Jump to content

εξω οι αφισες των κομματων απο το πανεπιστημιο?


jordanEMP

Recommended Posts

http://www.ekaphmmy.blogspot.com/

http://shmmy.ntua.gr/forum/viewtopic.php?f...2&start=360

σελ 15 εως 22 ειναι η αποδειξη διασυρμου των κομματων...!

Γεια..!ειμαστε μια ομαδα φοιτητων του εμπ που πιστεουμε οτι η οι κομματικες παραταξεις βλαπτουν το πανεπιστημιο..

οι κομματικες παραταξεις που εχουν στοχο να γκετοποιησουν την σκεψη νεων ανθρωπων , να την βαλουν σε καλουπια να την υποβαθμισουν!

Οι κομματικες παραταξεις που το πανεπιστημιο απο ενα χωρο παραγωγης γνωσης υγιους πολιτικοποιησης και ελευθερης διακινησης των ιδεων εχει μετατραπει σεν ενα θερμοκηπιο παραγωγης μισθοφορων που ως μισθο παιρνουν τα ψεμματα σας και ακολουθουν σαν προβατα τις γραμμες των μεγαλων κομματων!

στις κομματικες παραταξεις που το μονο που ξερουν ειναι να διδασκουν τον κομματικο δογματισμο και τον λαικισμο!

Εγινε ψηφοφορια σε 13 σχολες για το εαν οι παραταξεις βλαπτουν το πανεπιστημιο και υπερ αυτης της αποψης ταχθηκε σε καθε σχολη πανω απο το 80 με 85/100 των φοιτητων...

η πλειοψηφια ειναι κατα των παραταξεων..

http://ekaphmmy.blogspot.com/2009/01/blog-post_9040.html

Η πλειοψηφια τασσεται ξεκαθαρα εναντια στις κομματικες παραταξεις στον κομματικο δογματισμο και στον φασιστικο τροπο επιβολης των κομματικων ορεξεων πανω στο συνολο των φοιτητων!

Αυτος ο πληροφοριακος φασισμος η προπαγανδα και η χειραγωγηση πρεπει να σταματησει..!

Η απροκαλυπτη προπαγανδα μεσα απο δεκαδες αφισες που προσβαλλουν και υποτιμουν την νουμοσυνη μας που επιτειθενται στην κριτικη σκεψη που προπαγανδιζουν τις ιδεες των προπαγανδιστικων μηχανισμων του πληροφοριακου φασισμου πρεπει να σταματησει..!

συμφωνημενες περιοχες προπαγανδας και χειραγωγησης μεταξυ των φυτωριων των μεγαλων κομματων που προσπαθουν να μας χειραγωγησουν και να μας χαλιναγωγησουν την σκεψη τυρωντας μεταξυ τους τα κομματα μια ενοχη σιωπη και δικαιολογοντας την πανω σε διαστρεβλωμενες και διαστροφικες δημοκρατιες..!

Η ελευθερία έκφρασης και διακίνησης ιδεών, επικοινωνίας και επαφής είναι αδιαπραγμάτευτα αγαθά και αναφαίρετο δικαίωμα όλων μας. Βέβαια όλα αυτά κάτω από την αναμφισβήτητη αρχή του αλληλοσεβασμού και της ανθρώπινης αξιοπρέπειας που σεβεται την αρχη του βολταιρου(η ελευθερια του ενος σταματαει εκει που αρχιζει η ελευθερια του αλλου..)!

Πρεπει να σταματησει η οικειοποιηση του δημοσιου χωρου που ανηκει σε ολους μας απο αυτους που επιθυμουν να μας νεκρωσουν την κριτικη σκεψη να μας χαλιναγωγησουν να επιβαλλουν τον πληροφοριακο φασισμο προς οφελος των φυτωριων των μεγαλων κομματων..!

:beer:

http://shmmy.ntua.gr/forum/viewtopic.php?f...4%CE%B1#p341316

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η εισοδος των κομματων στα πανεπιστημια αποτελει χρονια τωρα τροχοπεδι σε καθε προσπαθεια αναβαθμισης του ελληνικου πανεπιστημιου.Ειναι τουλαχιστον ξεφτιλα να ανεχομαστε αυτη την κατασταση.Προσωπικα ποτε δεν καταλαβα πως ειναι δυνατον νεοι ανθρωποι-φοιτητες να υπερασπιζουν τα συμφεροντα των κομματων που εκπροσωπουν το σαπιο κατεστημενο στη χωρα αυτη,αντι να αγωνιζονται ανεξαρτητοι με γνωμονα το κοινο συμφερον και στοχο την προοδο της τριτοβαθμιας εκπαιδευσης.Για ποιο λογο χρειαζομαστε τετοιου ειδους κηδεμονες?Δεν μπορουμε σαν αυτονομες ανεξαρτητες προσωπικοτητες να δημιουργησουμε ελευθερα φοιτητικα κινηματα που θα αναδεικνυουν τα προβληματα και θα αγωνιζονται για την επιλυση τους?Δυστυχως στο παιχνιδι αυτο συμμετεχουν και πολλοι καθηγητες που βολευονται απο την κατασταση αυτη...Δεν ειναι δυνατον μεσα στα πανεπιστημια νεοι ανθρωποι να τσακωνονται για τα κομματα!Εαν απο τα φοιτητικα χρονια αποδεχομαστε τη συναλλαγη και το ρουσφετι τοτε δεν ειμαστε αξιοι για καμια αλλαγη και καμια προοδο...Ειναι θλιβερο να βλεπω καθε χρονο φοιτητες να μαχονται και να πανηγυριζουν για την εκλονικη νικη της δαπ η της πασκε η δεν ξερω ποιας αλλης παραταξης.Εγω παντως θα πανηγυριζα μονο τη μερα που οι φοιτητες θα πεταγαν τα κομματα με τις κλοτσιες εξω απο τα πανεπιστημια και θα επαιρναν το μελλον τους στα χερια τους...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η εισοδος των κομματων στα πανεπιστημια αποτελει χρονια τωρα τροχοπεδι σε καθε προσπαθεια αναβαθμισης του ελληνικου πανεπιστημιου.Ειναι τουλαχιστον ξεφτιλα να ανεχομαστε αυτη την κατασταση.Προσωπικα ποτε δεν καταλαβα πως ειναι δυνατον νεοι ανθρωποι-φοιτητες να υπερασπιζουν τα συμφεροντα των κομματων που εκπροσωπουν το σαπιο κατεστημενο στη χωρα αυτη,αντι να αγωνιζονται ανεξαρτητοι με γνωμονα το κοινο συμφερον και στοχο την προοδο της τριτοβαθμιας εκπαιδευσης.Για ποιο λογο χρειαζομαστε τετοιου ειδους κηδεμονες?Δεν μπορουμε σαν αυτονομες ανεξαρτητες προσωπικοτητες να δημιουργησουμε ελευθερα φοιτητικα κινηματα που θα αναδεικνυουν τα προβληματα και θα αγωνιζονται για την επιλυση τους?Δυστυχως στο παιχνιδι αυτο συμμετεχουν και πολλοι καθηγητες που βολευονται απο την κατασταση αυτη...Δεν ειναι δυνατον μεσα στα πανεπιστημια νεοι ανθρωποι να τσακωνονται για τα κομματα!Εαν απο τα φοιτητικα χρονια αποδεχομαστε τη συναλλαγη και το ρουσφετι τοτε δεν ειμαστε αξιοι για καμια αλλαγη και καμια προοδο...Ειναι θλιβερο να βλεπω καθε χρονο φοιτητες να μαχονται και να πανηγυριζουν για την εκλονικη νικη της δαπ η της πασκε η δεν ξερω ποιας αλλης παραταξης.Εγω παντως θα πανηγυριζα μονο τη μερα που οι φοιτητες θα πεταγαν τα κομματα με τις κλοτσιες εξω απο τα πανεπιστημια και θα επαιρναν το μελλον τους στα χερια τους...

γιατι ανεχεστε τις κομματικες παραταξεις αντι να φτιαξετε κατι σαν 15μελες στο λυκειο που θα εκφραζει ολους τους φοιητες ενωμενους στον κοινο αγωνα για καλυτερη μορφωση και μια καλυτερη κοινωνια και χωρα?

γιατι αντι να ειστε μια γροθια ενωμενοι παιζετε ξυλο μεταξυ σας?

στειλτε τα κομματα και τα στελεχη τους εκει που τους αξιζει και ενωμενοι αγωνιστειτε για το μελλον σας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως ρε παιδιά εγώ δε νομίζω ότι μπαίνουν για τα πολιτικά συμφέροντα στις κομματικές παρατάξεις ! Τουλάχιστον από τη δική μας σχολή και από άλλες που βλέπω, αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι μπαίνουν για να κάνουν τις γνωριμίες τους με τους καθηγητές, να έχουν ευνοϊκότερη μεταχείρηση και φυσικά να ανοίξει ο δρόμος για κανένα μεταπτυχιακό ή υποτροφία ή διδακτορικό ή δε ξέρω γω τι άλλο!

Μη τους βάζω όλους στο ίδιο τσουβάλι, αλλά νομίζω ότι η πλειονότητα για αυτούς τους λόγους μπαίνει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως ρε παιδιά εγώ δε νομίζω ότι μπαίνουν για τα πολιτικά συμφέροντα στις κομματικές παρατάξεις ! Τουλάχιστον από τη δική μας σχολή και από άλλες που βλέπω, αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι μπαίνουν για να κάνουν τις γνωριμίες τους με τους καθηγητές, να έχουν ευνοϊκότερη μεταχείρηση και φυσικά να ανοίξει ο δρόμος για κανένα μεταπτυχιακό ή υποτροφία ή διδακτορικό ή δε ξέρω γω τι άλλο!

Μη τους βάζω όλους στο ίδιο τσουβάλι, αλλά νομίζω ότι η πλειονότητα για αυτούς τους λόγους μπαίνει.

χωρις να θεωρηθει επιχειρημα γιατι προσπαθω να μην λαικιζω παραθετω ενα βιντεο απο σκεπτομενους δημιουργικους νεους...

Τοσος φανατισμος και κομματικος δογματισμος...?

ντροπη στα κομματα..

αξιζουμε κατι καλυτερο ρε παιδια...

Γιατι αφηνουμε τις μονοφθαλμες ιδεολογικα νεκρες κομματικες παραταξεις φερεφωνα των γραμμων των μεγαλων κομματων να προδιαγραφουν αναλογα με τα συμφεροντα τους το δικο μας μελλον?

τα βιντεο της εκαπ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε λίγο όπως πάμε φίλε galleti τα κόμματα θα μπούνε και στα 15μελη των λυκείων...Όταν ήμουνα φοιτητής στην ιατρική αθηνών και κάποιοι λέγαμε ότι είναι απαράδεκτο τα κόμματα να μπαίνουν στα πανεπιστήμια μας κοιτάγανε σαν εξωγήινους...Χαίρομαι λοιπόν να βλέπω ότι υπάρχει διάθεση και βούληση να αλλάξει το κατεστημένο.Έχουμε επιτρέψει στα κόμματα να φυλακίσουν κάθε έννοια ελεύθερης σκέψης και διακίνησης ιδεών.Και μετά μιλάμε για το πανεπιστημιακό άσυλο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε λίγο όπως πάμε φίλε galleti τα κόμματα θα μπούνε και στα 15μελη των λυκείων...Όταν ήμουνα φοιτητής στην ιατρική αθηνών και κάποιοι λέγαμε ότι είναι απαράδεκτο τα κόμματα να μπαίνουν στα πανεπιστήμια μας κοιτάγανε σαν εξωγήινους...Χαίρομαι λοιπόν να βλέπω ότι υπάρχει διάθεση και βούληση να αλλάξει το κατεστημένο.Έχουμε επιτρέψει στα κόμματα να φυλακίσουν κάθε έννοια ελεύθερης σκέψης και διακίνησης ιδεών.Και μετά μιλάμε για το πανεπιστημιακό άσυλο...

νομιζω οτι οι περισσοτεροι φοιτητες ειναι κατα των κομματικων παραταξεων...

οποτε το μονο που εχετε να κανετε ειναι πληρη απαξιωση τους...

να μην συμμετεχετε σε εκλογες και αλλες δραστηριοτητες τους...

ή η δημιουργια αναξερτητου πλαισιου φοιτητων...το οποιο θα εκφραζει την γνωμη των φοιτητων και οχι των πολιτικων παραταξεων...

ποιος αλητης αραγε ειχε εφαρμοσει τον θεσμο των πολιτικων νεολαιων στα πανεπιστημια???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω η κάθαρση μπορεί να αρχίσει από τα κόπρανα των ΕΑΑΚ. Δε μένει τίποτα από το να... τραβήξουμε το καζανάκι :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω η κάθαρση μπορεί να αρχίσει από τα κόπρανα των ΕΑΑΚ. Δε μένει τίποτα από το να... τραβήξουμε το καζανάκι :)

δεν ειναι μονο αυτοι...που ασε που καποιοι απο τα αριστερα κομματα ειναι και λιγο ρομαντικοι..πιστευουν οτι θα κανουν τον κοσμο καλυτερο...δεν ειναι ολοι το ιδιο..ειναι και η δαπ..και η πασπ...

ανεξαρτητο φοιτητικο σχημα χρειαζεται...

που ολοι οι φοιτητες συνεργαζομενοι θα κανουν το καλυτερο για την παιδεια και την μετεπειτα ζωη τους...

πρεπει τα κομματα να φυγουν απο τα πανεπιστημια...

τα μολυνουν...

αλλα ξεχασα..πως θα βγουν οι αυριανοι πολιτικοι της μασας και του εαυτουλη τους...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λοιπον παραθετω τα επιχειρηματα μας στα λινκ κυριως

http://www.filosofiki.eu/viewtopic.php?t=3...sc&start=60

http://forum.math.uoa.gr/viewtopic.php?f=7...=a&start=15

παραθετουμε ολα τα επιχειρηματα μας εναντι του φασισμου της πλυσης εγκεφαλου και της παραβιασης των δικαιωματων των φοιτητων απο τα κομματα...

αξιζει να το διαβασετε.. ωστε να συνειδητοποιησουμε ολοι τα ψεμματα τους και επιτελους να καταλαβουμε τα δικαιωματα μας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιες αφίσες ρε παιδιά??? Έξω τα κόμματα, για τις αφίσες τους who cares! Αυτές σας μαράνανε??

Και μια ερώτηση λογικού ανθρώπου που δε σπούδασε σε Ελληνικό Πανεπιστήμιο ρε παιδιά: Αφού η πλειονότητα των φοιτητών έχει μυαλό και δεν θέλει τα κόμματα, πώς γίνεται αυτή η θλιβερή μειοψηφία να κάνει αυτό το πραξικόπημα εις βάρος της λογικής πλειοψηφίας? Είναι δυνατόν το μέλλον σας, δηλαδή εσείς, να είστε σκλάβοι του κάθε 100 κιλ@ μ@λ@κ@ κομματόσκυλου? Να υποτάσσεστε στον παραλογισμό της δικτατορίας τους? Αλήθεια, πώς μπορεί να συμβαίνει αυτό?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.