Jump to content

Επιστημονικοί Συνεργάτες


Medicus Chirurgus

Recommended Posts

Ξέρω τι ψάχνεις και όντως πληρώνεσαι,. Δεν το έχω μαζί μου, αλλά θεσ/νίκη. Δεν θα αργήσω να πάω πάντως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Last Reply

Το έχω γιατί το χρειάστηκα η ίδια. Τη διαδικασία δηλαδή. Θα το βάλω το συντομότερο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βύσμα έχω

ε,να. δεν ειναι κριμα να εχουμε φτασει στο σημειο να χρειαζομαστε βυσματα ακομα και για νομιμες διαδικασιες,οι οποιες θα επρεπε να γινονται απολυτως αξιοκρατικα? οπως πχ η επιλογη (ή ο διορισμος σε περιπτωση αμοιβομενης θεσης) επιστημονικων συνεργατων?

προς αποφυγη παρεξηγησεων, γουιζαρντ δεν εχω τιποτα εναντιον σου (αλλωστε πως θα μπορουσα? αφου δε γνωριζομαστε) απλα με θλιβει η κατασταση αυτη. ατομα που ισως αξιζαν μια θεση,που ισως να την κατελαμβαναν με αξιοκρατικες διαδικασιες να χρειαζεται να καταφευγουν σε βυσματα. :angry:

c'est la vie, δυστυχως...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τρόπος του λέγειν ήταν akisobgyn... ήταν για να βγει η ατάκα με τον αντάπτορα.

Jesus!

ok :)

το κακο ομως ειναι οτι θα μπορουσε να ειναι περα ως περα αληθινο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχεις δίκιο. Ναι θα μπορούσε να είναι πλήρως αληθινό. Θα μπορούσα να είμαι ο ανηψιός του Πρύτανη ή βαφτισιμιός του Καραμανλή. Δεν θα μπορούσες να το ξέρεις ποτέ γι'αυτό και οι πλάκες δε γίνεται να γνωρίζουμε πότε τελειώνουν και πού αρχίζει η πραγματικότητα.

Το ζήτημα με το Διαδίκτυο είναι αυτό. Είμαστε τα handles μας. Εγώ πίσω απ'το Prof.Wizard μπορεί να μην είμαι καν φοιτητής ιατρικής... αχεμ. Πάντως η ατάκα παραπάνω έγινε γιατί αγανάκτησα με τις απαντήσεις του lefkander και έπρεπε με κάποιο τρόπο να ξεμπλοκάρω τη συζήτηση.

Τέσπα, δε σου κρύβω πως έχω κάποιες επαφές με μέλη ΔΕΠ του Αριστοτελείου, κυρίως μέσω mail και μια φορά που πήγα και βρήκα έναν καθηγητή στο γραφείο του για κάτι ερωτήσεις σχετικά με μεταπτυχιακή συνεργασία. Δεν έχω καμία οικογενειακή ή φιλική σχέση με Καθηγητάδες, αυστηρά επιστημονικού/επαγγελματικού χαρακτήρα.

Αυτό γιατί μ'ενδιαφέρει να επεκτείνω το θέμα που ξεκίνησα στην πτυχιακή μου διατριβή εδώ στην Ιταλία ως πιθανό θέμα διδακτορικής διατριβής αργότερα στην Ελλάδα. Γι'αυτό βρήκα τους πιθανούς ΔΕΠ που ασχολούνται με το συγκεκριμένο ερευνητικό πεδίο και ξεκινήσαμε μια συνεννόηση μέσω mail (αραιά, μη φαντάζεσαι) με ανταλλαγή αποτελεσμάτων της εκάστοτε κλινικής με σκοπό στο μέλλον- όταν γυρίσω Ελλάδα- να συνεχίσω εκεί και ίσως να μπορέσω να πάρω θέμα ΔΔ πάνω στο πεδίο που ήδη γνωρίζω.

Θεωρείται βύσμα αυτό; Αν ναι είμαι βυσματούχος. Αν όχι, τότε φτάνει πια μ'αυτό το θέμα. Πάντως δεν είχα σκοπό να πω τα παραπάνω απλά έθιξες την ακεραιότητά μου. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup δε νομιζω να εθιξα την ακεραιοτητα σου πουθενα, αλλωστε εγραψα "γουιζαρντ δεν εχω τιποτα εναντιον σου (αλλωστε πως θα μπορουσα? αφου δε γνωριζομαστε"

τελος παντων,αν νομιζεις οτι θιχτηκες απο το σχολιο μου, i'm sorry. ok? :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όχι φυσικά! Ήταν απολύτως fair game η ένστασή σου. Κι εγώ το ίδιο θα έκανα. :)

Εξάλλου, για να είμαι πλήρως σωστός απέναντί σας, τα παραπάνω που έγραψα μπορείτε να τα πιστέψετε αν θέλετε. Μπορεί όμως και να είναι ασύστολα ψέματα...

Κι εσύ μπορεί να είσαι ο Akis της Γυναικολογίας-Μαιευτικής αλλά μπορεί να είσαι και ο Bill της Νεφρολογίας. Μπορεί να μην το μάθω ποτέ...

(βέβαια αν είσαι Σαλονικιός μπορούμε να πιούμε κι έναν καφέ κάποια στιγμή)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εσύ μπορεί να είσαι ο Akis της Γυναικολογίας-Μαιευτικής αλλά μπορεί να είσαι και ο Bill της Νεφρολογίας.

παντως δεν ειμαι ο κριτων/παλιουρας της καρδιολογιας! :D:D:D τι φαινομενο και αυτο! :lol::antegeia:

(βέβαια αν είσαι Σαλονικιός μπορούμε να πιούμε κι έναν καφέ κάποια στιγμή)

sure, why not? θα'χε ενδιαφερον.

anyway,sorry για τo off topic. αν θελετε σβηστε το.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(βέβαια αν είσαι Σαλονικιός μπορούμε να πιούμε κι έναν καφέ κάποια στιγμή)

sure, why not? θα'χε ενδιαφερον.

Α, εγώ δεν βγαίνω ποτέ με όσους γνωρίζω από το Internet, μπυαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε, μάλλον το γέλιο θα φταίει (κι εγώ εκεί το έριξα). Όλοι οι άλλοι στο φόρουμ φαίνεται γελάνε καλύτερα :P...

Ώστε σε τσάντισα, ε? Καλά να πάθεις ρε, να μάθεις!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με την καλή έννοια! :)

Είσαι asset για το forum. Ούτε γι'αστείο μη σκεφτείς να την κάνεις ποτέ. Ακόμα κι όταν βολευτείς κι εσύ και πάψεις να έχεις τόση όρεξη για καλαμπούρι... ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ποτέ και το πια έχουν διαφορά...και το όσοι με το όσες...και το κανονίζω με το τυχαίο...αυτά είναι για συγκεκριμένη κατανάλωση

Wizard έχω σταμπάρει έναν επιστημονικό συνεργάτη σε μια γυναικολογική κλινική και θα πάω να τον ρωτήσω. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α, εγώ δεν βγαίνω ποτέ με όσους γνωρίζω από το Internet, μπυαχαχαχαχαχα :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Γιατί;;; μήπως σε βιάσανε όταν ήσουνα μικρός;;;; μήπως φοβόσουν μήπως σου πέσει ο ουρανός στο κεφάλι;;; :D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως βρήκα πως ανήκουν στο Ε.Δ.Π. (Επικουρικό Διδακτικό Προσωπικό) και προβλέπονται από αρκετά παλιά νομοθεσία. Ίσως και του '32 «Περί Οργανισμού Πανεπιστημίου Αθηνών».

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.