Jump to content

[ Συζήτηση ] Πού είναι καλύτερα για κάθε ειδικότητα?


ioan

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
On 21/3/2017 at 1:44 ΜΜ, pernien said:

Το καλυτερο νοσοκομειο για ειδικοτητα Ορθοπεδικης στην Αθηνα,αν θες να χειρουργησεις,ειναι μακραν ο Ερυθρος Σταυρος,εχει βεβαια δουλεια πολυ...

Χαίρεται!

Pernien, που το στηρίζεις αυτό που λες για τον Ερυθρό; Εγώ σπούδασα Θεσ/νίκη και δεν ξέρω καθόλου από Όρθοπαιδική στην Αθήνα τι παίζει... Ενδιαφέρομαι να την κάνω στην Αθήνα παρόλο που στη Θεσσαλονίκη έχουμε μερικές εξαιρετικές κλινικές και στο Παπαγεωργίου (ειδικά η Πανεπιστημιακή) και στο Παπανικολάου.

Από ότι μαθαίνω, το ΚΑΤ είναι πολύ καλό για ορθο αλλά βλέπω πως έχει απίστευτη αναμονή...

Επίσης γνωρίζει κανείς που είναι καλά για Γενικό κομμάτι χργ με στόχο απόκτηση Ορθοπαιδικής ειδικότητας; πρόσφατα είχα κάποιες πληροφορίες για το νοσοκομείο των Γρεβενών κάτι που μου έκανε εντύπωση, και προσωπικά πιστεύω πως η χργ στο Νοσοκομείο του Βόλου είναι απροσδόκητα καλή, αν και σα νοσοκομείο γενικώς είναι ψιλοαπαράδεκτο.

Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη!

Ευχαριστώ.

Τροποποιήθηκε από life_zoe
συμπλήρωση
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 28.2.2017 at 11:51 ΠΜ, K.T.@.R. said:

Παιδιά λίγο δύσκολο αυτό που θα ρωτήσω, αλλά μήπως κανένας ξέρει για Αναισθησιολογία? Γενικά επειδή είμαστε λίγοι ειδικευόμενοι, οι πληροφορίες που μπορώ να συλλέξω για τα νοσοκομεία είναι λίγες. Είμαι στο τρίτο έτος της ειδικότητας και μέχρι πρότεινος έκανα ειδικότητα σε νοσοκομείο που δεν έδινε πλήρη ειδικότητα και γενικά εκεί το κλίμα ήταν καταπληκτικό! Τώρα όμως στο νοσοκομείο που ήρθα η κατάσταση δεν παλεύεται από κάθε άποψη. Ζω μια παράνοια. Για αυτό και προφανώς θέλω να φύγω, αλλά δυστυχώς φοβάμαι ότι πάνω κάτω στα πολύ μεγάλα νοσοκομεία είναι παρόμοια δυστυχώς η κατάσταση με τις ελλείψεις και σε ειδικούς και σε ειδικευόμενους... Και δυστυχώς επίσης φοβάμαι πως το εξωτερικό αρχίζει να μοιάζει μονόδρομος...

Παιδιά, κανείς καμία πληροφορία?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 11/4/2017 at 8:41 ΜΜ, sokratispap1 said:

Παιδιά, κανείς καμία πληροφορία?

Εχει κάποιος πληροφοριες για αναισθησιολογια σε Λαικο, Ερυθρό και Ευαγγελισμό;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

καλησπέρα σας παιδια,

ελπιζω να ειστε όλοι καλά.

γνωρίζουμε μήπως σε ποιο νοσοκομείο ειναι καλά για την ειδικότητα της γαστρεντερολογίας?ξέρεις κανένας?

ευχαριστω πολύ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 11/4/2017 at 8:41 ΜΜ, sokratispap1 said:

Παιδιά, κανείς καμία πληροφορία?

Τι πληροφορία θέλετε? Πού έχει λιγότερη δουλειά? :) 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Όπως λέει κι ένα παλικάρι παραπάνω για παθολογία Παμμακάριστο μακριααα. Το ίδιο ισχύει και για Νευρολογία και Καρδιολογία. Το περιβάλλον είναι τραγικό. Οφθαλμολογία είχε πάντα καλό όνομα και μόνον αυτό!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα παιδιά! Τον Ιούλιο με το καλό ορκίζομαι και θα πρέπει να δηλώσω ειδικότητα. Θέλω Γενική Χειρουργική στην Αθήνα, αλλά δεν ξέρω τίποτα από τα νοσοκομεία της Αθήνας γιατί έχω σπουδάσει στην Πάτρα. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει για το τι γίνεται με τις χειρουργικές κλινικές; που θα μου προτείνατε να δηλώσω; που υπάρχει καλύτερο επίπεδο εκπαίδευσης, κλίμα κλπ; δίνονται ευκαιρίες; 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά! Υπάρχει κάποιος που κάνει την ειδικότητα της Φυσιατρικής και θα μπορούσε να με συμβουλεύσει σε ποιο νοσοκομείο να δηλώσω;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα παιδιά! Για Ψυχιατρική στην Αθήνα πού πιστεύετε είναι καλύτερα; Με ενδιαφέρει κυρίως από θέμα εκπαίδευσης ,κλινικής εμπειρίας, εφημεριών, περιστατικών που βλέπουν, αλλά και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΨΝΑ.Απο αποψη εφημεριων και περιστατικων που βλεπουν καθως και εκπαιδευσης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

Θα ήθελα να ρωτήσω την άποψη σας για το που είναι καλύτερα για 2 χρόνια Παθολογία στην Αθήνα.Και πιο συγκεκριμένα αν κάποιος έχεις έχει γνώμη για Σισμανόγλειο,Γεννηματάς,Ευαγγελισμός,Αγία Όλγα ή Ερυθρό.

Ευχαριστώ! 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

ΚΑΤ ή Αττικό θα έλεγα καλύτερα,όπως και Ευαγγελισμό

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 ώρες πριν, ξενος said:

ΚΑΤ ή Αττικό θα έλεγα καλύτερα,όπως και Ευαγγελισμό

απο ποια αποψη καλυτερα;;(τωρα μπερδευτικα περισσοτερο)

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.