Jump to content

ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ


CAPITAN

Recommended Posts

ΜΕ ΤΟ ΣΙΡΙΑΛ ΤΩΝ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΣΕ ΕΞΕΛΙΞΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΣΤΑ ΥΨΗ,ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΥΝΔΥΑΣΩ ''ΔΟΥΛΕΙΑ'' ΚΑΙ ''ΔΙΑΚΟΠΕΣ''΄...ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ,ΛΟΙΠΟΝ,ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΣΩ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ...ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΤΥΠΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ; :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΤΥΠΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ; :antegeia:

Πρώτα απόλα μια ωραία φαρμακοποιό! Μετά μπορείς να συμπεριλάβεις τσεκούρι, μονωτική ταινία για την περίπτωση που κάποιο σου σπάει τα νεύρα με τις φωνές του, μια στολή του Δρακουμελ, ένα τεράστιο καζάνι, διαφορα ματζούνια και το μονο που σου μένει πλέον είναι να πας στην κατασκήνωση να βρείς και τα μικρά, απαίσια στρουμφάκια:)

Εντάξει, σίγουρα θα σου απαντήσει κάποιος σοβαρά, sorry:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω μία τέτοια λίστα από ένα γνωστό μου που πήγε το προηγούμενο καλοκαίρι.Δεν την έχω μαζί μου.Θα σου γράψω ακριβώς τι και πόσο το βράδυ, όταν θα γυρίσω σπίτι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κώνιο. Πάνες. Κώνιο καλύτερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μία πλήρη λίστα που θα σε καλύψει.Ποσότητες βάζεις εσύ.

Augmentin Sirop 312.5mg

Augmentin tabl 625mg

Ceclor sirop 375mg

Klaricid sirop 250mg

Depon sirop 120mg

Ponstan sirop

Mucothiol sirop enf. 200ml

Primperan sirop 125ml 1mg/ml

Imodium sirop 60ml 1mg/5ml

Duphalac sirop 1000ml 3.3g/5ml

Aerolin inhaler

Dracanyl turbuhaler

Tobrex coll. 5ml 0.3%

Septobore coll. 10ml 0.1%

Decadron coll drops 5ml 0.1%

Almora

Buscopan Plus tabl 500+10mg

Panadol tabl eff 500mg

Aspirine tabl eff 320mg

Solucortef inj lyoph 4ml 500mg

Solucortef inj lyoph 2ml 250mg

Atropine amp 1ml 1mg

Primperan amp 2ml 10mg

Pulvo-47 spray

Betadine sol 240ml 10%

Fenistil jelly 30g 0.1%

Fenistil sirop 100ml 0.5mg/5ml

Counterpain cream balsam 100g

Voltaren emulgel 100g 1%

Fucidin intertulles (10x10cm)

Bepanthene pomm 30g 5%

Tuclase sirop 200ml 7.5mg/5ml

Rocephin inj

Ελαστικούς επιδέσμους, γάζες, βαμβάκι, σύριγγες, hexalen, γλωσσοπίεστρα, γάντια.

η λίστα περιέχει φάρμακα και για ενήλικες, καθώς η κατασκήνωση δεν έχει μόνο παιδιά.Ελπίζω να μην ξέχασα κάτι και να έχω καλύψει όσο γίνεται περισσότερα περιστατικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!!-ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΝ ''ΤΡΕΛΟΓΙΑΤΡΟ''-...ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΕΣ,ΚΩΝΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟΛΗ ΔΡΑΚΟΥΜΕΛ :bloodomen: !!!!!!!!!

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!! :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Augmentin Sirop 312.5mg

Augmentin tabl 625mg

Ceclor sirop 375mg

Klaricid sirop 250mg

Δεν ξέρω αν συμφωνώ με τις αντιβιώσεις σε παιδική κατασκήνωση... Νομίζω πως αν υποπτευθεί μικροβιακή λοίμωξη καλο είναι να μην κρατήσει το παιδί μέσα και να το δει κάνας παιδίατρος, αν το συνάδελφος είναι ανειδίκευτος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω αν συμφωνώ με τις αντιβιώσεις σε παιδική κατασκήνωση... Νομίζω πως αν υποπτευθεί μικροβιακή λοίμωξη καλο είναι να μην κρατήσει το παιδί μέσα και να το δει κάνας παιδίατρος, αν το συνάδελφος είναι ανειδίκευτος.

Δεν διαφωνώ.Αλλά τυχαίνει πολλές φορές τα παιδιά να έρχονται στην κατασκήνωση με αγωγή από το σπίτι και να χρειαστεί είτε να ξαναδωθεί ή να συνεχιστεί, αλλά πάντα ανάλογα με την κρίση του συναδέλφου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

hello θα ηθελα καποιες λεπτομεριες αν γινεται για γιατρος σε κατασκηνωσεις,μπορεις να πας ακομα και χωρις αγροτικο?η προσληψη γινεται επισημα ή προφορικα?απο λεφτα τι παιζει?τι ευθυνη εχεις σε κατι ξαφνικο που ομως προυπηρχε σε καποιο τερατακι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

hello θα ηθελα καποιες λεπτομεριες αν γινεται για γιατρος σε κατασκηνωσεις,μπορεις να πας ακομα και χωρις αγροτικο?η προσληψη γινεται επισημα ή προφορικα?απο λεφτα τι παιζει?τι ευθυνη εχεις σε κατι ξαφνικο που ομως προυπηρχε σε καποιο τερατακι?

Από όσο ξέρω ναι.Αν και κοιτάνε κυρίως για άτομα σχετικά, δηλαδή παθολόγο, παιδίατρο ή γενικό γιατρό.Τι σημαίνει επίσημα ή προφορικά?Επικοινωνείς, σου λένε το οκ, και γίνεται η πρόσληψη.Δεν καταλαβαίνω το ερώτημά σου. :blink:

Από λεφτά ουσιαστικά ότι δίνει ο ιδιοκτήτης.Από όσο ξέρω, σε κατασκήνωση που είχε πάει πέρισσυ γνωστός μου, 350 χιλιάρικα δραχμές η σεζόν (21 μέρες δηλαδή)+ΤΣΑΥ.

Κανονικά οι γονείς είναι υποχρεωμένοι να σε ενημερώσουν για οτιδήποτε έχει ένα παιδί πριν έρθει στην κατασήνωση.Μάλιστα η ενημέρωση αυτή γίνεται κατά την εγγραφή και σε ενημερώνει εσένα η γραμματεία.Τώρα εάν το παραλέιψανε οι γονείς να το κάνουνε, θεωρητικά δεν φέρεις ευθύνη, αλλά θεωρητικά, γιατί μιλάμε ότι είσαι γιατρός, άρα πρέπει να ξέρεις να αντιμετωπίσεις το οτιδήποτε και ο ασθενής σου είναι παιδί.Καλύτερα να μην σου συμβεί κάτι τέτοιο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ 25 ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ 700-750 ΕΥΡΩ ΚΑΘΑΡΑ(ΤΟ ΤΣΑΥ ΓΑΡΓΑΡΑ :wacko: )..ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ,ΑΛΛΑ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ+ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΒΟΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΑΧΡΕΙΑΣΤΑ.. :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κανονικά πρέπει να σου δώσουν το ΤΣΑΥ σου, αλλιώς πως θα δικαιολογήσουν την ύπαρξη γιατρού!?Από όσο γνωρίζω, σε παιδική κατασκήνωση είναι υποχρεωτική η παρουσία του.Τα λεφτά στα δίνουν μαύρα?Και οι τιμές που είπα είαι για τριγύρω από την ΑΘήνα και σίγουρα διαφέρουν από ιδιοκτήτη σε ιδιοκτήτη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κανονικά πρέπει να σου δώσουν το ΤΣΑΥ σου, αλλιώς πως θα δικαιολογήσουν την ύπαρξη γιατρού!?Από όσο γνωρίζω, σε παιδική κατασκήνωση είναι υποχρεωτική η παρουσία του.Τα λεφτά στα δίνουν μαύρα?Και οι τιμές που είπα είαι για τριγύρω από την ΑΘήνα και σίγουρα διαφέρουν από ιδιοκτήτη σε ιδιοκτήτη.

ναι εχει δικιο ο maddoctor,πρεπει να σου καλυψουνε το ΤΣΑΥ παση θυσια αλλιως δεν δικιολογειται η υπαρξη σου εκει.δεν σε εχουνε δηλωμενο δηλαδη (που δεν τους συμφερει).πηγαινε και μιλησε τους ξεκαθαρα.ζητα ΤΣΑΥ και περισσοτερα λεφτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.