Jump to content

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ


usmeds

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 112
  • Created
  • Last Reply
εγω εχω δει κιτρινο ουρανο!!! ψεμματα να πω??

εσυ γιατι θες να μου γαμας τα επιχειρηματα ? ...

και γω πρασινα ανθρωπακια , αλλα εφταιγε η πρεζα , ψεμματα να πω ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να μιλήσω σοβαρά τώρα κι επειδή παραδέχομαι ότι προηγουμένως ξεκατινιάστηκα (και πάλι) ολίγον, αναμεταδίδοντας φήμες που, ποιός ξέρει, μπορεί και να είναι τελείως ανυπόστατες, ιδού η σοβαρή μου τοποθέτηση:

Πιστεύω ότι η Νατάσα ειδικά ενοχλεί επειδή θέλει ντε και καλά να ασχοληθεί όχι μόνο με την ιατρική, αλλά και με μια ειδικότητα εξαιρετικά μάχιμη, τη χειρουργική δηλαδή, στην οποία δεν επιτρέπεται η άγνοια, η λούφα και η απουσία. Καλά καλά δεν επιτρέπεται ούτε η προσωπική ζωή - και όσοι έχετε γνωρίσει ειδικευόμενους χειρουργικής στα ελληνικά νοσοκομεία θα συμφωνήσετε νομίζω.

Νομίζω ότι δεν θα ενοχλούσε αν ακολουθούσε ένα μοντέλο Νταϊάνας (που την αντιγράφει -κατά τη γνώμη μου πάντα- και στο βάψιμο και το στυλ). Δηλαδή, να γινόταν πρέσβειρα της Unisef ή της Unesko όπως η Μαριάννα Βαρδινογιάννη και να έκανε αγαθοεργίες.

Και τα παιδιά γιατρών, μελών ΔΕΠ κλπ ενοχλούν επίσης, αλλά ίσως όχι στον ίδιο βαθμό, γιατί έχουν "δύναμη" σε τοπικό επίπεδο και όχι σε πανελλαδική εμβέλεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

την εχει πιασει μεγαλομανια απ'οτι φαινεται.τι θελει να γινει?καθηγητρια πανεπιστημιου?θεωρω οτι το πιο ουσιαστικο προσον για να γινεις μελος δεπ ειναι να εχεις το σεβασμο των φοιτητων σου κατι που προβλεπω πως δε θα το εχει.ολοι ξερουν με τι τροπο θα φτασει εκει που θα φτασει ιδιως οι φοιτητες ιατρικης.επειδη πρεπει να στεκεται επαξια διπλα στον αντρουλη της...ουδεν σχολιον... παντως με αυτα που κανει φαινεται να μην αγαπα το επαγγελμα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω ότι τώρα τίθεται το θέμα στις σωστές του βάσεις.

Το άτομο (κ.Καραμανλή) το κάνει πολύ φανερά και προκαλεί...

Δεν θα ενοχλούσε αν το έπαιζε Λαίδη Ντι !

Προσωπικά και παρότι κάθε άλλο παρά Σημιτικό θα χαρακτήριζα τον εαυτό μου μου άρεσε πολύ η Δάφνη Σημίτη σαν παρουσία.

Αρκετά διακριτική την θυμάμαι.

Πάντως σοβαρά υπάρχουν άτομα (και περισσότερα στην επαρχία) που θεωρούν ΜΑΓΚΙΑ τα καμώματα της Κυρίας και αυτό δείχνει τον αξιακό ξεπεσμό της Ελληνικής κοινωνίας.

Αυτό για μένα είναι το ανησυχητικότερο. emconfused

Η συγκεκριμένη Κυρία κάποτε θα φύγει απ' την δημοσιότητα και θα γυρίσει στην τρύπα της... :antegeia::antegeia::antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω ότι τώρα τίθεται το θέμα στις σωστές του βάσεις.

Το άτομο (κ.Καραμανλή) το κάνει πολύ φανερά και προκαλεί...

Δεν θα ενοχλούσε αν το έπαιζε Λαίδη Ντι !

Προσωπικά και παρότι κάθε άλλο παρά Σημιτικό θα χαρακτήριζα τον εαυτό μου μου άρεσε πολύ η Δάφνη Σημίτη σαν παρουσία.

Αρκετά διακριτική την θυμάμαι.

Πάντως σοβαρά υπάρχουν άτομα (και περισσότερα στην επαρχία) που θεωρούν ΜΑΓΚΙΑ τα καμώματα της Κυρίας και αυτό δείχνει τον αξιακό ξεπεσμό της Ελληνικής κοινωνίας.

Αυτό για μένα είναι το ανησυχητικότερο. emconfused

Η συγκεκριμένη Κυρία κάποτε θα φύγει απ' την δημοσιότητα και θα γυρίσει στην τρύπα της... :antegeia::antegeia::antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην επαρχια αλλα και στις πολεις ειδικα κατι γιαγιαδες και παππουδες τη θεωρουν πραγματικα γιατρο!!!

Αλλα και για μας στο αγροτικο το ιδιο κανουν θα μου πειτε...(κριση αυτοσαρκασμου)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φυσικα αν ισχυε η εσωτερικη αξιολογηση του ΔΕΠ απο τους φοιτητες θα ειχαμε καθε δικαιωμα να κρινουμε την οποια λεκτορα Νατασα και επισημως

αλλα ειπαμε: ΣΦΙΑ εφα ΟΧΙ και το αποδελοιπο μπουλουκι επικροτησε ανακουφιζομενο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παντως δεν θα ενοχλουσε καθολου αν ειχε σπουδασει ιατρικη απο πριν κι οχι αφου γνωρισε τον Κωστακη... emcolgate

παντα θα ενοχλουσε , μην την ψαχνεις

εξαλλου απο το πρωτο ετος ηταν στο πολιτικο γραφειο του Κωστακη

εμπρος στον δρομο που χαραζει η κ. Σαρκοζι λεω γω...

θεωρω οτι το πιο ουσιαστικο προσον για να γινεις μελος δεπ ειναι να εχεις το σεβασμο των φοιτητων σου

κατι που προβλεπω πως δε θα το εχει.

προφανως κανεις πλακα

αν καταλαβαινω καλα ,θεωρεις πως ολοι οι καθηγητες σου στο πανεπιστημιο , εχουν την καθολικη αποδοχη των φοιτητων ?

χεχεχε...

αυτο δυστυχως δεν προκειται ποτε να ισχυσει , απο την στιγμη που ψηφιζει στην εκλογη των καθηγητων μια μεριδα φοιτητων

και αυτη πολιτικα υποκεινουμενη προς διαφορετικες κατευθυνσεις

το αν θα γινει καθηγητρια ?

δεν το νομιζω πως θα ασχοληθει καν με το πανεπιστημιο

πιστευω πως της αρκουν η αναγνωριση και το κυρος που θα της προσφερεουν τα 2 πτυχια και το διδακτορικο

και αν με ρωτησετε τι θα κανει , ειμαι της αποψης πως πρεπει να ανατρεξουμε στα πεπραγμενα της Νταιανας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στοιχημα οτι θα διδασκει το πολυ σε 6?

Σωστα γιατι να καθεται 4 χρονια.Πατε στοιχημα οτι τα βλασταρια μερικων απο μας θα παρουν βαθμο απο αυτην?Μη χαθουμε τα επομενα 20 χρονια....(και βαλε)

Εγω παντως στο πανεπιστημιο που ημουν εχω κερδισει ολα τα σοιχηματα αυτου του ειδους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και τι ειναι αυτο ?

Σωστα γιατι να καθεται 4 χρονια.Πατε στοιχημα οτι τα βλασταρια μερικων απο μας θα παρουν βαθμο απο αυτην?Μη χαθουμε τα επομενα 20 χρονια....(και βαλε)

Εγω παντως στο πανεπιστημιο που ημουν εχω κερδισει ολα τα σοιχηματα αυτου του ειδους.

πες τι εισαι προθυμη να χασεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εσυ Βαμο, αν χασεις( που θα χασεις ), τι θα χασεις? :D

Ρε Βικη λουκουμια???????????Τρωγονται τουλαχιστον ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.