Jump to content

[ΤΑΙΝΙΟΚΡΙΤΙΚΗ] Τo Ορφανοτροφείο


tokalopaidi

Recommended Posts

Σκηνοθεσία: Χουάν Αντόνιο Μπαγιόνα

Πρωταγωνιστούν: Μπέλεν Ρουέδα, Τζέραλντιν Τσάπλιν, Φερνάντο Κάγιο

Κατηγορία: Θρίλερ

Διάρκεια: 100'

Επίσημος Τίτλος: THE ORPHANAGE

το εχει δει κανείς ?

αξιζει να παω να το δω το εχει και αργά το άτιμο?

δώστε τα φώτα σας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το είδα εγώ. Δεν είναι κακό, αλλά εγώ είχα διαβάσει κριτικές με 4 αστεράκια και σίγουρα δεν αξίζει τόσα. Αν έχεις δει το "ΟΙ ΑΛΛΟΙ" με την Κίντμαν, δε θα σε εντυπωσιάσει τόσο. Εκείνο ήταν σαφώς πολύ καλύτερο.

Ελπίζω να σε διαφώτισα κάπως :)empopcorn

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τις "ταινιοκριτικές" τις ανοίγουν άτομα που έχουν ΔΕΙ την ταινία και όχι άτομα που αναρωτιούνται πώς είναι. Έχουμε ειδικό τόπικ γι' αυτήν την περίσταση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup χαχαχαχαχχαχα

Φώτη...άσε τα ορφανοτροφεία και πάμε μαζί το Σάββατο να δούμε τον Αστεριξ!!!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το είδα εγώ. Δεν είναι κακό, αλλά εγώ είχα διαβάσει κριτικές με 4 αστεράκια και σίγουρα δεν αξίζει τόσα. Αν έχεις δει το "ΟΙ ΑΛΛΟΙ" με την Κίντμαν, δε θα σε εντυπωσιάσει τόσο. Εκείνο ήταν σαφώς πολύ καλύτερο.

Ελπίζω να σε διαφώτισα κάπως :)empopcorn

Ε όχι και καλύτερο!!Η υπόθεση έλεγε πολύ,η αγωνία ήταν συνεχής και το τέλος απρόβλεπτο!Αυτά δεν κάνουν ένα θρίλερ επιτυχία?Τώρα αν θες να το συγκρίνεις με τον "Λαβύρινθο του Πάνα" τότε ο.k. ,υστερεί κάπου..Αλλά για μένα το Ορφανοτροφείο ειναι ένα απ τα καλύτερα θρίλερ! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα συμφωνήσω γαι το Λαβύρινθο Του Πάνα. 'Άλλο είδος, αλλά επίσης εξαιρετικό. Εμένα "οι άλλοι " μ είχε εντυπωσιάσει πάρα πολύ. Το Ορφανοτροφείο είναι καλό, απλώς εγώ δεν θα του έβαζα 4 αστεράκια. Αντιθέτως στο "Οι άλλοι" θα τα έβαζα. Τελοσπάντων, kalopaidi πήγαινε να το δεις και σχηματίζεις δική σου γνώμη. Το χρόνο σου δε θα τον χάσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το μόνο πρωτότυπο που έχει είναι ότι στο τέλος συνδυάζει και το μεταφυσικό και ένα αληθινό γεγονός.

Κατά τα άλλα καλούτσικη, αλλά σίγουρα όχι από τις πολύ δυνατές του είδους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα πάντως μου άρεσε πολύ... Μέχρι που με τρόμαξε κιόλας σε στιγμές, ενώ ποτέ δεν τρομάζω σε θρίλερ...

Έχει πολύ ωραία ατμόσφαιρα.. Αμάν πια με τις αμερικανικές ταινίες, ας εκτιμήσουμε λίγο και τις ευρωπαϊκές παραγωγές!!

Να πας να το δεις, αλλά προσπάθησε να αφήσεις τον εαυτό σου να μπει στην ταινία!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.