Jump to content

Δε θελουμε θλιμμενους στη γιορτη μας


evlampia

Recommended Posts

Οταν η ζωη σας φαινεται χωρις κανενα νοημα, τα πραγματα εχουν χασει το χρωμα τους και η διαθεση σας χτυπαει πατο,τι ειναι αυτο που σας ανεβαζει?

Εμενα με ανεβαζει παρα πολυ το "like a rolling stone" στο repeat 100 φορες, το video clip του mana-mana (πρωταγωνιστει ο τυπος απο τα muppet show με το μοβ μαλλι, το απολυτο cheer up) και ενα επεισοδιο του pinky and the brain. Αυτο ηταν,μετα ξαναφερνω τα μιλια μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Last Reply

Η αλήθεια είναι πως όταν με πιάνει η μουρτζουφλιά και το ψυχοπλάκωμα δεν υπάρχει σωτηρία... emnoemblushemhelp

Το κουτάβι βέβαια είχε την φαεινή ιδέα να αποφασίσει τον εγκλεισμό μου στο μουρλοκομείο, ενώ προηγουμένως δήλωσε πως η λύση στην περίπτωσή μου είναι το ομαδικό δούλεμα που αναγκαστικά με βάζει σε μια διαδικασία αυτοϋποστήριξης και αναζήτησης έξυπνης ατάκας, οπότε ο εγκέφαλος ξεκολλάει για λίγο και μαζί με τον εγκέφαλο και τα σαγόνια μου από τα ακατάπαυστα χάχανα. :splaaaats: Για να έχει όμως ακόμα και αυτό επιτυχία, θα πρέπει να συνεργαστώ κάτι που σπάνια συμβαίνει-βλέπετε, είμαι μάλλον από τους τύπους που θέλουν το πιο χαμηλά κι από το χαμηλά για να μπορέσουν τελικά να σηκώσουν κεφάλι προς τα πάνω και να αναζητήσουν λιγάκι φως.

Τι λέγαμε; Με τι ανεβαίνουμε; :P Ούτε με το ασανσέρ :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αλήθεια είναι πως όταν με πιάνει η μουρτζουφλιά και το ψυχοπλάκωμα δεν υπάρχει σωτηρία... emnoemblushemhelp

Το κουτάβι βέβαια είχε την φαεινή ιδέα να αποφασίσει τον εγκλεισμό μου στο μουρλοκομείο, ενώ προηγουμένως δήλωσε πως η λύση στην περίπτωσή μου είναι το ομαδικό δούλεμα που αναγκαστικά με βάζει σε μια διαδικασία αυτοϋποστήριξης και αναζήτησης έξυπνης ατάκας, οπότε ο εγκέφαλος ξεκολλάει για λίγο και μαζί με τον εγκέφαλο και τα σαγόνια μου από τα ακατάπαυστα χάχανα. :splaaaats: Για να έχει όμως ακόμα και αυτό επιτυχία, θα πρέπει να συνεργαστώ κάτι που σπάνια συμβαίνει-βλέπετε, είμαι μάλλον από τους τύπους που θέλουν το πιο χαμηλά κι από το χαμηλά για να μπορέσουν τελικά να σηκώσουν κεφάλι προς τα πάνω και να αναζητήσουν λιγάκι φως.

Τι λέγαμε; Με τι ανεβαίνουμε; :P Ούτε με το ασανσέρ :splaaaats:

Για δοκιμασε λιγο απο το βαλσαμοχορτο της Λουκρητιας.... :) και αμα δεν πετυχει ουτε αυτο θα σου στειλω το videoclip του mana-mana.Αν μη τι αλλο σε κανει να χαμογελας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Σφαλιαρίτσες, επιμένω :splats:

Εγώ συνήθως ακούω ουβερτούρες από ρομαντικές όπερες (Ολλανδός κλπ), πορώνομαι και ξεφεύγω.

Τώρα που είδα και τις καλλιτεχνικες τάσεις του εξωτερικού όμως μ'έπιασε κατάθλιψη και δεν μπορώ να ξεφύγω με όπερες-θα τα κάνω χειρότερα... :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνώ με το βαλσαμόχορτο. Όμως δεν νομίζω ότι σε ανεβάζει, αλλά σε παρηγορεί.

Επείσης και ο ύπνος είναι παρηγοριτικός. Και καμία καλή ασπρόμαυρη ελληνική ταινία (π.χ. η Θεία από το Σικάγο - πως το λέτε εσείς εδώ, very very χολωσκασμένη!) :P

Τώρα περισσότερες συμβουλές δεν μπορώ να σας δώσω. Όλη την ώρα ανεβασμένη είμαι. Κάθε φορά που ξυπνάω είμαι χαρούμενη και δεν με πτοεί τίποτα.

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η nutella... μα μόλις συνειδητοποιήσω ότι πήρα κιλά με πιάνει και πάααααλι η κατάθλιψη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βασικα εξαρταται απο την ωρα,που βρισκομαι και τι καιρο εχει εξω.....

-Βολτιτσα εξω (αμα βρεχει δε υπαρχει περιπτωση!!!)

-1 dvd και παγωτακι

-Να τηλεφωνησω σε κανα κολλητο (αυτο βεβαια ειναι λιγο ακριβο αφου οι κολλητοι που μπορω να μολησω οπως θελω και οπως θελω ειναι εκτος emitaly)

-Γυμναστηριο με το mp3 στο φουλ!!!!

-Σινεμα

-Οταν ειμαι emgreece παιζω με τη γατα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...μια ζεστή αγκαλιά!

μια βουτιά στη θάλασσα λίγο πριν πέσει ο ήλιος!

το κάψιμο στις πατούσες από την άμμο το καλοκαίρι...και το νερό τις θάλασσας που στο απαλύνει μόλις μπεις!

ο αέρας στα μαλλιά μου όταν δε φοράω κράνος σε έναν επαρχιακό δρόμο

τα ζευγάρια που στριμώχνονται κάτω από την ίδια ομπρέλα όταν βρέχει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πρώτο και καλύτερο είναι φυσικά η καλή παρέα! ;) Άτομα που αγαπώ και ξέρω ότι θα με κάνουν να γελάσω :D

Ύστερα υπάρχει και η σόλο λύση : βόλτα με το walkman στα αυτιά και περπάτημα για πολλήηηη ώρα μόνη μου! B)

Υπόλοιπες εναλλακτικές:

-γυμναστική και χορός μέχρι τελικής πτώσεως :anavwfwties:

-τηλέφωνο στην καλύτερη φίλη emcolgate

-κιθάρα emrockon

-θέατρο emgoal

-Ο ΣΑΛΙΓΚΑΡΟΣ !!!!!! emiloveyou

Το καλύτερο όμως παιδιά είναι ..................

ΥΠΝΟΣ!!!!!!!!!! emgoalemnysta;)B)

Εκεί ξεχνιούνται όλα! ;) Ξυπνάς με το δερματάκι φρέσκο φρέσκο και τσαααακ....ίσως το ξανασκεφτείς το ζήτημα... embaaa:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ ωραίο τόπικ Μελίνα, μπράβο!! emrockon

Λοιπόν εγώ όταν έχω τις μαύρες μου πρέπει είτε να χαθώ στο νετ, είτε να κοιμηθώ, είτε να βγω με τον αντρικό πληθυσμό της παρέας... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν εγώ όταν έχω τις μαύρες μου πρέπει είτε να χαθώ στο νετ, είτε να κοιμηθώ, είτε να βγω με τον αντρικό πληθυσμό της παρέας... :rolleyes:

γιατι ο γυναικειος πληθυσμος της παρεας τι εχει? τον εχεις δοκιμασει ως αντικαταθλιπτικο ? η μηπως επιδεινωνει περαιτερω την κατασταση?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιατι ο γυναικειος πληθυσμος της παρεας τι εχει? τον εχεις δοκιμασει ως αντικαταθλιπτικο ? η μηπως επιδεινωνει περαιτερω την κατασταση?

Γιατί τ' αγόρια που είναι στην παρέα είναι απίστευτα!!! Τρελό γέλιο!! :D

Απ' την άλλη δεν αισθάνομαι άνετα να μπαίνω σε άκρως προσωπικά θέματα... Αυτό μόνο σε άτομα που νιώθω πολύ κοντά μου-άσχετα από παρέες(ή που δεν ξέρω καθόλου και δεν πρόκειται να γνωρίσω!! :P). Δεν είναι θέμα φύλου. Υπάρχουν πράγματα που θα έλεγα πιο εύκολα σε φίλη παρά σε κάποιο φίλο.... :mellow:

BTW, τι είναι το βαλσαμόχαρτο???? :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το βαλσαμόχορτο είναι ένα βότανο. Balm ... κάτι το λένε στα λατινικά.

Πολύ καλό αντικαταθλιπτικό!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γκμτ και ήλπιζα να είναι το χόρτο που βαλσαμώνει τα μοσχάρια :P:splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

BTW, τι είναι το βαλσαμόχαρτο???? :blink:

Βαλσαμοχορτο ή υπερικο ή βοτανο του Αγιου Ιωαννη (St. John's wort) ειναι ενα βοτανο που εχει αντικαταθλιπτικη και αγχολυτικη δραση. Ειναι αποτελεσματικο σε ελαφρια και μετρια καταθλιψη, πιθανοτατα δρα σαν αναστολεας ΜΑΟ χωρις αυτο να ειναι και απολυτα επιβεβαιωμενο. Κυκλοφορει σε χαπια, υγρο ή φυλλα για βρασιμο. Μπορει να το βρει κανεις σε μαγαζια με ειδη υγιεινης διατροφης, δεν χρειαζεται συνταγη γιατρου. Εχει μονο μια παρενεργεια: Μπορει να προκαλεσει φωτοευαισθησια σε ανοιχτοχρωμα δερματα. Σε γενικες γραμμες ειναι αρκετα ασφαλες.

Το περιεργο ειναι πως εγω το πηρα για μια αλλη του ιδιοτητα, την αντιελκωτικη, που δεν ειναι ιδιαιτερα γνωστη. Και εκανε θαυματα και στην διαθεση μου και δεν με ξαναεπιασε εκεινος ο απαισιος πονος της γαστριτιδας. emiloveyou

Επ. ονομασια: Hypericum Perforatum

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.