Jump to content

Mόνος/μόνη στο σπίτι


γιατρίνα

Recommended Posts

Άπειρες φορές έχουμε βρεθεί μοναχούλια στο σπίτι, ιδιαιτέρως όσοι εξ΄ημών τη κοπανίσαμε ενωρίς από το "πατρικό" μας. Τι κάνουμε όταν βρεθούμε μοναχούλια μας? Θέλω το πρώτο πράγμα που περνά από το μυαλό σας (είτε πραγματοποιείται είτε όχι)!!

Τα σέβη μου :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμμμ...καλό..!!! ;) Να υποθέσω άκουγες το τραγούδι της Βανδή..??? :P

Λοιπόν συνήθως μου αρέσει τόσο πολύ όταν είμαι μόνη μου,που το μόνο που κάνω είναι να κάθομαι στο σαλόνι και να ακούω μουσική..Και καμία φορά να μαγειρεύω..(πειράματα πάντα μόνη μου,τι φταίει ο άμαχος πληθυσμός..? :P )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και δεν καλείς παρέα να μην είσαι τόσο μοναχούλα πια....!? ;-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμ... μόνη στο σπίτι: :D

- Σκουπίζω, σφουγγαρίζω, ξεσκονίζω

- Πλένω πιάτα, πλένω ρούχα, σιδερώνω

- Φτιάχνω τρούφες, σοκολατίνες, κρέμα

- Κάνω μπάνιο, χτενίζομαι, κάνω γυμναστική

- Βλέπω τβ, ακούω ράδιο, ακούω μουσική

- διαβάζω βιβλία, δουλεύω για το γραφείο, σερφάρω στο νετ

- μιλώ στο τηλέφωνο, μιλώ στο msn, ποστάρω... και γενικώς γουστάρω! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μένω μόνη μου καμιά δεκαετία τώρα και βαρέθηκα οικτρά, άσε που με πιάνουν κάτι μοναξιές τριφασικές... Όποιος θέλει, ανταλλάσσω :P

Συνήθως τραγουδάω ή παίζω πιάνο (τώρα που δεν έχω και υπολογιστή, σπανίως κάθομαι σπίτι μου emarright πάω στη μαμά) ;)B)

Άμα βαριέμαι σε σημείο που δεν πάει άλλο, πάω βόλτα μόνη μου ή βγάζω το σκύλο, ή πάω νωρίτερα στη δουλειά και τρελαίνω τος διοικητικούς :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ως φοιτητής έμεινα μόνος στο σπίτι την 1η χρονιά γιατί μετά ήρθε η αδερφή μου για σπουδές. Βέβαια εκείνη τη χρονιά έμενα τόσο λίγο μέσα που με έχανε το σπίτι μου :lol::lol: ( 1ο έτος γαρ, όλοι ξέρετε περίπου πώς είναι...)

Τέσπα, όταν είμαι μόνος μου, ασχολούμαι με τα συνήθη και κλασικά, ήτοι (πέραν διαβάσματος) τηλεόραση, DVD, πίτσες-μπίρες και Champions League, MSN, greekmeds και Internet γενικώς, μουσική και πιάνο (αλήθεια juliette με τους γείτονες πώς τα πήγαινες; Γιατί εγώ είχα ακούσει κάτι καντήλια κατά διαστήματα, ακόμα και 8.30 το πρωί ή 10-10.15 το βράδυ, δλδ όχι πολύ ακραίες ώρες...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Πώς να τα πήγαινα... στην αρχή φυσιολογικά.... διότι άμα παίζεις Beyer και Anna Magdalena είναι κάτι φυσιολογικό, άσε που είναι πολύ πιο εύπεπτο από Τσερμπινέττα B)

Γενικά είχα κατά καιρούς και γείτονες μουσικούς, και η πολυκατοικία ποτέ δε διαμαρτυρήθηκε (έχω κάνει κόντρες με τον αποκάτω, αυτός τελευταία σονάτα Μπετόβεν, εγώ Παθητική-φανταζεσαι τι γινόταν!) ;)

Μετά πλάκωσε το ορατόριο-αριστερός ψάλτης και κατόπιν η όπερα, οπότε σε πρόβα για Τραβιάτα που πάντως δεν γινόταν σε ώρες κοινής ησυχίας (1μμ) ξαφνικά μετά το φινάλε του Brindisi οι λαλάκες οι αμόρφωτοι απέναντι χειροκροτούσαν με πολύ θόρυβο και εξαιρετική ειρωνεία. Ε, βγήκα κι εγώ στο μπαλκόνι και υποκλίθηκα πολύ θεατρικά. Κι από τότε κράζω χωρίς ενόχληση emgoal (όχι αν θέλουν ας κάνουν κι αλλιώς)! emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.