Jump to content

βάση 2.500 ερωτήσεων?????????ΜΟΝΟΟΟΟ


kanal

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 265
  • Created
  • Last Reply

μα δεν είδες Sovereign τι απίστευτα πράγματα που συμβαίνουν η φίλη του Clemence από Ιταλία έδωσε εξετάσεις αλλά δεν είπε στον Clemence ότι υπήρχε τράπεζα ερωτήσεων απαράδεκτο ε?

εγώ απλά ρώτησα τον Clemence αν του είπε τι νούμερο σουτιέν φορεί η φίλη του .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φαντάζομαι ότι η Clemence εννοούσε ότι η γνωστή της μεγαλοποίησε τη δυσκολία των εξετάσεων, αφού έδινε με γνωστές ερωτήσεις.

Έλα ρε Φώτη, να είσαι επιεικής με τους λίγους ειδικευμένους που γράφουν στο site :)

Φιλιά τρελό αγόρι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μα δεν είδες Sovereign τι απίστευτα πράγματα που συμβαίνουν η φίλη του Clemence από Ιταλία έδωσε εξετάσεις αλλά δεν είπε στον Clemence ότι υπήρχε τράπεζα ερωτήσεων απαράδεκτο ε?

εγώ απλά ρώτησα τον Clemence αν του είπε τι νούμερο σουτιέν φορεί η φίλη του .

Για τα Lovable δεν είπαμε τίποτα Fotis, αλλά έριξα και ΤΟ γέλιο όταν μετά από καιρό έμαθα τα περί τράπεζας και κατάλαβα τί ήταν η τεράστια δυσκολία που μου έλεγε. Κρίμα που δεν τα ήξερα αυτά από πριν, θα είχα γελάσει την ώρα που τα άκουσα, αλλά δπ :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για τα Lovable δεν είπαμε τίποτα Fotis, αλλά έριξα και ΤΟ γέλιο όταν μετά από καιρό έμαθα τα περί τράπεζας και κατάλαβα τί ήταν η τεράστια δυσκολία που μου έλεγε. Κρίμα που δεν τα ήξερα αυτά από πριν, θα είχα γελάσει την ώρα που τα άκουσα, αλλά δπ :lol:

Δεν ξέρω τι έγινε και τι γίνετε στην Ιταλία και συγγνώμη που αναφέρθηκα σ εσένα Clemence σαν να ήσουν αγόρι , εδώ πάντως οποία ώρα θες σου δίνω την τράπεζα παθολογίας που έβγαλε ο δοαταπ με τον ίδιο χρόνο που την έδωσε και σ εμάς 25 μέρες πριν δηλαδή , ένα γελοίο νούμερο για εσένα από 2,500 ερωτήσεις άγνωστες μόνο διάβασε τες λίγο και αν θες σου κάνω ένα τεστ μετά , ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΟΡΟ ΠΟΛΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΓΑΠΗΤΗ ΚΛΕΜΕΝΣΕ ΜΕΣΑ ΟΜΩΣ? <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω τι έγινε και τι γίνετε στην Ιταλία και συγγνώμη που αναφέρθηκα σ εσένα Clemence σαν να ήσουν αγόρι , εδώ πάντως οποία ώρα θες σου δίνω την τράπεζα παθολογίας που έβγαλε ο δοαταπ με τον ίδιο χρόνο που την έδωσε και σ εμάς 25 μέρες πριν δηλαδή , ένα γελοίο νούμερο για εσένα από 2,500 ερωτήσεις άγνωστες μόνο διάβασε τες λίγο και αν θες σου κάνω ένα τεστ μετά , ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΟΡΟ ΠΟΛΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΓΑΠΗΤΗ ΚΛΕΜΕΝΣΕ ΜΕΣΑ ΟΜΩΣ? <_<

Fotis μην αρπάζεσαι. Η συνάδελφός μου έκανε σύγκριση ανάμεσα στο σύστημα με και χωρίς γνωστές ερωτήσεις στην Ιταλία, και έχω λόγους να πιστεύω ότι είναι καλύτερα να έχεις δει από πριν περίπου τί ρωτάνε παρά καθόλου. Το γέλιο το έριξα για το ύφος που πήγε να μου πουλήσει - για την τράπεζα του ΔΟΑΤΑΠ δεν είπα κάτι οπότε μάλλον άλλο κατάλαβες. Γνώμη μου είναι ότι αν η επιτροπή εξετάσεων είναι σοβαρή, καλό είναι να υπάρχει μια δεξαμενή ερωτήσεων όπως αυτές που θα μπουν, για να προσανατολίζεται ο υποψήφιος, αλλά σε αριθμό αρκετά μεγάλο ώστε να μη μπορεί να τις μάθει κανείς απ΄έξω. Φυσικά μιλάμε για σοβαρές συνθήκες εξετάσεων που πολύ αμφιβάλλω αν μπορεί να τις πετύχει ο ΔΟΑΤΑΠ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω τι έγινε και τι γίνετε στην Ιταλία και συγγνώμη που αναφέρθηκα σ εσένα Clemence σαν να ήσουν αγόρι , εδώ πάντως οποία ώρα θες σου δίνω την τράπεζα παθολογίας που έβγαλε ο δοαταπ με τον ίδιο χρόνο που την έδωσε και σ εμάς 25 μέρες πριν δηλαδή , ένα γελοίο νούμερο για εσένα από 2,500 ερωτήσεις άγνωστες μόνο διάβασε τες λίγο και αν θες σου κάνω ένα τεστ μετά , ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΟΡΟ ΠΟΛΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΓΑΠΗΤΗ ΚΛΕΜΕΝΣΕ ΜΕΣΑ ΟΜΩΣ? <_<

Δε φταίει κανείς άλλος παρά μόνο το κράτος για τις γκάφες που κάνει… με 2500 ερωτήσεις δεν γίνεσαι σίγουρα γιατρός εάν τις περάσεις, ούτε μειώνεται η αξία σου όταν δεν τις περάσεις. Το σύστημα είναι προβληματικό όχι οι Δοαταπίτες ή οι εγχώριοι ή οποιοσδήποτε άλλος. Επειδή το καλοκαίρι τις δούλεψα αυτές τις 2500 ερωτήσεις (βοηθούσα κάποιον γνωστό μου…) πολλές από τις ερωτήσεις ήταν όντως προβληματικές γιατί είτε ήταν γενικές είτε η απαντήσεις ήταν διφορούμενες αφού άνοιγες την μία παθολογία άνοιγες και την άλλη και δεν υπήρχε σχέση μεταξύ τους. Ή ακόμα δεν μπορούσες να βρεις πουθενά την απάντηση… Ακόμη και τα φροντιστήρια άλλα έδιναν. Το καλό όμως ήταν ότι η ποσότητα αυτών των ερωτήσεων ήταν μικρή οπότε δεν θα μπορούσαμε να πούμε ότι κάποιος κόπηκε εξαιτίας αυτών των ερωτήσεων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε φταίει κανείς άλλος παρά μόνο το κράτος για τις γκάφες που κάνει… με 2500 ερωτήσεις δεν γίνεσαι σίγουρα γιατρός εάν τις περάσεις, ούτε μειώνεται η αξία σου όταν δεν τις περάσεις. Το σύστημα είναι προβληματικό όχι οι Δοαταπίτες ή οι εγχώριοι ή οποιοσδήποτε άλλος. Επειδή το καλοκαίρι τις δούλεψα αυτές τις 2500 ερωτήσεις (βοηθούσα κάποιον γνωστό μου…) πολλές από τις ερωτήσεις ήταν όντως προβληματικές γιατί είτε ήταν γενικές είτε η απαντήσεις ήταν διφορούμενες αφού άνοιγες την μία παθολογία άνοιγες και την άλλη και δεν υπήρχε σχέση μεταξύ τους. Ή ακόμα δεν μπορούσες να βρεις πουθενά την απάντηση… Ακόμη και τα φροντιστήρια άλλα έδιναν. Το καλό όμως ήταν ότι η ποσότητα αυτών των ερωτήσεων ήταν μικρή οπότε δεν θα μπορούσαμε να πούμε ότι κάποιος κόπηκε εξαιτίας αυτών των ερωτήσεων.

Απλώς να θυμήσω ότι για τους οδοντίατρους της αλλοδαπής (για την αναγνωριση πάντα) η τράπεζα ισχύει τα τελευταία 2 χρόνια και περιλαμβάνει μόλις 500 ερωτήσεις...

Είτε το πιστευετε λοιπον είτε όχι, υπάρχουν και χειρότερα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απλώς να θυμήσω ότι για τους οδοντίατρους της αλλοδαπής (για την αναγνωριση πάντα) η τράπεζα ισχύει τα τελευταία 2 χρόνια και περιλαμβάνει μόλις 500 ερωτήσεις...

Είτε το πιστευετε λοιπον είτε όχι, υπάρχουν και χειρότερα!

εγώ νόμιζα ότι ήταν 5000

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Το συστημα με την τραπεζα ερωτησεων εφαρμοστηκε για πρωτη φορα τον Ιουλιο του 2006(1050 αναγνωρισαν ετσι το πτυχιο τους τοτε) και για δευτερη φορα τον Δεκεμβρη του 2006(υπολογιζεται γυρω στους 350 να αναγνωρισαν το πτυχιο τους).Μενουν γυρω στους 1200 που ακομα χρωστανε μαθημα-μαθηματα στο ΔΙΚΑΤΣΑ απο τους οποιους οι 1000 ειναι απο Ρουμανια και Βουλγαρια και οι υπολοιποι απο αλλες χωρες.Οι 1000 αυτοι προσπαθουν τωρα να αναγνωριστουν αυτοματα επειδη αυτες οι χωρες την πρωτη του μηνος εγιναν μελη της ΕΕ.

Μετα τη συντομη παραθεση καποιων πληροφοριων προχωρω σε καποιες αποριες.

1]Ποια ειναι η αποψη σας για καποιον που χρωσταει στο δικατσα 1 εως 4 μαθηματα και ακομα μετα απο δυο εξεταστικες (με ετοιμες ερωτησεις και απαντησεις) δεν εχει καταφερει να περασει.

2]Τι προτιθενται να κανουν οι συλλογοι φοιτητων των Ελληνικων Ιατρικων σχολων,ο ΣΑΙΕΠ,ο ΣΦΙΑ και οι κομματικες παραταξεις σχετικα με το ζητημα των αυτοματων αναγνωρισεων πτυχιων απο τις δυο αυτες χωρες;

3]Ως ποτε θα ανεχομαστε την ημιμαθεια,την αμαθεια,την αδιαφορια και την ελλειψη επιπεδου απ’οπου και αν προερχεται να μολυνει τον ιατρικο κλαδο.Ως ποτε θα δεχομαστε την υποβαθμιση,την ισοπεδωση ενος επαγγελματος που για καποιους απο εμας(μειοψηφια δυστυχως) ειναι ενα λειτουργημα που αγαπησαμε και ακομα αγαπαμε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απαντήσεις από αρμόδιους και αριστογείτονες θα λάβεις παραμονές τών φοιτητικών εκλογών συνοδεία ντουντούκας και γλυψίματος. Προς το παρόν η υπόθεση είναι στο @@ρχείο και ουδείς ασχολείται, ουδείς ενοχλείται και ουδείς ενδιαφέρεται,,, ιδίως τέτοιες ώρες που τούς πέσανε βαριά και τα μελομακάρονα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακόμα και με μιά απλή ανάγνωση των αριθμών καταλαβαίνει τι ΟΡΓΙΟ έγινε αυτές τις Εξεταστικές του ΔΟΑΤΑΠ.

Το πρόβλημα είναι όταν τυχαίνει να γνωρίζεις και κάποιους τέτοιους Ασχετόπουλους ...

Μιλάμε για κάτι απίθανα τούβλα ορισμένοι εξ' αυτών ...

Φυσικά δεν φταίνε οι ίδιοι γιά το ότι αναγνώρισαν αλλά αυτοί που κατέβασαν τόσο χαμηλά τον πήχυ στα όρια της ξεφτίλας ...

Αλλά φυσικά σε μιά χώρα που βασιλεύει η αναξιοκρατία ποιός θα ασχοληθεί με μερικές χιλιάδες πληρωμένα πτυχία-αναγνωρισμένα με την βούλα του Ελληνικού Δημοσίου ... emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.