Jump to content

ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ


avluela

Recommended Posts

Για Αγγλία δεν ξέρω, αλλά ένας γνωστός μου είχε κάνει αγροτικό κι έτσι είχε γραφεί στον Ιατρικό Σύλλογο, μετά πήγε στρατό και δεν γράφτηκε κι ύστερα όταν πήγε να ξεκινήσει ειδικότητα πήγε να γραφτεί τον Ιατρικό Σύλλογο (Πειραία συγγεκριμένα ) και τον έβαλαν να πληρώσει και τον προηγούμενο χρόνο.Ρώτησέ το.

Όσοι ασκούν επάγγελμα (ήτοι έχουν άδεια ασκήσεως) είναι υποχρεωμένοι να είναι μέλη του οικείου Ι.Σ. Δυστυχώς, ακόμη και εάν είσαι Αγγλία πληρώνεις αναδρομικά ότι δεν έχεις πληρώσει. Το αυτό ίσχυε και για τον στρατό, δεν νομίζω να έχει αλλάξει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι τιμές παίζουνε από σύλλογο σε σύλογο.

Στον ΙΣΘ η συνδρομή είναι 80€ και δεν αυξάνει μετά την 5ετία.

Έχω την αίσθηση ότι οι επαρχιακοί γενικά έχουν πιο τσουχτερές συνδρομες από ΙΣΑ και ΙΣΘ, ο Βόλος μάλλον αποτελεί εξαίρεση.

Την συνδρομη εφόσον είσαι γραμμένος σε κάποιο ιατρικό σύλλογο την πληρώνεις ανεξάρτητα από το αν δουλεύεις ή είσαι στο εξωτερικό. Δεν ξέρω αν παίζει η περίπτωση να ζητήσεις να διαγραφείς από τον ΙΣ για οποιονδήποτε από αυτούς τους λόγους.

Αυτό με το να πάει κάποιος και να γραφτεί στον ΙΣ του Βόλου δεν παίζει.

Για να φύγεις από έναν ΙΣ και να πας σε κάποιον άλλο, θα πρέπει να πας και να δουλέψεις στην επικράτεια του. Εξαίρεση αποτελεί η πρώτη εγγραφή πυ γίνετε στον ΙΣ του τόπου διαμονής.

Τις συνδρομές τις ζητάνε αναδρομικά όταν θα χρειαστείς οποιοδήποτε χαρτί από αυτούς ή να ψηφίσεις στις εκλογές.

Υποτίθεται ότι βάση κανονισμών υπάρχει πρόστιμο αν δεν πληρώσεις τη συνδρομή του έτους.

Βέβαια ελάχιστοι σύλλογοι το εφαρμόζουν.

Πρόσφατα ο ΙΣΘ εξάγγειλε ότι θα έχουν πρόστιμο όσοι οφείλουν συνδρομές πέρα των 3 ετών.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ασχετο μια και σε πέτυχα, θα πάω Πήλιο σε καναδυο βδομάδες και λέμε για Αγιο Λαυρέντιο, τι λέει; Καμία άλλη πρόταση; (δεν έχουμε κλείσει ακόμα και δεν έχω ξαναπάει Πήλιο, δεν θέλω πολύ ψηλά και πολύ ανηφορικά). Μερσί.

emofftopic

www.volos-city.gr www.pelionet.gr www.visitportaria.com www.aroundpelion.com www.skipilio.gr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν νομιζω να ανεβαινει η εισφορα για την αθηνα μετα απο 5 χρονια...Ολοι τα ιδια πληρωσαμε στην ουρα κι υπηρχαν και μεγαλοι...

Παντως απο περιεργεια ρωτησα ποιο ειναι το προστιμο αν πληρωσουμε καθυστερημενα και μου ειπαν 1 ευρω το μηνα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όπως το πάνε, μετά τα διακοποδάνεια, εορτοδάνεια, κλπ, θα βγάλουν οι τράπεζες και συλλογοδάνειο..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για Αγγλία δεν ξέρω, αλλά ένας γνωστός μου είχε κάνει αγροτικό κι έτσι είχε γραφεί στον Ιατρικό Σύλλογο, μετά πήγε στρατό και δεν γράφτηκε κι ύστερα όταν πήγε να ξεκινήσει ειδικότητα πήγε να γραφτεί τον Ιατρικό Σύλλογο (Πειραία συγγεκριμένα ) και τον έβαλαν να πληρώσει και τον προηγούμενο χρόνο.Ρώτησέ το.

Όσοι ασκούν επάγγελμα (ήτοι έχουν άδεια ασκήσεως) είναι υποχρεωμένοι να είναι μέλη του οικείου Ι.Σ. Δυστυχώς, ακόμη και εάν είσαι Αγγλία πληρώνεις αναδρομικά ότι δεν έχεις πληρώσει. Το αυτό ίσχυε και για τον στρατό, δεν νομίζω να έχει αλλάξει.

Σήμερα ρώτησα συνάδελφο που εργάστηκε για ένα χρόνο στην Ιταλία: ΔΕΝ ζήτησαν αναδρομικά τπτ, ίσως επειδή θεωρούν έναρξη την ΕΛΛΗΝΙΚΗ άδεια άσκησης ... λέω τώρα :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

tip:ιατρικος συλλογος Βολου=20 (ΝΑΙ,ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ) ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ

οχι 20αλλα 40 τον χρονο συν 1 ευρω η εγγραφη συν 5 ευρω η ταυτοτητα!

νομιζω ο πιο φτηνος νομος!

Αφου ειχα εγγραφει εκει σχετικα προσφατα,πιστευω οτι ξερω καλυτερα. 20 ΕΥΡΩ ειναι, ταυτοτητα 5 αλλα για 2 χρονια και πανω(εξαρταται απο τη θητεια του προεδρου).

προφανως γραφτηκες κατα το τελος της χρονιας κ γι αυτο πληρωσες 20ευρω!

για ολο το ετος ειναι 40!

η τελευταια ταυτοτητα ειναι απο 2005-2007!

Μπα..στις 5 Γεναρη ηταν,οποτε ισχυουν τα 20 ΕΥΡΩ,δεν εχεις καλη πληροφορηση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προτείνω όλοι όσοι έχετε αναμονή και δεν δουλεύετε να πάτε να γραφτείτε μαζικά στο Βόλο για σπάσιμο! Ε,ρε γλέντια! emcolgate

Ετσι πρεπει ;)

Μια εξουσιοδοτηση στο ΚΕΠ μου κανετε και αναλαμβανω εγω,αλλωστε το δρομολογιο Αθηνα-Βολος το εχω σα το Κεντρο-Γλυφαδα :D

ΟΛΕΣ ΟΙ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!

emardown

Εσύ παιδί μου χαλάς την πιάτσα. Ακου δωρεάν. Αμα ανοίξεις ιατρείο να μου πεις να σου φέρνω φίλους!

Ασχετο μια και σε πέτυχα, θα πάω Πήλιο σε καναδυο βδομάδες και λέμε για Αγιο Λαυρέντιο, τι λέει; Καμία άλλη πρόταση; (δεν έχουμε κλείσει ακόμα και δεν έχω ξαναπάει Πήλιο, δεν θέλω πολύ ψηλά και πολύ ανηφορικά). Μερσί.

emofftopic

Οπου και να πας στο Πηλιο ειναι φανταστικα,απλως αν θελεις να <<παιξεις>. και με το Βολο διαλεγεις κατι σχετικα κοντα του(οι χιλιομετρικες αποστασεις μπορει να φανταζουν κοντινες,αλλα λογω στροφων και ιδιομορφιων γινονται πιο μακρινες).

Ο Αγιος Λαυρεντιος ειναι καλη επιλογη με παραδοσιακους ξενωνες και λιγα χιλιομετρα.Αλλες επιλογες κοντινες πηγαινοντας προς εκεινη τη πλευρα ειναι:Καλα Νερα,Αφησσος,Ανω και Κατω Λεχωνια.

Απο την αλλη πλευρα(αυτη που δεν ειναι κοντινη στη θαλασσα) το καλυτερο μερος για μενα απο ολες τις αποψεις ειναι η Πορταρια(και σε δευτερο λογο η Μακρυνιτσα),13 χλμ απο το Βολο(περιπου 25 λεπτα με το αυτοκινητο λογω στροφων).

Τωρα για το Βολο,τη παραλια του,τα τσιπουραδικα(tip:τα συνοικιακα ειναι τα καλυτερα και οχι αυτα της παραλιας!!!),τη διασκεδσαη του ολο και κατι θα εχεις ακουσει :)

tip2:Μπορω να σου προτεινω κατι παρα πολυ καλο στη Πορταρια που αφορα τη προσωπικη ευεξια,χαλαρωση και περιποιηση που ειμαι σιγουρος οτι θα σε ενθουσιασει και θα σε κανει να θες να ξαναπας(κοστος 25 ευρω minimum,αλλα η χλιδη σε ολο της το μεγαλειο!!!).Σου κινησα το ενδιαφερον;;;

Ξεφυγαμε λιγο απο το topic,αλλα ηταν για καλο λογο :)

emardown

Πηγαινε να παρεις τα μισα σου λεφτα πισω τοτε!Αν θες σκαναρω την αποδειξη που ειναι αδιαψευστος μαρτυρας

Τροποποιήθηκε από akos
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

tip:ιατρικος συλλογος Βολου=20 (ΝΑΙ,ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ) ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ

οχι 20αλλα 40 τον χρονο συν 1 ευρω η εγγραφη συν 5 ευρω η ταυτοτητα!

νομιζω ο πιο φτηνος νομος!

Αφου ειχα εγγραφει εκει σχετικα προσφατα,πιστευω οτι ξερω καλυτερα. 20 ΕΥΡΩ ειναι, ταυτοτητα 5 αλλα για 2 χρονια και πανω(εξαρταται απο τη θητεια του προεδρου).

προφανως γραφτηκες κατα το τελος της χρονιας κ γι αυτο πληρωσες 20ευρω!

για ολο το ετος ειναι 40!

η τελευταια ταυτοτητα ειναι απο 2005-2007!

Μπα..στις 5 Γεναρη ηταν,οποτε ισχυουν τα 20 ΕΥΡΩ,δεν εχεις καλη πληροφορηση

Δεν προκειται για πληροφορια κ εγω στον Ι.Σ.Μ. ειμαι γραμμενη κ η ετησια συνδρομη εινια 40 ευρω!

εκτος αν αλλαξε φετος κ μειωθηκε που δεν νομιζω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

tip2:Μπορω να σου προτεινω κατι παρα πολυ καλο στη Πορταρια που αφορα τη προσωπικη ευεξια,χαλαρωση και περιποιηση που ειμαι σιγουρος οτι θα σε ενθουσιασει και θα σε κανει να θες να ξαναπας(κοστος 25 ευρω minimum,αλλα η χλιδη σε ολο της το μεγαλειο!!!).Σου κινησα το ενδιαφερον;;;

Ξεφυγαμε λιγο απο το topic,αλλα ηταν για καλο λογο :)

Αναφέρεσαι σε ξενοδοχείο ή ... σε κάτι άλλο; Όταν λες 25 ευρώ μίνιμουμ - το σπέσιαλ δλδ πόσο ;

Σοβαρά, στείλε αν θέλεις ένα πμ με info plz :)

Επί του "τόπικ": δεν ξέρω να υπάρχει κλιμακωτό νταβατζιλίκι για τον ΙΣΑ - όλοι τα ίδια πληρώνουμε και δεν νομίζω να μου χρέωσαν ποτέ πρόστιμο - μια ζωή καθυστερημένος πάω.

Τροποποιήθηκε από kokni
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

akos : Ευχαριστώ για την ενημέρωση και θέλω και ενα πμ και για μένα παρακαλώ, αν δεν σου είναι κόπος. Ψυχίατρε, λες να πάμε τις ίδιες μέρες στο σπέσιαλ τάδε; emcolgate

Τροποποιήθηκε από invitro
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τουλάχιστον ισχύει η δωρεάν παρακολούθηση συνεδρίων για άνεργους ιατρούς που είχε υποσχεθεί ο ΙΣΑ ή ίσα μη γίνει ποτέ...?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

<BR>
Για Αγγλία δεν ξέρω, αλλά ένας γνωστός μου είχε κάνει αγροτικό κι έτσι είχε γραφεί στον Ιατρικό Σύλλογο, μετά πήγε στρατό και δεν γράφτηκε κι ύστερα όταν πήγε να ξεκινήσει ειδικότητα πήγε να γραφτεί τον Ιατρικό Σύλλογο (Πειραία συγγεκριμένα ) και τον έβαλαν να πληρώσει και τον προηγούμενο χρόνο.Ρώτησέ το.
<BR><BR><BR><FONT color=#ff0000><STRONG>Όσοι ασκούν επάγγελμα (ήτοι έχουν άδεια ασκήσεως)</STRONG></FONT> είναι υποχρεωμένοι να είναι μέλη του οικείου Ι.Σ. Δυστυχώς, ακόμη και εάν είσαι Αγγλία πληρώνεις αναδρομικά ότι δεν έχεις πληρώσει. Το αυτό ίσχυε και για τον στρατό, δεν νομίζω να έχει αλλάξει.<BR>
<BR><BR><BR>Χα χα!Γελάσαμε και σήμερα!Όσοι έχουν άδεια ασκήσεως επαγγέλματος ασκούν επάγγελμα????Χα χα τότε εγώ κι άλλοι 10 φίλοι μου θα είμαστε οι εξαιρέσεις φαίνεται,που έχουμε τελειώσει ιατρική και δε δουλεύουμε εννοώ!<BR><BR>Είναι καραγκιοζιλίκι να πληρώνεις τον ΙΣΑ πριν πας να δουλέψεις ως γιατρός με τέτοια ανεργία που υπάρχει.Τώρα και 1 και 2 και 3 χρόνια μπορείς να είσαι άνεργος.<BR>Δεν κάνω θέμα για τη συνδρομή.Διαμαρτύρομαι γιατί ως άνεργη αλλά με άδεια άσκησης επαγγέλματος είμαι αυτή τη στιγμή ανασφάλιστη δλδ αν αρρωστήσω θα πληρώνουν οι γονείς.Και δεν έχω δικαίωμα πια να ασφαλίζομαι στο ταμείο των γονέων,όπως κάθε άνεργος,γιατί εγώ λέει έχω άδεια άσκησης και μπορώ να το ασκήσω το επάγγελμα!!!Και σας ρωτώ ποιος βρίσκει πιο εύκολα δουλειά,εγώ ως γιατρός ή ο τάδε ως πωλητής πχ?Επιπλέον όλα εισιτήρια κανονικά,συνδρομές κανονικά?Δηλαδή σε λίγο θα μας βάζουν να φορολογούμαστε κιόλας πάνω στο ανύπαρκτο εισόδημα που <STRONG>θα μπορούσαμε</STRONG> να έχουμε!!!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εστειλα τα pm παιδια.

Η φιλη niki2206 εχει απολυτο δικιο.Σαφως και δεν ενδιαφερονται και θελουν το καυτο ποσο του 1.500.000 ευρω!

Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη..

Τροποποιήθηκε από akos
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τουλάχιστον ισχύει η δωρεάν παρακολούθηση συνεδρίων για άνεργους ιατρούς που είχε υποσχεθεί ο ΙΣΑ ή ίσα μη γίνει ποτέ...?

Την παραπάνω ερώτηση την έκανα πέρσι σε ένα μεγάλο συνέδριο στο Μέγαρο (πρέπει να ήταν το Πανελλήνιο Ιατρικό) ... ούτε το είχαν ακούσει ποτέ, ούτε και προσπάθησαν να με ειρωνευτούν κατάμουτρα :angry: αν όμως ο ΙΣΑ το υποσχέθηκε ... :withstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ψυχίατρε, λες να πάμε τις ίδιες μέρες στο σπέσιαλ τάδε; emcolgate

Τι να σου πω, εγώ για Πάσχα το σκέφτομαι, να ανησυχώ ;;

Όχι τπτ άλλο αλλά ξέρεις ότι όπου μαζεύονται πολύ γιατροί χαλάει το γάλα :(

Χα χα!Γελάσαμε και σήμερα!Όσοι έχουν άδεια ασκήσεως επαγγέλματος ασκούν επάγγελμα????Χα χα τότε εγώ κι άλλοι 10 φίλοι μου θα είμαστε οι εξαιρέσεις φαίνεται,που έχουμε τελειώσει ιατρική και δε δουλεύουμε εννοώ

Να σου θυμίσω ότι το επάγγελμα είναι ρυθμιζόμενο και όσοι έχουν άδεια ωφείλουν να είναι γραμμένοι σε σύλλογο.

Το αν και τι χρεώνει ο κάθε σύλλογος είναι άλλη ιστορία και συμφωνώ απόλυτα με αυτά που γράφεις. Αλλά πρέπει να είσαι γραμμένη κάπου αν έχεις άδεια ασκήσεως.

Κάποιος θα έπρεπε να διεκδικήσει μια έκπτωση για τους νέους και συνήθως άνεργους γιατρούς. Έχεις ακούσει κάνενα από τα αριστερο-μαλλιαρο-κουλτουρο-φραπο-ανακατευτούρια να προτείνει κατάληψη για τα ευρώπουλα που θα πληρώσετε σε λίγα χρόνια σαν άνεργοι γιατροί ;;

Εστειλα τα pm παιδια.

Ευχαριστώ πολύ akos emrockon

Τροποποιήθηκε από kokni
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τους εχω στειλει κι εγω φυσικα e-mail αλλα δεν εχω παρει απαντηση!Και απο οτι φαινεται δεν προκειται.....

Επισημανση-Ερωτηση:Η αποδειξη που μου δωσανε γραφει συνολο=0.00!!!!Γιατι αραγε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επισημανση-Ερωτηση:Η αποδειξη που μου δωσανε γραφει συνολο=0.00!!!!Γιατι αραγε;

Που γραφτηκες?Στην αθηνα παντως γραφει κανονικα το ποσο η αποδειξη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οργανωμένα δε μπορούμε να κάνουμε κάτι προκειμένου να γλυτώσουμε τη συνδρομή?!?

και για το που πάνε τα χρήματα που δίνουμε να σας υπενθυμίσω μια παλιότερη επισήμανση που είχα κάνει.....

Ι.Σ.Α.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επισημανση-Ερωτηση:Η αποδειξη που μου δωσανε γραφει συνολο=0.00!!!!Γιατι αραγε;

Που γραφτηκες?Στην αθηνα παντως γραφει κανονικα το ποσο η αποδειξη.

Αθηνα κι εγω....

Το ξανακοιταξα και ισως κανω λαθος!Γραφει οτι:

Α)Για ετησια εισφορα πληρωθηκαν.....τελικο ποσο 85€

Β)Για:(το οποιο ειναι κενο)

και κατω-κατω γραφει συνολο 0,00

Για ξανακοιτα το....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 years later...

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΘΑ ΓΡΑΦΤΟΥΜΕ ΕΝΤΕΛΕΙ....

ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ......ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΕ ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ Η ΑΘΗΝΩΝ ???

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ???

ΟΜΟΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ??

ΣΥΝ ΚΑΙ ΠΛΗΝ??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΘΑ ΓΡΑΦΤΟΥΜΕ ΕΝΤΕΛΕΙ....

ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ......ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΕ ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ Η ΑΘΗΝΩΝ ???

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ???

ΟΜΟΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ??

ΣΥΝ ΚΑΙ ΠΛΗΝ??

Ανάλογα την νομαρχία που έχεις βάλει ιδικότητα είναι και ο σύλλογος που θα γραφτείς!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΘΑ ΓΡΑΦΤΟΥΜΕ ΕΝΤΕΛΕΙ....

ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ......ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΕ ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ Η ΑΘΗΝΩΝ ???

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ???

ΟΜΟΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ??

ΣΥΝ ΚΑΙ ΠΛΗΝ??

Ανάλογα την νομαρχία που έχεις βάλει ιδικότητα είναι και ο σύλλογος που θα γραφτείς!

Δεν είσαι υποχρεωμένος να γραφτείς σε κάποιο συγκεκριμένο ιατρικό σύλλογο. Γράφεσαι κάθε φορά στον σύλλογο της περιοχής στην οποία πρόκειται να δουλέψεις. Αν δεν δουλεύεις, επιλέγεις πού σε βολεύει να γραφτείς ανάλογα με το πού μένεις ή τι συνδρομή έχει ο κάθε σύλλογος. Όταν ανοίξει η θέση σου για ειδικότητα μπορείς να μεταφέρεις τα χαρτιά σου στον αντίστοιχο σύλλογο.

Δεν ξέρω συγκεκριμένα για τους συλλόγους Αθηνών και Πειραιά ώστε να σου προτείνω κάτι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας ευχαριστώ για την άμεση απόκρισή σαςστο ερώτημά μου!

μόλις ορκίστηκα και είμαι στο ψάξιμο..

που θα μπορούσα να βρώ την συνδρομή του κάθε συλλόγου?υπάρχει site?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το να μην γραφτείς σε κανένα σύλλογο μέχρι να ασκήσεις το επάγγελμα το έχεις σκεφτεί;

Είναι και αυτή μια ακόμα λύση πολύ πιο οικονομική :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.