Jump to content

Eφημερίες


prominent

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς πόσες εφημερίες κάνει η κάθε κατηγορία επιμελητών καθώς και των ειδικευομένων στο νοσοκομείο? Στο περίπου πάντα! :blink:

Εννοώ όχι μόνο τις ενεργές, αλλά και τις μικτές κτλ :blink::blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τί σε έχει πιάσει με τις εφημερίες? Μια πάνω μία κάτω, τί αλλάζει? Αλλα πράγματα πρέπει να σε ενδιαφέρουν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Angelospower, ειλικρινά τι νομίζεις ότι θα έπρεπε να με ενδιαφέρει?

Πάντως αν σαν ειδικευόμενος περάσεις το 1/3 του χρόνου σου, δηλαδή κάθε 3 μέρες εφημερεύοντας, νομίζω είναι σημαντικό.

Όπως επίσης και αν σαν επιμελητής εφημερεύεις συνέχεια ...ή είσαι σε ετοιμότητα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κάτσε, θα έχεις 10 εφημερίες το μήνα? Εσύ μιλάς για 4. Όσο για τους επιμελητές, όλη τη μέρα σπίτι τους είναι, μη σκάς. Τα βολεύουν μεταξύ τους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θαρρώ διάβασα κάπου στο φόρουμ, ότι μέχρι τώρα τουλάχιστον , αν ήσουν ειδικευόμενος θα έπρεπε να υπολογίζεις περίπου τόσο, δηλ. 10 το μήνα. Επαναλαμβάνω αν δεν αλλάξει το σύστημα.

τώρα αυτό με τους επιμελητές ομολογώ δεν το καταλαβαίνω που είπες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θαρρώ διάβασα κάπου στο φόρουμ, ότι μέχρι τώρα τουλάχιστον , αν ήσουν ειδικευόμενος θα έπρεπε να υπολογίζεις περίπου τόσο, δηλ. 10 το μήνα. Επαναλαμβάνω αν δεν αλλάξει το σύστημα.

τώρα αυτό με τους επιμελητές ομολογώ δεν το καταλαβαίνω που είπες.

Τι δεν καταλαβαίνεις για τους επιμελητές; Πάνε σπίτι τους και αφήνουν τους ειδικευόμενους να κάνουν τη δουλειά. Απλό. (Αν και για να είμαι ειλικρινής έχω γνωρίσει και επιμελητές, ειδικά Β που μένουν μέσα).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα έχουμε ξαναπεί

αντε ακομα μία φορά

για τους επιμελητές υπάρχουν 3 ειδών εφημερίες

ενεργείς (υποτίθεται ειναι υποχρεωμένοι να ειναι συνεχώς μέσα) μεικτές (είναι μέχρι το απόγευμα) και ετοιμότητας (τους τηλεφωνείς σε βαρύ περιστατικό και έρχονται) το πώς θα είναι κατανεμημένες εξαρτάται απο τα οικονομικά του νοσοκομείου. οι γενικοι ιατροι στα κέντρα υγείας βάση φεκ (δεν το έχω πρόχειρο) είναι υποχρωμένοι να τις κάνουν όλες ενεργές (συνήθως και εδώ κάτι κόβουν τα νοσοκομεία λόγω οικονομικής στενότητας)

οι εφημερίες των ειδικευομένων είναι όλες ενεργείς

ο αριρθμος των εφημεριών εξαρτάται απο τον αριθμό των επιμελητών -ειδικευομενων και πόσοι χρειάζονται να εφημερεύουν κάθε μέρα για να καλύπτουν το τμήμα. πχ 2 επιμελητες και 2 ειδικευόμενοι. 2 επιμελητές 1 ειδικευόμενος κ.ο.κ.

οι ειδικευόμενοι μπορουν να χτυπήσουν πλαφόν με τις εφημερίες κάνοντας 7 καθημερινές 2 σάββατα και 1 κυριακή οτιδήποτε κάνουν πέρα από αυτόδ εν πληρώνεται.

όσες είναι μητέρες με παιδί κάτω του έτους μπορουν να ζητήσουν απαλλαγή απο εφημερίες.

απαλλαγη μπορεί να ζητήσει και ο διευθυντής του τμήματος για ειδικευόμενο που τον θεωρή ανεπαρκή

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.