Jump to content

Ποιοί μου προκαλούν μεγαλύτερη αντιπάθεια;


Ποιοί σας προκαλούν μεγαλύτερη αντιπάθεια;  

46 members have voted

  1. 1. Ποιοί σας προκαλούν μεγαλύτερη αντιπάθεια;

    • ΔΙΚΑΤΣΑδες που πήραν μετεγγραφή στο 3ο έτος και υπερκεράσαν τις πανελλαδικές και τώρα βρίσκονται μαζί μου (είδος προς εξαφάνιση)
      13
    • ΔΙΚΑΤΣΑδες που τελείωσαν στην Δυτική Ευρώπη (παλιά ΕΕ) και αναγνωρίζονται κατευθείαν τα διπλώματά τους
      2
    • ΔΙΚΑΤΣΑδες που τελείωσαν στις ΗΠΑ και μπορεί να το παίζουν δήθεν και γαμάουα
      4
    • ΔΙΚΑΤΣΑδες Κεντρικής ή Ανατολικής Ευρώπης που δίνουν εξετάσεις ισοτιμίας
      4
    • Εγχώριοι συμφοιτητές που είχαν μέσο και διευκολύνθηκαν στο πανεπιστήμιο
      3
    • Εγχώριοι συμφοιτητές που πολιτικοποιούνται και μπλοκάρουν ή προωθούν συλλογικές αποφάσεις ανάλογα πως τους βολεύει
      20


Recommended Posts

Την αδικία εξήγησέ την καλύτερα, θα μου κάνεις μεγάλο καλό να το ξέρεις.

εν'ταχυ...

νομιζα ειναι εμφανεστατο.

εχει σημασια το που τελειωσε καποιος? αν ειναι νομιμος τοτε ολα καλα και κακως στρεφονται ορισμενοι εναντιον νομιμων αποφοιτων εξωτερικου.

αντιστοιχα, εστω οτι καποιος χρησιμοποιει πλαγια μεσα. θα ρωτησεις που σπουδασε? εχει σημασια?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Οk, νόμιζα ότι εννοείς το αντίθετο.

Επέτρεψε μου να σου πω ότι πολλά θεωρείς αυτονόητα ενώ δεν είναι αγαπητέ. Κι αν είναι, προφανώς δεν θα μπορούσε να είναι το ίδιο αυτονόητα για όλους. Καλή σου μέρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά κοίταζα το dikatsa.info πριν από λίγο και .....Δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάποιοι ανεγκέφαλοι, με IQ σε επίπεδο ιδιώτη, όχι μόνο χαρακτηρίζπνται Ιατροί αλλά έχουν και αξιώσεις. Ένας C350 αναρωτιόταν γιατί αφού έδωσε τελευταίο μάθημα 5/2004 δεν έγραφε η αναγνώριση του πτυχίου του 2/2004 empleaseemeleosemkafes

Ο άλλος ο Maddoctor χωρίς να έχει διαβάσει την απόφαση του ΣτΕ χτυπιέται γιατί δεν το αφήνουν να δηλώσει ειδικότητα :withstupid::withstupid: :withstupid

Πόσο μ@^&#%$#&%$# μπορεί να είναι; Αχ Άγιε μου Γιοσάκη, κάνε να μην πέσουν στα χέρια τους ποτέ δικοί μου άνθρωποί!!!!Στείλτ τους τον κακό το γείτονά μου μπας και τον ξεκάνουν και ελευθερωθεί καμιά θέση για παρκάρισμα............

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να είμαστε ακριβολόγοι, κι εμείς της Δυτικής ΕΕ περνάμε ΔΙΚΑΤΣΑ, stelio, απλά η διαδικασία είναι τυπική και δίχως εξετάσεις.

Δεν το ειπα για να κανω τον εξυπνο απλα επειδη εχω περασει απο αυτη την διαδικασια κανεις δεν ζητησε αναγνωριση ΔΙΚΑΤΣΑ περα απο την απλη μεταφραση του πτυχιου, του esame di stato και του attestato di conformita'. Παντως περα απο αυτα, εχει πολλη γραφειοκρατεια στην Ελλαδα για ολους γενικα, χωρις διακρισεις δικατσαδων και μη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θέλω μόνο να επισημάνω,πως κάποια άτομα ,τα οποία δεν σπουδάζουν Ελλάδα,αλλά σε χώρες της ΕΕ(και δεν εννοώ τις 10 νέες χώρες),βάζουν διλήμματα

που δείχνουν μεγάλο μίσος σε άτομα και θεσμούς που και εκείνοι θα έπρεπε να αντιμετωπισουν.Όσο κι αν προσπαθούν να αποδείξουν με οποιοδήποτε τρόπο πως το πανεπιστήμιο τους είναι από τα καλίτερα....

Αλήθεια το σύστημα για να πάρεις άδεια άσκησης στιν γειτονική χώρα άλλαξε και έγινε τόσο δύσκολο;Ειδικά στην πρωτεύουσα...

Αν ναι,από πότε;

Μήπως τώρα πλέον δεν κυκλοφορούνε οι ερωτήσεις αλλά και τα τέστς ακόμη;

Φιλικά,

lonestar.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δείχνω μίσος για τους λαμόγιες, απ'όπου κι αν προέρχονται. :)

Μην ξεχνάς ότι δαύτοι επιβαρρύνουν όλους τους απόφοιτους, εγχώριους κι εξωτερικούς.

Όσο για το δεύτερο μέρος του θέματός σου, κάνε μια συγκεκριμένη «κατηγορία» να σου δώσω μια συγκεκριμένη απάντηση. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλήθεια το σύστημα για να πάρεις άδεια άσκησης στιν γειτονική χώρα άλλαξε και έγινε τόσο δύσκολο;Ειδικά στην πρωτεύουσα...

Αν ναι,από πότε;

Μήπως τώρα πλέον δεν κυκλοφορούνε οι ερωτήσεις αλλά και τα τέστς ακόμη;

Φιλικά,

lonestar.

Αγαπητε lonestar αν ειχες διαβασει προηγουμενα posts μου θα ειχες καταλαβει πώς λειτουργει το θεμα στην αδεια ασκησεως επαγγελματος για την ιατρικη στην Ιταλια, αλλα απ'οτι αντιλαμβανομαι δεν το εχεις πραξει. Σε διαβεβαιωνω λοιπον οτι ειναι αρκετα δυσκολα τα πραγματα αν αναλογιστεις οτι στην Ελλαδα με το που τελειωνεις ιατρικη εχεις και την αδεια ασκησεως στο τσεπακι σου χωρις κανενα ειδος εξετασεων, αφιερωνοντας μονο μερικες ωρες γραφειοκρατειας στο αθανατο ελληνικο δημοσιο. Αυτο πιστευω τα λεει ολα και δεν θετει μετρο συγκρισης-τουλαχιστον σε αυτον τομεα- με τα ελληνικα δεδομενα. Οσο για το αν οι ερωτησεις ειναι γνωστες, αυτο ειναι γεγονος. Διαβαζεις απο 5000 ερωτησεις πολλαπλων επιλογων εκ των οποιων πεφτουν οι 180 -90 κλινικες και 90 γενικες- αλλα για να φτασεις στο σημειο να δωσεις κανεις 3 μηνες πρακτικη στην οποια βαθμολογεισαι σε καθε μηνα ξεχωριστα και αν πληρεις τις προυποθεσεις εχεις δικαιωμα να συμμετασχεις στις γραπτες εξετασεις, Γι'αυτο σου λεω, δεν ειναι και τοσο απλα τα πραγματα, "τυπικα" ισως να τα χαρακτηριζα αλλα οχι απλα. emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εν τω μεταξύ, για τη session που τελείωσε τώρα άκουσα πολλούς γνωστούς μου (Ιταλούς) που κόπηκαν στον 3ο μήνα της πρακτικής εξάσκησης απ'τον συμβασιούχο του SSN. Δηλαδή πριν πάνε να δώσουν το γραπτό!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εν τω μεταξύ, για τη session που τελείωσε τώρα άκουσα πολλούς γνωστούς μου (Ιταλούς) που κόπηκαν στον 3ο μήνα της πρακτικής εξάσκησης απ'τον συμβασιούχο του SSN. Δηλαδή πριν πάνε να δώσουν το γραπτό!!

Μα αυτο ακριβως θελουν να κανουν στην Ιταλια με αυτο το συστημα: Να αποτρεψουν μερικα στουρναρια ακομα και την υστατη στιγμη, να εξασκησουν το επαγγελμα. Και λογικα εχει καποιο αποτελεσμα αυτο πιστευω γιατι ειναι μεγαλη ξεφτιλα να κοβεσαι στην αδεια ασκησεως οποτε αν εχεις λιγο τσιπα επανω σου το ξανασκεφτεσαι το πραγμα... :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Bέβαια έχει αποτέλεσμα. Αλλά καμιά φορά σου κάθεται υστερικός συμβασιούχος του SSN που είναι υπεραπαιτητικός. Βέβαια, μέχρι στιγμής λίγα τέτοια περιστατικά έχω ακούσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.