Jump to content

Μουσική Ομάδα Φοιτητών Ιατρικής


Favlos_Kyklos

Recommended Posts

Σκεφτόμουν ότι στα πλαίσια των καλλιτεχνικών ομάδων στη σχολή θα είχε ενδιαφέρον να υπήρχε μία ομάδα για τους μουσικούς και τους μουσικόφιλους στη σχολή, με προοπτική να οργανωθεί κανένα φεστιβαλάκι με συναυλίες από ερασιτεχνικά συγκροτηματάκια (κάτι που σημαίνει απαιτεί πολλά έξοδα, καλό προγραμματισμό και αρκετά άτομα που να έχουν όρεξη να βοηθήσουν).

Από κει και πέρα θα βοηθούσε τους διάφορους music junkies να γνωριστούν, να πηγαίνουν σε συναυλίες μαζί κλπ ή σε συνεργασία με τον Κ.Ο.Φ.Ι. να προβάλλεται που και που κανένα μουσικό documentary ή συναυλίες γνωστόν συγκροτημάτων ...γενικά ιδέες υπάρχουν, το θέμα είναι αν ενδιαφέρεται κανένας άλλος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι?Δεν υπάρχει??

Κακό αυτό..

Βασικά τώρα μπαίνω στην ιατρική του Ηρακλείου και αγνοώ τα σχετικά...

Και ήθελα να μπώ κιόλας...

Ναι!!!

Είμαι μέσα!!!!

Και στη συμμετοχή και στη διοργάνωση..!

Let's go!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέσα και γω, πιστεύω μπορεί να βγει κάτι καλό, άλλωστε έχουν ξαναγίνει τέτοιες εκδηλώσεις στο ΝΑΒΟ. Γιατί να υπάρχει θεατρική ομάδα και να μην υπάρχει μουσική. Άντε, μην ντρέπεστε emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το θέμα δεν είναι απλό βέβαια όσον αφορά το κομμάτι των συναυλιών.. Θα έχει μεγάλο κόστος αν νοικιάσουμε εξοπλισμούς και πιθανόν να μπούμε μέσα.

Από την άλλη υπάρχει η λύση να γίνει σε ένα από τα γνωστά ροκ κλαμπάκια τύπου An ή Rodeo, αλλά αυτό είναι αρκετά απρόσωπο και φοβάμαι ότι κανείς δεν θα έρθει να πληρώσει 8€. Το ΝΑΒΟ που είχαν γίνει αντίστοιχα live ήταν πιο ζεστό μεν, αλλά εκτός από το θέμα του κόστους δε ξέρω τι θα λέει από πλευράς ακουστικής και αν χρειάζεται ειδική άδεια και από ποιον.

Γι αυτό είπα να ανοίξω το θέμα εδώ και να δω απόψεις αλλά η ανταπόκριση δεν είναι πολυ ενθραρρυντική

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλή η ιδέα guys. Είμαι μέσα κ εγώ, το ζητούμενο όμως είναι να ενδιαφερθούν κ άλλοι.

Καιρός ήταν να πάρει κάποιος την πρωτοβουλία για κάτι διαφορετικό και σε αυτή τη σχολή... emdribble

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Μέσα κι εγώ ωρέ. Καλό θα ήταν όσοι ενδιαφέρονται, να δηλώνουν και ειδικότητα (μουσική ή καλλιτεχνική γενικότερα:P)...

Κάνω αρχή...Κιθαρτζής, Κρουστός (όχι ντραμς), Γκαιντατζής, Φιουρτζής. Είμαι στην μουσική ομάδα της ιατρικής Θεσ/νικης που έγινε πέρυσι, και φτιάχνω γκρουπάκι με ακόμα ένα φιλαράκι.

Ενδιαφέροντα, ΡΟΚ, έντεχνα, παραδοσιακά ρεμπετικα, και ότι άλλο ψαγμένο.

BTW μας λείπει ντραμερ, φωνή, μπάσο...Όποιος είναι σαλονικιός και ενδιαφέρεται pm me

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup απο κλαρινο φανταζομαι ειστε καλυμμενοι. emardown

Όποιος δεν θέλει να ξαναπιάνεται μαλάκας, μετά την πρώτη φορά που μένεις με το όργανο στο χέρι...Παίζεις δύο σονγκς και αφήνεις της γκόμενες ν σε παρακαλάν να παίξεις κι άλλο wink.gif και μετά να σε παρακαλάν να τις μάθεις...κλπ. Τελικά σου μαθαίνουν αυτές ένα πνευστο:P!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.