Jump to content

Ιατρικά φροντιστήρια-Τα σχόλια σας


palaiologos

Recommended Posts

Στο site του ΔΙΚΑΤΣΑ έπεσα πάνω σε αυτό

SMS

Αναφέρει ότι είναι καλό για κατατακτήριες,ΔΙΚΑΤΣΑ,μεταγραφή,ειδικότητα στο εξωτερικό και εξετάσεις ειδικότητας.Κοινώς τα έχει όλα και συμφέρει.Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο το να στρώσεις τον πισινό σου με καλά συγγράματα να μελετήσεις και να παρακολουθήσεις σε κλινικές δεν αρκεί.Ίσως για αυτούς που θέλουν κάποιον να τους τα κωδικοποιήσει.Πάντως το συγκεκριμένο έχει ως επί το πλέιτον επιτυχόντες από ΔΙΚΑΤΣΑ,άλλωστε αυτό τραβιέται εμπορικά στην Ελλάδα επί έτη.Πλέον και το εξωτερικό.

Επίσης

ΔΕΞΙΩΣΗ

Μην παραλείψετε να διαβάσετε τα σχόλια των μαθητών του(δείτε και από που αποφοίτησαν),όπως και τα αποτελέσματα.Σε κάποιους δεν έχει το μικρό! :unsure::unsure:

Τροποποιήθηκε από palaiologos
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξεχασες να αναφερεις τα φροντιστηρια του Φουντα του κλεφτη,του Διομηδη Πηγη,του Πλατωνα,του Μεταξα(παλιοτερα,τωρα εχουν κατεβασει τα ρολα) και ο καταλογος δεν εχει τελειωμο!Συνεισφερετε με το να θυμηθουμε και αλλα! :Pemcatemheheemkwlos:lol::D

Τροποποιήθηκε από drfotak
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτοί κάνουν και για ιατρική αθήνας φροντιστήρια, και για κατατακτήριες κλπ κλπ κλπ... Τραγικόοοοοο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 8 months later...

φροντιστήριο για κάτι που έπρεπε να το είχαν μάθει στο πανεπιστήμιο. Τραγικό. Πιο τραγικό είναι πώς έχουν πελάτες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε τι γινεται:
απο το φορουμ του dikatsa.info 26-05-2006,

ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΞΕΓΕΛΟΥΣΕ Ο *** ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.
Ο γνωστος ψυχοπαθης φροντιστηριαρχης της πλακας(οσοι τον γνωρισαν τον αποκαλουν τρελλο) *** εκανε το γνωστο κολπο και τα παιρνε απο υποψηφιους ΔΟΑΤΑΠ με τον εξης τροπο-
τους ζητουσε 10000 ευρω ανα μαθημα.Τους υποσχοταν οτι θα τους βοηθησει σιγουρα.Στη συνεχεια τους υποχρεωνε να κανουν φροντηστηριο.Μετα τις εξετασεις αν τους κοβανε τους γυρνουσε τα λεφτα.Ελα ομως που καποιοι περνουσαν εστω 1 στους 10.Και τοτε κρατουσε τα λεφτα.Δηλαδη ενω αυτοι περνουσαν με την αξια τους εστω 1 στους 10 σε καθε εξεταστικη αυτος χωρις να κανει τιποτα απ τον αερα καρπονοταν 10000 ευρω που εγω πιστευω οτι πεφτανε στη παγιδα του περισσοτεροι απο εναν σε καθε εξεταστικη.
-ΤΟ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΟ ''***'' ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΔΟΥ ΕΓΝΑΤΙΑΣ.ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΚΕΙ
-ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΕΓΓΥΡΗ ΠΗΓΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΓΟΔΙΚΟΣ Ο *** ΕΧΕΙ 4 ΜΥΝΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΠΛΑΤΗ ΤΟΥ.ΜΠΛΕΓΜΕΝΟΣ ΣΕ ΚΟΜΠΙΝΑ ΜΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ.ΜΙΛΑΜΕ ΕΦΑΓΕ ΠΟΛΥ ΧΡΗΜΑ Ο ΑΡΧΙΑΠΑΤΕΩΝ.
-ΕΠΙΣΗΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ *** ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΑΤΕΩΝΑ **** ΤΗΣ *** ΣΤΗ ΤΣΙΜΙΣΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.ΚΑΙ ΑΠ ΤΟ ΕΜΦΑΣΙΣ ΚΑΙ IERN-IT.-
-OΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ *** ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΔΟΑΤΑΠ ΑΥΤΗ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΛΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΗΡΕ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ.ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ.


και παρακατω αλλος

Εγω παραλιγο να την πατησω με την ΜΕΓΑΛΟΑΠΑΤΕΩΝΗΣΑ ***!!!Επειδη ημουν Ιταλια πολλα χρονια αλλα τα τελευταια 2,5χρονια τα εκανα στη Ρουμανια ειχα+γω Δικατσα.Ετσι προσπαθησα να το παρακαμψω μεσο Ιταλιας+παραλιγο να χασω 25000 ευρω.Ειμαι ισως ο μονος απτους 11 που πηγαμε με εκεινη την φουρνια ο οποιος τη γλιτωσε γιατι εφυγα εγκαιρα απτο κολπο.Α,απτους υπολοιπους επαιρνε 35χιλιαρικα το κεφαλι.Περιττο να σας πω τι χαμος επικρατησε στο γκρουπακι οταν ειπα τα μαζευω+φευγω,ολοι εναντιων μου.Τελικα ειχα δικιο.Να μας φανε τα λεφτα θελανε+τιποταλλο.
Οποτε προσοχη....


blink.gif Τροποποιήθηκε από Lord Admin
Διαμαρτυρία θιγόμενων. Αδυνατούμε να ελέγξουμε την ακρίβεια των καταγγελιών επομένως αποκρύπτονται τα ονόματα.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Λύκοι θα υπάρχουν όσο υπάρχουν πρόβατα..."

Νότης Σφακιανάκης

Τέλοσπάντων, όταν υπάρχει ζήτηση για κάτι, υπάρχει και προσφορά. emnuke

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"""""Εγω παραλιγο να την πατησω με την ΜΕΓΑΛΟΑΠΑΤΕΩΝΗΣΑ ΚΟΝΤΟΥ!!!Επειδη ημουν Ιταλια πολλα χρονια αλλα τα τελευταια 2,5χρονια τα εκανα στη Ρουμανια ειχα+γω Δικατσα.Ετσι προσπαθησα να το παρακαμψω μεσο Ιταλιας+παραλιγο να χασω 25000 ευρω.Ειμαι ισως ο μονος απτους 11 που πηγαμε με εκεινη την φουρνια ο οποιος τη γλιτωσε γιατι εφυγα εγκαιρα απτο κολπο.Α,απτους υπολοιπους επαιρνε 35χιλιαρικα το κεφαλι.Περιττο να σας πω τι χαμος επικρατησε στο γκρουπακι οταν ειπα τα μαζευω+φευγω,ολοι εναντιων μου.Τελικα ειχα δικιο.Να μας φανε τα λεφτα θελανε+τιποταλλο.

Οποτε προσοχη...."""'

Ρε παιδιά συγγνώμη...Καποιος που πάει στο εξωτερικό 7-8 χρόνια για να σπουδάσει ιατρική, πληρώνει νοικια δίδακτρα και ενδεχομένως και μιζες για να περνά τα μαθηματα(υπολογίστε γύρω στα 50.000 Ευρώ), μετά δίνει άλλα 25.000-35.000 Ευρώ για να αναγνωρίσει το πτυχίο του και μετα έχει και 4-7 χρονάκια στην αναμονή, πότε και κυρίως πως σκοπεύει να κάνει αποσβεση για τα 20 χρόνια "σπουδών", τα 80.000 Ευρώ που έδωσε και τα τόσα χρόνια που μένει άνεργος κατά τη διαρκεια της αναμονης;;;;;;;;;;;;;; :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω διαβασα την προσκληση για την δεξιωση και εχω να παραθεσω το εξης παραπονο: κανεις δεν αναφερει προειδοποιητικα οτι το περιεχομενο μπορει να προκαλεσει σοβαρες στομαχικες διαταραχες...να παρουμε τα καταλληλα μετρα πρωτα!!! Ξερασμα κυριολεκτικα!!! Καλα, ολα αυτα τα ονοματα που λενε οτι ειναι μαθητες, ειναι υπαρκτα;;; Αν ναι..... I.Q. πεντικιουρ!!!!

και το αλλο..... Η υπογραφη των διοργανωτων;!;!;! Υπογραφουν με τα υποκοριστικα τους!! Εμενα μου φερνει κατι σε ατομα με καποια διανοητικη καθυστερηση... μιχαλακη, το φαγες το αυγο σου;;; Καιτουλα, ο φιογκος στα μαλλια σου ειναι στραβος! :wacko:

Περαστικα στους πληγεντες! :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω διαβασα την προσκληση για την δεξιωση και εχω να παραθεσω το εξης παραπονο: κανεις δεν αναφερει προειδοποιητικα οτι το περιεχομενο μπορει να προκαλεσει σοβαρες στομαχικες διαταραχες...να παρουμε τα καταλληλα μετρα πρωτα!!! Ξερασμα κυριολεκτικα!!! Καλα, ολα αυτα τα ονοματα που λενε οτι ειναι μαθητες, ειναι υπαρκτα;;; Αν ναι..... I.Q. πεντικιουρ!!!!

και το αλλο..... Η υπογραφη των διοργανωτων;!;!;! Υπογραφουν με τα υποκοριστικα τους!! Εμενα μου φερνει κατι σε ατομα με καποια διανοητικη καθυστερηση... μιχαλακη, το φαγες το αυγο σου;;; Καιτουλα, ο φιογκος στα μαλλια σου ειναι στραβος! :wacko:

Περαστικα στους πληγεντες! :splats:

Λοιπόν πέρασα από τον τύπο που εχει το φροντιστήριο την προηγούμενη εβδομάδα. Όταν τον πήρα τηλέφωνο για να ραντεβού νόμιζα ότι μίλαγα σε τηλεφωνητή!!! Μάλιστα με ρώτησε εάν μου αρέσει το site και πως το βρήκα (μέχρι και ποια searching machine χρησιμοποίησα!! ρώτησε).

Πήγα και εγώ η δύστυχη να τον συναντήσω και βλέπω έναν τύπο άστα να πάνε περίπτωση. :blink: Επίσης μου είπε ότι για να μου διδάξει βιοχημεία- Τρακατέλη και αρχές κυτταρικής βιολογίας για 3 μήνες θέλει 3.000e emconfused (και μου τόνισε ότι τα υπόλοιπα δηλ. την φυσική μπορώ να την διαβάσω μόνη μου, μα εάν ήταν να διαβάσω μόνη μου την φυσική σε εκείνων θα πήγαινα???). emoops

Τέλος, φεύγοντας μου έδωσε και μια σακουλίτσα που είχε: - ένα βιβλίο με ποιήματα που είχε γράψει όταν ήταν 18 ετών με τίτλο φτερουγίσματα (νομίζω, αν και μέσα για ταφο μίλαγαν τα ποιήματα!!!) – ένα βιβλίο financial κάτι… και ένα τρίτο βιβλιαράκι που ήταν το βιογραφικό του που περιείχε όλα του τα πιστοποιητικά σε φωτοτυπίες!!! Αααα… είχε και τα σχόλια και τις κριτικές από τον τύπο σε φωτοτυπία καθώς και λίστα με ονόματα μαθητών του μαζί με τα τηλεφωνά τους!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:blink: αμάν Παναγιά μου τι ήταν αυτό; :blink: ποιός παίζει με την ψυχική μας υγεία και ποστάρει τέτοια λίνκς; μοντερέιτορσ δεν υπάρχουν;; emeleos
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδη, οντως παει κοσμος εκει!!! :blink::huh::wacko:emanakatevomai

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Πως;;; 3.000 ευρω;;;; Να σου πω, αγαπητη olizyz, μια και εχεις φωτοτυπια την λιστα με τους μαθητες... εγω προωθω στο εμποριο θαλασσινη αυρα απο καραιβικη "inhaler blue scorpion", με θεραπευτικες ιδιοτητες (το λεει και το ονομα αλλωστε), συσκευασμενη σε μπουκαλακια των 50ml ως προς την εκπληκτικη τιμη των 1.000 ευρω εκαστο! Τρελη ευκαιρια!!! Την λιστα παρακαλω! :splats:

Και μου χαλας το ολο σκηνικο στο τελος, οταν αναφερεις για το βιβλιο με τα ποιηματα. Τον ανθρωπο τον ειχα για εναν κοινο απατεωνα.. οχι για απατεωνα με borderline διαταραχη προσωπικοτητας!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...."Επιτυχής Ιατρικές Σπουδές". Νομίζω πώς η επιτυχία είναι η καταλληλότερη λέξη να περιγράψει το αποτέλεσμα της οργάνωτικότητας καθώς και της σκληρής, αλλά συνάμα ουσιώδους δουλειάς, που γίνεται καθημερινά σε τούτο το χώρο.

Και επειδή δεν βρίσκω λόγια να χαρακτηρίσω αυτόν τον υπέροχο άνθρωπο που με βοήθησε τόσο πολύ στην πολύ δύσκολη προσπάθεια μου, πιστεύω πώς ένα πράγμα αποτελει απόδειξη της μεθοδικότητας και του ήθους του. Το βιβλίο παραπόνων, το οποίο κάποτε θα αναγκαστεί να το αλλάξει, όχι επειδή γέμισαν βιβλία οι σελίδες του, αλλά μάλλον επειδή αυτές θα κιτρινίσουν, άθικτες και άγραφες στο πέρασμα του χρόνου.

ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΟΡΑΚΗΣ

(Δευτεροετής φοιτητής Ιατρικής Παν/μίου Μπρατισλάβας)"

Αυτός ο άμοιρος για ποιο λόγο ακριβώς τον ευχαριστούσε...επειδή πέρασε στη Μπρατισλάβα!?!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
...."Επιτυχής Ιατρικές Σπουδές". Νομίζω πώς η επιτυχία είναι η καταλληλότερη λέξη να περιγράψει το αποτέλεσμα της οργάνωτικότητας καθώς και της σκληρής, αλλά συνάμα ουσιώδους δουλειάς, που γίνεται καθημερινά σε τούτο το χώρο.

Και επειδή δεν βρίσκω λόγια να χαρακτηρίσω αυτόν τον υπέροχο άνθρωπο που με βοήθησε τόσο πολύ στην πολύ δύσκολη προσπάθεια μου, πιστεύω πώς ένα πράγμα αποτελει απόδειξη της μεθοδικότητας και του ήθους του. Το βιβλίο παραπόνων, το οποίο κάποτε θα αναγκαστεί να το αλλάξει, όχι επειδή γέμισαν βιβλία οι σελίδες του, αλλά μάλλον επειδή αυτές θα κιτρινίσουν, άθικτες και άγραφες στο πέρασμα του χρόνου.

ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΟΡΑΚΗΣ

(Δευτεροετής φοιτητής Ιατρικής Παν/μίου Μπρατισλάβας)"

Αυτός ο άμοιρος για ποιο λόγο ακριβώς τον ευχαριστούσε...επειδή πέρασε στη Μπρατισλάβα!?!

Ξέρεις τι νούμερα κυκλοφορούν από την Μπρατισλάβα??? Ας μη μιλήσω για εκείνους από την Βουλγαρία….

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 years later...

γεια σας, θα ήθελα , αν κάποιος γνωρίζει, να με ενημερώσει για κανένα σοβαρό φροντιστήριο για εξετάσεις δοαταπ στη θεσσαλονίκη. ευχαριστώ!

Τροποποιήθηκε από melikiotis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 8 years later...

Φροντιστήριο διαφήμιζε υπηρεσίες… αντιγραφής για φοιτητές

Σάλος έχει ξεσπάσει μετά τις καταγγελίες πανεπιστημιακών πως φροντιστήριο διεκπεραιώνει εξ’ αποστάσεως εξετάσεις φοιτητών , διαφημίζοντας τις υπηρεσίες του και στο διαδίκτυο. Για την υπόθεση υπήρξε άμεση παρέμβαση του υπουργείου Παιδείας που παρέπεμψε την υπόθεση στον εισαγγελέα.

 

https://www.tvopen.gr/watch/31236/frontisthriodiafhmizeyphresiesantigrafhsgiafoithtes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.