Jump to content

Ποιοί μου προκαλούν μεγαλύτερη αντιπάθεια;


Ποιοί σας προκαλούν μεγαλύτερη αντιπάθεια;  

46 members have voted

  1. 1. Ποιοί σας προκαλούν μεγαλύτερη αντιπάθεια;

    • ΔΙΚΑΤΣΑδες που πήραν μετεγγραφή στο 3ο έτος και υπερκεράσαν τις πανελλαδικές και τώρα βρίσκονται μαζί μου (είδος προς εξαφάνιση)
      13
    • ΔΙΚΑΤΣΑδες που τελείωσαν στην Δυτική Ευρώπη (παλιά ΕΕ) και αναγνωρίζονται κατευθείαν τα διπλώματά τους
      2
    • ΔΙΚΑΤΣΑδες που τελείωσαν στις ΗΠΑ και μπορεί να το παίζουν δήθεν και γαμάουα
      4
    • ΔΙΚΑΤΣΑδες Κεντρικής ή Ανατολικής Ευρώπης που δίνουν εξετάσεις ισοτιμίας
      4
    • Εγχώριοι συμφοιτητές που είχαν μέσο και διευκολύνθηκαν στο πανεπιστήμιο
      3
    • Εγχώριοι συμφοιτητές που πολιτικοποιούνται και μπλοκάρουν ή προωθούν συλλογικές αποφάσεις ανάλογα πως τους βολεύει
      20


Recommended Posts

Άντε να δούμε. Σκεφτείτε σοβαρά πριν απαντήσετε και please ΜΗΝ αφήσετε προκαταλήψεις να σκεδάσουν την κρίση σας!

ΠΡΟΣΟΧΗ! Δεν είναι hate thread ούτε μ'ενδιαφέρουν οι αποφάσεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα μπορουσες να βάλεις κι αλλα polls, όπως το παρακάτω:

Με ποιον τροπο πρεπει να συμπεριφερόμαστε στους ΔΙΚΑΤΣΑδες;

1. Απαγχονισμός στην πλατεία Ομονοίας

2. Δημοσια διαπομπευση και ομολογια οτι ειναι κατωτεροι μου.

3. Να μην τους μιλαμε στις κλινικες.

4. Εγω λέω να παλέψω για να ανοιξει καμια θεση για ειδικότητα και οχι να ρίχνω μπουνιες στους Συναδελφους μου

Υ.Γ Έχω ακούσει δεξιές και δεξιές απόψεις αλλα poll για το ποιον αντιπαθώ περισσότερο, πρώτη φορα...Αν θες μπορω να σου δωσω μερικα σιτε να μπεις.. www,kouklouxklan.org www.xrysjaygh.gr www.ratsismos.net www.aparadektoi.net

η και το αλλο..

Ποσες ώρες πρεπει να δουλεύουν οι ειδικευόμενοι;;

1.πανω απο 100 δεν ειναι πραγματα τωρα αυτά να δουλεύουν μονο 80 την βδομάδα

2. Δεν ειναι αυτό το προβλημα,πρεπει να σκοτώσουμε τους ΔΙΚΑΤΣΑδες

3. Αστους να δουλεύουν, εγω θα κανω αγροτικο στο Σωτηρία, ειδικοτητα στην κλινικη του θειου μου και εχω ετοιμο ηδη το Ιατρειο μου.

4Μηπως να μειωθουν αρχικώς στις 48 όπως προβλέπει το Προεδρικό διαταγμα απο την Ε.Ε αλλά δεν εφαρμόζει η κυβέρνηση και ετσι να ανοιξουν 6000 θέσεις ειδικοτητας όποτε να μην βάζω τοσο ηλίθια poll;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το σκεφτηκες πολυ αυτο το θεμα ?

Θέλω να δω κάτι... άσε ν'αρχίσουν να πέφτουν οι πρώτες απαντήσεις και θα σου εξηγήσω. Ήδη κάποιος απάντησε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα μπορουσες να βάλεις κι αλλα polls, όπως το παρακάτω:

Με ποιον τροπο πρεπει να συμπεριφερόμαστε στους ΔΙΚΑΤΣΑδες;

1. Απαγχονισμός στην πλατεία Ομονοίας

2. Δημοσια διαπομπευση και ομολογια οτι ειναι κατωτεροι μου.

3. Να μην τους μιλαμε στις κλινικες.

4. Εγω λέω να παλέψω για να ανοιξει καμια θεση για ειδικότητα και οχι να ρίχνω μπουνιες στους Συναδελφους μου

Υ.Γ Έχω ακούσει δεξιές και δεξιές απόψεις αλλα poll για το ποιον αντιπαθώ περισσότερο, πρώτη φορα...Αν θες μπορω να σου δωσω μερικα σιτε να μπεις.. www,kouklouxklan.org www.xrysjaygh.gr www.ratsismos.net www.aparadektoi.net

η και  το αλλο..

Ποσες ώρες πρεπει να δουλεύουν οι ειδικευόμενοι;;

1.πανω απο 100 δεν ειναι πραγματα τωρα αυτά να δουλεύουν μονο 80 την βδομάδα

2. Δεν ειναι αυτό το προβλημα,πρεπει να σκοτώσουμε τους ΔΙΚΑΤΣΑδες

3. Αστους να δουλεύουν, εγω θα κανω αγροτικο στο Σωτηρία, ειδικοτητα στην κλινικη του θειου μου και εχω ετοιμο ηδη το Ιατρειο μου.

4Μηπως να μειωθουν αρχικώς στις 48 όπως προβλέπει το Προεδρικό διαταγμα απο την Ε.Ε αλλά δεν εφαρμόζει η κυβέρνηση και ετσι να ανοιξουν 6000 θέσεις ειδικοτητας όποτε να μην βάζω τοσο ηλίθια poll;;

stAp... ευαγγέλισε καναν άλλο να χαρείς.

γνωρίζεις ήδη ότι θα βγουν οι ΔΙΚΑΤΣΑδες μιας συγκεκριμένης κατηγορίας; Αν ναι ψήφισε και αιτιολόγησε. Ο σκοπός του poll δεν είναι «εκτελεστικός». Τις αποφάσεις τις αφήνω να τις πάρουν κομματικοποιημένοι σαν και του λόγου σου στα εκάστοτε ΣΦΙΑ.

Το poll το δημιούργησα γιατί μ'ενδιαφέρει πραγματικά να δω αν περισσότερο αντιπαθούμε (πρόσεξε, όχι μισούμε) τους εξωτερικούς ή κάποια φίδια μέσ'τον κόρφο μας που βλέπουμε καθημερινά στη σχολή... ;)

Ο νοών νοείτω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο σκοπός του poll δεν είναι «εκτελεστικός». Τις αποφάσεις τις αφήνω να τις πάρουν κομματικοποιημένοι σαν και του λόγου σου στα εκάστοτε ΣΦΙΑ.

Σε ποιο ακριβώς κομμα ειμαι και δεν το ξερω , για πες μου...Περιμένω απάντηση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω ούτε με νοιάζει. Ξέρω όμως οτι εναποθέτεις τις τύχες σου σ'αυτούς που διαχειρίζονται τον ΣΦΙΑ και αυτό το είδα σε άλλο thread που (και πάλι) παραποίησες τα λεγόμενά μου. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγχώριοι συμφοιτητές που πολιτικοποιούνται και μπλοκάρουν ή προωθούν συλλογικές αποφάσεις ανάλογα πως τους βολεύει

std....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ ψήφισα το τελευταίο διότι οι άλλες κατηγορίες, τουλάχιστον κατά κάποιο τρόπο έχουν μια ειλικρίνεια και έχουν ανοιχτά τα χαρτιά τους , ενώ οι εν λόγω συνάδελφοι προωθούν τα "δικά τους" ξέροντας ότι δεν είναι προς όφελος του συνόλου αλλά το χειρότερο είναι ότι πασχίζουν να μας πείσουν ότι νοιάζονται για μας!

Βασικά το poll δεν είναι αντιπροσωπευτικό...Εμένα μου τη σπάνε οι γύφτοι embandana πιο πολύ αλλά τι να κάνουμε δεν είχε επιλογή.... :splaaaats::withstupid::antegeia:emstupidemthanx:cool10::cool11:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι η πρώτη (και ίσως η τελευταία) φορά που απαντώ σε ποστ περι ΔΙΚΑΤΣΑδων. Αλλά βλέποντας αυτήν την εχθρικότητα απέναντί τους, μήπως να λαμβάνατε υπόψιν και την άποψη "live and let live"....; :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το poll είναι κάπως αποπροσανατολιστικό γιατί σε όλες αυτές τις κατηγορίες υπάρχουν άνθρωποι που πλαγίως προσπαθούν να γίνουν γιατροί κι άλλοι που αξίζουν (και κάποιοι βέβαια που αξίζουν και ταυτόχρονα προσπαθούν και πλαγίως).

Για μένα είναι το ίδιο κάποιος που έχει περάσει Ελλάδα και κομματικά περνάει μαθήματα με κάποιον που δεν έχει περάσει Ελλάδα και κομματικά παίρνει ΔΙΚΑΤΣΑ ή μεταγραφή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά σας τ'ορκίζομαι πως όταν έφτιαχνα αυτό το δημοψήφισμα ούτε που φανταζόμουν τις προεκτάσεις «μίσους» που μπορεί να νομίζατε ότι υποννοούσα. Σας δίνω το λόγο μου πως δεν είχα σκοπό να δημιουργήσω διχόνοια ούτε να πληγώσω κανέναν. :(

Απλά από προσωπική περιέργεια, ήθελα να δω αυτό που έγραψα παραπάνω στον stAp, αν τελικά (και με βάση ένα μη-επιστημονικό poll) αντιπαθείτε όντως τους ΔΙΚΑΤΣΑδες ή υπάρχει γενικότερα πρόβλημα με τους λαμόγιες και οι ΔΙΚΑΤΣΑδες απλά είναι μέρος αυτών και ο πιο χαρακτηριστικός αντιπρόσωπος τους. :rolleyes:

@ΝΜ25 κι εγώ σιχαμένος δικατσάς είμαι γι'αυτό χαλάρωσε. Είναι στο χέρι μας αν στο μέλλον θ'αποδείξουμε την αξία μας γι'αυτό το μήνυμα είναι ένα: μακριά από τσατσιές είτε με πολιτικά είτε ένδικα μέσα! emdontgetit

@Sovereign, φίλε mod αν στην κρίση σου δεις ότι το poll φεύγει απ'τα όρια αρμόζουσας συμπεριφοράς στο GM τί να πω... κλείσ'το. Απλά θα σταθώ στο 2ο μέρος της απάντησής σου και το μοιρασμένο αποτέλεσμα του poll μέχρι στιγμής για να υπογραμμίσω αυτό που υποψιαζόμουν τόσο καιρό... το Greekmeds προειδοποιεί... οι λαμόγιες βλάπτουν σοβαρά το ιατρικό επάγγελμα! emermm

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς Θεού ρε παίδες, μην τρομάζετε! Μια φορά την είπα για ένα "μαλάκας" και ένα "γελοίος", δεν κλείνω polls, ούτε διορθώνω posts..!

(Άσε που δεν είμαι mod στο ΔΙΚΑΤΣΑ :))

Prof, keep up the good work, είσαι φωνή λογικής πολύ συχνά εδώ μέσα.

ΥΓ: Επί της ουσίας: Στην Ελλάδα όλοι είναι κατά των λαμογιών μέχρι να βρουν να κάνουν μία...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

the classifications are a little bit ΑΥΘΑΙΡΕΤΕΣ!ΆΣΕ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΚΑΥΓΑΔΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ! emeleos ΑΣ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ! emeleosemeleosemeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αντιπαθεια δε μου προκαλει κανενας.

ωστοσο εχω την εντυπωση οτι εμεινε απ'εξω μια σημαντικη κατηγορια.

οι πολιτικαντηδες που επετρεψαν την κατασταση να φτασει σ'αυτο το σημειο!

προσωπικα αυτους θεωρω πρωτιστους υπευθυνους.

επισης,γιατι περιοριζεται το θεμα στους ΕΓΧΩΡΙΟΥΣ φοιτητες που είχαν μέσο? νομιζω πως θα ηταν ορθοτερο να γραφει "αποφοιτοι (απο οπου και αν προερχονται) βυσματωμενοι που καταλαμβανουν θεσεις με το ονομα/κομμα/πορτοφολι τους." ή καπως ετσι τελος παντων.

μηπως τοτε τα αποτελεσματα ηταν λιγακι διαφορετικα?

εν'τελει,το poll μου φαινεται λιγακι μονοπλευρο και ατελες.

anyway, καλη ψηφο! :cool05:emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά νταξ δε μπορούσα να μαντέψω όλες τις κατηγορίες για να φχαριστηθείτε όλοι. Έβαλα ότι προσωπικά θεώρησα αντιπροσωπεύει το 90% των «αντιπαθητικών».

BTW, χάνετε την ουσία. Τα αποτελέσματα μέχρι στιγμής δείχνουν αυτό που υποψιαζόμουν: Οι ΔΙΚΑΤΣΑδες των ξένων χωρών είναι λιγότερο αντιπαθητικοί (όταν είναι νόμιμοι!!!) απ'τους μεταγραφέντες και τα εγχώρια κομματό-γουφ. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ΝΜ25 κι εγώ σιχαμένος δικατσάς είμαι γι'αυτό χαλάρωσε.

Το εχω ξαναπει αλλα ας το επαναλαβω. Αυτοι που τελειωνουν στις χωρες τις παλιας Ευρωπης την Ιατρικη-πλην καποιων ελαχιστων εξαιρεσεων-δεν χρειαζεται να περασουν απο καμια διαδικασια αναγνωρισης πτυχιου απο το Δικατσα παρα μονο μια απλη μεταφραση χρειαζονται και μια βεβαιωση που πιστοποιει οτι το πτυχιο ειναι αναγνωρισμενο ευρωπαικως με βαση τις ισχυουσες νομοθεσιες. Αυτα προς αποφυγην παρεξηγησεων γιατι βλεπω οτι ο Prof. Wizard δινει εναν πολυ γενικο και αοριστο ορο στο ΔΙΚΑΤΣΑ μεχρις σημειου να αυτοαποκαλειται Δικατσας...ΜΗΝ ΓΕΝΙΚΕΥΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΑ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΟΥΣ ΜΕΣΩ ΔΙΚΑΤΣΑ... :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν και αρκετά παράδοξο το poll, μου άρεσε ο τρόπος που σκέφτηκες Prof.Wizard. :) Η μεγαλύτερη αδικία είναι αυτή που εμπεριέχει τη μεγαλύτερη κοροϊδία. Ακόμα και μεταξύ δύο που αδίκησαν με το ίδιο τρόπο, η αποστροφή καθορίζεται με τη στάση που κρατάει ο καθένας απέναντι σ' αυτό που έκανε. Αν σε βγάζει και τρελό ας πούμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτα προς αποφυγην παρεξηγησεων γιατι βλεπω οτι ο Prof. Wizard δινει εναν πολυ γενικο και αοριστο ορο στο ΔΙΚΑΤΣΑ μεχρις σημειου να αυτοαποκαλειται Δικατσας...ΜΗΝ ΓΕΝΙΚΕΥΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΑ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΟΥΣ ΜΕΣΩ ΔΙΚΑΤΣΑ... :wacko:

ΔΙΚΑΤΣΑ/ΟΑΤΑΠ είναι ο οργανισμός που ελέγχει την «ισοτιμία» ή «ισοτιμία και αντιστοιχία» των τίτλων σπουδών/εκπαίδευσης αλλοδαπής. Ακόμα κι ο Νανόπουλος όταν ήρθε από Αμερική πέρασε τα χαρτιά του απ'το ΔΙΚΑΤΣΑ. Αν κάποιος από μας κάνει PhD μετά στο εξωτερικό και το φέρει πίσω προς αναγνώριση πρέπει να περάσει από ΔΙΚΑΤΣΑ. Και λοιπά και λοιπά.

Για να είμαστε ακριβολόγοι, κι εμείς της Δυτικής ΕΕ περνάμε ΔΙΚΑΤΣΑ, stelio, απλά η διαδικασία είναι τυπική και δίχως εξετάσεις.

Μολαταύτα, δεν είχα σκοπό να δημιουργήσω ασάφειες σε κανέναν και ζητώ συγγνώμη. Θα προσπαθήσω να μην κάνω κατάχρηση του όρου ξανά, άσχετο αν πραγματικά πιστεύω πως τεχνικα και τυπικά είμαι. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά νταξ δε μπορούσα να μαντέψω όλες τις κατηγορίες για να φχαριστηθείτε όλοι. Έβαλα ότι προσωπικά θεώρησα αντιπροσωπεύει το 90% των «αντιπαθητικών».

BTW, χάνετε την ουσία. Τα αποτελέσματα μέχρι στιγμής δείχνουν αυτό που υποψιαζόμουν: Οι ΔΙΚΑΤΣΑδες των ξένων χωρών είναι λιγότερο αντιπαθητικοί (όταν είναι νόμιμοι!!!) απ'τους μεταγραφέντες και τα εγχώρια κομματό-γουφ. ;)

μεχρι στιγμης οι συνολικες ψηφοι στους "δικατσαδες" ειναι περισσοτεροι απο τις ψηφους στους εγχωριους βυσματωμενους...emoops

επισης,η "συγκριση" "εγχωριων βυσματωμενων" και "τιμιων δικατσαδων" ειναι τουλαχιστον αδικη.emconfused

τελος παντων, ο,τι και να δειξει το πολλ αυτο, οι βυσματωμενοι (απο ΟΠΟΥ) και αν προερχονται θα προκαλουν την "αντιπαθεια" ολων οσων ακολουθησαν την νομιμη οδο (επισης ανεξαρτητα απο το που τελειωσαν.) emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μεχρι στιγμης οι συνολικες ψηφοι στους "δικατσαδες" ειναι περισσοτεροι απο τις ψηφους στους εγχωριους βυσματωμενους...emoops

Έχει ενδιαφέρον που δεν είναι όλες οι ψήφοι εκεί, δεν συμφωνείς; Μια ψήφο έχει ο καθένας όλη και όλη...

επισης,η "συγκριση" "εγχωριων βυσματωμενων" και "τιμιων δικατσαδων" ειναι τουλαχιστον αδικη.emconfused

Την αδικία εξήγησέ την καλύτερα, θα μου κάνεις μεγάλο καλό να το ξέρεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.