Jump to content

Ποσες ωρες περιπου χρησιμοποιειτε καθημερινα το pc σας?


kelly_mbg

Recommended Posts

Αυτο είναι το πρωτο μου Post(εκτος απο αυτο που εβαλα στα συγγραμματα) και αφορμη για να το γραψω ειναι τα

ακρως καυστικα σχολια των -ηντα οτι η γενια μας ειναι ολη την ημερα στον υπολογιστη και δεν εχει κοινωνικη ζωη( :o ).So ειμαστε όντως σπασικλακια emfyto ή απλα ξερουμε να εκμεταλλευομαστε το χρονο μας κ αφηνουμε κ λιγο χρονο για το pc που καθεται αραχτο επανω στο γραφειο μας? empc

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμμμμ.......... <_<

Καλή ερώτηση..!!! :P

Λοιπόν νομίζω πως κανά 3ωρο την ημέρα στάνταρ το pc έχει την τιμιτική του..!!!

Και από τότε που έςβαλα και dsl άστα..!!! :unsure:;)

Υγ.Καλώς μας ήρθες..!!! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3+...emblush...

3+...emblush...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάπου εκεί με κόβω, αλλά ώρες ώρες απορώ προς προλαβαίνω τα πάντα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ γύρω στην ώρα...μπορεί και καθόλου...μπορεί και λίγο πιο πολύ...εξαρτάται την μέρα!!!

Πάντως ομολογώ πως έχω αποτοξινωθεί... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πισί μου? Καθόλου! Διότι έχει καεί :P

Ωστόσο από τότε που δεν έχω πισί ομολογώ πως περνάω καλύτερα....εξάλλου η ώρα που στ'αλήθεια το χρειάζομαι για εργασιακούς λόγους είναι μαξ 15' ημερησίως και λιγότερο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καποιες μερες μπορει να καθησω και 5 ωρες μπροστα απο το πισι ...

υπαρχουν ομως και μερες που δεν το ανοιγω καν ...

δεν ειμαι net +pc addicted πλεον ....

εχω περασει με επιτυχια το προγραμμα αποτοξινωσης :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απ'οτι βλεπω εισαστε ολοι normal pc-addicts!:).Και εγω εχω σταματησει εκεινα τα 5ωρα και 6ωρα καθημερινα(και ομως),τωρα εχω εναν μεσο ορο 2 ωριτσες καθε μερα(καλα δεν ειναι?).Neraidoula και εγω οπως βλεπεις περασα επιτυχως το προγραμμα αποτοξινωσης! emgoal Να τολμησω να ρωτησω ποιο ειναι το μεγιστο των ωρων που εχετε περασει μπροστα απο το Pc σας??Για εμενα ειναι 11 ωρες... emalien Τα ματια μου ειχαν πριστει σαν μπαλακια του Golf και εκτος απο αυτο περασα ενα μισαωρο μεσα στον καταψυκτη για να κρυωσει ο υπερθερμαμενος εγκεφαλος μου(πλακιτσα!) :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καποιες μερες μπορει να καθησω και 5 ωρες μπροστα απο το πισι ...

υπαρχουν ομως και μερες που δεν το ανοιγω καν ...

δεν ειμαι net +pc addicted πλεον ....

εχω περασει με επιτυχια το προγραμμα αποτοξινωσης :splats:

Παρομοίως... Όταν έχω κάτι καλύτερο να κάνω το pc μπορεί να μείνει off για μέρες... Το καλοκαίρι για βδομάδες... :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω ξημεροβραδιάζομαι ο κακομήρης με το μάνατζερ........

Να φανταστείς περιμένω να ξυμερώσει για να πάω για ύπνο... :splats::splats:emsosemkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...
  • 7 months later...

το πρωί όταν ξυπνάω...

το μεσημέρι που γυρίζω από σχολή...

το απόγευμα όταν επιστρέφω από δουλειά...

και το βράδυ πριν κοιμηθώ...

αν είμαι σπίτι είναι όλη μέρα ανοιχτό..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το έχω μόνιμα ανοιχτό. το κλείνω κάθε χριστούγεννα, πάσχα και καλοκαίρι που εγκαταλείπω και τη φοιτητική μου στέγη.

τις λίγες ώρες που είμαι σπίτι, το χρησιμοποιώ συνέχεια (ειδικά στην εξεταστική). κανα 3ωρο τη μερα δηλαδή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Περίπου 1 ωρίτσα τη μέρα συνήθως τα βράδια, όπως τώρα καλή ώρα .... για ενημέρωση, επικοινωνία και προσωπικά files !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ τα κάνω σχεδόν όλα στο PC...ακούω ραδιόφωνο (Ελληνικό και Ξένο), διαβάζω τις εφημερίδες, βλέπω τηλεόραση (UK μονο), τηλεφωνώ στους δικούς μου, και ασχολούμε και με δίαφορα χομπυς που αναγκαστικά ασχολούμε με το computer...Όταν δεν κοιμάμαι είναι ανοιχτό γενικά και πάντα online.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω πως να το ανάλυσω, ούτε να το εξηγήσω....πάντα το συμπαθούσα, πάντα το πρόσεχα και πάντα αυτό με έκανε να νιώθω καλύτερα, άσχετα με το αν "είχα άλλα πράγματα να κάνω".....αλλά εδώ και αρκετό καιρό, δεν μου μιλάει πια, δεν το βλέπω πουθενά, και έχω καταλήξει σε μία μόνο εξήγηση.....νομίζω οτι επιτέλους τα κατάφερα........είμαι το pc και το pc είναι εγώ!

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τουλάχιστον μία ώρα. Αν είμαι σπίτι όμως όλη μέρα άλλη δουλειά από το να το ανοιγοκλείνω και να χαζεύω στο νετ δεν κάνω. Ο έρωτας μου για το pc μου σε συνδυασμό με τον παλιό έρωτά μου για την τηλεόραση είναι η αιτία που φέτος παίρνω σβάρνα βιβλιοθήκες και αναγνωστήρια - μπας και πάρουμε ποτέ το ρημαδοπτυχίο!

Αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω δει άσπρη μέρα. Αντί να διαβάζω πιάνω τον εαυτό μου να κρατάει νοερά υποσημειώσεις για πράγματα που θέλει να ψάξει το βράδυ στο ίντερνετ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καμιά 2-3 ώρες την ημέρα αλλά ποτέ σαββατοκύριακο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κλείνει, όταν απουσιάζω για ώρες από το σπίτι (σχολή, εφημερίες, ψώνια, κτλ) και όταν κοιμάμαι. Όλο τον υπόλοιπο καιρό, σερφάρω στο διαδίκτυο, κρατάω σημειώσεις κατά τη μελέτη, ακούω μουσική, βλέπω dvds (ενίοτε τα αντιγράφω, η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική μόνο, ε;), πάνω κάτω συνηθισμένα πράγματα.

Είμαι pc-addict, γιατρέ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνήθως όταν είμαι σπίτι το Pc είνα ανοιχτό.. όχι ότι ασχολούμαι πάντα μαζί του..

Απλά σπίτι πλέον είμαι λίγες ώρες (πάει κι ανεκμετάλλευτη η dsl)...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.