Jump to content

Η ΚΑΘΟΔΟΣ ΤΩΝ 500


The Healer

Recommended Posts

emarup Όντως. Είχα κάνει κι εγώ τα χαρτιά μου τότε, και είχα αναμονή-καλλιγραφία για το Λαϊκό το 2007 (θεωρητικά πάντα, η Βασίλω με ενημέρωσε, έκτοτε αγνοείται η τύχη της).

Αυτό το OCR μπορώ να το έχω (δε βρήκα λάθος... emblush )?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup σαραντο δεν εχεις δικιο. μη ξεχνας οτι υπηρχαν ειδικοτητες που μπορουσες να δηλωσεις χωρις να εχεις κανει αγροτικο (με το παλιο συστημα,πριν την 1η/8) οπως γεν.ιατρικη, ακτινολογια,κλπ.

αυτες κατελαβαν ολοι αυτοι οι αποφοιτοι με ΔΙΚΑΤΣΑ. δηλ. καποιος που ηθελε να βαλει ακτινολογια ή γεν.ιατρικη ειδε τις αναμονες να εκτοξευονται μεσα σε λιγες μερες, οσο αυτος περιμενε απλα να ορκιστει! δηλ.σχεδον ολο τον ιουλιο! πριν την 1η/8. σ'αυτη την περιοδο αναφερομαι.

για σκεψου το, αν ησουν στη θεση αυτη?

για να μη μιλησω για τα αγονα! προσωπικα εχασα αγονο 3 φορες απο ατομο με δικατσα, ακριβως επειδη ειχε ημερομηνια δικατσα πριν τη δικη μου ημερομηνια ορκομωσιας.

εξαλλου τοτε μετρουσε η ημερομηνια ορκομωσιας (για τα αγροτικα) και οχι η ημερομηνια που βγηκε ο βαθμος του τελευταιου μαθηματος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σαράντο που βρίσκεις τις αποφάσεις του ΣτΕ; Είσαι γραμμένος σε κανα lawnet.gr;

Εγώ έχω την κοπέλα μου δικηγόρο αλλά μου βγάζει το λάδι για να μου βρει ένα νόμο ή μια νομολογία κι ας της έρχονται τα ΦΕΚ στο γραφείο.

ΥΓ. Και ποιό πρόγραμμα έχεις για OCR (να υποστηρίζει φραγκολεβέντικα οπωσδήποτε)...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΒΤW, για μας τους ΔΙΚΑΤΣΑδες με άμεσες διαδικασίας (παλιά Ευρώπη) τί ισχύει;

Έχω την εντύπωση για μας μετράει η ημερομηνία πτυχίου ακόμα και όχι η ημερομηνία πράξης ισοτιμίας ή κάνω λάθος;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τις αποφάσεις του ΣτΕ τις βρίσκεις πηγαίνοντας στο αρχείο του ΣτΕ στην Πανεπιστημίου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εξαλλου τοτε μετρουσε η ημερομηνια ορκομωσιας (για τα αγροτικα) και οχι η ημερομηνια που βγηκε ο βαθμος του τελευταιου μαθηματος.

Γιατί ισχύει αυτό;;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

http://www.finereader.com, FineReader 7 Try and Buy. Πρέπει να κατεβάσεις ξεχωριστά την υποστήριξη για ελληνικά από το ίδιο site (εγώ έχω κατεβάσει και Γαλλικά, Γερμανικά και Άλλες Γλώσσες - έχει ακόμα και Fortran και λατινικά!!!).

Τρομερό OCR, μόνο και στην ιδέα ότι σε λίγο καιρό θα βγει και το 8 με εξελιγμένη τεχνητή νοημοσύνη...

renata, τι δε σε πείθει;;;

Και η απόφαση του ΔΣ του ΔΙΚΑΤΣΑ, που στ' αλήθεια πρέπει να άξιζε ασφαλιστικά μέτρα εκ μέρους των προσφεύγοντων, για να λέε και του στραβού το δίκιο...

Απόφαση Δ.Σ. ΔΙΚΑΤΣΑ - ΣτΕ

Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΔΙΚΑΤΣΑ στη σημερινή του συνεδρία της 26ης Νοεμβρίου 2004 έλαβε γνώση του περιεχομένου της υπ’ αριθμ. 3337/2004 απόφασης του Γ΄ Τμήματος του Συμβουλίου της Επικρατείας ( ΣτΕ ), η οποία ακυρώνει το σχετικό πρακτικό επιτυχίας των εξετασθέντων στα μαθήματα Χειρουργικής και Παθολογίας της Εξεταστικής Περιόδου Νοεμβρίου 2003, θεωρώντας ως επιτυχόντες όσους εξεταζόμενους απάντησαν ορθά στις 40 από τις 80 ερωτήσεις.

Το Δ.Σ. αποδεχόμενο την παραπάνω απόφαση προτίθεται άμεσα να αναθεωρήσει το σχετικό πίνακα επιτυχόντων Ιατρικής του Νοεμβρίου 2003 και να εντάξει σ’ αυτόν: αφενός όλους όσους εντάσσονται ως αιτούντες στην πιο πάνω ακυρωτική απόφαση, καθώς και όσους στη συνέχεια θα είναι ενταγμένοι στις υπόλοιπες σχετικές αποφάσεις του ΣτΕ, που θα αφορούν προσφυγές για την Εξεταστική Περίοδο Ιατρικής Νοεμβρίου 2003 και αφετέρου στα πλαίσια της ίσης μεταχείρισης και χρηστής Διοίκησης, να εντάξει και όλους όσους απάντησαν ορθά στις 40 από τις 80 απαντήσεις και δεν προσέφυγαν με αίτηση ακύρωσης στο ΣτΕ.

Επίσης γνωστοποιείται ότι οι σχετικές Πράξεις Αναγνώρισης των παραπάνω θα εκδοθούν μετά τον Ιανουάριο 2005, ενόψει του ότι μέχρι τέλος Δεκεμβρίου 2004 η Υπηρεσία του ΔΙΚΑΤΣΑ είναι πλήρως απασχολημένη με την διενέργεια των εξετάσεων Ιατρικής και Οδοντιατρικής (11,12,18 και 19 Δεκεμβρίου 2004).

Κατόπιν αυτού η κατανομή των εξεταζομένων στην Εξεταστική Δεκεμβρίου 2004 θα ανακοινωθεί 1/12/2004 έτσι ώστε να μην ενταχθούν οι παραπάνω στην νέα εξεταστική περίοδο.

Από το Διοικητικό Συμβούλιο

http://www.dikatsa.gr/news_extended.php?post_id=64

(bold δικό μου)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σαραντο  :wub: δε με πειθεις.......... emiloveyou

renata δεν έχω τίποτα μαζί σου ρε συ αλλά είναι το λιγότερο αστείο αυτό που κάνεις... χεχ

Σου φέραν τα παιδιά την απόφαση ΓΡΑΠΤΑ του ανώτατου διοικητικού δικαστηρίου της χώρας και λέει για 20 άτομα, εσύ επιμένεις ότι είναι παραπάνω... Oh well... και νόμιζα πως ήμουν εγώ εγωιστής... :rolleyes:

@Sarandos,

αχα! Το ξέρω λοιπόν το προγραμματάκι. Εγώ χρησιμοποιώ απ'το '99 ένα άλλο που μοιάζει το όνομα... FinePrinter για να γλιτώνω χαρτιά. Σ'ευχαριστώ γιατί έψαχνα κάτι για OCR στα ελληνικά γιατί τα παλιότερα προγράμματα που είχα χρησιμοποιήσει μου βγάζαν artifacts πολλές φορές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην επιλογή θέσεων για τις 4-2 διάβασα πολλούς με αρκετά έως πολλά μόρια αγροτικού... Λέτε να άρχισε ήδη η κάθοδος; :lol:

http://www.mohaw.gr/gr/ygeia/prokhrykseis/...on_20050204.pdf

Βασικά ίσως και όχι μιας που δεν φαίνεται ξεκάθαρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.