πολλοί καλοί......Χανιώτικοι λουκουμάδες.Αν δεν κάνω λάθος 15 ευρά το κιλό!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

επανερχομαι και παρακαλω για νεωτερες πληροφοριες επι του θεματος emlicklips

βασικο να μας λετε οχι μονο περιοχη αλλα και διευθυνση ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.