Jump to content

[ Συζήτηση ] Πού είναι καλύτερα για κάθε ειδικότητα?


ioan

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!έχετε κάποια πληροφορία για πλαστική χειρουργική Θεσσαλονίκη; Αξίζει πιο πολύ Παπαγεωργίου ή Παπανικολάου;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

θα ήθελα τη βοήθεια σας, θελω να δηλώσω Παθολογια (2 χρονια) στον Ευαγγελισμό. Στη λίστα αναμονής ομως ειδα οτι ο Ευαγγελισμός ειναι μαζι με Οφθαλμιατρείο Αθηνών και Πολυκλινικη. Τι πρεπει να κανω για μπω στην αναμονή μονο για τον Ευαγγελισμό; 
 

Ευχαριστω εκ των προτέρων 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

44 λεπτά πριν, drdoc said:

Καλησπέρα,

θα ήθελα τη βοήθεια σας, θελω να δηλώσω Παθολογια (2 χρονια) στον Ευαγγελισμό. Στη λίστα αναμονής ομως ειδα οτι ο Ευαγγελισμός ειναι μαζι με Οφθαλμιατρείο Αθηνών και Πολυκλινικη. Τι πρεπει να κανω για μπω στην αναμονή μονο για τον Ευαγγελισμό; 
 

Ευχαριστω εκ των προτέρων 

Στον Ευαγγελισμό θα είσαι.Το Οφθαλμιατρείο είναι μόνο για ειδικότητα οφθαλμολογίας και στην Πολυκλινική πηγαίνεις μόνο λίγους μήνες(rotation) για πρωινά(δε γίνονται εφημερίες) εξωτερικά ιατρεία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτησω πληροφορίες σχετικά με την ειδικότητα καρδιολογιας στα στρατιωτικά νοσοκομεια της Αθήνας. Αν έχει κάποιος προσωπική εμπειρία ή γνωριζει πληροφορίες, συγκεκριμένα από αποψη αριθμού και ποικιλίας περιστατικών στα επείγοντα, εκπαιδευση και ενασχόληση με επεμβατικά (κεντρικές γραμμες, στεφανιογραφίες, βηματοδότες) και υπέρηχο. Ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα στην παρεα! Αν καποιος εχει πληροφοριες για ΩΡΛ στην αθηνα θα του ειμαι υποχρεη. Γενικα θα ηθελα να δω και πιο εξεζητημενα χειρουργεια οπότε αυτο που καταλαβα απο αλλα ποστ ειναι πως προτεινονται τα πανεπιστημιακα για αυτο το κομματι. Οσον αφορα όμως την δυνατοτητα να "πιασεις" δεν ξερω που ειναι καλυτερα. Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη πραγματικα! 

Και θα ηθελα να ευχαριστήσω οσους μπαινουν στον κοπο και απαντάνε στις ερωτησεις! Μακαρι να ειχα και εγω πληροφοριες να δωσω για πολλα απο τα ερωτήματα που βλεπω στο φορουμ... 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Γεια σας!

Είμαι ακόμα στο πέμπτο έτος, αλλά προφανώς σκέφτομαι τι θα κάνω για ειδικότητα. Είμαι ανάμεσα σε παιδιατρική & γενική ιατρική (σε αυτή τη φάση).

Επειδή οι περισσότερες πληροφορίες εδώ είναι από τουλάχιστον 10 χρόνια πίσω, θα ήθελα να ρωτήσω (και ζητώ συγγνώμη αν έχει τεθεί η ερώτησή μου αλλού και δεν το έχω δει): πού είναι καλύτερα για εκπαίδευση σε καθεμία και τι προοπτικές έχουν;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Γειά σας παιδιά!!  Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος πληροφορίες για ορθοπαιδική στο Κιλκίς. Γενικότερα για το κλίμα, γνώσεις, αν αξίζει να πάρεις πλήρη εκεί. Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@danaes για το 401 γσνα για καρδιολογία που γνωρίζω από φιλο, έχει τα περισσότερα τμήματα οργανωμένα και με καλούς επιμελητές πρόθυμους να βοηθήσουν. Υπάρχει πληρότητα ειδικευόμενων οποτε μπορείς και να εκπαιδευτείς πέρα από τη λάντζα. Ευελιξία ως προς τα τμήματα που θα παρακολουθείς. Όσον αφορά τον αριθμό τον περιστατικών αρκετά αλλά μην περιμένεις πχ συγγενείς καρδιοπάθειες. Εάν θελεις περισσότερες λεπτομέρειες dm 

Τροποποιήθηκε από nikolakis99
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι για νευρολογία , μπορεί να με κατατοπίσει κανείς ως προς το που είναι καλύτερα ; Θεσσαλονίκη στο Αχέπα ή στην Αθήνα Αττικό και Αιγινητειο ; 
 

Σε λίγο καιρό ανοίγουν οι δηλώσεις και δεν έχω ακόμη κατασταλάξει 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Κάποια πληροφορια για γενικό κομμάτι χειρουργικής ειδικότητας; Από ότι κατάλαβα καλύτερα επαρχία για να πάρεις έστω κάποια εμπειρία από  χειρουργια. Έχει κανείς κάποιο νοσοκομείο επαρχίας ή και αθηνας να προτείνει για το γενικό κομμάτι; Άκουσα ότι Τρίπολης και ναυπακτου έχουν ευκαιρίες οι ειδικευόμενοι. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μήπως θα έπρεπε να λάβεις υπόψιν σου το ποσοστό ειδικευομένων που δηλώνουν παραίτηση? απο ποιά Νοσοκομεία? τι σχέση έχουν με τον Covid? γιατί άραγε?....

11 ώρες πριν, and923 said:

Κάποια πληροφορια για γενικό κομμάτι χειρουργικής ειδικότητας; Από ότι κατάλαβα καλύτερα επαρχία για να πάρεις έστω κάποια εμπειρία από  χειρουργια. Έχει κανείς κάποιο νοσοκομείο επαρχίας ή και αθηνας να προτείνει για το γενικό κομμάτι; Άκουσα ότι Τρίπολης και ναυπακτου έχουν ευκαιρίες οι ειδικευόμενοι. 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

9 λεπτά πριν, το έλυτρο said:

μήπως θα έπρεπε να λάβεις υπόψιν σου το ποσοστό ειδικευομένων που δηλώνουν παραίτηση? απο ποιά Νοσοκομεία? τι σχέση έχουν με τον Covid? γιατί άραγε?....

 

Εννοείς υπολογίζοντας από τις λίστες πόσοι δήλωσαν παραίτηση πριν την ολοκλήρωση? Όποια συμβουλή-γνώση έχεις καλοδεχούμενη είμαι στο ψάξιμο πες  μου τη δίκη σου εμπειρία αν έχεις από νοσοκομείο επαρχίας 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

5 ώρες πριν, eridanus said:

Καλησπερα! Καρδιολογια, νοσοκομειο που να δινει τα ρεπω αναπαυσης και να ειναι αξιοπρεπες υπαρχει? Ευχαριστω

για υποψήφιο Δ.Υ. σε κόβω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα σε όλους!

Ειμαι της Νέας φουρνιάς, μόλις πήρα πτυχίο και ενδιαφέρομαι για ειδικότητα ορθοπεδικής... ΑΡΑ έχω 2 ερωτησουλες:

1. Για το γενικό κομμάτι χειρουργικής τι άποψη έχετε για Παίδων Πεντέλης ή Σισμανόγλειο; 

2. Ποιο νοσοκομείο θα προτείνατε για το ειδικό κομμάτι; Εκτός απ το ΚΑΤ φυσικά που έχει 70+ άτομα στην αναμονή. 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

πλεον υπαρχει τεραστεια διαφανεια , νομιζω πρεπει να ψαχνετε λιγο στα σαιτ του καθε νοσοκομειου 

στο αττικον σου εχει γραφημα μεχρι και απο που ερχονται οι ασθενεις .... δυτικη αθηνα κλπ 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Γνωρίζει κάποιος που είναι καλύτερα να δηλώσεις την ειδικοτητα Οφθαλμολογίας μεταξύ Ελπις, Ιπποκράτειο, Λαικό, Σισμανογλειο; 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.