Jump to content

Nostalgia Televisia


Recommended Posts

ΝΑΙ! Καλά καμία σχέση με παιδικό, αλλά μήπως και όλα τα υπόλοιπα που είπα ήταν παιδικά;

Ενα άλλο με κάτι αγάλματα σε ενα λεμονοδασος ... με εναν Γιάννη και μια Μαρία ... μπορεί να μην ηταν στην ίδια σειρά...δε θυμάμαι...καλά και εκείνος ο Αλζχάιμερ ήταν ανάγκη να είναι ξαδερφός μου; :angry:

Το ''Λεμονοδάσος'' και το ''Γιάννης και Μαρία'' τα θυμάμαι καλά και τα δυο, bytheway Μαρία ήταν η Πέμη Ζούνη ... την ''Κα Ντορεμί'' και ''την εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη'' τα θυμάται κανείς ??? Για να μην πάμε στο ''Οθων και Αμαλία'' και μείνουμε ελάχιστοι ... :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 100
  • Created
  • Last Reply

emarup:lol: O μπίθουλας και το υψηλόν μικρόν.

Μία φορά ο αδερφός μου είχε κρεμαστεί από το παράθυρο του αυτοκινήτου.

Πήγε να μπει μέσα από το παράθυρο όπως οι Ντιούκς, και πιάστηκε το πόδι του στο τιμόνι :lol: και κρεμότανε προς τα πίσω. Εγώ ήμουν μικρή και δεν μπορούσα να τον βοηθήσω και οι γονείς μας λείπανε.

Ευτυχώς περνούσε κάποιος από τον δρόμο και τον ξεσκάλωσε!

Ακόμα και τώρα, τόσα χρόνια μετά, όταν βλέπει τον αδερφό μου στον δρόμο τον λέει ΝΤΙΟΥΚΣ!

:anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ενα άλλο με κάτι αγάλματα σε ενα λεμονοδασος ... με εναν Γιάννη και μια Μαρία ... μπορεί να μην ηταν στην ίδια σειρά...δε θυμάμαι...καλά και εκείνος ο Αλζχάιμερ ήταν ανάγκη να είναι ξαδερφός μου; :angry:

Ο κήπος με τα αγάλματα :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο κήπος με τα αγάλματα :anavwfwties:

Τρομερό εκείνο ... το τραγουδάκι ακόμα το θυμάμαι (απαίσιο) ...

Παιδιά Waltons δεν έβλεπε κανείς ? Love boat? Twilight zone (το πιο τρομακτικό ήταν η ώρα ... μία μετά τα μεσάνυχτα, αλλά άξιζε τον κόπο, και τρομάζαμε και διπλά μόνοι μας στο σκοτάδι ...) :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Τι είναι αυτά ρε;;;

Από ξένες θυμάμαι Μαγκάιβερ, Λ.Α. Χιτ, Τρόπικαλ Χιτ (:P), Full House, Punky Brewster και φυσικά το Καρουζέλ! :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Χόρχε Ντε Σάλτο, η ΜΑρία Χουακίνα αγαπάει εμένα, τον φτωχό Σιρίλο που έχει καρδιά!!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λογικά ζούσες...αλλά πρέπει να' σουν μεγάλη για το Καρουζέλ :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νταρντανιάν με τα σκυλάκια!!!

Μάλιστα θυμάμαι πως το μουσικό θέμα περιμέναμε πως και πώς να μας το παίξει ο μουσικός στο δημοτικό και σηκωνόμασταν και παίζαμε ξοού-ξου-κά! Αλλά τα έπαιρνε που ξεκινάγαμε τις ξιφομαχίες κι κάθε φορά μας έλεγε να μην ξεκινήσουμε πάλι τα ίδια, αλλά τελικά κάθε φορά το έπαιζε κι εμείς ξεσηκωνόμασταν..Δυστυχία να μην το θυμάμαι πλέον.... :( Αξέχαστα χρόνια που δυστυχώς μπορέι να μην τα εκτιμήσμα όσο έπρεπε,,Αχ νιάτα, να ταν 2 φορές.... :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Σουσαμι ανοιξε(που μετραγανε 1,2,3,4... και αντιστροφα!!!),Ουρανιο τοξο,Galaktika,Fragol Rocks(κατι τεραστιες λουτρινες κουκλες και κατι μικρα κουκλακια),Doctor Who(καλτ σειρα με ανεκδιηγητα εφε),ο αορατος ανθρωπος,Μποναντζα,Οδυσσεια του διαστηματος και ο γυρος του κοσμου σε 80 μερες σε κινουμενα σχεδια,Αυτος αυτη και τα μυστηρια με Μπρους Ουηλις και Συμπιλ Σεπαρντ!!!Ποιος παππους τα θυμαται?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά θυμαται κανείς σας το παιδικό με τη χλωροφύλλη??? Καημό τόχω!!! Ημουν άραγε το μόνο παιδάκι που το έβλεπε??? emstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Στο βάθος του μυαλού μου μου είναι πολύ οικείο!

Οδύσσεια ναι, ουράνιο τόξο, τα μυστήρια... δεν είσαι τόσο παππούς τελικά:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Στο βάθος του μυαλού μου μου είναι πολύ οικείο!

Αχ πόσο σ'ευχαριστώ!! Δεν θα άντεχα να το είχα φανταστεί ΚΑΙ αυτό!! :mellow::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ποιο είναι αυτό με τη χλωροφύλλη?

Λοιπόν προχτές βρέθηκα σε παρέα με μ.ο. ηλικίας περίπου 35....(ένιωθα τρελό πιπίνι μιλάμε) :lol: Δε φαντάζεστε τι παίζανε οι 10 χρόνια μεγαλύτεροι!!!

Ποιος ρε σεις θυμάται τα Τυχερούλια? Ή κατι στίκερς που όμως δεν τα λέγανε έτσι, αλλά κάπως αλλιώς που δεν συγκράτησα :splats: ή τα κολλητήρια που πάλι δεν τα λέγανε κολλητήρια? (έχω ακόμα στο ψυγείο τα στρουμφο-κολλητήρια που είχα κολλήσει στη β' δημοτικού....) :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Προσοχή: αν είστε κάτω από 22-23, το πιο πιθανό είναι τα παρακάτω να μην σας λένε απολύτως τίποτα. Αλλιώς, ετοιμαστείτε για μια κρίση νοσταλγίας.

Μιλούσα με ένα φίλο μου και με ενημέρωσε ότι έχει ολόκληρη τη φρουτοπία σε dvd. Τη θυμάστε? Τις περιπέτειες του Πίκου Απίκου και των υπολοίπων (είναι μια-μια-μια η φρουτοπία). Μετά η συζήτηση ξέφυγε και αναλύσαμε πολλά. Θυμηθείτε και εσείς τα εξής:

1) Εξωγήινοι και τερατομάχοι: Σαφώς καλύτεροι οι δεύτεροι, φτηνότεροι όμως οι πρώτοι (και σε μεγάλες συσκευασίες-πυραμίδες)

2) Transformers (τα παιχνίδια-optimus prime, megatron κτλ) και GI Joe (πόσο καιρό έχετε να ακούσετε το όνομα Destro άραγε?)

3) Η τηλεόραση στα πρώτα χρόνια της ιδιωτικής να πιάνει SAT 1, SAT 2, Raiuno, Raidue, Eurosport

4) Amiga και παραγγελία παιχνιδιών ταχυδρομικά. Kick off!!

5) Χαρτάκια Υπερατού με αυτοκίνητα, τανκς, ιστορικά τανκς, κανόνια, πλοία, βολίδες, σούπερ τζετ της ΝΑΣΑ (τα αγαπημένα μου, που δυστυχώς έχασα) και άλλα πολλά που μαθαίναμε απ'έξω για να νικάμε

6) Συλλογές με αυτοκόλλητα. Πρώτη τα Τρανσφόρμερς, ακολούθησαν Μουντιάλ 1990, Γκοστμπάστερς και Μουντιάλ 1994.

7) Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι, Dukes, Thundercats, Transformers στην TV. Α! και Γίγαντες του Κατς (LOL)

8) Μπουγελόφατσες και Skateboardmania (τα οποία συλλέγαμε σαν τρελοί)

9) Κόμιξ (έχω απίστευτη συλλογή, από τα 20 πρώτα μόνο ο Δρόμος για τη Τσιμπολα λείπει), Σεραφίνο, Τιραμόλα, Ποπαϋ

10) Lego!!!

11) Ποδόσφαιρο με κουτάκια (εγώ ήμουν πάντως ο Σκιλάτσι, ήρωας στο Μουντιάλ 1990 για την Ιταλία)

12) Σουμπούτεο. 'Nuff Said.

13) Ανεκδιήγητος 8088 να παίζει με CGA (crap graphics adaptor) το Defender of the Crown (ΑΥΤΟ είναι το πρώτο strategy). Επίσης: Game boy-Mario Land

Γράψτε και εσείς ό,τι θυμάστε απ'τα παιδικά σας χρόνια. Αυτές ήταν εποχές..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ως κοριτσάκι...είναι δυνατόν να μην αναφέρω τη γνωστή και μη εξαιρετέα... Candy-Candy?????

Αχ...τι θυμήθηκα τώρα....

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Dukes (καλά το έγραψα?). Πώπωωωωω τί σειρά κ αυτή. Γουσταρά πολύ τις καταδιώξεις που έπαιρνα τις στροφές με τις "πόρτες". Ολα τα λεφτά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάποιος δεν κοιτάει το χάρτη του Περί Ανέμων :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αααααααα και Αστρομαχητές, ο Ράμπροτ εεεεεεεε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.