Jump to content

Για τους 324 ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ


The illuminators

Recommended Posts

Alex, αν θες να κάνεις διάλογο με άτομα ευπρόσβλητης αισθητικής να το κάνεις άμεσα και όχι με έμμεσες μπηχτές από τα posts σου.

Τι σε πείραξε που ο άλλος δηλώνει αυνανιστής και γιατί να πειράξει τον moderator;

Αν έλεγε εσένα αυνανιστή, θα είχα κάθε δικαιώμα αλλά και υποχρέωση να του την πω. Είπαμε, δεν είμαστε σεμνότυφοι, ούτε θα αρχίσουμε να βάζουμε Χ στα επίμαχα σημεία των avatars. Αλληλοβρισιές όμως, όσο είμαι mod, δεν θα αφήνω.

Συμφωνώ πάντως ότι όροι όπως ΔΙΚΑΤΣΑδες, ρουμανογιατροί κλπ είναι άκρως ρατσιστικοί και κάποιος θα μπορούσε να τους πάρει ως προσβλητικούς

ΥΓ: Ο ρατσισμός είναι αρνητική έννοια και δεν έχει ουδεμία θετική χροιά. Αν έχουμε επιχειρήματα κατά των παιδιών από το εξωτερικό, να τα παραθέτουμε. Άκριτος ρατσισμός απέναντι σε όλους, δε νομίζω ότι βγάζει πουθενά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κ. Πρόεδρε τού Σεβαστού Δικαστηρίου, διαφωνώ!

Ο όρος "δικατσάς" είναι αυτόχρημα επιστημονικός και δεν εμπεριέχει ρατσιστικάς αιχμάς.

Δικατσάς δε, εκείνος ο απόφοιτος ιατρ. σχολής "ευκαιρίας" ο οποίος δίκην αλεξιπτωτιστού, ου μην αλλά και τουρίστα, κατορθώνει να αποκτήσει επαγγελματική άδεια ιατρού στη χώρα μας δια τής πλαγίας οδού, την οποίαν διάπλατη τού εδώρισε το ελληνικόν κράτος.

Πρέπει δε να σάς ενημερώσω πως Υμείς (αλλά και Ημείς αμα τη αποφοιτήση Μας) είμεθα Κοθώνια, δηλονότι απόφοιτοι του πάλαι ποτέ (κ)Οθωνείου (νυν Καποδιστριακού) Πανεπιστημίου...

(αλλά και διότι ανεχόμεθα τέτοια βρωμοκατάσταση τόσα χρόνια)

Μετά τιμής και απεράντου σεβασμού,

emypoklinomai

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ελπίζω να συνειδητοποιείτε πως η παραπάνω παρωδία πιάνει και τις ακόλουθες κατηγορίες:

-ΔΙΚΑΤΣΑδες αμερικανικών ή «παλιάς Ευρώπης» πανεπιστημίων

-ΔΙΚΑΤΣΑδες «ανατολικής Ευρώπης» που ήταν καλοί φοιτητές

-ΔΙΚΑΤΣΑδες «ανατολικής Ευρώπης» που δεν είχαν τα χρήματα για τη «δυτική Ευρώπη» ή/και ποντάραν στη μετεγγραφή του 3ου έτους

-ΔΙΚΑΤΣΑδες που πήραν πάνω από 60/100 στις εξετάσεις ισοτιμίας

Είναι γνωστό ότι κοντά στα ξερά καίγονται και τα χλωρά αλλά εδώ πέρα ρε παιδιά κάνετε την τακτική «της καμμένης γης»!!! :rolleyes:

ΔΙΚΑΤΣΑς λοιπόν, είναι μια πολύ γενική έννοια... καλύτερα πείτε «λαμόγιες ιατροί». Για να ακριβολογούμε, όχι τίποτε. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emofftopic Σχετικά με την αισθητική που λέγαμε...κι εμένα με ενοχλεί το αβατάρ του ΝΑΒΟ...καθώς και οι εκφράσεις τύπου τραβάμε ισιώνουμε τα όργανα και τέτοια...αλλά φυσικά δίκαιωμα του καθενός είναι να βάζει και να γράφει ότι θέλει emofftopic

Αλλά με έτρωγε να το πω :D:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Αν είχαμε κι έναν μουσουλμάνο φανατικό φοιτητή ανάμεσά μας, notbad, μπορεί να παρεξηγιόταν με τον γυμνό λαιμό γυναίκας που έχεις βάλει εσύ για avatar. ;)

Mπορείς να το αλλάξεις και να βάλεις κάτι σε μπούρκα; :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τον κατάλαβα τον «ορισμό» σου. Κι ας προσπάθησες να μιλήσεις καθαρεύουσα.

Κοίτα εσύ να καταλάβεις τι σημαίνουν τ'αρχικά ΔΙΚΑΤΣΑ και μετά τα λέμε... :P:rolleyes: Αν δεν είσαι εσύ ακριβολόγος δημιουργείς νοηματικά λάθη. ΔΙΚΑΤΣΑς είναι και ο Νανόπουλος αν μιλήσουμε με ακρίβεια και όχι κόψε-ράψε ορισμούς.

Το ότι έγραψες καλή έκθεση δε μου λέει τίποτα. Την ίδια έκθεση σε άλλους διορθωτές μπορεί να έπαιρνες πολύ χαμηλότερο βαθμό. Με μαθηματική ακρίβεια. ;) κι ας έχεις μεγάλη ψωλή (στον virtual κόσμο σου...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προφέσορά μου, τίποτα δεν κατάλαβες γιατί βιάζεσαι...

Εξήγησα με ποια έννοια χρησιμοποιώ (εγώ) υποτιμητικά, τον όρο "δικατσάς".

Αλλά όποιος έχει τη μύγα...

Εξάλλου αν είναι όπως τα λες... γιατί τότε ο όρος "δικατσάς" είναι ρατσιστικός...;

(και φυσικά για την έκθεση κάνεις λάθος... θα τα πούμε άλλη ώρα)

emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τον κατάλαβα μια χαρά τον ορισμό σου. Απλά αν κατάλαβες κι εσύ τα δικά μου- και σε συνδυασμό με τα προηγούμενα 5-6 post- θα συνειδητοποιούσες ότι το σχόλιό σου δεν έχει χώρο. Είναι χαζό.

Τόσο απλά. :)

Όσο για την έκθεση. Αν έχεις λίγη (τόση δα...) αξιοπρέπεια δε θα έπρεπε να ξιπάζεσαι τόσο πολύ γιατί ξέρεις ότι έχω δίκιο. Ευχαρίστησε το αστέρι σου λοιπόν που εκείνη τη μέρα (όχι που έγραφες, αλλά που σε διορθώναν...) ο εξεταστής πήρε το γραπτό σου με καλό μάτι. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τόσο απλά.

Ο δαίμων τής απλοποίησης έχει χαντακώσει μπόλικους...

Τουλάχιστον συμφωνούμε να μπουν εξετάσεις για ειδικότητα...

Θα βάλω μέσον να μπει κι η έκθεση :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΝΑΒΟ εγώ που πέρασα ελλάδα με την 2η αλλά δεν θέλω εξετάσεις για ειδικότητα κάνω μόνο για καιάδα;;;; ή πρέπει να με περάσεις ένα χέρι με την πουλάρα σου που μας δείχνεις στο avatar σου;;;

παρεπιπτόντως με την πρώτη έγραψα έκθεση 12,2 και με την 2η 16 αν και είχα 9 μαθήματα;;;

Πο πο ρε φίλε δεν σε ποιάνω... γαμώτο θα το χω άχτι μια ζωή.... πάω να πέσω στη λίμνη των Ιωαννίνων...

:angry:emcensoredemdevilemranting:withstupid::withstupid::withstupid::withstupid::withstupid::withstupid::withstupid::withstupid::withstupid::withstupid: :withstupid: :withstupid::withstupid::withstupid::withstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΝΑΒΟ εγώ που πέρασα ελλάδα με την 2η αλλά δεν θέλω εξετάσεις για ειδικότητα κάνω μόνο για καιάδα;;;;

όχι, εσύ είσαι για την λίμνη μαζί με την κερά-φροσύνη... έχεις το γνώθι σαυτόν, μπράβο.

Σημ.

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=6905&hl=

ώστε γίνεται και στας Ιταλίας, ε...; ο ορισμός μου ισχύει, έτσι προφέσορ...;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παντού γίνεται αν είσαι λαμόγιας.

Ανάλογα τη χώρα βέβαια πάει και το κασέ. Στην Ουκρανία μπορεί να'ναι λάδι, στην Ιταλία κανα αυτοκίνητο, στις ΗΠΑ καμιά πτέρυγα βιβλιοθήκης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

στην Ελλάδα ποιο είναι το κασε...;

Στην Ελλάδα δουλεύουμε με το παλιό καλό σύστημα του ρουσφετιού. Θα μου κάνεις μια χάρη για να σου κάνω κι εγώ μετά μία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.