Jump to content

[ΤΑΙΝΙΟΚΡΙΤΙΚΗ] The Butterfly Effect


Winmx

Recommended Posts

The Butterfly Effect

Το Φαινόμενο της Πεταλούδας

330.jpg

Ψυχολογικο θριλερ

Σκηνοθεσια:Έρικ Μπρες

Ηθοποιοι: Άστον Κάτσερ, Έιμι Σμαρτ, Έρικ Στολτζ

Ο Έβαν Τρέμπορν δεν έχει την αίσθηση του χρόνου. Από μικρή ηλικία, οι πιο κρίσιμες στιγμές της ζωής του έχουν εξαφανιστεί σε μία μαύρη τρύπα αμνησίας. Η παιδική του ηλικία έχει σηµαδευτεί από τρομακτικά γεγονότα που δε θυμάται. Φοιτητής πλέον, ανακαλύπτει τα παιδικά ημερολόγια που έγραφε μικρός και διαπιστώνει ότι διαβάζοντάς τα μπορεί κυριολεκτικά να γυρίζει πίσω στο χρόνο, να ξαναγράψει την ιστορία και να γλιτώσει τους αγαπημένους του ανθρώπους από τραυματικές εμπειρίες. Κάθε αλλαγή όμως που κάνει έχει επικίνδυνες επιπτώσεις στο μέλλον.

Το εργο διαλεχτηκε απο σποντα....δε το ειχαμε καν ακουσει :rolleyes: .Η επιλογη ηταν τελικα πολυ καλη emcolgate ...δε βαρεθηκα καθολου.Μια ωρα κ 45' χωρις να κουνηθω απο τη θεση μου που αλλες φορες απο τη βαρεμαρα παταω απειρες φορες το στοπ :P .

empopcorn empopcorn empopcornempopcorn /5 μου αρεσε :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΥΟ ΛΕΞΕΙΣ: DONNIE DARKO

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα τελευταια ψυχολογικα θριλερ που ειχα δει ηταν το Ring και το Gothika ......δε ξερω πιθανοτατα το συγκρινα μ'αυτα κ γι'αυτο μου αρεσε περισσοτερο B)

Ποιος δε θα'θελε να κανει ενα ταξιδι μεσα στο χρονο για να αλλαξει κατι :rolleyes: ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Συμφωνώ.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το έργο είναι πολύ ενδιαφέρον... συναρπαστική δράση κλπ κλπ

Παπαρούμπα από άποψη επιστημονικής φαντασίας, αλλά ως θριλεράκι εξαιρετικό. Καθηλώνει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.