Jump to content

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ


usmeds

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 112
  • Created
  • Last Reply

Πάντως δεν βλέπω μέχρι εδώ να έχει κάνει κάτι το μεμπτόν. Εξάλλου στο θέμα που καίει όλους τους νέους ιατρούς,όπως και την κ.Καραμανλή, κι αναφέρομαι φυσικά στην αναμονή για έναρξη ειδικότητας, η κ.Καραμανλή περιμένει καρτερικά 2 θέσεις μπροστά από μένα, για χειρουργική. Οπότε μέχρι στιγμής, που βλέπετε το θαύμα? :blink:emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τίποτα δεν μένει κρυφό και κάποια στιγμή όλοι κρινόμαστε. Όλων θα έρθει η σειρά,μην ανησυχείτε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η κ.Καραμανλή περιμένει καρτερικά 2 θέσεις μπροστά από μένα, για χειρουργική. Οπότε μέχρι στιγμής, που βλέπετε το θαύμα? :blink:  emcolgate

Ένας λόγος που βιαζόμαστε να διοριστούμε είναι το οικονομικό. Μετά από 6+ που σε τρέφουν οι γονείς σου αν είσαι σε θέση (και κοντά στα 30!) να ζεις με αυτάρκεια τότε συγχαρητήρια... είσαι από τους λίγους τυχερούς.

Η κα Καραμανλή μάλλον δεν έχει οικονομικό πρόβλημα και μπορεί να περιμένει ακόμα και 10 χρόνια. Ή κάνω λάθος; :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...
Όσοι την έχετε δει από κοντά.... ΒΛΕΠΕΤΑΙ ή απλά γράφει στο γυαλί.... Η απλά επειδή είναι γυναίκα πρωθυπουργού αρέσει στους μισούς Έλληνες?

Την πέτυχα σε εξετάσεις στο ΑΠΘ. Είναι κοντή και πιστεύω χωρίς μακιγιαζ και ξανθό μαλλί δεν λέει και πολλά, είναι μέτρια αλλά όχι άσχημη για την ηλικία της.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κ εγω ετυχε να κανω 1 κλινικη μαζι της, τη χειρουργικη στο λαικο κ απλα θελω να πω οτι ερχοταν πρωτη στην κλινκικη κ τελευταια εφευγε! Πολυ ευγενικη με τουσ φοιτητες κ χωρις καθολου τουπε! Μεχρι κ στο Μυθο για καφε ερχοταν μαζι μας!! Παντως για οσα λενε ορισμενοι για μπαζο, βολεμα κ αν δεν ηταν γυναικα του Καραμαωλη τι θα εκανε, ενα εχω να πω!! Κοιταξτε την καμπουρα σας καλυτερα κ αφηστε τις κακοβουλες κριτικες για ΟΛΟΙ σας αν μπορουσατε τα ιδια θα κανατε!! Γι'αυτο λοιπον καλυτερα να ασχολειστε με τα δικα σας προβληματα κ βρειτε λυσεις κ σταματηστε να ασχολειστε σαν ΚΑΤΙΝΑΡΕΣ με τον καθενα κ πως λυνει τα προβληματα του! Κ επιτελους, αυτα ΔΕΝ γινονται ΜΟΝΟ στην Ελλαδα, ξεκολλατε επιτελους κ ανοιξτε τα στραβα σας!! Κοντευετε 30 !!!! ΕΛΕΟΣ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παπάκι....όχι κι εσύ ρε παπάκι....σε χωριστά δωμάτια λέμε....Εξάλλου είναι γνωστή "βιτρίνα" για τον Κωστάκη. Ακου κοιμούνται μαζί!! Και τα δίδυμα με εξωσωματική έγιναν παπάκι μου...

Αυτό το έχω ακούσει και εγώ, αλλά δεν ξέρω αν είναι αλήθεια. Καί επίσης οτι σεξουαλικές σχέσεις δεν έχουν, γιατί ο Κώστας έχει άλλα γούστα, αλλά ούτε αυτό ξέρω αν είναι αλήθεια.

Γι' αυτό το λόγο έδιωξε τον Καρατζαφέρη. Μου το είπε φίλος δημοσιογράφος και όταν τον ρώτησα γιατί δεν το δημοσιεύει , είπε οτι την άλλη μέρα θα πάθει ατύχημα, και όπως το έλεγε μου φάνηκε για αλήθεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παπάκι....όχι κι εσύ ρε παπάκι....σε χωριστά δωμάτια λέμε....Εξάλλου είναι γνωστή "βιτρίνα" για τον Κωστάκη. Ακου κοιμούνται μαζί!! Και τα δίδυμα με εξωσωματική έγιναν παπάκι μου...

:D

Τι να κανω κι εγω το κακομοιρακι....μικρο και χαζο, ο, τι μου λενε το πιστευω in vitro μου..... emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κ εγω ετυχε να κανω 1 κλινικη μαζι της, τη χειρουργικη στο λαικο κ απλα θελω να πω οτι ερχοταν πρωτη στην κλινκικη κ τελευταια εφευγε! Πολυ ευγενικη με τουσ φοιτητες κ χωρις καθολου τουπε! Μεχρι κ στο Μυθο για καφε ερχοταν μαζι μας!! Παντως για οσα λενε ορισμενοι για μπαζο, βολεμα κ αν δεν ηταν γυναικα του Καραμαωλη τι θα εκανε, ενα εχω να πω!! Κοιταξτε την καμπουρα σας καλυτερα κ αφηστε τις κακοβουλες κριτικες για ΟΛΟΙ σας αν μπορουσατε τα ιδια θα κανατε!! Γι'αυτο λοιπον καλυτερα να ασχολειστε με τα δικα σας προβληματα κ βρειτε λυσεις κ σταματηστε να ασχολειστε σαν ΚΑΤΙΝΑΡΕΣ με τον καθενα κ πως λυνει τα προβληματα του! Κ επιτελους, αυτα ΔΕΝ γινονται ΜΟΝΟ στην Ελλαδα, ξεκολλατε επιτελους κ ανοιξτε τα στραβα σας!! Κοντευετε 30 !!!! ΕΛΕΟΣ!!!

Μη ζητας ελεος γιατι με τις βλακειες που γραφεις δε θα το εχεις.Το εχω ξαναπει , αλλα για σενα θα το ξαναματαπω:

Γιατι νομιζεις οτι η Ελλαδα ειναι μια μικρη χωρα? Γιατι νομιζεις οτι δεν υπαρχουν ατομα με παρα πολλους γνωστους και φιλους σε διαφορα πανεπιστημια?

Γιατι νομιζεις οτι λεγοντας παπαριες( σορρυ για το λεξιλογιο) θα πεισεις καποιον που ξερει οτι η αληθεια ειναι διαφορετικη?

Εμενα φιλοι μου ετυχε να ειναι μαζι της στο ιδιο ετος οταν ητανε Θεσσαλονικη.Και καποιοι αλλοι φιλοι μου την ξερουνε απο Αθηνα.

Ισχυουν λοιπον τα εξης( γιατι βαρεθηκα να βγαινουν τα γλυφτρονια -κομματοσκυλα και να λενε οτι ...με την αξια της.....):

1) Η συγκεκριμενη ηθελε παντα να γινει σπουδαια .Γι΄αυτο και αποφασισε να ασχοληθει με τα κομματικα , να γινει γλυφτρονι, να κανει σπουδαιες γνωριμιες και να παντρευτει τον δευτερο πιο ωραιο αντρα του κοσμου( γιατι ο πρωτος ειναι ο Κατσιαμπαλης, δε σηκωνω αστεια!) :splats:

2) μερος της προσπαθειας της για αποκτηση αξιας ηταν επιτυχημενες σπουδες .Μετα την " δευτεροκλασσατη" πρωτη σχολη της, επρεπε ν α ακολουθησει η ιατρικη.

3) μετα σκεφτηκε: αφου την εκανα την θυσια , γιατι να μην την ..αποτελειωσω κιολας? και αναζητησε ενα διδακτορικο στην ιατρικη

4) ναι, ηταν παντα φιλικη με τα παιδια στις κλινικες του 3ου ετους( οταν πατουσε).Αλλωστε υπηρχε καλυτερος τροπος για τους αδιαβαστους , απο το να περασουν το μαθημα? οποιος εξεταζοτανε με τη Νατασσουλα στα προφορικα, δεν κοβοτανε ΠΟΤΕ! μαντεψτε γιατι ....

.....Μα οταν περναει η Νατασσα , που δεν ξερει τιποτα γιατι δεν εχει κατσει να διαβασει, ειναι δυνατον να μην περασεις εσυ που εισαι μισοδιαβασμενος? και μαλιστα με αναλογους βαθμους?

5) ναι, ηταν παντα φιλικη με τους πολυυυυυυαξιους καθηγητες του ΑΠΘ.Η καλυτερα τους δουλους της , οι οποιοι προφανως ο, τι εκαναν στη ζωη τους το εκαναν χωρις κοπο, γιατι πως εξηγειται να χανει καποιος την αξιοπρεπεια του και να γινεται δουλικο σε μια ασχετη , να της δινει διδακτορικο και να ατιμαζει το πανεπιστημιο, μονο και μονο για να ανεβει σε μεγαλυτερη βαθμιδα , να παρει την εδρα , να γινει πρυτανης ή ...να χωσει τον γιο του/της σε ....ας πουμε ..πχ προγραμματα του ΟΠΑΠ?????( χαζη ειμαι μωρε...ο, τι θελω λεω.....)

6) ακομα δεν εχουμε παθει ανια και συνεπως θυμομαστε τις καθημερινες εμφανισεις της στην τηλεοραση και στα σουαρε του κομματος , την περιοδο των πρωτων ετων της στη Θεσσ.Αυτα αφορουν την περιοδο των αξετασεων και οχι μονο.Μαλιστα μια φορα , ειχε πει περιχαρης" το βραδυ, ταξιδευω για Θεσσ, γιατι αυριο δινω ανατομια..".)

ΤΩΡΑ...για τα γλυφτρονια-κομματοσκυλα , που το γλυψιμο εχει γινει δευτερη φυση τους και ακομα και σε ενα σαιτ οπου γραφουν ανωνυμα θεωρουν χρεος τους να γλυψουν:

Σταματηστε να λετε μ.....για τις γνωσεις τις και το ποσο συνεπης ηταν .Ξερουμε ολοι οτι δεν πατουσε .Εκτος αν για σας ειναι αθλος το οτι πατησε στη μιση κλινικη.

Δεν με ενδιαφερουν οι καφεδες που ηπιατε μαζι της .Δεν το κανατε γιατι ειναι ωραια γκομενα, ουτε γιατι εχει ενδιαφερον σαν ανθρωπος.Το κανατε για να γλυψετε και να κερδισετε κατι απο αυτο ( βλ. καθηγητες) , αρα ειστε ΑΞΙΟΘΡΗΝΗΤΟΙ

Μην το τραβατε και χαρακτηριζετε αλλους ως "κατινες" , γιατι θα σας παρει και θα σας σηκωσει.Πειτε την αποψη σας για την Νατασσα ,ειναι σεβαστο το να πειτε οτι τη συμπαθειτε , οτι ηταν πολυ καλη κλπ.

Μη χαρακτηριζετε ομως ολους οσους κανουν κριτικη.

Οσο σκεφτομαι οτι γλυφτρονια σας κι εσας θα τα βρω μπροστα μου στην ειδικοτητα, τοσο θελω να βρω θεση σε αλλα μερη και να ησυχασω απο εσας μια και καλη.!

ΥΓ : οχι , δεν εχουμε καμπουρα.Ουτε ειμαστε μπαζα .Ουτε προβληματα εχουμε .Αν βρουμε μαλιστα μια θεση μακρια απο τη σκατοχωρα , θα ειμαστε ευτυχεις.Α, και την ιατρικη την κανουμε γιατι την γουσταρουμε.Σε αντιθεση με σενα και καποιους αλλους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

6) ακομα δεν εχουμε παθει ανια και συνεπως θυμομαστε τις καθημερινες εμφανισεις της στην τηλεοραση και στα σουαρε του κομματος , την περιοδο των πρωτων ετων της στη Θεσσ.Αυτα αφορουν την περιοδο των αξετασεων και οχι μονο.Μαλιστα μια φορα , ειχε πει περιχαρης" το βραδυ, ταξιδευω για Θεσσ, γιατι αυριο δινω ανατομια..".)

Ενας να τη μαζευε...δε θα βρεθει ποτε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό το έχω ακούσει και εγώ, αλλά δεν ξέρω αν είναι αλήθεια. Καί επίσης οτι σεξουαλικές σχέσεις δεν έχουν, γιατί ο Κώστας έχει άλλα γούστα, αλλά ούτε αυτό ξέρω αν είναι αλήθεια.

Γι' αυτό το λόγο έδιωξε τον Καρατζαφέρη. Μου το είπε φίλος δημοσιογράφος και όταν τον ρώτησα γιατί δεν το δημοσιεύει , είπε οτι την άλλη μέρα θα πάθει ατύχημα, και όπως το έλεγε μου φάνηκε για αλήθεια.

Μα αυτό λέω κι εγώ....Κανείς δεν ξέρει ποιά είναι η αλήθεια (και πως να το ξέρουμε άλλωστε; στην κρεββατοκάμαρά τους είμαστε; ) αλλά φαίνεται πως έχουμε ακούσει όλοι αυτές τις περίεργες φήμες....Τώρα βέβαια μπορεί κανείς να πει πως είναι ψεύδη της αντιπολίτευσης, ε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καποιες διαπιστωσεις θα παραθεσω , προς ολους τους φιλοξενουμενους του φορουμ

1. καθε καισαρας , οφειλει να εχει μια γυναικα

2. η γυναικα του καισαρα οφειλει να δειχνει τιμια

3. δυστυχως δεν ειναι και σιγουρο πως ειναι και τιμια

4. καθε καισαρας εχει τις συμπαθειες του

5. καθε καισαρας εχει και τις αντιπαθειες του

6. οι συμπαθειες καθε καισαρα , οπως και οι αντιπαθειες , ισχυουν και για τα δικα του προσωπα

7.και καθε πλευρα αντιμαχεται την αλλη , με λιγοτερο η' περισσοτερο σωστα επιχειρηματα

το αρνητικο ομως ειναι πως ολοι το κανουν απο μια αρρωστη διαθεση...

οι μεν γλυφουν , για να βρεθουν υπο την προστασια του καισαρα , θεοποιωντας τους δικους του

οι δε τον θαβουν γιατι θελουν αλλον για καισαρα , απαξιωνοντας τους παντες

αυτη την εντυπωση μου δινει το φορουμ

καποιοι λενε ,πως με βαση αξιοπιστες πηγες , ηταν τυπικοτατη φοιτητρια και πολυ φιλικη

καποιοι λενε ,πως με βαση αξιοπιστες πηγες , ηταν λουφαδορα και συμφεροντολογα στις σχεσεις της

καλο μας απογευμα

αλλη μια ασκοπη συζητηση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας φροντισει το υπουργειο να μην καθομαστε για να μη συζηταμε κιολας!!!!

Κι επειδη ειμαι ουδετερη, το μονο σιγουρο ειναι πως ειναι φιλοδοξη και "αδραξε" την ευκαιρια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε πατε καλα εδω μεσα ή εχετε πεσει ολοι στα ναρκωτικα? Πρωτον, ΔΕΝ ειμαι κομματοσκυλο, δεν ειμαι εγγεγγραμενος σε ΚΑΜΙΑ φοιτητικη παραταξη και δεν εχω ΚΑΜΙΑ σχεση με τα κομματικα!! Το μονο που ειπα, ηταν αυτο που βιωσα εγω με τα δικα μου ματια!!! Δευτερον, ειστε ΤΟΣΟ στενομυαλοι, που εχετε κολλησει στη συγκεκριμενη γυναικα ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ γιατι τυγχανει να ειναι συζηγος του πρωθυπουργου κ προφανως εθελοτυφλειτε για τα ''λαμογια'' τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κομματοσκυλα, δαπιτες,πασπιτες κλπ που περνουν μαθηματα ΑΕΡΑ κ ακομα κ σαβατοκυριακα!!! Τριτον, για αυτα που ειπε το lilpapaki, μαλλον δε θα γνωριζεις καλα ελληνικα προφανως διοτι ΑΝ διαβασεις προσεχτικα τι εγραψα θα αντιληφθεις οτι πουθενα δεν αμφισβητησα οτι υπαρχουν ατομα με κοννε καθως επισης ειπα οτι αυτα γινονται ΠΑΝΤΟΥ στον κοσμο...αλλη φορα λοιπον πριν αρχισεις να παπαρολογεις, καλυτερα να διαβαζεις 2 φορες τα κειμενα!! Κ κατι ακομα, ή εισαι μεντιουμ κ εσυ κ η φίλη σου που ξερετε ΤΟΟΟΟΣΑ πολλα για τα ονειρα κ τις φιλοδοξιες της συγκεκριμενης γυναικας ή απλα παπαρολογεις ασκοπα κ ανουσια μονο κ μονο για να πεις καμια μαλακια!!!Πολυ λεπτομερεια ρε παιδι μου, αραγε καμια κολλητη της, ξερεις τοσες λεπτομερειες? Και επιτελους αυτα τα κομπλεξ καλυτερα να τα αποβαλλεις γιατι μονο κακο θα σου προξενησουν!! Κ εσυ αν ησουν στη θεση της τα ιδια κ χειροτερα θα εκανες κ αν πεις οχι θα εισαι υποκριτρια!! Γι'αυτο λοιπον, κοιτα τη δουλεια σου καλυτερα οπως κανει ολος ο κοσμος κ κοιτα πως θα βολευτεις εσυ...κ τις κατινιες κ αερολογιες αστες γιατι εκτιθεσαι κιολας!! Και για κατι αλλους που ασχολουνται με την κρεβατοκαμαρα τους..τι να πω? Ξεφτιλα? Κατινια?? ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!! ΕΠΙΜΕΝΩ...ΕΛΕΟΣ!!! Κ δεν πα να χτυπιεστε!!! ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παπάκι....σε χωριστά δωμάτια λέμε....

Εξάλλου είναι γνωστή "βιτρίνα" για τον Κωστάκη.

Ακου κοιμούνται μαζί!! Και τα δίδυμα με εξωσωματική έγιναν παπάκι μου...(όλα τα παραπάνω είναι βέβαια φήμες που κυκλοφορούν, σίγουρα δεν ξέρω προσωπικά αν έχουν χωριστά δωμάτια ούτε πως έκαναν τα παιδιά τους, ΟΚ? )

μηπως ξερουμε και ποση την εχει ο Κωστακης?

ετσι απο ενδιαφερον ρωτω για τα πολιτικα δρωμενα του τοπου...

τις κατινιες κ αερολογιες αστες γιατι εκτιθεσαι

Και για κατι αλλους που ασχολουνται με την κρεβατοκαμαρα τους..τι να πω? Ξεφτιλα? Κατινια??

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!! ΕΠΙΜΕΝΩ...ΕΛΕΟΣ!!!

τα μεσημεριανα δεν τελειωσαν ακομη , οποτε καταλαβαινεις...

οι κακες επιρροες τα κανουν ολα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κ κατι ακομα, ή εισαι μεντιουμ κ εσυ κ η φίλη σου που ξερετε ΤΟΟΟΟΣΑ πολλα για τα ονειρα κ τις φιλοδοξιες της συγκεκριμενης γυναικας ή απλα παπαρολογεις ασκοπα κ ανουσια μονο κ μονο για να πεις καμια μαλακια!!!Πολυ λεπτομερεια ρε παιδι μου, αραγε καμια κολλητη της, ξερεις τοσες λεπτομερειες? Και επιτελους αυτα τα κομπλεξ καλυτερα να τα αποβαλλεις γιατι μονο κακο θα σου προξενησουν!! Κ εσυ αν ησουν στη θεση της τα ιδια κ χειροτερα θα εκανες κ αν πεις οχι θα εισαι υποκριτρια!! Γι'αυτο λοιπον, κοιτα τη δουλεια σου καλυτερα οπως κανει ολος ο κοσμος κ κοιτα πως θα βολευτεις εσυ...κ τις κατινιες κ αερολογιες αστες γιατι εκτιθεσαι κιολας!! Και για κατι αλλους που ασχολουνται με την κρεβατοκαμαρα τους..τι να πω? Ξεφτιλα? Κατινια?? ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!! ΕΠΙΜΕΝΩ...ΕΛΕΟΣ!!! Κ δεν πα να χτυπιεστε!!! ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑ!!!

Πρωτον δεν με ξερεις.δευτερον δεν με ξερεις.Τριτον , αφου δεν με ξερεις ουτε σαν εμφανιση , ουτε σαν μυαλο , επετρεψε μου να σου πω ο, τι ειναι ηλιθιο να μου λες ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΑΝ ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ και οτι ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ..Δεν με ξερεις, αρα ουτε καν μπορεις να ξερεις σε τι θεση εχω βρεθη εγω.

Θα σου τονισω μονο , οτι η λεξη "βολεμα " ταιριαζει σε κακομοιρες και εγω μονο κακομοιρα δεν ειμαι.Τι να κανουμε αγαπητε μου?

Υπαρχουν και γυναικες που ο, τι κανουν το κανουν με την αξια τους και δε χρειαζεται να υποκριθουν συμπαθεια ή ερωτα , για να προχωρησουν στη ζωη τους.

Αερολογιες λες εσυ .Μη μου εκνευριζεσαι παντως και παθεις τιποτα και χασει το κομμα μελλοντικο λαμπρο ατελεχος.!!!!!!!!!! :splats:

Α, σου δινω και την αδεια να φωτοτυπησεις την σελιδα και να την πας στην Νατασσουλα για να της δειξεις ποσο καλος και πιστος ακολουθος εισαι , εστω και ανωνυμα!

ναι, ξερω παρα πολλα και με ονοματα και με ημερομηνιες.Εσενα τι σε κοφτει? Σε καμια περιπτωση δε θα εγραφα μαλ...και φαντασιες.

Και αν αναφερεσαι στα υποτιθεμενα "ονειρα" της νατασσουλας, τοτε( αληθεια ψυχολογια και ψυχιατρικη περασες με την αξια σου ή εγλειψες κι εκει?) με βαση καποιες βασικες αρχες ψυχολογιας, ενας ανθρωπος που ξεκινα με αλλες σπουδες του 1/5 της δυσκολιας της ιατρικης και κανει ιατρικη με κατακτηριες για τις οποιες ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕ και παιρνει πτυχιο με εξετασεις σε μαθηματα τα οποια ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕ , τοτε , ναι , αυτος οποιος και να ειναι εχει σαν ονειρο να γινει σπουδαιος χωρις κοπο ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΡΟΠΟ.

Ο ΤΡΟΠΟΣ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Η ΟΧΙ ΑΞΙΑ ΣΕ Ο, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ.ΟΚ??????????????

καποιες διαπιστωσεις θα παραθεσω , προς ολους τους φιλοξενουμενους του φορουμ

το αρνητικο ομως ειναι πως ολοι το κανουν απο μια αρρωστη διαθεση...

οι μεν γλυφουν , για να βρεθουν υπο την προστασια του καισαρα , θεοποιωντας τους δικους του

οι δε τον θαβουν γιατι θελουν αλλον για καισαρα , απαξιωνοντας τους παντες

αυτη την εντυπωση μου δινει το φορουμ

καποιοι λενε ,πως με βαση αξιοπιστες πηγες , ηταν τυπικοτατη φοιτητρια και πολυ φιλικη

καποιοι λενε ,πως με βαση αξιοπιστες πηγες , ηταν λουφαδορα και συμφεροντολογα στις σχεσεις της

καλο μας απογευμα

αλλη μια ασκοπη συζητηση

καποιοι αγαπητε μου , ο, τι λενε το λενε ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ

Αν θες το δεχεσαι , αν θες οχι, δικαιωμα σου.

Δεν εθαψε κανεις τον καισαρα, αυτο δεν εχει να κανει μ΄αυτον αλλα με την γυναικα του.Και ναι, οταν εισαι αρχηγος κρατους πρεπει να μην προκαλεις με τετοιες πραξεις.Αν η γυναικα του πρωθυπουργου δινει τετοιο παραδειγμα , οι αλλοι τι θα πρεπει να κανουν?

Δε σημαινει οτι οσοι κανουν κριτικη , την κανουν γιατι θελουν αλλο καισαρα.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΙΣΑΡΑ.

ΓΙΑΤΙ?

ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΙΚΑ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ, ΓΙ΄ΑΥΤΟ.......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

dear lilpapaki

1.καισαρας = πρωθυπουργος

ο παραλληρισμος ηταν ξεκαθαρος φανταζομαι

και ειτε θες , ειτε οχι ,τετοιο πολιτευμα εχουμε

2.δεν αμφισβητησα τα λογια σου

απλα εγραψα πως και καποιος αλλος ισχυριζεται ακριβως τα αντιθετα

και αυτην την διχογνωμια τονισα

μιας και δεν εχω δικαιωμα να αμφισβητησω ουτε τα δικα του λογια , σωστα ?

3.δεν θελω να αρπαχτω με κανεναν

το ματαιο της κουβεντας ηθελα να καταδειξω

και ηδη φαινεται , μιας και αρχισαμε να αλληλοκατηγορουμαστε μεταξυ μας

4.δεν μπορεις να ζητας απο κανεναν να σε σεβαστει απο την στιγμη που -οντως- δεν σε ξερει

την ιδια στιγμη ομως που εσυ τον χαρακτηριζεις κομματοσκυλο,γλυφτη,παρατρεχαμενο κτλ

χανεις το οποιο δικιο σου , και στα ματια των υπολοιπως απο μας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε συ Βαμο, σεβαστα τα οσα λες , αλλα γιατι πρεπει να μου εξηγησεις οτι με το "καισαρας" εννοεις "πρωθυπουργος"?

Μονο ενας ηλιθιος δε θα το καταλαβαινε.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλα, δεν περιμενα να ελεγες κ τπτ της προκοπης!! Εισαι κολλημενη με τη μπαλα!! Εγω εντελως φιλικα σου ειπα να κοψεις τις παπαρες γιατι εκτιθεσαι αλλα δε με ακους!! Σου ξαναλεω λοιπον, με τη συγκεκριμενη γυναικα πρωτον ΔΕΝ διατηρω καμια επαφη κ ουτε ποτε επεδιωξα κατι τετοιο, δευτερον δεν ειχα ή εχω φιλοδοξια να ανακατευτω με τα πολιτικα...διαφορετικα θα ειχα τελειωσει νομικη πιθανοτατα οπως κ οι περισσοτεροι που μας κυβερνουν, τριτον εντελως πληροφοριακα, μονο κ μονο για να ξεκολλησει το κεφαλακι σου, δεν ανηκω καν ιδεολογικα στη ΝΔ! Τεταρτον, ποτε δε χρειαστηκε να γλυψω σε μαθημα ή να το περασω με οποιοδηποτε αλλο πλαγιο τροπο γιατι πολυ απλα εστρωσα κωλο οπως κ οι περισσοτεροι συναδελφοι εδω μεσα! ΑΛΛΟΙ τα κανουν αυτα που ασχολουνται με τα κ καλα κομματικα της σχολης (που κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι χειροτερο για τα πανεπιστημια!! Αυτα πρεπει να καθαρισουμε πρωτα κ μετα ολα τα αλλα) !! Πεμπτον, αφου καταφερες εσυ κ εκανες τοσο λεπτομερη >>τηλεπαθητικη<< ψυχαναλυση της κοπελας μονο κ μονο επειδη περασες ψυχολογια κ ψυχιατρικη, τι να σου πω?!! Η επιστημη σηκωνει ψηλα τα χερια...ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ σε σενα!! Εισαι φαινομενο!!! Τωρα σκεφτομαι γιατι μπαινω στον κοπο να σου απαντησω, απλα θελω να σου δειξω ποσο μικροπρεπης, κ κομπλεξικη εισαι!! Κριμα! Κ κατι αλλο, θυμασαι τα τελευταια γεγονοτα απο Θεσσαλονικη, με τον γιατρο που ειχε παρει πτυχιο ενω χρωστουσε 10 μαθηματα?? Απ'οτι φαινεται τελικα δε χρειαζεται να εχεις βυσμα τον Κωστακη για να κανεις λαμογιες..!! Κ ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν κ αλλοι τετοιοι γιατροι που εχουν παρει χαρτια κ απο αλλα πανεπιστημια συμπεριλαμβανομενου κ των Αθηνων!! Γι'αυτο λοιπον, στο σπιτι του κρεμασμενου ΔΕ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΣΧΟΙΝΙ!!! Αυτο παει κ για αυτους που κραζουν τους φοιτητες εξωτερικου, χωρις να παιρνω συγκεκριμενη θεση για εκεινους!! Απλα υπενθυμιζω κ επισημαινω ορισμενα χτυπητα γεγονοτα που θα επρεπε να μας προβληματισουν ολους! Καλυτερα να κοιταμε λοιπον την καμπουρα μας πρωτα κ αφου αυτη ειναι καθαρη, ας ασχοληθουμε κ με αλλες!!

Υ.Γ. Πραγματικα, ολα αυτα τα λεω φιλικα κ ζητω συγνωμη για το λεξιλογιο, αλλα ορισμενα πραγματα μου προκαλουν οργη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

dear lilpapaki

[2.δεν αμφισβητησα τα λογια σου

απλα εγραψα πως και καποιος αλλος ισχυριζεται ακριβως τα αντιθετα

και αυτην την διχογνωμια τονισα

μιας και δεν εχω δικαιωμα να αμφισβητησω ουτε τα δικα του λογια , σωστα ?

οχι, δεν το δεχομαι αυτο.Ξερεις , η ανωνυμια προστατευει και νομιζει ο καθενας οτι μπορει να μπει να πει ψεμματα και αν οι αλλοι δεν γνωριζουν οτι λεει ψεμματα , να τη γλυτωσει.Διαφωνω.Εγω δεν γραφω ποτε εδω πραγματα που τα εχω βγαλει απο το κεφαλι μου , ουτε λεω ψεμματα.

Εχεις δικαιωμα να αμφισβητησεις τον οποιονδηποτε διαισθανεσαι οτι μπορει να λεει ψεμματα.Εχεις διαισθηση.Χρησιμοποιησε την

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν η δνις Νατασα εξαργυρωσε την θεση της πρωθυπουργικης συζυγου με τον τιτλο της γιατρου (και πανεπιστημιακης δασκαλας ενδεχομενως) δειχνει απλως βαθια ριζωμενα μικροαστικα συμπλεγματα τυπικα της ελληνικης υπαιθρου.

Αν ειναι ειλικρινης στις φιλοδοξιες της (και στον ερωτα της προς τον καισαρα) παμε πασο! (οχι οτι μπορουμε να κανουμε και αλλοιως με σημαδεμενη τραπουλα)

Πλακα κανουμε...

Αφου την ξερετε καλα ρε παιδια γιατι δεν της ζητησατε να μεσολαβησει να μπουνε εξετασεις?? εντυπωση μου κανει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραια λοιπον Camel, αφου μου λες φιλικα οτι ειμαι μικροψυχη και κομπλεξικη , χωρις να με ξερεις και χωρις να ξερεις αν εχω κανενα λογο να ειμαι καμπλεξικη, θα σου πω κι εγω φιλικα ( πραγματικα ομως φιλικα ) τα παρακατω:

Θελεις δε θελεις ο τροπος που καποιος κανει κατι στη ζωη του παιζει ρολο.Παιζει ρολο για ολους, ποσο μαλλον για τα πολιτικα προσωπα , που πρεπει με τον τροπο ζωης τους να ειναι υποδειγμα και να μη νομιμοποιουν την παρανομια και τη διαφθορα.

Θελεις δε θελεις επισης, οταν καποιος εισαγεται χωρις αξια και μοχθο σε ενα χωρο και ολοκληρωνει το περασμα του επισης χωρις κοπο, τοτε αγαπητε μου, αυτος δεν αγαπαει αυτο που κανει.Δεν το επελεξε γιατι τον γεμιζε.Το διαλεξε για να το παιξει μουρη στους φτωχους συμπατριωτες του και στους λοιπους γνωστους.

Δεν με ενδιαφερει η νατασσα.Δεν θα μου φαει τη θεση αλλωστε, καθως δε στοχευω σε θεση ΔΕΠ.Με ενδιαφερει το παραδειγμα που δινει ομως , και με θιγει καταφορα η απαξιωση του επαγγελματος μου , το οποιο μετα απο πολυ κοπο καποια στιγμη θα ασκησω.

Αν η καθε μια που "πουλιεται" σε πολιτικους και καθηγητες για μια θεση και ο καθενας που γλυφει δεξια -αριστερα για μια θεση επισης , κανουν τελικα ο, τι θελουν , τοτε ολοι εμεις ειμαστε υπολογοι και υπευθυνοι για το αποτελεσμα.

αυτα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο μαζι σου! Αλλα δυστυχως, κ το ξαναλεω, ΔΥΣΤΥΧΩΣ αυτα που λες ειναι ουτοπικα! Γιατι σε οποια χωρα του κοσμου κ αν ψαξεις τα ιδια πραγματα θα δεις να συμβαινουν κ ακομα χειροτερα!! Αλλα ειλικρινα μην κολλας με την συγκεκριμενη γιατι υπαρχουν εξισου τρανταχτα παραδειγματα κ εκτος πολιτικου κοσμου, βλεπε απογονους μελων ΔΕΠ για παραδειγμα! Πιστευω θα συμφωνησεις μαζι μου! Δεν ειναι ολοι τους αξιοι, ουτε κ τα εκαναν ολα με την αξια τους! Δεν αναφερομαι σε ολους αλλα εστω κ σε αυτους τους λιγους ή πολλους! Δυστυχως η ιστορια εχει δειξει κ αποδειξει οτι επαναλαμβανεται γιατι πολυ απλα ετσι ειναι δομημενη η κοινωνια μας! Κ οταν λεω μας εννοω την παγκοσμια κοινωνια μας! Οσο η επιστημη θα εξαρταται απο πολιτικο-οικονομικα συμφεροντα, αυτα θα επαναλαμβανονται επ'αοριστο! Λεγοντας αυτα, δε θελω να θεωρηθει οτι τα αποδεχομαι κ οτι το εχω παρει αποφαση οτι ετσι ειναι!! Ειμαι σιγουρος οτι οσο θα βελτιωνεται το μορφωτικο επιπεδο των πολιτων πρωτα (διοτι εκεινοι δινουν την εξουσια) κ εκεινων που μας κυβερνουν επειτα, καθως κ οταν θα υπαρξουν αδιαβλητοι ελεγκτικοι μηχανισμοι του πολιτικου, επιστημονικου, εκπαιδευτικου κλπ κοσμου κ συναμα αδιαβλητοι μηχανισμοι αξιολογησης, οοολα αυτα τα αδικα για ολους μας γεγονοτα θα αρχισουν μοιραια να εκλειπουν!! Ευχης εργον ειναι να μαθουμε εμεις οι νεοτεροι απο τα τερατωδη λαθη των πρεσβυτερων αλλα κ απο τα τερατωδη θετικα κατορθωματα τους, με απωτερο σκοπο να δημιουργησουμε μια νεα κοινωνια για εμας αλλα κ τα παιδια μας, πιο ισχυρη, πιο καθαρη, πιο αδιαβλητη, πιο δικαιη! Μακαρι ολα αυτα να γινουν πολυ πολυ συντομα,(αν κ δεν το βλεπω)!! Ο καθενας ομως απο εμας πρεπει να αναλαβει την ευθυνη του απεναντι στον εαυτο του πρωτα κ επειτα στην κοινωνια! Σε αντιθετη περιπτωση, θα πρεπει να αντιληφθουμε ολοι μας οτι ζουμε σε ενα τεραστιο καζανι ποθ κοχλαζει που αργα η γρηγορα θα εκραγει με αποτελεσμα ολεθριες συνεπειες για ολους μας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.