Jump to content

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!


Mina

Recommended Posts

Σήμερα το πρωί είδα την εξής αγγελία:

" Άμεσα ιατρικός όμιλος ζητά φοιτητές ή τελειόφοιτους Ιατρικής ή παραϊατρικών σχολών για νεοσύστατο τμήμα ενημέρωσης πελατών. Πενθήμερη πρωινή εργασία, γρήγορη εξέλιξη, άριστο εργασιακό περιβάλλον, μισθός 950 ευρώ, τηλ.2103615209"

Πήρα τηλέφωνο για να δώ για τί ακριβώς πρόκειται και μου είπαν ότι πρόκειται για τον Εκδοτικό Όμιλο Αρναούτη που βρίσκεται στην Χαρ.Τρικούπη 42, αλλά δεν μπορούσαν να μου δώσουν άλλες πληροφορίες από το τηλέφωνο (σχετικά με την φύση της εργασίας, τα απαραίτητα προσόντα κτλ) και με κάλεσαν να πάω από εκεί για να μιλήσω με τον υπεύθηνο, πρωινή ή απογευματινή ώρα.

Ψάχνοντας στο internet για να είμαι ενημερωμένη εν όψη της συνέντευξης έπεσα πάνω στην εξής ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ:

athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=215698

Δεν ξέρω αν όσα περιγράφονται θα επαναληφθούν, πάντως είμαι ευτυχής που το εντόπισα έγκαιρα & απέφυγα δυσάρεστες εμπειρίες...

Γι'αυτό ΠΡΟΣΟΧΗ...

Έβαλα & έναν φίλο μου να τηλεφωνήσει: αυτού του είπαν ότι το συγκεκριμένο τηλέφωνο αντιστοιχεί σ ετηλεφωνικό κέντρο και να πάρει αύριο το πρωί...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ ενδιαφέρον, κάτι τέτοια πρέπει να δημοσιεύονται για να τα μαθαίνουν όλοι. Γενικά, να προσέχετε όταν βλέπετε πάνω σε αγγελία μισθό-κράχτη. Πάντως καλό θα ήταν να πάει κάποιος (ή μια ομάδα συναδέρφων που έχουν χρόνο) να διαπιστώσει περί τίνος πρόκειται. Οπως το κατάλαβα εγώ, ο τύπος θέλει κάποιους να πηγαίνουν σε στρατόπεδα και να πουλάνε ιατρικές εγκυκλοπαίδειες, σωστά;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχω μια φίλη φιλόλογο που μου έχει πει ότι αυτό το πράγμα είναι συνηθισμένο στους φιλολόγους, δηλαδή να στέλνουν φιλολόγους με πτυχίο να πουλάνε εγκυκλοπαίδειες σε στρατόπεδα (έχουν το ίδιο πρόβλημα με μας, είναι πάρα πολλοί δηλαδή). Αλλά αν όντως βρίζει έτσι, του χρειάζεται καταγγελία, μην σας πω και κανένας με μαγνητοφωνάκι να τον γράψει....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οσο θα υπαρχει η αναγκη θα υπαρχουν και τετοιοι ανθρωποι...

για αυτο ανοιχτα τα ματια!!

σε ευχαριστουμε που μας προειδοποιησες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εκτός από τα στρατόπεδα υποτίθεται εγκυκλοπαίδειες και λεξικά ιατρικής ορολογίας πουλάνε και πλασιέ μέσα στην ιατρική σχολή Αθηνών...

βλέποντας κάποια διαφημιστικά ...ενθουσιάστηκα και είπα καλά αυτό είναι ευκαιρία....

καλά που δεν είχα λεφτά μαζί μου...και έδωσα μόνο 5 ευρώ προκαταβολή...

και καλά που άρχισα να πονηρεύομαι πριν μου τα στείλουν σπίτι....

πέρασα από τα γραφεία κάπου κοντά στο πολυτεχνείο....για να δω περί τίνος πρόκειται...

και έλεος ....το υποτίθεται 3τομο λεξικό της λαρους ήταν ένα τρισάθλιο παμπάλαιο βιβλίο που αναρωτιέμαι πως και υπάρχει ακόμα...

προσοχή...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια ελεος με αυτον τον απατεωνα πριν βρω αγροτικο επειδη εψαχνα για δουλεια αφου ειχα τελειωσει ειχα παει απο τα γραφεια τους και ειχα μιλησει με εναν ελεεινο τυπα ο οποιος το ποσο με εγλειφε δεν περιγραφεται....Οταν καταλαβα για το ειδος της απατεωνιας και οτι δεν ηθελα να ανακατευτω(εδινε 500 ευρω υποτιθεται)αρχισε να ανεβαζει δηθεν την προσφορα και οτι αμα φυγω ετσι ο διευθυντης του θα τον απολυσει.Ειδα και στο τελος το διευθυντη ενα υποκειμενο πρωτης ταξεως.

Αυτη ειναι η Ελλαδα δυστυχως και αυτα εχουν να αντιμετωπισουν οι νεοι Ελληνες ιατροι!

Προσοχη σε ολους τα ματια δεκατεσσερα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.