Jump to content

251 ΓΝΑ-ΣΤΡΑΤΕΥΣΙΜΟΣ ΙΑΤΡΟΣ


a/s

Recommended Posts

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΓΝΑ???ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ????ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ???ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ 251 ΓΝΑ ????THANKS

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δες το θέμα για τους Στρατεύσιμους γιατρούς και τη θητεία, έχω γράψει κατά καιρούς αρκετά εκεί για το ΓΝΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

THANKS,ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ...... 1.ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΣ ΣΕ ΤΜΗΜΑ ΠΧ ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΚΗΣ η' ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΛ/ΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ Α,Β,Γ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ???? ΤΟΤΕ Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΩΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ???ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΕΤΣΙ?? ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΛ/ΚΕΣ???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τοποθετείσαι σε Παθολογική κλινική με διάθεση σε όποια ζητήσεις (αν δεν τις θέλουν κι άλλοι πιο βυσματωμένοι). Γράφεις Παθολογία γιατί εφημερεύεις ως Παθολόγος και όχι ως Καρδιολόγος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...
Τοποθετείσαι σε Παθολογική κλινική με διάθεση σε όποια ζητήσεις (αν δεν τις θέλουν κι άλλοι πιο βυσματωμένοι). Γράφεις Παθολογία γιατί εφημερεύεις ως Παθολόγος και όχι ως Καρδιολόγος.

Το ρωτάω απλά και μόνο επειδή δεν το καταλαβαίνω εδώ και καιρό που γράφεται σε διάφορα topics...ποιο το νόημα να γράψεις ειδικότητα και δη του γενικού μέρους στο στρατό(κάτι ανάλογο από ότι κατάλαβα θα γίνει και με τη νέα ρύθμιση για τα αγροτικά-6μ.παθολογίας)και να μην την κάνεις μετά που θα την πληρώνεσαι κιόλας.Αφού ούτως ή αλλως θα έχω αναμονή για τη λήψη τόσο του γενικού όσο και του ειδικού μέρους.Ψάχνω να βρω θετικά και δεν βρίσκω ούτε ένα...Μήπως δεν κατάλαβα κάτι καλά????Please help

Τοποθετείσαι σε Παθολογική κλινική με διάθεση σε όποια ζητήσεις (αν δεν τις θέλουν κι άλλοι πιο βυσματωμένοι). Γράφεις Παθολογία γιατί εφημερεύεις ως Παθολόγος και όχι ως Καρδιολόγος.

Το ρωτάω απλά και μόνο επειδή δεν το καταλαβαίνω εδώ και καιρό που γράφεται σε διάφορα topics...ποιο το νόημα να γράψεις ειδικότητα και δη του γενικού μέρους στο στρατό(κάτι ανάλογο από ότι κατάλαβα θα γίνει και με τη νέα ρύθμιση για τα αγροτικά-6μ.παθολογίας)και να μην την κάνεις μετά που θα την πληρώνεσαι κιόλας.Αφού ούτως ή αλλως θα έχω αναμονή για τη λήψη τόσο του γενικού όσο και του ειδικού μέρους.Ψάχνω να βρω θετικά και δεν βρίσκω ούτε ένα...Μήπως δεν κατάλαβα κάτι καλά????Please help

Ρωτάω γιατί φεύγω φαντάρος τον Αύγουστο emconfused και με βλέπω για αεροπορία μεριά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω πώς το σκέφτεται ο καθένας. Τους Ψυχιάτρους πχ τους βόλευε για ευνόητους λόγους, εμένα με βόλευε για λόγους προϋπηρεσίας στο εξωτερικό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ερώτηση:Στον ένα μήνα στο ΓΝΑ ο γιατρός κάνει σκοπιές,γιατί από ότι ξέρω στο πεζικό όλοι πετάνε αετό... Επίσης τα ωράρια είναι τα ίδια με πεζικό(στο 2βδομαδο μετά την βασική εννοώ)δηλ. μπαίνεις 7 βγαίνεις 1-2?Αν ναι υπάρχει η άνεση που υπάρχει και στο πεζικό(κολλητός που είναι τώρα σε αυτό το χρονικό στάδιο στο πεζικό,στο 424 μου είπε ότι 8-12 πίνουν καφέ ΠΑΜΑΚ ή βιβλιοθήκη-παράτυπα μεν χωρίς φόβο δε από ότι μου είπε-και 12 μπαίνουν για να παρουσιαστούν στο τμήμα που παρακολουθεί ο καθένας π.χ δερματολογικό,παθολογικό κτλ.)?Και μια τελευταία ερώτηση όσον αφορά την αεροπορία.Γνωρίζει κανείς εάν αξίζει η μετάθεση σε φυλάκιο ή πεδίο βολής.Ξέρω ότι είναι λίγο σφιχτά για τον γιατρό λόγω έλλειψης 2ου γιατρού αλλά άλλοι λένε πως είναι καλύτερα λόγω του γεγονότος πως στα περισσότερα δεν υπάρχουν ανώτεροι ή και αυτοί που υπάρχουν κοιτούν πως να την κοπανάνε+το ότι ΣΚ μένουν μόνο τα φαντάρια και ο γιατρός(κάθε ΣΚ έχουν barbecue party που φέρνουν όποιον θέλουν-το λέω γιατί έχω πάει)+το ότι είναι λίγα τα άτομα(πιο ανθρώπινη κατάσταση) και σχεδόν ανύπαρκτες οι υπηρεσίες.Όποιος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ερώτηση:Στον ένα μήνα στο ΓΝΑ ο γιατρός κάνει σκοπιές,γιατί από ότι ξέρω στο πεζικό όλοι πετάνε αετό... Επίσης τα ωράρια είναι τα ίδια με πεζικό(στο 2βδομαδο μετά την βασική εννοώ)δηλ. μπαίνεις 7 βγαίνεις 1-2?

Κατ'αρχας φιλε μου, δεν εννοεις πεζικο, εννοεις Στρατο Ξηρας! (4 μερες κρατηση!!!) :rolleyes:

Στο στρατο ξηρας αν πετανε αετο οι γιατροι τοτε στην αεροπορια πετανε το Death Star και το Enterprise μαζι...Διαβασε στο τοπικ ''Θητεια και γιατροι'' και θα παρεις μια ιδεα για την ειδοποιο διαφορα μεταξυ στρατου ξηρας και αεροποριας/ναυτικου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ερώτηση:Στον ένα μήνα στο ΓΝΑ ο γιατρός κάνει σκοπιές,γιατί από ότι ξέρω στο πεζικό όλοι πετάνε αετό... Επίσης τα ωράρια είναι τα ίδια με πεζικό(στο 2βδομαδο μετά την βασική εννοώ)δηλ. μπαίνεις 7 βγαίνεις 1-2?

Κατ'αρχας φιλε μου, δεν εννοεις πεζικο, εννοεις Στρατο Ξηρας! (4 μερες κρατηση!!!) :rolleyes:

Στο στρατο ξηρας αν πετανε αετο οι γιατροι τοτε στην αεροπορια πετανε το Death Star και το Enterprise μαζι...Διαβασε στο τοπικ ''Θητεια και γιατροι'' και θα παρεις μια ιδεα για την ειδοποιο διαφορα μεταξυ στρατου ξηρας και αεροποριας/ναυτικου...

Τhanks για την καθοδήγηση,τα είδα και κατάλαβα τι εννοείς... :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Κάτι λιγότερο λοιπόν από 30 ημέρες και βουρ για Τρίπολη...So i am asking for your help:

Δεν έκανα ακόμα το αγροτικό και το μόνο που με αγχώνει ελαφρώς δεν είναι η θητεία αλλά οι ιατρικές μου υποχρεώσεις στη θητεία...Δύο γνωστοί που υπηρετούν αυτή τη στιγμή μου μετέφεραν τα εξής...Ο 1ος μου είπε να χαλαρώσω γιατί όπως μου λέει(και κάνει και αυτός...)το μόνο που θα κάνω θα είναι να γράφω άδειες,άντε το πολύ-πολύ να δίνω κ κανένα αναλγητικό-αντιπυρετικό ή κ κανένα αντιισταμινικό(για τσιμπήματα ή αλλεργίες) και να πίνω καφεδάκια με τον διοικητή γιατί όπως μου είπε τα πιο σοβαρά περιστατικά(λίγο ή πολύ) ή και αυτά για τα οποία δεν έχω ιδέα τα κάνω πάσα στο ΣΤΕΠ ή στο στρατιωτικό νοσοκομείο.Ο 2ος πάλι(αν και αυτός μου είπε ότι είναι χαλαρά)την έχει δει λίγο πιο σοβαρά τη δουλειά και έχει πάρει μαζί του και στικάκια για λεύκωμα ούρων,σακχαρόμετρο,ωτοσκόπιο τσέπης,βιβλία για αντιμετώπιση επειγόντων περιστατικών ενώ ταυτόχρονα διαβάζει κάποια πραγματάκια και παραδίσει στους φαντάρους μαθήματα ποιοτικού ελέγχου τροφίμων και κάτι άλλες τέτοιες αρκουδιές.Βέβαια το παιδί μου είπε πως όλα αυτά τα κάνει για να περνάει η ώρα του γιατί σκυλοβαριέται να κάθεται άπραγος στο ιατρείο...Η αλήθεια είναι ότι ο 2ος με ψιλοάγχωσε λίγο όχι βέβαια λόγω έλλειψης γνώσεων(αν και η αλήθεια είναι πως έχω να ανοίξω βιβλίο από τον Οκτ. που ορκίστηκα...) και διάθεσης(άλλωστε ο χρόνος θα είναι άπλετος,τόσο που σκοπεύω να ασχοληθώ με την εκμάθηση κάποιων σκευασμάτων της μισητής φαρμακολογίας...) αλλά κυρίως λόγω έλλειψης πρακτικής εμπειρίας από αγροτικό...Και οι 2 πάντως μου μετέφεραν πως οι συνθήκες στα ιατρεία είναι για γέλια-από πλευράς ελλείψεων(ούτε στηθοσκόπιο δεν υπήρχε στον ένα).Αυτα λοιπόν,κάθε πληροφορία-γνώμη θα εκτιμηθεί δεόντως...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο 1ος

Ο 2ος

Μπορει να ημουν Σ.Ξ. ,αλλα

ο πρωτος ειναι ηδη προσαρμοσμενος στην ελληνικη πραγματικοτητα.

Ο δευτερος ομως θα γινει πολυ καλος ιατρος=θεραπευτης...

Διαλεγεις και παιρνεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το μεγαλο μαθημα που παιρνουμε ολοι οι νεοι γιατροι απο το στρατο, και ιδιως αυτοι που υπηρετουμε χωρις να εχουμε κανει αγροτικο, ειναι η σχεση και η συναναστροφη μας με ανθρωπους (στρατιωτες+αξιωματικους/υπαξιωματικους) ολων, κυριολεκτικα, των μορφωτικων και κοινωνικων επιπεδων...Πιστευω, οτι ειναι μια πολυ καλη προετοιμασια για τη ρουτινα στην οποια εισερχεται ο νεος γιατρος μετα το περας των στρατιωτικων του υποχρεωσεων: αγροτικο+ειδικοτητα αλλα και για την αναμονη της ειδικοτητας αφου στο στρατο ο γιατρος μαθαινει για τα καλα τι θα πει ....αναμονη...

Νοκ, μην ανησυχεις...Τα περιστατικα που θα αντιμετωπισεις ειναι ιδιαιτερα μπαναλ...Βεβαια, αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να εισαι χαλαρος και αφηρημενος οταν οποιοσδηποτε θα χτυπα τη πορτα (αν χτυπα...) του ιατρειου σου...Θα παρεις κ καποιες ικανοποιησεις για πρωτη φορα στη ζωη σου...Π.χ. την οξεια αμυγδαλιτιδα την οποια θεραπευσες επιτυχως δινοντας τη καταλληλη αντιβιωση, στη καταλληλη δοσολογια...Το ''να σαι καλα γιατρε'' που θα ακους συχνα...Το κερασμα απο τον κψμιτζη το πρωι...και αλλα διαφορα πολυ ομορφα... :rolleyes:

-Εγραψες κατι για αδειες...Ο οπλιτης/σμηνιτης ιατρος ΔΕΝ εχει εξουσιοδοτηση να δωσει αναρρωτικη αδεια σε κανεναν! Αυτο για το οποιο πολλοι θα σε πρηζουν (φανταροι και στελεχη) θα ειναι για να βγουν Ελευθεροι Υπηρεσιας, το οποιο σημαινει οτι εαν ειναι στρατιωτες θα παραμενουν αραχτοι και light στο κρεββατι τους στο θαλαμο και θα τους φερνουν φαγητο/νερο και οτι αλλο χρειαζονται οι υπολοιποι στρατιωτες...Τα στελεχη αν γνωμοδοτησεις οτι πρεπει να παραμεινουν ΕΥ...πανε σπιτι τους...Μεγαλη προσοχη φιλε μου στο θεμα ΕΥ...Οι φανταροι θα σκαρφιστουν πολλους τροπους για να ξεγελασουν το γιατρουδακο, ενω τα στελεχη θα προσπαθουν να σε χτυπουν στο φιλοτιμο...Εσυ εισαι εκει για να κανεις το γιατρο, οχι την Αννα Δρουζα ...Καλη θητεια ψαρα... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε είσαι λίγο ψάρακλας απ' ό,τι βλέπω και κοίτα μην σε πάρουν χαμπάρι και σε χώσουν να κάνεις καμιά σκοπιά για να ελαφρύνεις το πρόγραμμα των άλλων φαντάρων!

Αεροπορία πας άρα είσαι μια χαρά!Αν έχεις δηλώσει κάποια ειδικότητα που έχει έως 1 έτος παθολογία ή χειρουργική κοίτα να μείνεις ΓΝΑ να πάρεις το χαρτάκι για να δηλώσεις κατευθείαν το 2ο κομμάτι! ;) .'Ετσι θα περάσεις και πολλούς που βρίσκονται ακόμα στην αναμονή του α' κομματιού!Αν θέλεις 2 χρόνια τότε πάλι υπάρχει λύση να τα κάνεις στο ΓΝΑ..! ;)

Τίποτα άλλο μην σε αγχώνει...Με γραφειοκρατικά κυρίως θα ασχολείσαι...Από ιατρικά κανά αναλγητικό το πολύ πολύ να δώσεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν θέλεις 2 χρόνια τότε πάλι υπάρχει λύση να τα κάνεις στο ΓΝΑ..! ;)

Τώρα γιατί με σκανδαλίζεις... :anavwfwties: ???Πως είναι δυνατόν να γίνει αυτό?Προφανώς θα εννοείς να καλύψω το ένα από τα 2 χρόνια εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι...Please όποιος γνωρίζει κάτι σχετικό-και επειδή το σκέφτομαι σοβαρά να γράψω ειδικότητα στο στρατό- ας στείλει πληροφορίες...Η διαδικασία που ακολουθώ για να γράψω ειδικότητα ποια είναι(sorry αλλά είμαι τελείως άσχετος με το όλο θέμα...)?

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις vatraxe και trippinon...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε Νοκ μη τα ρωτας αυτα ρε αγορι μου εδω περα και μ ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι....

Αντε τωρα ολα τα πολυμπριζα.... Εμεις μαλακες ειμασταν δηλαδη που τρεχαμε στον Εβρο στα σκηνακια στους -10?

Και μην παρεξηγηθεις, δε τα βαζω με σας τα κωλοβυσματα. Υπαρχετε και κανετε τη δουλεια σας.

Αλλα με προκαλεις ρε φιλε να με ρωτας αν μπορεις να γραψεις ειδικοτητα στο ΓΝΑ ψαρι στ αυγο σου ακομα δεν περασες την πυλη...

Σε λιγο θα μας ρωτησεις αν δικαιουσαι και αμερικανικο breakfast στο κρεβατι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αρχικά για ποιο λόγο με χαρακτηρίζεις ρε αδερφέ?Γνωριζόμαστε και από χθες?Τι να κάνουμε δλδ που εγώ παρουσιάζομαι αεροπορία-μάλλον δλδ,δεν είναι δα και σίγουρο αλλά δεν τραβάω και κανένα ζόρι αν πάω και Άρτα και για σκηνάκια και για οτιδήποτε άλλο στην τελική...-Είμαι πολύ large και cool τύπος για να τραβάω τέτοια ζόρια...Δεν μπαίνω στρατό για να γίνω άνδρας τώρα αδερφέ...Ξέρω τι έχω στο βρακί μου...Γι'αυτό χαλάρωσε λίγο,δεν μιλάς σε κανένα λαππά γνωστό σου που δέχεται το πείραγμα σου αψήφιστα(και πραγματικά δεν καταλαβαίνω το όλο υφάκι σου...δεν θυμάμαι να σε έθιξα ή να σε χαρακτήρισα κάπως σε οποιδήποτε topic).Όσον αφορά για το ''προκαλείς'' ρίξε μια ματιά παραπάνω(γιατί προφανώς δεν είδες απλά ήθελες να γράψεις την μαλακία σου) στο post του βάτραχου αλλά και σε πολλά άλλα στο ''Στρατιωτική θητεία και ιατροί'' και μετά πούλα εξυπνάδα γιατί το ρώτησα και αν το πρωτοανέφερα εγώ(έχει ξαναγίνει η ερώτηση τουλάχιστον 3335553 φορές...)Απλά και μόνο ήθελα να μάθω κάποια πραγματάκια-τόσοι άλλοι το κάνουν άλλωστε...

PS1:Sorry για το υφάκι και αν έγραψα και κάποια παραπάνω-κατά βάση είμαι ήρεμη δύναμη στο forum(όπως διαπιστώνεις και στα post μου) αλλά ψιλοξέφυγες και χοντροέθιξες χωρίς λόγο κατά τη γνώμη μου...Θα μπορούσα να το κάνω και εγώ αλλά όταν το κάνω γουστάρω να το κάνω κατά πρόσωπο και όχι πληκτρολογόντας...Οπότε το κόβω εδώ.

PS2:Ούτε μάγκας το παίζω,ούτε άνετος σχετικά με το στρατό(για να μην παρεξηγηθώ)...Απλά δεν γουστάρω στην ηλικία που είμαι να μου συμπεριφέρονται και να μου μιλάνε λες και είμαι κανένα τσουτσέκι...

PS3:Ok αγόρι μου?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαλαρωσε ρε "αδερφε"... Που σε χοντροεθιξα κιολας...

Πολυμπριζο σε ειπαμε, δε σε ειπαμε και καμπουρη...

Κι οταν γραφεις κατι σ ενα φορουμ, ετσι γινεται... Ο κοσμος διαβαζει και σχολιαζει! Ουτε εγω γουσταρω να προσβαλω κανενα πληκτρολογωντας (που δε το κανα ουτως η αλλως) αλλα και μπροστα μου να μου τα λεγες παλι τα ιδια θ ακουγες

Και μια ερωτηση δηλαδη, γιατι δε γουσταρω ν ακουω μαλακιες

Αφου εισαι τοσο large και cool γιατι βυσματωθηκες να πας Αεροπορια για να φιδιασεις στο ΓΝΑ και να τη λαμογιεψεις μπροστα απ τους αλλους στην ειδικοτητα?

Ναι διαβασα και τα προηγουμενα ποστ πριν γραψω τη "μαλακια" μου...

Και δεν ειπαμε οτι αμα πας στον Εβρο θα γινεις αντρας, μη θιγεται ο Μητσος σου...

Ειπαμε οτι αμα τη λαμογιεψεις να μην πας, μη μας το κοτσαρεις εδω περα γιατι εμενα προσωπικα με ενοχλει ρε "αδερφε"....

Δηλαδη εγω τι ημουνα μαλακας που ετρεχα στον Εβρο να με τρων τα χιονια, κι εσυ και καποιοι αλλοι εχετε τον κωλο μπροστα να φιδιαζετε στην Αθηνα και να γραφετε ειδικοτητα? Αμα εισαι μαγκας, εκτος απο cool και large, ριξε ακυρο στο βυσμα σου και τρεχα στον Εβρο. Δεν ειπαμε οτι εκει θα γινεις κομμαντο, αλλα οσο να ναι δεν ειναι το ιδιο με το ΓΝΑ.... που ειναι το πρωι καφεδακι στο νοσοκομειο, το απογευμα καφεδακι στη Γλυφαδα και το βραδυ (γι αλλαγη) μπουκαλακι στο Ρομεο.... emeleos δηλαδη....

PS1 Για να μαθαινεις λιγο τωρα που θα πας, "ψαρι" ειναι ο νεος στο στρατο, οχι το τσουτσεκι... Μη τρελαινεσαι...

PS2 Βαλε εσυ τωρα να εβγαινα και να λεγα οτι βυσματωθηκα και μπηκα μπροστα σου στη λιστα για ειδικοτητα... Το τι θα ακουγα εδω μεσα... Θα μου πεις τωρα αυτο ειναι χοντρο, αλλα κι εγω δε σου πα και τιποτα χοντρο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ok φίλε μου sorry για την παρεξήγηση...Όσον αφορά αυτό για την ειδικότητα πριν λίγες μέρες το είδα και εγώ στο forum(δεν το ήξερα...)-και είπα αφού κάποιοι το κάνουν(και ναι όντως είναι λαμογιά) εγώ γιατί να την δω Δον Κιχώτης...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι ρε συ οκ δεν τρεχει τσαι...

Παντως αν θες τη γνωμη μου, εγω παλι να πηγαινα στο στρατο, παλι εκει θα πηγαινα (κι ας ειχα χοντροβυσμα και τοτε).

Μπορει να μην γινεσαι αντρας στο στρατο, αλλα ειναι ενα πολυ μεγαλο σχολειο.

Ειτε πας εσυ, ειτε αλλος, καποιος παντα θα τη λαμογιευει στο ΓΝΑ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νοκ για σένα-->Πώς μπορείς να γράψεις 2 χρόνια ειδικότητα;Απλός ο τρόπος,τον οποίο αν δεν γνώριζα το άτομο που το έκανε,ούτε γω θα τον ήξερα! ;) .(δεν πρόκειται ούτε για απόφοιτο δικατσά,ούτε για υιο καθηγητή...)

3 μήνες αγροτικό+15 μήνες δόκιμος παραμένων στο ΓΝΑ(ή και ναυτικό νοσοκομείο)+6 μήνες παράταση θητείας λόγω κάποιας ποινής(εικονικής)που σου επιβάλλαν=24 μήνες.Οπότε πας κατευθείαν για νεφρολογία,αιματολογία κτλ κτλ...

Συμπέρασμα:δεν χρειάζονται εξετάσεις τα λαμόγια για να κάνουν κομπίνες!Τους συμφέρει να καθυστερούν οι υπόλοιποι με τις λίστες...

Anyway,καλή θητεία και ότι μέσο έχεις βάλε το να δουλέψει από τις πρώτες μέρες που θα πας στο ΓΝΑ μετά την Τρίπολη! ;) Γιάτι αν δεν το κάνεις πολύ απλά θα σε φάνε οι άλλοι συνάδελφοι σου :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γνωριζετε αν κανει καποιος πρωτα στρατο και γραψει ειδικοτητα μετα μπορει να γραψει και στο αγροτικο το τριμηνο, γιατι κατι εχω ακουσει οτι υπογραφεις πριν παρεις τη θεση υπευθυνη δηλωση οτι δεν εχεις κανει ειδικοτητα.Αν ναι τωρα που θα γραφεις 6 μηνες θα ισχυει το ιδιο,δηλ. δεν θα μπορεις να γραψεις καθολου?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γνωριζετε αν κανει καποιος πρωτα στρατο και γραψει ειδικοτητα μετα μπορει να γραψει και στο αγροτικο το τριμηνο, γιατι κατι εχω ακουσει οτι υπογραφεις πριν παρεις τη θεση υπευθυνη δηλωση οτι δεν εχεις κανει ειδικοτητα.Αν ναι τωρα που θα γραφεις 6 μηνες θα ισχυει το ιδιο,δηλ. δεν θα μπορεις να γραψεις καθολου?

κοίτα αν το χαρτάκι που σου δίνει ο στρατός δεν το πας κατευθείαν στο υπουργείο για αναγνώριση κανείς δεν ξέρει για το τι έχεις κάνει...!αφού τελειώσεις με το αγροτικό πήγαινε να το καταθέσεις!Το πολύ πολύ αν στην πούνε ρώτα τότε για το ποιές μπορεί να είναι οι κυρώσεις και αν είναι πακέτο τότε μην την καταθέτεις την αίτηση για αναγνώριση στο υπουργείο!Σωστοοοός! emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα και από μένα,

ήθελα να ρωτήσω για κάποιον που δεν 'καίγεται' και τόσο να γράψει ειδικότητα και είναι από Αθήνα είναι καλύτερο να βάλει όλα τα βύσματα να δουλέψουν για να πάει στο ΓΝΑ ή μήπως στο σύνολο θα περάσει καλύτερα (off κλπ) αν πάει σε κάποια μονάδα της επαρχίας, πχ 110 Π.Μ. Λάρισα?

Όποιος από ιδία εμπειρία το γνωρίζει ας με βοηθήσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα και από μένα,

ήθελα να ρωτήσω για κάποιον που δεν 'καίγεται' και τόσο να γράψει ειδικότητα και είναι από Αθήνα είναι καλύτερο να βάλει όλα τα βύσματα να δουλέψουν για να πάει στο ΓΝΑ ή μήπως στο σύνολο θα περάσει καλύτερα (off κλπ) αν πάει σε κάποια μονάδα της επαρχίας, πχ 110 Π.Μ. Λάρισα?

Όποιος από ιδία εμπειρία το γνωρίζει ας με βοηθήσει.

Aν δεν καίγεσαι να γράψεις ειδικότητα τότε προτίμησε μονάδα όπου υπάρχει και μόνιμος ιατρός για να την κοπανάς συχνά πυκνά.Και απέφυγε τις πτέρυγες μάχης όπου υπάρχουν αεροπλάνα και περισσότερη δουλειά και άρα λιγότερα off!Καλές μονάδες επομένως είναι το Ζούμπερι,Καβούρι,ΓΕΑ,Πάρνηθα,Καλαμάτα,Ηράκλειο κτλ κτλ.Πρόσεχε μόνο την Κάρπαθο γιατί εκεί θα είσαι μόνος σου και όπως καταλαβαίνεις την πάτησες...!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.