Jump to content

Πτυχιούχοι γιατροί εξωτερικού


Sovereign

Recommended Posts

Ο Πρόεδρος του ΣΑΙΕΠ (εγώ...) πήρε πτυχίο τον Ιούλιο του 2003. Η Νέα ΔΑΠ δημιουργήθηκε πολύ μετά. Επίσης, δεν έχει μέλη (απ' όσο γνωρίζω). Ο αντιπρόεδρος του ΣΑΙΕΠ δε γνωρίζω αν ήταν μέλος της ΔΑΠ (σίγουρα δεν είναι πλέον, καθώς δεν είναι φοιτητής), εν πάσει περιπτώσει δεν ήταν ποτέ υποψήφιος με τη ΔΑΠ και με καμία άλλη παράταξη, όπως εγώ.

Το αν κάποιοι ήταν ή είναι μέλη άλλων συλλόγων, φοιτητικών ή κομματικών παρατάξεων (1) δεν ενδιαφέρει κανένα, εφόσον δεν κατέχουν διοικητικές θέσεις εκεί και αυτό δεν επηρεάζει τη δραστηριότητά τους στο ΔΣ του Σ.Α.Ι.Ε.Π. και (2) ανήκει στα προσωπικά τους δεδομένα, που δε θα έπρεπε να γνωρίζεις και ασφαλώς δε θα έπρεπε να διαδίδεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Last Reply
Ο Πρόεδρος του ΣΑΙΕΠ (εγώ...) πήρε πτυχίο τον Ιούλιο του 2003. Η Νέα ΔΑΠ δημιουργήθηκε πολύ μετά. Επίσης, δεν έχει μέλη (απ' όσο γνωρίζω). Ο αντιπρόεδρος του ΣΑΙΕΠ δε γνωρίζω αν ήταν μέλος της ΔΑΠ (σίγουρα δεν είναι πλέον, καθώς δεν είναι φοιτητής), εν πάσει περιπτώσει δεν ήταν ποτέ υποψήφιος με τη ΔΑΠ και  με καμία άλλη παράταξη, όπως εγώ.

Το αν κάποιοι ήταν ή είναι μέλη άλλων συλλόγων, φοιτητικών ή κομματικών παρατάξεων (1) δεν ενδιαφέρει κανένα, εφόσον δεν κατέχουν διοικητικές θέσεις εκεί και αυτό δεν επηρεάζει τη δραστηριότητά τους στο ΔΣ του Σ.Α.Ι.Ε.Π. και (2) ανήκει στα προσωπικά τους δεδομένα, που δε θα έπρεπε να γνωρίζεις και ασφαλώς δε θα έπρεπε να διαδίδεις...

1) Αναφέρομαι στον Γκίζα ο οποίος νόμιζα ότι ήταν αντιπρόεδρος, αλλά αφού δεν είναι λάθος μου. Πάντως δεν είναι μέλος του ΔΣ;

2) Προσωπικά δεδομένα; παρακαλώ; γιατί είναι; δηλαδή τα ψηφοδέλτια στα οποία δημοσιεύονται οι υποψηφιότητες; Και στο κάτω κάτω το να είσαι μέλος κάποιας παράταξης στο παρελθόν δεν είναι κακό εκτός αν το θεωρείς εσύ...

3) Σε παλαιότερη υπογραφή σου υπήρχε link για το site της νεας δαπ...

Το θέμα δεν είναι ποιός ήταν τί. Το θέμα είναι ότι κάποια γεγονότα αμφισβητούν στην πράξη (τώρα αν ορθώς αμφισβητούν είναι άλλη κουβέντα) τα περί μη κομματικοποίησης του ΣΑΙΕΠ και βγάζουν προς τα έξω ένα διαφορετικό πρόσωπο... Είναι θέμα εικόνας η οποία θα μπορούσε να εμπεριέχει και ουσία...

Και όπως είπα σε προηγούμενο ποστ, όλα αυτά με κάθε σεβασμό (τουλάχιστον προς τα πρόσωπα) και καμιά διάθεση τσακωμού...

Και πάλι καλές διακοπές :):D:rolleyes:emiloveyouemkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Τι λέμε τώρα; Όλη η Ελλάδα ξεσκίζεται στα κομματικά και στα ποδοσφαιρικά, ο ΣΑΙΕΠ μάς μάρανε να είναι λευκός ωσάν περιστερά! Για την ουσία τών αιτημάτων έχεις κάτι σοβαρό να αντιπαραθέσεις;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1) Αναφέρομαι στον Γκίζα ο οποίος νόμιζα ότι ήταν αντιπρόεδρος, αλλά αφού δεν είναι λάθος μου. Πάντως δεν είναι μέλος του ΔΣ;

2) Προσωπικά δεδομένα; παρακαλώ; γιατί είναι; δηλαδή τα ψηφοδέλτια στα οποία δημοσιεύονται οι υποψηφιότητες; Και στο κάτω  κάτω το να είσαι μέλος κάποιας παράταξης στο παρελθόν δεν είναι κακό εκτός αν το θεωρείς εσύ...

3) Σε παλαιότερη υπογραφή σου υπήρχε link για το site της νεας δαπ...

Το θέμα δεν είναι ποιός ήταν τί. Το θέμα είναι ότι κάποια γεγονότα αμφισβητούν στην πράξη  (τώρα αν ορθώς αμφισβητούν είναι άλλη κουβέντα) τα περί μη κομματικοποίησης του ΣΑΙΕΠ και βγάζουν προς τα έξω ένα διαφορετικό πρόσωπο... Είναι θέμα εικόνας η οποία θα μπορούσε να εμπεριέχει και ουσία...

Και όπως είπα σε προηγούμενο ποστ, όλα αυτά με κάθε σεβασμό (τουλάχιστον προς τα πρόσωπα) και καμιά διάθεση τσακωμού...

Και πάλι καλές διακοπές :)  :D  :rolleyes:  emiloveyou  emkafes

1) Ε, δεν είναι αντιπρόεδρος. Είναι μέλος του ΔΣ.

2) Προσωπικά δεδομένα είναι η συμμετοχή σε σωματεία ή συνδικαλιστικές οργανώσεις με την ιδιότητα του μέλους (όχι του υποψηφίου βεβαίως, κάτι που είναι δημόσιο). Δε θα'θελα να συζητήσουμε το "στο κάτω κάτω", γιατί ως γνωστόν και το να είσαι Χριστιανός Ορθόδοξος ή Μουσουλμάνος ή Μάρτυρας του Ιεχωβά ή κομμουνιστής ή μέλος της Χρυσής Αυγής δεν είναι κακό, αλλά δεν παύει να είναι προσωπικό δεδομένο. Θα περίμενε κανείς από έναν εκπρόσωπο του Αλαβάνου να το κατανοεί αυτό ;) ;) ;)

3) Όντως, αφού εγώ το έφτιαξα. :) Αυτό σημαίνει ότι ο κάθε δημιουργός ενός site είναι "εξέχον μέλος" της ομάδας που αυτό ανήκει; :o

Με καλή διάθεση πάντα, δεν καταλαβαίνω πού ακριβώς το πας. Είναι γνωστό ότι όλες οι παρατάξεις του ΣΦΙΑ ήταν αντίθετες προς το ΣΑΙΕΠ, για δικούς τους φαντάζομαι λόγους. :huh: Το ότι κάποια μέλη μας ψήφιζαν ΔΑΠ ή Νέα ΔΑΠ ή ΕΑΑΚ ή ΠΑΣΠ ή ήταν και υποψήφιοι με τις συγκεκριμένες παρατάξεις (υπενθυμίζω ότι εγώ προσωπικά δεν ήμουν ποτέ υποψήφιος) δε σημαίνει ότι ο σύλλογος είναι αντίστοιχα πολυ-κομματικοποιημένος. Εξάλλου, καμία από τις παραπάνω παρατάξεις δεν ταυτίζεται με τις θέσεις του συλλόγου, παρά το ότι πολλά (πρώην) μέλη τους σπεύδουν να εγγραφούν μόλις αποφοιτήσουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό σημαίνει ότι ο κάθε δημιουργός ενός site είναι "εξέχον μέλος" της ομάδας που αυτό ανήκει; :o

Ερμ, ναι; emermm

Εκτός αν είσαι σε εταιρεία οπότε το συζητάμε. -_-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ψάχνονται για να βρουν ψεγάδι για το ΣΑΙΕΠ. Λένε για δεξιούς ,για δαπίτες και διάφορες άλλα παπαριές.Ε λοιπόν ο σύλλογος είναι ακομμάτιστος δημιουργήθηκε από την ανάγκη να δημιουργηθεί και θα τον στηρίξουμε όλοι με όλες μας τις δυνάμεις όσο και αν ενοχλεί αυτό.-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς inliner42:

Αν εσύ γίνεις μέλος ενός συλλόγου όπως το αιμοπετάλιο,θα πρέπει να πούμε ότι το αιμοπετάλιο είναι παρακλάδι και φερέφωνο του Συνασπισμού?????'

Έχει απομείνει επιτέλους καθόλου λογική?

Και γιατί κολλάς ταμπέλες στον κόσμο?

Μέσω του ΣΑΙΕΠ,δεν δραστηριοποιούμαστε πολιτικά.Δηλαδή δεν μαζεύουμε ψηφάκια.Αντίθετα,γινόμαστε δυσάρεστοι για πολύ κόσμο που έχει βολετεί με ένα τόσο ταξικό και αδιέξοδο σύστημα,όπως το σημερινό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ψάχνονται για να βρουν ψεγάδι για το ΣΑΙΕΠ. Λένε για δεξιούς ,για δαπίτες και διάφορες άλλα παπαριές.

Αν πήγαινε σε μένα απλά θα σου πω ότι έκανα πλάκα.

Απλά μου φάνηκε λίγο lite το επιχείρημα του Καπτανή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά, όποιος διαφωνεί με τον ΣΑΙΕΠ να βρίσκει κανένα επιχείρημα της προκοπής ή έστω να μαθαίνει 1-2 πράγματα πριν μιλήσει γιατί είναι λίγο χαζό να λες μεγαλειωδώς την αποκάλυψη ότι ο αντιπρόεδρος του ΣΑΙΕΠ είναι αρχιδαπίτης, γιατί την τελευταία φορά που του μίλησα (ναι, μιλάω και με τον εαυτό μου αλλά δεν τα βρίσκουμε πάντα) είχε γραμμένες όοοοοολες τις παρατάξεις του ΣΦΙΑ (μα ΟΛΕΣ σου λέω ρε inliner) και στις τελευταίες εθνικές εκλογές ζωγράφισε μια μούτζα σε ένα λευκό ψηφοδέλτιο.

Και για να τελειώνουμε με αυτή τη βλακεία που αφορά την κομματικοποίηση του ΣΑΙΕΠ, ώστε κι εσείς να μην χάνετε χρόνο κι εμείς να συνεχίσουμε την αποχή από το internet που τόσο απολαμβάνουμε τώρα το καλοκαίρι, 2/5 του ΣΑΙΕΠ είχαν κάαααποια στιγμή, κάααααποια σχέση με το χώρο της ΔΑΠ. Με το δεδομένο ότι η ΝΔ είναι Κυβέρνηση, πιστεύω ότι ούτε καν αντιπροσωπεύουμε τον ελληνικό πληθυσμό ως προς τον δεξιό χώρο.

Επόμενος λίβελος παρακαλώ...

See you in September

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.