Jump to content

Μεταφράσεις


invitro

Recommended Posts

Έχει ασχοληθεί κανείς με μεταφράσεις συγγραμμάτων-εκδοτικούς οίκους-εφημερίδες-περιοδικά του ιατρικού χώρου; Αν ναι, μπορεί να μας δώσει πληροφορίες; Παλιά είχε ακουστεί ότι θα γίνει κάποιο νομοσχέδιο ασφάλισης στο ΤΣΑΥ για όσο χρονικό διάστημα εργάζεται κάποιος γιατρός σε τέτοια αντικείμενα. Ξέρει κανείς αν πέρασε/ ετοιμάζεται να περάσει κάτι τέτοιο; Θεωρείτε ότι τα χρήματα θα μπορούσαν να είναι ικανοποιητικά για όσο έχουμε αναμονές; Ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έτυχε να δω το θέμα σου αν και δεν είναι καλή στιγμή αλλά επειδή κάνω αυτή τη δουλειά από φοιτήτρια (μεταφράζω σε τέσσερις γλώσσες) αν μπορείς -γιατί δεν είναι και τόσο εύκολο όσο νομίζεις πριν το κάνεις- κυνήγησέ το, αλλά επιλεγμένα και σαφώς όχι για τα λιγοστά χρήματα εκτός κι αν έχεις μεγάλη οικονομική ανάγκη. Για παραπάνω στείλε μου πμ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Μήπως γνωρίζει κανεις πώς κοστολογούνται οι μεταφράσεις ιατρικων Άρθρων; Με τις λέξεις, με τη σελίδα, με τι; και βέβαια πόσο κοστολογούνται;Πχ 10 ευρώ η σελίδα;;;;Δεν έχω ιδέα και με ρωτάνε επιμόνως

Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως γνωρίζει κανεις πώς κοστολογούνται οι μεταφράσεις ιατρικων Άρθρων; Με τις λέξεις, με τη σελίδα, με τι; και βέβαια πόσο κοστολογούνται;Πχ 10 ευρώ η σελίδα;;;;Δεν έχω ιδέα και με ρωτάνε επιμόνως

Ευχαριστώ!!!!

Εμένα σαν φοιτητή για εργασίες συνεδρίων στη Θεσ/νικη με χρέωναν με τη σελ.ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ για να βρω το συγκεκριμένο τύπο είχα ψάξει και είχα τηλ. στη μισή πόλη.Οι περισσότεροι,εάν όχι όλοι,χρεώνουν με τις λέξεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με τη λέξη αν κάνεις για περιοδικό, μεταφραστικό γραφείο. Με τη σελίδα αν είναι για εκδοτικό οίκο. Απο κει και πέρα δεν είναι στάνταρ.

Στην Ελλάδα 3-5 σεντς τη λέξη, 10-18 ευρώ τη σελίδα σε ιατρικές εκδόσεις. Στο εξωτερικό, πάντα με τη λέξη, υπερδιπλάσια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Γνωρίζει κανείς να μας πει αν ισχύουν οι τιμές αυτές ακόμα; Γενικά μπορεί κάποιος να μεταφέρει την εμπειρία του στις μεταφράσεις; Τι παίζει ακριβώς;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γνωρίζει κανείς να μας πει αν ισχύουν οι τιμές αυτές ακόμα; Γενικά μπορεί κάποιος να μεταφέρει την εμπειρία του στις μεταφράσεις; Τι παίζει ακριβώς;

Και πώς βρίσκει κανείς δουλειά;... emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.