Jump to content

βάση 2.500 ερωτήσεων?????????ΜΟΝΟΟΟΟ


kanal

Recommended Posts

emarup Μα... εμείς οι δύο συμφωνούμε! Απορώ: για τί διαφωνούμε...;;; :D

Εμ, ναι, και βέβαια συμφωνούμε εμείς ))) Στον συνάδελφο ζουζου - something απαντούσα, αλλά η παραπομπή ... ήταν άσχετη ((( Sorry cup ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 265
  • Created
  • Last Reply

Δεν είναι τυχαίο που δεν έδωσαν αυτήν την τράπεζα ερωτήσεων στην εξεταστική Δεκεμβρίου.

Όταν την δώσουν , τον Μάιο δηλαδή , να υπολογίσετε ότι εάν περάσουν 1500 άτομα θα χρειαστούν 4-6 μήνες να δώσουν τις ισοτιμίες.

Έως τότε θα έχει τεθεί σε λειτουργία και το νομοσχέδιο για τις εξετάσεις στην ειδικότητα.

Εξετάσεις για τις οποίες από ότι διάβασα σε ένα υπόμνημα σας προς τον Υπουργό ζητάτε και τράπεζα ερωτήσεων.

Συνεπώς δεν θα έχει σημασία που τελείωσες ή εάν έχεις περάσει το ΔΙΚΑΤΣΑ κτλ…

Ο καλύτερος θα περάσει…

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν το πιστεύω αυτό που συμβαίνει.

Μας βγαίνουν και από πάνω οι δικατσάδες.

Δεν έχω ακούσει καμιά κομματική παράταξη

(ΠΑΣΠ, ΔΑΠ, ΝΕΑ-ΔΑΠ, ΑΡΙΣ κλπ.) να δραστηριοποιείται

ώστε να μπλοκάρει το όλο νομοσχέδιο.

Η επίσημη θέση της ΔΑΠ (=ΝΔ) ποια είναι;

Τι λέει η ΔΑΠ για αυτό το νομοσχέδιο της ΝΔ;

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΜΑΣ;

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ να μιλήσουν; να μας ενημερωσουν;

να μας ξεσηκώσουν (εάν θέλετε); να μας προστατέψουν;

Θα μιλήσει κανένας ή όχι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειναι αληθεια οτι το συστημα απλοποιειται.Η λογικη ειναι η εξης:βαλτε τους ολους μεσα και μετα να δινουν εξετασεις για ειδικοτητα.Ετσι εγινε και με αποφοιτους Ουγγαριας-Τσεχιας.Εξαλλου καποιος που δεν εχει περασει το δικατσα δεν μπορει να δουλεψει πουθενα ενω τωρα εστω και σε καποιο γυμναστηριο μπορει να απασχοληθει.Δηλαδη και οι καλυτεροι θα ξεκινησουν ειδικοτητα αλλα και οι μετριοι θα εχουν ενα κομματι ψωμι.Αν στο παρελθον υπηρχε καλυτερος προγραμματισμος δεν θα ειχαν φτασει εδω τα πραγματα.Αν οι αρμοδιοι φορεις 15 χρονια πριν ειχαν αξιολογησει τα πανεπιστημια και ειχαν θεσει καποια πλαφον και λιγοτεροι θα ειχαν σπουδασει και δεν θα υπηρχε προβλημα.Απο τι στιγμη ομως που καποιος νομιμα με την ανοχη ολων σπουδαζει οπου θελει οταν ερχεται στη χωρα του πρεπει να αντιμετωπιζεται με σεβασμο και με αρχες ισονομιας και δικαιοσυνης.Ας τα σκεφτοντουσαν αυτα νωριτερα οταν στη Φιλιπουπολη μονο,το 1993, το πρωτο ετος ειχε 200 Ελληνες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emtoklasikoemwhistling

Τι να πούμε τώρα δηλαδή? Ας περιμένουμε να εκφέρουν άποψη και τα σωματεία και οι παρατάξεις και μετά ... να σχολιάσουμε )))

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν σας το ειπα ρε παιδια οτι Θα μας βγουν και απο πανω!!!!!!!!Ας δεχτω μετα δυσκολιας βεβαια ,πως μαθητες που στα 17 τους δεν διαβαζαν,αποφασισαν μια μερα να στρωσουν τον κωλο τους(ελαχιστες των περιπτωσεων,γιατι ενας που δεν διαβασε οταν χρειαζοταν,θα διαβασει οταν του δινεται η δυνατοτητα να παρει το πτυχιο γιατρου με μια χουφτα $$$$$$$$$??????????) και να γινουν γιατροι.Αλλα ΟΤΑΝ ΔΙΝΟΥΝΕ ΕΠΙ ΧΡΟΝΙΑ 2 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΥΤΕ ΕΝΑ????????Στην περιπτωση αυτη τι πρεπει να κανουμε,να ευχαριστησουμε την υπουργο υγειας που ειχε την λαμπρη ιδεα να δωσει ερωτησεις και απαντησεις??????Παρτε το χαμπαρι και εσεις που περασατε ΔΙΚΑΤΣΑ χωρις δυσκολιες,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ,ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ,ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΤΗ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΖΩΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΓΙΑΤΙ ΚΥΡΙΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΖΩΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΑΨΥΧΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν σας το ειπα ρε παιδια οτι Θα μας βγουν και απο πανω!!!!!!!!Ας δεχτω μετα δυσκολιας βεβαια ,πως μαθητες που στα 17 τους δεν διαβαζαν,αποφασισαν μια μερα να στρωσουν τον κωλο τους(ελαχιστες των περιπτωσεων,γιατι ενας που δεν διαβασε οταν χρειαζοταν,θα διαβασει οταν του δινεται η δυνατοτητα να παρει το πτυχιο γιατρου με μια χουφτα $$$$$$$$$??????????) και να γινουν γιατροι.Αλλα ΟΤΑΝ ΔΙΝΟΥΝΕ ΕΠΙ ΧΡΟΝΙΑ 2 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΥΤΕ ΕΝΑ????????Στην περιπτωση αυτη τι πρεπει να κανουμε,να ευχαριστησουμε την υπουργο υγειας που ειχε την λαμπρη ιδεα να δωσει ερωτησεις και απαντησεις??????Παρτε το χαμπαρι και εσεις που περασατε ΔΙΚΑΤΣΑ χωρις δυσκολιες,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ,ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ,ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΤΗ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΖΩΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΓΙΑΤΙ ΚΥΡΙΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΖΩΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΑΨΥΧΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!!!

Συνάδελφε, μην το δεχτείς ποτέ, ότι κάποιο που δεν πέρασαν Πανελλήνιες είναι επιστήμονες ... αλλά να δεχτείς ότι οι Πρόεδροι των δικών σου Σχολών έβαλαν την υπογραφή τους (με όλες τις πιθανές σημασίες της λέξης) εκεί που την έβαλαν ))) Ο κάθε ένας έχει τους Προέδρους που του αξίζουν τελικά )))

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

<<Ναι ρε η τραπεζα πουλιεται.Στανταρ αυτο!!!Και τα λεφτα δεν ειναι πολλα... >>

μπουχαχαχαχα κοροιδαρες

http://www.dikatsa.info/forum/showthread.p...13311#post13311

χαχαχαχα

μπου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

milktray,και εγω δεν περασα ιατρικη στην Ελλαδα,αλλα επελεξα να παω σ`ενα κρατος το οποιο μπορει να μου δωσει γνωσεις και αρτια καταρτιση,χωρις να μου χαρισει το πτυχιο!!!!Μαλλον δεν καταλαβες αυτο που εγραψα προηγουμενως!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πολύ όμορφα!

Τι να δίνεις δικατσα , τι να δίνεις δίπλωμα οδήγησης;!

1000 ερωτήσεις περίπου για δίπλωμα Α κατηγορίας .

Οι υπόλοιπες κατηγορίες πόσες ερωτήσεις έχουν;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας δεχτω μετα δυσκολιας βεβαια ,πως μαθητες που στα 17 τους δεν διαβαζαν,αποφασισαν μια μερα να στρωσουν τον κωλο τους(ελαχιστες των περιπτωσεων,γιατι ενας που δεν διαβασε οταν χρειαζοταν,θα διαβασει οταν του δινεται η δυνατοτητα να παρει το πτυχιο γιατρου με μια χουφτα $$$$$$$$$??????????) και να γινουν γιατροι.

Διαφωνώ με αυτά που γράφεις, άσχετο με το που άρχισες ή τελείωσες πανεπιστήμιο. Δεν είναι απόλυτο πως όσοι πέρασαν στις εξετάσεις διάβαζαν περισσότερο από κάποιους που δεν τα κατάφεραν. Κάποιοι είχαν μεγαλύτερη κλίση στα μαθήματα που αυθαίρετα έγιναν εξεταστέα για την κάθε σχολή, κάποιοι είχαν μια ατυχία και κάποιοι έμειναν απ΄έξω για ελάχιστα μόρια. Ευτυχώς η ζωή μας δεν σταμάτησε στα 18 και παρότι αυτό πληγώνει κάποιους είναι γεγονός )))

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ερώτημα είναι αν κάποιοι που είχαν σταθερά 13 στο σχολείο υπάρχει περίπτωση ποτέ να κάτσουν να διαβάσουν. Απλή απορία είναι, τπτ παραπάνω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ερώτημα είναι αν κάποιοι που είχαν σταθερά 13 στο σχολείο υπάρχει περίπτωση ποτέ να κάτσουν να διαβάσουν. Απλή απορία είναι, τπτ παραπάνω.

Αυτή είναι η μεγάλη αλήθεια!

Τα παιδιά απ'το ΔΙΚΑΤΣΑ είναι χαρούμενα που θα περάσουν τις εξετάσεις σαν νααντιγράφουν λυμένο σταυρόλεξο.Όταν όμως θα είναι κατα 500αδες στη νομαρχία θα καταλάβουν ότι ούτε αυτό τους βολεύει.Όταν η αναμονή για όλες τις ειδικότητες θα αυξηθεί σε μια μέρα χρόνια θα καταλάβουν τι έκαναν τόσα χρόνια και με τι γέλαγαν σήμερα.Η έλλειψη σοβαρού φίλτρου ΔΙΚΑΤΣΑ-ΔΟΑΤΑΠ θα δημιουργήσει σε εσας πόλυ μεγαλύτερο πρόβλημα!

Γιά μια στιγμή

- Εσείς δεν είστε που ζητάτε δεξαμενή ερρωτήσεων για τις εξετάσεις εισόδου σε ειδικότητα?

- Εσείς δεν είστε που θέλετε να εξεταστείτε σε ανατομίες , φυσιολογίες , ζωγραφικές , μπαλέτο κλπ?

- Εσείς δεν είστε που θέλετε την δεξαμενή να δίδεται 6 μήνες νωρίτερα , να είναι της τάξης των 2000 το μάθημα και απαντημένες?

- Εσείς δεν είστε που κάτι τέτοια (εξετάσεις πολλαπλών επιλογών τσ τσ τσ ) τα έχετε για πλάκα?

- ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΙΚΟΤΕΡΟ = εσείς δεν είστε που βάσει του ανεκδιήγητου μαθηματικού τύπου μοριοδότησης που προτείνατε για την εφαρμογή εξετάσεων έναρξης ειδικότητας θέλετε και +15 ΜΟΡΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΣΤΕ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ υποστηρίζοντας μάλιστα την πρόταση σας αυτή με μία ολόκληρη παράγραφο γεμάτη ισχυρισμούς περι διασφάλισης της επένδυσης του κράτους προς εσάς και διάφορες άλλες μλκίες?ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΒΡΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΕ ΟΝΟΜΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ , ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ ,ΧΑΣΑΠΗΔΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΤΕ ΣΤΑ ΙΣΙΑ? ΕΣΕΙΣ ? ΟΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ?

Κανείς δεν έγινε καλός ιατρός κύριοι επειδή διάβασε επί ένα χρόνο μια φορά στα 17 του...Και επίσης κανείς δεν θα γίνει ιατρός πρίν τελειώσει ΚΑΙ την ειδικότητα...ΚΑΙ ΑΥΤΟ πολλοί απο εσάς (ειδικά σε τούτο εδώ το φόρουμ) καλά θα κάνουν να το χωνέψουν κάποια στιγμή...είναι επικίνδυνο για τους ασθενείς...

Περίμενε μεγάλε να κάνεις ειδκότητα για να διαβάσεις.

Έχεις μπροστά σου 20 χρόνια

Μια παθολογιά ή ότι άλλο θα το διαβάσεις μια φορά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Kαταρχας επειδη βλεπω πολλους που ανησυχουν να προσθεσω και κατι.Οι πολλοι "δικατσαδες" (85%) ειναι απο Ρουμανια και Βουλγαρια.Αυτοι ειτε με ευκολες εξετασεις ειτε χωρις εξετασεις θα ερθουν το αργοτερο αρχες 2007 λογω της ενταξης των δυο αυτων χωρων στην Ευρωπαικη οικογενεια ( :wacko: ).Κοινως και παλουκια να τα κανανε τα θεματα παλι δε θα το γλιτωνατε το δικατσοτσουναμι.Οταν καποιοι φωναζαμε να μην αφησουν τους ιατρους απο Ουγγαρια-Τσεχια να αναγνωριστουν αυτοματα τοτε κανεις δεν ασχολιοταν.Τωρα υπαρχει νομικο προηγουμενο δηλαδη πρεπει και αυτοι να αναγνωριστουν αυτοματα οπως εγινε και με αυτους απο Ουγγαρια-Τσεχια.Οι μονοι που στην ουσια ευνοουνται απο την απλοποιηση των εξετασεων ειναι οι φοιτητες/αποφοιτοι Σερβιας που αμφιβαλλω αν ξεπερνουν τους 200-250.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε όχι και κανείς δεν ασχολιόταν βρε συνάδελφε. Υπομνήματα επί υπομνημάτων καταθέσαμε, συγκεντρώσεις στο Υπουργείο Υγείας κάναμε, συναντήσεις με το Υπουργείο Παιδείας είχαμε, κοινές δηλώσεις των Υπουργών εξασφαλίσαμε... Το τι ίσχυσε τελικά είναι άλλου παπά Ευαγγέλιο. Αλλά ασχοληθήκαμε και οργανωμένα. Εάν είχατε όρεξη τότε και ενώναμε τις φωνές μας για αυτόν τον κοινό προβληματισμό, μπορεί και να ήταν καλύτερα. Εάν οι απόφοιτοι εξωτερικού ζητήσετε εξετάσεις για ειδικότητα, ας πούμε, οργανωμένα και με τις θέσεις σας διατυπωμένες, θα πω "μπράβο", ακόμα και αν περιέχετε θέσεις διαφορετικές από τις δικές μας. Αρκεί να γίνει γνωστό ότι κάποιοι ασχολούνται με το θέμα και έχουν σιχαθεί την υπόθεση "λίστες αναμονής".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΛΕΕΕΕΟΟΟΟΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ ΟΙ ''ΒΑΛΚΑΝΙΟΙ'' ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ...ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΤΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΧΟΡΤΑΤΟ....ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΟΚΑΚΟΛΙΤΣΑ...ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΧΩΝΕΨΗ;ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΚΑΤΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Το καλό είναι ότι με τα παραπάνω συμβάντα ο ΣΑΙΕΠ θα αναστηθεί απ'τις στάχτες του. Άντε γιατί κάνατε κοιλίτσα μετά το άνοιγμα των αγροτικών την Άνοιξη.

Δεν το λέω ειρωνικά, σ'αυτό το θέμα ο ΣΑΙΕΠ εξυπηρετεί και τα δικά μου έννομα συμφέροντα. Σας θέλω δυνατούς. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα απαντούσα ευχαρίστως στις δημοσιεύσεις όλων σας αλλά είναι σαν να μιλάω στον τοίχο...Εδώ όμως τίποτα ούτε ένα σχόλιο

- ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΙΚΟΤΕΡΟ = εσείς δεν είστε που βάσει του ανεκδιήγητου μαθηματικού τύπου μοριοδότησης που προτείνατε για την εφαρμογή εξετάσεων έναρξης ειδικότητας θέλετε και +15 ΜΟΡΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΣΤΕ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ υποστηρίζοντας μάλιστα την πρόταση σας αυτή με μία ολόκληρη παράγραφο γεμάτη ισχυρισμούς περι διασφάλισης της επένδυσης του κράτους προς εσάς και διάφορες άλλες μλκίες?ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΒΡΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΕ ΟΝΟΜΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ , ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ ,ΧΑΣΑΠΗΔΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΤΕ ΣΤΑ ΙΣΙΑ? ΕΣΕΙΣ ? ΟΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ?
από κανέναν...
+15 ΜΟΡΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΣΤΕ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ
και η δικαιολογία της κοπέλας που έγραψε
Αν με το ''εσείς'' εννοείς το υπόμνημα του συλλόγου, μπορούν να απαντήσουν τα μέλη του ... αλλά εδώ δεν είμαστε όλοι μέλη, και μερικοί είναι ειδικευμένοι και άρα (σύμφωνα με τη λογική σου ''αληθινοί γιατροί'').
δεν με πείθει διότι ούτε αυτή αλλά ούτε και κανένας άλλος απο εδώ μέσα δεν έγραψε κάτι αρνητικό στο συγκεκριμένο πόστ όλοι ικανοποιημένοι μου φανήκανε εμένα...μόνο κάτι παράπονα για το ότι θα μπούν εξετάσεις προ ειδικότητας...γιατί? ένας κορυφαίος απόφοιτος Ελληνικού πανεπιστημίου τις εξετάσεις και αξιολογήσεις των γνώσεων του γενικά θα πρέπει να τις διασκεδάζει και όχι να τις αποφεύγει...

Θα έγραφα και άλλα αλλά επειδή με στενοχωρήσανε οι μπράβοι του φόρουμ σας (οι moderators για τους καθυστερημένους) τους απαντώ κατά σειρά και σταματώ.

Το ερώτημα είναι αν κάποιοι που είχαν σταθερά 13 στο σχολείο υπάρχει περίπτωση ποτέ να κάτσουν να διαβάσουν. Απλή απορία είναι, τπτ παραπάνω.
Κατ αρχήν με 13 απολυτήριο δεν σου επιτρέπουν να σπουδάσεις εξωτερικό από το το υπουργείο παιδείας θέλει πάνω από 16 και κατά δεύτερον είπαμε πέρασες πανελλήνιες και μπράβο σου είσαι κορυφαίος είσαι τέλειος είσαι θεός είσαι εσύ και ο Σκρομπολίθρας μόνο και κανένας άλλος απέδειξε το λοιπόν εκεί που πρέπει κάνε καριέρα βγάλε λεφτά βάλε μεζούρα πίσω από την πόρτα του γραφείου σου και εσύ να μετράς τις πουτ..έπ γυναίκες αν είναι πάνω από το ύψος που ζητάς με εμένα και τους όμοιους μου γιατί τα βάζεις?γιατί έχεις δημιουργήσει εσύ και οι όμοιοι σου αυτή την αρνητική εικόνα για την περεταίρω (όποια) καριέρα μου με σκευωρίες , ψεύδη , και παραφουσκωμένες ανακρίβειες? Ζηλεύεις? Φοβάσαι? τι?

Περίμενε μεγάλε να κάνεις ειδκότητα για να διαβάσεις.

Έχεις μπροστά σου 20 χρόνια

Μια παθολογιά ή ότι άλλο θα το διαβάσεις μια φορά!

Εσύ από όλα όσα έγραψα πιό πάνω αυτό κατάλαβες μόνο?Είμαι στο τσάκ να σου την πώ άσχημα "μεγάλε" αλλά επειδή έχω μια ξαδέρφη 3ο έτος λέω να σε καλοπιάσω μιάς και απο ότι έχω καταλάβει το μαγαζί εδώ μέσα πρέπει να είναι της ΠΑΣΠ να μου δώσεις τίποτα θέματα για την εξεταστική της... ξέρεις τα "ςος" που έχετε μισά εσείς μισά οι άλλοι...είναι λίγο στουρνάρι με την αντιγραφή και δεν τα καταφέρνει καλά...Η να την στείλω για φροντιστήρια στον εξεταστή (ή και τον χαμάλη βοηθό του) λες?Να πάω μήπως απ'ο το "ιατρείο" του να τελειώνουμετάκα τάκα? Τι μου προτείνετε σαν ειδικός στο θέμα ιατρέ μου?
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ Prof Wizard : H εισοδος της Ρουμανιας και της Βουλγαριας στην ΕΕ δεν καταστρατηγει κανενα εννομο συμφερον σου.Κοινως θα το πω αλλη μια φορα:ειτε με δυσκολα θεματα στο ΔΙΚΑΤΣΑ ειτε με γελοια η πλειοψηφια των αποφοιτων αυτων θα αναγνωριστει αυτοματα - ουτως ή αλλιως - αρχες του 2007 και αυτο γιατι υπαρχει νομικο προηγουμενο με τους αποφοιτους απο Ουγγαρια και Τσεχια που αναγνωριστηκαν αυτοματα οταν οι χωρες αυτες εγιναν μελη της ΕΕ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε όχι και κανείς δεν ασχολιόταν βρε συνάδελφε. Υπομνήματα επί υπομνημάτων καταθέσαμε, συγκεντρώσεις στο Υπουργείο Υγείας κάναμε, συναντήσεις με το Υπουργείο Παιδείας είχαμε, κοινές δηλώσεις των Υπουργών εξασφαλίσαμε... Το τι ίσχυσε τελικά είναι άλλου παπά Ευαγγέλιο. Αλλά ασχοληθήκαμε και οργανωμένα. Εάν είχατε όρεξη τότε και ενώναμε τις φωνές μας για αυτόν τον κοινό προβληματισμό, μπορεί και να ήταν καλύτερα. Εάν οι απόφοιτοι εξωτερικού ζητήσετε εξετάσεις για ειδικότητα, ας πούμε, οργανωμένα και με τις θέσεις σας διατυπωμένες, θα πω "μπράβο", ακόμα και αν περιέχετε θέσεις διαφορετικές από τις δικές μας. Αρκεί να γίνει γνωστό ότι κάποιοι ασχολούνται με το θέμα και έχουν σιχαθεί την υπόθεση "λίστες αναμονής".

Καλά τα λες αλλά ακόμη και να πάρεις επίσημη διαβεβαίωση για αυτό με υπογραφές κλπ από τον σύλλογο μας δεν θα το σταματήσετε το τροπάριο που ψέλνετε εδώ και χρόνια με τίποτα και το ξέρεις...Είναι θέμα "στρατηγικής"...είστε οι αδικημένοι εσείς...ο δυνατός δεν νιώθει πουθενά αδικημένος γιατί νικάει πάντα παντού και χωρίς ιδιαίτερο κόπο τον αδύνατο...τι φοβάστε

@ Prof Wizard : H εισοδος της Ρουμανιας και της Βουλγαριας στην ΕΕ δεν καταστρατηγει κανενα εννομο συμφερον σου.Κοινως θα το πω αλλη μια φορα:ειτε με δυσκολα θεματα στο ΔΙΚΑΤΣΑ ειτε με γελοια η πλειοψηφια των αποφοιτων αυτων θα αναγνωριστει αυτοματα - ουτως ή αλλιως - αρχες του 2007 και αυτο γιατι υπαρχει νομικο προηγουμενο με τους αποφοιτους απο Ουγγαρια και Τσεχια που αναγνωριστηκαν αυτοματα οταν οι χωρες αυτες εγιναν μελη της ΕΕ.

Σε αυτό είστε εντελώς λάθος και το ξέρετε ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ αλλά σας συμφέρει σαν επιχείρημα και το πιπιλάτε κάθε λίγο και λιγάκι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο κ. Ζούζουλας εκπροσωπεί κάποιον ή κάποιους; Για να ξέρω με ποιον ομιλώ δηλαδή. Πάντως, αν εκπροσωπείτε το σύλλογο "Medics", κ. Ζούζουλα, καλύτερα να συζητήσουμε σε άλλο επίπεδο και όχι με posts. Αν δεν εκπροσωπείτε κανέναν, λυπάμαι, μα αδυνατώ να συζητήσω μαζί σας διότι αυτά τα συζητήσαμε με άλλους, τα αναλύσαμε και τα εξαντλήσαμε. In brief: embored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαι απογοητευμένος πραγματικά που μας κοροϊδεύουνε.

Από το ίδιο το κράτος μέχρι τον συνάδελφο που κάθετε δίπλα μου.

Όλοι να σε φάνε ρε @#$@#$ μου. Ό,ποιος αντέξει.

Τελικά η "αγνή" ιατρική του πανεπιστημίου και τα μαθήματα

πολύ λίγο σχέση έχει με την καθημερινή, πρακτική ιατρική

με "διαφόρους" συναδέλφους γύρω σου.

Προτείνω, για να ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ, να πιάσετε όλοι σας (όλοι μας)

τους συνδικαλιστές, κομματικούς - φοιτητές και να τους τα ψάλλετε

λιγουλάκι ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΥΝΕ την ΠΑΠΙΑ (και κυρίως οι υποκριτές της ΔΑΠ).

Κάντε φασαρία, ενημερώστε όλους τους συναδέλφους σας στις κλινικές

και προσπαθήστε να μαζέψετε υπογραφές στις κλινικές σας.

ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ Κ@Β@Λ@ ΟΙ ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ερώτημα είναι αν κάποιοι που είχαν σταθερά 13 στο σχολείο υπάρχει περίπτωση ποτέ να κάτσουν να διαβάσουν. Απλή απορία είναι, τπτ παραπάνω.

Εγω θα προχωρησω και ακομα παρακατω και θα πω για ολους εκεινους που, ανεξαρτητως βαθμου, ηταν σε ασχετες δεσμες (3η, 4η) και δεν περασαν στην σχολη της επιλογης τους. Πολλοι απο αυτους, ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΟΤΕ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΣΚΟΠΟ να σπουδασουν Ιατρικη, οταν αποφασισαν να πανε στο εξωτερικο ειπαν: "Παω που παω εξω να μην σπουδασω κατι καλο;;;". Και ετσι εγιναν γιατροι!!!!! Και μη μου πει κανενας οτι ειναι παραμυθια, γιατι 4 πρωην συμμαθητες μου ασχετων δεσμων ειναι τωρα συναδελφοι μου!!!

:angry::angry::angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.