Jump to content

anywhere but here


evlampia

Recommended Posts

Ειναι κατι μερες που πραγματικα θα ηθελα να ειμαι οπουδηποτε εκτος απο εδω που ειμαι τωρα (στο σπιτακι μου και διαβαζω δηλαδη... ) θη ηθελα να ειμαι,ας πουμε,σε μια απο τις υπεροχες παραλιες της Αγιας Ναπας,να καθομαι στο κρεβατακι με το φραπε μου και να βλεπω μαυρισμενα τεκνα να παιζουν ρακετες, παιδακια να φτιαχνουν καστρακια στην αμμο, να πασαλειβομαι το λαδακι για το μαυρισμα που μυριζει coconut και να ακουω διαφανα κρινα απο το mp3-player... αυτο ειναι ζωη...

κοινοτυπο αλλα και διαχρονικη αξια το τοπιο της φαντασιας μου, εσεις,αν δεν ησασταν εκει που ειστε,που θα θελατε να ειστε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 88
  • Created
  • Last Reply

Θα ηθελα να ειμαι σε ενα πλοιο, κατα προτιμηση οχι επιβατικο. Να ειναι βραδυ, να εχει κρυο και φουρτουνα και να βρισκομαι στη γεφυρα... Προορισμος οπουδηποτε! post-1253-1137956670.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup

Πωωω αυτό που είπες πραγματικά με άγγιξε!!!

Κι εγώ μαζί σου!! emrockon

ΥΓ: Στην παραλία θα είσαι σε καμιά ξαπλώστρα ή στο κρεβατάκι σου;;; :huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα ηθελα να ειμαι Θεσσαλονικη με τα φιλαρακια μου...Να τρωω μια τεραστια πιτα γυρο και καπακι μια κρεπα σοκολατα με φουντουκια...Δεν υπαρχουν πουθενα αλλου αυτα...τουλαχιστον ο γυρος...οχι σαν εδω που ειναι γεματος ξυγκι :P !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα ηθελα να ειμαι Θεσσαλονικη με τα φιλαρακια μου...Να τρωω μια τεραστια πιτα γυρο και καπακι μια κρεπα σοκολατα με φουντουκια...Δεν υπαρχουν πουθενα αλλου αυτα...τουλαχιστον ο γυρος...οχι σαν εδω που ειναι γεματος ξυγκι :P !

Και μετα φανταζομαι θα διεκδικεις την πρωτια στο Πανελληνιο Πρωταθλημα Χοληστερινης!!!!!!! :P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αχ ναι θεσσαλονικη,στη Ναυαρινου να περιμενεις στην ουρα για να παρεις κρεπα ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ που σου βαζουν τοση σοκολατα που πας να δαγκωσεις και ξεχειλιζει απο παντου... και μετα παω στην παραλια και καθομαι στη ξαπλωστρα να φαω την κρεπα... σοκολαση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι αν δεν έχω στάνταρ προορισμό...ονειρεύομαι ανάλογα με τη διαθεσή μου!....κ μια και είναι χειμώνας....θα'θελα να είμαι σε ένα σπίτι απομονωμένο σε κάποιο βουνο...αποκλεισμένη από το χιόνι, με τζάκι και καλή παρέα! :rolleyes:

Αχ!Ώρα να ξυπνήσω!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

....πισω απ τον γκριζο υπολογιστη και ακομα πιο πισω απ τον μαυρο ουρανο (ειναι αργα πολυ...) ονειρευομαι οντας ξυπνια (μιας που λογω αγχους για μια ακομα εξεταστικη ουτε να κοιμηθω, αλλα ουτε και να διαβασω μπορω) να μουνα.....

Στο Λας Βεγκας με τις τσεπες γεματες λεφτα...να τριγυρναω αμετρητα βραδια στα καζινο μιας πολης-καρικατουρας που τοσο θελω να δω απο κοντα.....

Να σεριανιζα ολο το πρωι μεχρι το απογευμα τη Σεν-Ζερμαιν στο Παρισι..πανω κατω...κι υστερα το απογευμα να επινα καφε στο μικρο νησακι απολαμβανοντας τον ηλιο να πνιγεται στο Σηκουανα...

Να μπεκρουλιαζα μεχρι τελικου καψιματος σε μια αθλια παμπ του Εδιμβουργου περιμενοντας καποιον κυριο "Ρεμπους" να ρθει να μου την πεσει....κι υστερα να με γυρισει παντου, σ ολα τα καταγωγια αυτης της τοσο καταθλιπτικης πολης που μου μοιαζει.....

Να ειχα τους κολλητους μου παρεα στο Βερολινο....εκει κοντα στην Αλεξαντερ Πλατς του Φασμπιντερ με ολο το φοιτηταριο της πιο πανκ πολης της Ευρωπης.....

Να μουνα.....και που δε θα θελα να μουνα..περιπλανωμενη σκια ενος εξαυλωμενου εαυτου μου.....ζωντας παρα πραττοντας.....ορμοντας στο αυριο, χωρις να το σκεφτομαι.....

Ι m blue...... emoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε ερημική παραλία Νότιας Κρήτης καλοκαιρινό απόγευμα...

Και (στροφή 180 μοίρες)

Central Park στη Νέα Υόρκη βόλτα ένα ήσυχο ανοιξιάτικο μεσημέρι. Πώς σου φαίνεται να περπατάνε σκιουράκια δίπλα σου και να κάνουν πάρτι οι πάπιες στις λιμνούλες κι όλα αυτά δίπλα στους ουρανοξύστες;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην Θεσσαλονίκη..... Παντός καιρού.... Στην ταράτσα μιας πολυκατοικίας της οδού Γύζη, με όλη την πόλη στα πόδια μου, σαν ζωγραφιά... Η παρέα αδιάφορη...

Και εκτός Ελλάδος... Μονμάρτη- και πάλι πολύ ψηλά...να μην μπορεί κανείς να αγγίξει τα όνειρά μου.............

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εκτός Ελλάδος... Μονμάρτη- και πάλι πολύ ψηλά...να μην μπορεί κανείς να αγγίξει τα όνειρά μου.............

Ε βέβαια, να μη θες να γυρίσεις ΣΠΙΤΙ σου, Αμελί;;; :P:P

Εγώ θα ήθελα να είμαι στη Νέα Υόρκη, σε ένα διαμέρισμα αρκετά μεγάλο σε ουρανοξύστη. Να σηκώνομαι το πρωϊ, να αγοράζω φρέσκα bagels και καφέ, τη Village Voice, τους Τάιμς, το Variety, να κάθομαι στα Στάρμπακς ή στο Μπαρνς&Νομπλ να διαβάζω...μετά ως το μεσημέρι, γράψιμο...φαϊ, μετά βόλτα στο Σέντραλ Παρκ ή στο Βίλατζ και μετά πάλι γράψιμο...απόγευμα μέχρι βραδάκι καλωδιακή: HBO, FOX, F/X, E!, SHOWTIME και λίγο ABC, CBS, NBC...μετά έξοδος σε ένα από τα άπειρα τρέντυ εστιατόρια και τζαζ κλαμπ...μετά σπίτι...

Oh, it's suuch a perfect day....I'm glad I spent it with you...

Τα κεφάλια μέσα τώρα... Παθάν... emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ θα προτίμουσα δυτικές ακτές. Άλλη ζωή, πιο χαλαρή (βλ. Baywatch) Παραθαλάσσιοι δρόμοι με φοίνικες, ΠΑΡΑΛΙΕΣ, κτλ κτλ..... :wub:

Εναλλακτικά κάπου σε Βραζιλία, Ιπανέμα ή Κόπα (αυτά είναι μέρη..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χανια -Κρητης

καφεδακι σε ενα απο τα μαγαζια του Κουμ Καπι , με το κυμα να σκαει λιγα μετρα μακρια ...

εναλλακτικα παλι Χανια :) στις Νυμφες η' την Κουκουβαγια για καφε , με θεα ολη την πολη και το λιμανι

...μηπως εχω πολυ καιρο να κατεβω ? μηπως χρειαζομαι επειγοντως δοση απο Χανια ? :):huh:emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απο το απόγευμα στο edimburgh ανεβαίνοντας το royal mile και να ακούγεται απο παντού ο ήχος απο τις γκάιντες αυτη την εποχή που έχει και κρυο κουκουλομένος με όσα περισότερα μπουφάν μπορώ να αντέξω και πάλι το κρύο να με τρυπάει και το βράδυ στην ζέστη μιας παραδοσιακής pub που να έχει μέσα μια τελειωμένη περιπλανόμενη μπάντα που θα παίζει τζάζ και μπλούζ και θα κατεβάζω τα pints με guinnes σαν νεράκι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάπου εξωτικά στο νότιο ημισφαίριο, να κολυμπάω σε βαθυπράσινα νερά και να ετοιμάζομαι για μία περιπέτεια. Θέλω να γίνω το κορίτσι του James Bond!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάπου εξωτικά στο νότιο ημισφαίριο, να κολυμπάω σε βαθυπράσινα νερά και να ετοιμάζομαι για μία περιπέτεια. Θέλω να γίνω το κορίτσι του James Bond!!!!!!!!!!!

Ρανια,προσεξε τι ευχεσαι,γιατι σε πολλες ταινιες του Τζειμς Μποντ τα κοριτσια του συχνα πεθαιναν στο τελος,δεν κατεληγαν παντα μαζι του σε μια κρεβατοκαμαρα :D ...Ενω αυτος ηταν παντα κορακοζωητος :lol: !!!Καλυτερα να εισαι η Κατγουμαν,που παραταει στο τελος τον καραγκιοζη,που νομιζε επειδη πηγε μαζι του μια φορα,θα την ειχε μονιμη γκομενα...Αλλωστε οι γατες δεν ειναι για το κλουβι... ;)

Αν ημουν στο εξωτερικο,θα ηθελα να ειμαι Αυστραλια,μεσα στη ζεστουλα,να πινω το χυμο μου σε μια παραλια,με τον ηλιο να μου καιει τις πατουσες B) ...και βεβαια μακρια απο τη θαλασσα(μη μας αρπαξει κανας καρχαριας :cool10: )!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ίσως τελικά να έχεις δίκιο για το Bond, arianos. Μήπως να έρθω μαζί σου στην Αυστραλία; Να δω και τους Αβορίγινας;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ίσως τελικά να έχεις δίκιο για το Bond, arianos. Μήπως να έρθω μαζί σου στην Αυστραλία; Να δω και τους Αβορίγινας;

Πλακα πλακα γουσταρω τρελα Αυστραλια!Δεν ειναι πολυ μουρη να κανεις Χριστουγεννα με το μαγιο B) ?Ουτε ξεπαγιασμα ουτε τιποτα :D !Αν εξαιρεσεις δηλαδη τους καρχαριες και τους κροκοδειλους ειναι ο,τι πρεπει :lol:!Αραγε στην Αυστραλια μπορουμε να κανουμε ειδικοτητα :blink: ?Αν ναι και δεις οτι η αναμονη για την ειδικοτητα που θες ειναι χαλια,παμε μαζι :anavwfwties: !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στη Θεσσαλονίκη, να κάνω βόλτες στην παραλία και να τρώω μπουγάτσες και γεμιστό τσουρέκι με σοκολάτα!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στη Θεσσαλονίκη, να κάνω βόλτες στην παραλία και να τρώω μπουγάτσες και γεμιστό τσουρέκι με σοκολάτα!!!!!!!

Τερκενλης κατα προτιμηση ετσι; εχεις δοκιμασει τσουρεκι με κρεμα απο καστανο και επικαλυψη με ασπρη σοκολατα; παλι πεινασα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπον...δεν μπορω να μη σχολιασω :P !Αυτο το τσουρεκι που λεει η Μελινα το ειχε αγορασει προσφατα η μανα μου(οχι απο Θεσσαλονικη) και πιστευω οτι ειναι υπερεκτιμημενο...Εμενα πιο πολυ μου εδινε την εντυπωση οτι ειναι κουφιο,παρα γεμιστο...Ασε που η επικαλυψη σοκολατα κολλαγε στον ουρανισκο μου και παραλιγο να πνιγω :blink: !!Και ειναι και πανακριβο...

Αντιθετα το καλυτερο τσουρεκι ειναι αυτο που λεει η Ρανια!Ειναι το αγαπημενο μου!!Καθε Πασχα το τσακιζω :P !Μμμμ...λες να το αγοραζω πιο συχνα :blink: ?

Και για να ειμαι ον τοπικ...

Θα ηθελα να ειμαι στην Αυστραλια να δω τον τελικο στο τενις του Κυπριου Παγδατη!!

Ελα γερα η Κυπρος emcyprus !!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.