Jump to content

Πώς θα πάω στο νοσοκ."ΑΤΤΙΚΟΝ" ,στο Χαϊδάρι;


Recommended Posts

Πώς θα πάω στο Αττικόν Χαϊδαρίου;

Το νοσοκομείο Αττικόν βρίσκεται στη διεύθυνση Ρίμινι 1 στο Χαϊδάρι.

Με συγκοινωνία: Παίρνετε το μετρό και κατεβαίνετε είτε στη στάση Μεταξουργείο είτε στη στάση Σεπόλια. Στη συνέχεια παίρνετε από τα Σεπόλια το λεωφορείο 075 (αφετηρία) ενώ από το Μεταξουργείο το λεωφορείο Α15. Το 075 σας αφήνει ακριβώς έξω από το νοσοκομείο, ενώ το Α15 σας αφήνει πάνω στην Καβάλας και θα χρειαστεί να περπατήσετε λίγο, ενώ από το στρατόπεδο μέχρι το νοσοκομείο δεν υπάρχει πεζοδρόμιο και το βράδυ φωτισμός. Ωστόσο το 075, επειδή πάει μέσω Περιστερίου, κάνει συνήθως περισσότερη ώρα.

Με αυτοκίνητο: Το νοσοκομείο βρίσκεται στα δεξιά της Καβάλας (τους δρόμου που πάει Κόρινθο). Από τη σχολή, για να αποφύγουμε τον δακτύλιο, διασχίζουμε όλη την Αλεξάνδρας, φτάνουμε στο Πεδίον του Άρεως και στην Πατησίων κάνουμε αριστερά. Μπαίνουμε στην Ιουλιανού (ο πρώτος δρόμος δεξιά) και φτάνουμε μέχρι τέρμα του δρόμου, στον σταθμό Λαρίσης. Στον σταθμό κάνουμε αριστερά. Στο 1ο φανάρι, που υπάρχει μια διχάλα, κάνουμε δεξιά και μπαίνουμε στην Κωνσταντινουπόλεως. Περνάμε τις γραμμές του τρένου και πιο μετά βλέπουμε ταμπέλες που δείχνουν δεξιά για Κόρινθο, Πειραιά και Λαμία. Έτσι μπαίνουμε στην Καβάλας. Περνάμε την Εθνική οδό Αθηνών-Λαμίας και συνεχίζουμε ακολουθώντας τις ταμπέλες προς Κόρινθο. Περνάμε μια γέφυρα από κάτω (πάλι προς Κόρινθο, ενώ δεξιά πάει προς Αιγάλεω-Περιστέρι) και συνεχίζουμε. Εν τω μεταξύ βλέπουμε και 1-2 ταμπέλες για το νοσοκομείο. Όταν δούμε ένα σουπερμάρκετ Βασιλόπουλος στα δεξιά μας, στο φανάρι στρίβουμε δεξιά. Υπάρχει ταμπέλα για το νοσοκομείο (που δε φαίνεται καλά) όπως και ταμπέλα για ένα στρατόπεδο (φαίνεται καλύτερα). Αφού στρίψουμε φτάνουμε στο στρατόπεδο και εκεί στη διχάλα-ακολουθώντας πάλι τις ταμπέλες-στρίβουμε δεξιά. Σε λίγο θα δούμε την κεντρική είσοδο του νοσοκομείου.

πληροφορίες απο το μέλος elf

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=5376&hl=

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παίρνετε το μετρό και κατεβαίνετε είτε στη στάση Μεταξουργείο είτε στη στάση Σεπόλια. Στη συνέχεια παίρνετε από τα Σεπόλια το λεωφορείο 075 (αφετηρία) ενώ

ή τώρα πια στον σταθμό Αγιος Αντώνιος!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Παιδιά μήπως τυχαίνει να γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο ξενοδοχείο κοντά στο Αττικό κατάλληλο για να μείνει συνοδός ασθενούς? Επίσης ποιά συγκοινωνία λέτε πως βολεύει από το κέντρο της Αθήνας (Βικτωρίας)?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δε νομίζω να βολεύει κάποια συγκοινωνία από Βικτώριας. Αλλά μπορεί να πάει με τον ηλεκτρικό μια στάση πιο πέρα (Αττική), να πάρει το μετρό για Άγιο Αντώνια κ απέξω ακριβώς περνάνε 2 λεωφορεία, 075 και το 768(δεν θυμάμαι ακριβώς το νούμερο-μπορεί να κάνω λάθος γι'αυτό ας ρωτήσει στη στάση).

Αχ μου έλειψε το Αττικό με την ησυχία του. Θα πάω μια βόλτα να θυμηθώ τις ωραίες στιγμές που πέρασα σε Πέρο και πνευμονολογία

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έλεγα τώρα που έφτασε το μετρό στο Αιγάλεω μήπως είχε αλλάξει κάτι ... νάσαι καλά Άγγελε emrose Ήσυχα είναι αλλά μπελάς η μετακίνηση αν έχεις δικό σου άνθρωπο εκεί και δεν οδηγείς :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά μήπως τυχαίνει να γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο ξενοδοχείο κοντά στο Αττικό κατάλληλο για να μείνει συνοδός ασθενούς? Επίσης ποιά συγκοινωνία λέτε πως βολεύει από το κέντρο της Αθήνας (Βικτωρίας)?

Ευχαριστώ.

Ξενοδοχείο στο Χαϊδάρι δεν παίζει. Μόνο προς την Ελευσίνα, αλλά δεν βολεύουν συγκοινωνιακώς.

Θα πρότεινα να βρει να μείνει σε ξενοδοχείο κοντά στο Μεταξουργείο, απ' όπου ξεκινάει το Α15(στάση στην Λεωφ.Αθηνών,με 15 λεπτά περπάτημα ως το Αττικό), ή στον Αγ.Αντώνιο απ'όπου ξεκινάει το 075 (αφήνει απ'έξω απ'το Αττικό)...

Υ.Γ. ένας φίλος μου είχε μείνει σε ξενοδοχείο επί της Μάρνης, 5 λεπτά από το Μεταξουργείο, και ήταν αρκετά καλό. Τα ξενοδοχεία σε Ελευσίνα ρέπουν προς Γ κατηγορίας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο Χαιδαρι υπαρχουν μονο 2 ξενοδοχεια τα οποια ειναι στο τελος της Ιερας Οδου.Δηλαδη περιπου 15-20 λεπτα με τα ποδια απο το ΑΤΤΙΚΟ.Βεβαια μονο το ενα απο τα δυο ειναι νορμαλ, το αλλο ειναι περισσοτερο για "συγκεκριμενη" κατηγορια διαμονης. :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο Χαιδαρι υπαρχουν μονο 2 ξενοδοχεια τα οποια ειναι στο τελος της Ιερας Οδου.Δηλαδη περιπου 15-20 λεπτα με τα ποδια απο το ΑΤΤΙΚΟ.Βεβαια μονο το ενα απο τα δυο ειναι νορμαλ, το αλλο ειναι περισσοτερο για "συγκεκριμενη" κατηγορια διαμονης. :anavwfwties:

Με την καμία δεν είναι 15-20 λεπτά με τα πόδια, εκτός και αν είσαι η Θάνου (ή εγώ έχω γεράσει περισσότερο απ'όσο νόμιζα)! Χαϊδαριώτης είμαι, και ξέρω τις αποστάσεις.

Επιπλέον δεν υπάρχει συχνή συγκοινωνία επί της Λεωφ. Αθηνών από το ύψος εκείνο (αντε κανά 845 ή Β16 μία φορά την ώρα...).

Και γω ξέρω ότι είναι για ροζ συναντήσεις, για αυτό και ανέφερα μόνο τα της Ελευσίνας (αν και το 2ο που λες δεν το ξέρω).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έλεγα τώρα που έφτασε το μετρό στο Αιγάλεω μήπως είχε αλλάξει κάτι ...

Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα το μετρό στο Αιγάλεω, λέγανε για Πάσχα αλλά να υπολογίζεις τέλη Μάη-αρχές Ιούνη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Από Αττική Οδό πως φτάνουμε στο Αττικό Νοσοκομείο? Δυστυχώς πρέπει να κάνω τον Κρεμαστινό και αναγκαστικά θα πηγαίνω με τουτου μόνο που δεν ξέρω την περιοχή. Σε ποιά έξοδο της Αττικής Οδού βγαίνω? Θένκς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι μπορείς να βγεις στην εθνική... Βέβαια δεν ξέρω αν βολεύει καλύτερα καμιά επόμενη έξοδος, γιατί και από την εθνική έχεις αρκετό δρόμο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρήκα στο χάρτι μια πιθανή διαδρομή. Πιάνει αττικό οδό και βγαίνεις στην έξοδο "Περιφερειακή Αιγάλεω". Από εκεί πιάνεις την περιφερειακή και σε βγάζει Λ.Αθηνών. Σε κανά 10λεπτο πρέπει να είσαι Νοσοκομείο. Έτσι αποφευγεις πολύ κίνηση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Μιας κ δεν μπορώ να κάνω edit το πάραπάνω μήνυμα θα ξαναγράψω από την αρχή τη διαδρομή για Αττικό μέσω Αττικής Οδού.

Σίγουρα υπάρχει η διαδρομή μέσω Εθνικής Οδού και Λ.Αθηνών αλλά τις πρωϊνές και μεσημεριανές ώρες γίνεται της φώφης από κίνηση. Το άλλο που μπορείτε να κάνετε για να αποφύγετε όλη την κίνηση, είναι να βγείτε στην έξοδο Περιφερειακής Αιγάλεω και από κεί να κατευθυνθείτε προς τα αριστερά για τα διϋλιστήρια και τον Ασπρόπυργο. Η περιφερειακή του Αιγάλεω μας βγάζει στην Λεωφόρο Αθηνών-Κορίνθου με κατεύθυνση προς Κόρινθο. Σε 1 χιλιόμετρο από τη στιγμή που βγούμε στην Αθηνών-Κορίνθου συναντάμε μια γέφυρα και πάμε απο κάτω για να κάνουμε αναστροφή.

Αφού κάναμε την αναστροφή έχουμε πάρει την κατεύθυνση προς Αθήνα. Εεεε τα υπόλοιπα είναι εύκολα. Περνάτε το ψυχιατρείο και λίγο πιο κάτω θα δείτε την πινακίδα για το Αττικό νοσοκομείο. Με αυτό τον τρόπο θα κάνετε καμιά 15αριά+ χιλιόμετρα παραπάνω αλλά δε θα σας γίνουν τα νεύρα κουρέλια με την κίνηση από την κλασική διαδρομή. Είναι ωραία διαδρομή και δε πρόκειτε ποτέ να συναντήσετε κίνηση γιατί η κίνηση τα πρωΪνά είναι προς κόρινθο και τα μεσημέρια που θα φεύγετε από το μάθημα θα έχει μεταφερθεί στο άλλο ρεύμα προς αθήνα ;-)

Προσωπικά κάνω από Αεροδρόμιο (περίπου) μέχρι Αττικό 50 λεπτά χωρίς να το πατάω ιδιαίτερα. Η απόσταση βέβαια είναι 60 χιλιόμετρα, αλλά δε είναι σταμάτα-ξεκίνα. Γι'αυτό βγαίνουν σε μικρό χρονικό διάστημα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπέρα!!!

είμαι ένα καινούργιο μέλος στην παρέα σας και πολύ χαίρομαι γι΄αυτό. Πήρα πτυχίο απο το Α.Π.Θ και σε λίγο καιρό ξεκινάω την ειδικότητα μου στο Αττικό. Το πρόβλημα μου είναι οτι στη Αθήνα ερχόμουνα μόνο για λίγο και αυτό για διακοπές. Ετσι δεν έχω την παραμικρή ιδέα για το πώς θα κινηθώ, που είναι καλύτερα να βρώ σπίτι και φυσικά πώς να πάω στο Αττικό!!! Θα έχω όμως αυτοκίνητο.

Πολύ θα το εκτιμούσα αν μου δίνατε μερικές κατευθυντήριες οδηγίες σχετικά με το ποιές είναι οι ασφαλείς περιοχές για να μείνω, με καλά ενοίκια, που καλό θα ήταν να έχουν εύκολη πρόσβαση στο νοσοκομείο αλλά φυσικά και στο κέντρο. emkafes

Επίσης πώς θα πηγαίνω στη δουλειά και σε πόσο χρόνο για τον οποίο οι πάντες με έχουν τρομοκρατήσει!!! emhelp

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλή αρχή :) !

Αν θες γρήγορη πρόσβαση στο κέντρο, ψάξε κάτι κοντά στο Μετρό - Σταθμό Αγ. Αντώνιο (Περιστέρι) ή Σταθμό Αιγάλεω. Έτσι θα είσαι και κοντά στο Αττικό (με αυτοκίνητο υπολόγισε κάπου 15-20 λεπτά αν έχει πολλή κίνηση), και στο κέντρο (με μετρό). Ήξερα μια ειδικευόμενη στο Αττικό, η οποία είχε νοικιάσει στο Δάσος Χαϊδαρίου (όμορφη περιοχή, πολύ κοντά στο Αττικό (10 λεπτά), αλλά το μετρό είναι λίγο πιο μακριά ).

Νομίζω αξίζει να προτιμήσεις να είσαι πιο κοντά στη δουλειά σου, παρά στο κέντρο.

Πάρε και έναν χάρτη της Αθήνας, και ρίξε μια ματιά, για να καταλάβεις καλύτερα τις αποστάσεις.

Τα νοίκια στην Αθήνα είναι αρκετά τσιμπημένα, σε όλες τις περιοχές σχεδόν (φυσικά καλύτερα είναι στα Δυτικά προάστια πέριξ του Αττικού, παρά στα Βόρεια Προάστια).

Ό,τι άλλο θες, εδώ είμαστε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...

Κατά μέσο όρο είκοσι λεπτά, εκτός κι αν μάθεις τις ώρες που περνά (νομίζω 7.05- 7.10). Από 'κει και πέρα, αφού μπεις, κάθεσαι αναπαυτικά και περιμένεις μέχρι να σε ξεβράσει στο Αττικό σε μισή ώρα στην καλύτερη περίπτωση. Περνάει μέσα από Περιστέρι- Θηβών- Καβάλας πρωινιάτικα. Go figure.

Το 892 είναι καλύτερο, αλλά πιο σπάνιο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΠΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΙ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ?

ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥΛΜΑΝ Η ΑΠΟ ΤΡΕΝΟ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΑΓ.ΑΝΤΩΝΙΟ ΜΕ ΛΕΩΦ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΠΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΙ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ?

ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥΛΜΑΝ Η ΑΠΟ ΤΡΕΝΟ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΑΓ.ΑΝΤΩΝΙΟ ΜΕ ΛΕΩΦ?

προσπαθησε να αποφυγεις τη διαδρομη με λεωφ αγιος αντωνιος-αττικο

ΕΙΝΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ!τουλαχιστον οταν πας το πρωι παρ το τρενο αλλαξε μπες μετρο και πιασε τερμα αιγαλεω.απο κει ρωτα για bus,ειναι 2 νομιζω που σου κανουν,το ενα εκ των οποιων κανει πολυ πιο συντομη διαδρομη απο το αλλο.και με τα δυο σταματας σταση κολυμβητηριο.περνας το δρομο απεναντι και παιρνεις το 075 το οποιο περναει συνεχεια!οποτε μη σε προβληματιζει η ιδεα οτι θελει δυο busses και καλα.το 2ο(το 075) περνα συνεχεια κι ειναι ελαχιστη η διαδρομη μεχρι το αττικο

βεβαια αν εχεις λεφτα απο τη σταση αιγαλεω βρισκεις ανετοτατα ταξακι για αττικο λες στον ταξιτζη να σε παει απο καβαλας που προχωραει συνηθως πιο ανετα..του σκας κι ενα 4ευρο μαξ κι ολα καλα

στην επιστροφη ομως θελοντας και μη παιρνεις το 075 :splats::splats::splats:

κατσε αναπαυτικα οπως ειπε κι ενας πανω πετυχημενα κι αποοοοοοοολαυσε το μεχρι να σε ξεβραζει οπως επισης πολυ πετυχημενα ειπε :lol: καποια στιγμη μετα απο ωωωωωωωρα στον αγιο αντωνιο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΠΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΙ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ?

ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥΛΜΑΝ Η ΑΠΟ ΤΡΕΝΟ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΑΓ.ΑΝΤΩΝΙΟ ΜΕ ΛΕΩΦ?

προσπαθησε να αποφυγεις τη διαδρομη με λεωφ αγιος αντωνιος-αττικο

ΕΙΝΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ!τουλαχιστον οταν πας το πρωι παρ το τρενο αλλαξε μπες μετρο και πιασε τερμα αιγαλεω.απο κει ρωτα για bus,ειναι 2 νομιζω που σου κανουν,το ενα εκ των οποιων κανει πολυ πιο συντομη διαδρομη απο το αλλο.και με τα δυο σταματας σταση κολυμβητηριο.περνας το δρομο απεναντι και παιρνεις το 075 το οποιο περναει συνεχεια!οποτε μη σε προβληματιζει η ιδεα οτι θελει δυο busses και καλα.το 2ο(το 075) περνα συνεχεια κι ειναι ελαχιστη η διαδρομη μεχρι το αττικο

βεβαια αν εχεις λεφτα απο τη σταση αιγαλεω βρισκεις ανετοτατα ταξακι για αττικο λες στον ταξιτζη να σε παει απο καβαλας που προχωραει συνηθως πιο ανετα..του σκας κι ενα 4ευρο μαξ κι ολα καλα

στην επιστροφη ομως θελοντας και μη παιρνεις το 075 :splats::splats::splats:

κατσε αναπαυτικα οπως ειπε κι ενας πανω πετυχημενα κι αποοοοοοοολαυσε το μεχρι να σε ξεβραζει οπως επισης πολυ πετυχημενα ειπε :lol: καποια στιγμη μετα απο ωωωωωωωρα στον αγιο αντωνιο

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια άλλη δυνατότητα είναι από σταθμό μετρό Μεταξουργείο (ο οποίος σταθμός είναι 10 λεπτά πιο κοντά από τον σταθμό Αγ.Αντώνιος), παίρνεις το Α15 (το πολύ ανά 20/λεπτο φεύγει). Αυτό παίρνει την Λεωφ.Αθηνών κατά μήκος. Σταματάς στο κολυμβητήριο (μια στάση μετά το Παλατάκι), και περπατάς 10-15 λεπτά από εκεί.

αρνητικό : αν γίνει ατύχημα στην Λεωφ.Αθηνών, πήζεις.

Αν είναι οκ η κίνηση, κάνεις κάπου 30 λεπτά το πολύ.

Από το σταθμό μετρό Αιγάλεω δεν νομίζω να υπάρχει λεωφορείο που εξυπηρετεί για Αττικό. Μπορείς όμως να περπατήσεις 10 λεπτά ως τη Θηβών, να πάρεις το 802, 803, που ανεβαίνουν, και σε αφήνουν στο κολυμβητήριο πάλι. Αλλά αυτά είναι πιο αραιά, η Θηβών πήζει συχνά, και θα έχεις και λίγο περισσότερο περπάτημα.

Εγώ θα προτιμούσα το Α15, διότι κινείται από την Λεωφόρο, και θα είναι πιο προβλέψιμη η ώρα της διαδρομής σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

foreas μεχρι περυσι τα 2 λεωφορεια για κολυμβητηριο περνουσαν απο πλατεια εσταυρωμενου η οπως τεσπα λεγεται ακριβως στη σταση του μετρο δηλαδη.τα ειχα χρησιμοποιησει και τα δυο καποιες φορες γι αυτο μιλησα με σιγουρια.

αν αλλαξε κατι φετος δεν το γνωριζω

εσυ μαλλον θα ξερεις καλυτερα ποιος δρομος συμφερει αφου εισαι απο κει γυρω

θεωρω απαραδεκτο παντως το οτι δεν υπαρχει και ενα και δυο λεοφωρεια που να συνδεουντο νοσοκομειο με τη μικροτερη! δυνατη! διαδρομη με σταση του μετρο.νοσοκομειο ειναι ρε φουστη τοσος κοσμος χρειαζεται να παει και να ρθει σε καθημερινη βαση,ειναι και πανεπιστημιακο τοσοι φοιτητες πηγαινοερχονται,δεν καταλαβαινω

αυτη η διαδρομη αττικο-αγιος αντωνιος παντως με το 075 ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ θες μια μερα ολοκληρη στους δρομους απορω πως καποιοι προτιματε κατα κορον κλινικες εκει χωρις να μενετε κοντα

να τη χεσω την πιο παραλια κλινικη κ την ευκολη εξεταση(αυτο παιζει κιολας δεν ειναι στανταρ) αν χαλαω ολη τη μερα μου στο πηεγαινε ελα,για οσο διαρκει η κλινικη

μακρυαααα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι άλλη εναλλακτική- η αγαπημένη μου: παίρνεις το Β15 από Μεταξουργείο που πάει Παλατάκι. Αντί να κατεβείς ΚΕΔ που σταματάει το Α15, κατεβαίνεις στο τέρμα και σε βγάζει πίσω από το Αττικό. Πέντε λεπτά δρόμος από 'κει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

foreas μεχρι περυσι τα 2 λεωφορεια για κολυμβητηριο περνουσαν απο πλατεια εσταυρωμενου η οπως τεσπα λεγεται ακριβως στη σταση του μετρο δηλαδη.τα ειχα χρησιμοποιησει και τα δυο καποιες φορες γι αυτο μιλησα με σιγουρια.

αν αλλαξε κατι φετος δεν το γνωριζω

εσυ μαλλον θα ξερεις καλυτερα ποιος δρομος συμφερει αφου εισαι απο κει γυρω

Δεν έχει αλλάξει κάτι φέτος. Γενικά ο Δήμος λέει να κάνει συγκοινωνία που να συνδέει μετρό Αιγάλεω με Αττικό, αλλά το λέει ακόμα... (δεν νομίζω να είναι δημοτική η συγκοινωνία που αναφέρεις, είναι κάτι πράσινα). Πάντως αν θυμηθείς τα νούμερα των λεωφορείων, πες τα!

Εγώ ξέρω τα 802,803, ωστόσο μου'χουν πει ότι περνάνε από Θηβών (διαδρομή πειραιάς-->Δάσος), όχι από Ιερά Οδό.

Λόγω μηχανής, δεν έχω ιδίαν πείραν του θέματος, αλλά μου το χουν πει άτομα που τα χρησιμοποιούν συχνά.

Και όποτε χρειαστεί, προτιμώ το Α15...

Κι άλλη εναλλακτική- η αγαπημένη μου: παίρνεις το Β15 από Μεταξουργείο που πάει Παλατάκι. Αντί να κατεβείς ΚΕΔ που σταματάει το Α15, κατεβαίνεις στο τέρμα και σε βγάζει πίσω από το Αττικό. Πέντε λεπτά δρόμος από 'κει.

Καλό Remy! Δεν το ήξερα!

Αν και, αν δεις από τον χάρτη, ίδιες περίπου είναι οι αποστάσεις ανάμεσα σε στάση Α15, και τέρμα Β15. Οπότε νομίζω συμφέρει του Α15 η στάση, διότι το Β15 κάνει +10 λεπτά να ανέβει εκεί πάνω.

(στο χάρτη κύκλωσα ως τέρμα Β15 την οδό που γράφει ο ΟΑΣΑ ως τέρμα. και φυσικά δεν είναι ευθεία η μεταξύ τους απόσταση, αλλά μέσα από τους δρόμους):

rqcj9uvb1ifz00cpstqq.png

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.