Jump to content

Παραίτηση από ειδικότητα και αγροτικό.


doctorkisskiss

Recommended Posts

Γεια σας,

Με ειδοποιήσαν ότι έφυγε ο διορισμός μου για Υπουργείο. Θέλω να παραιτηθώ από αυτή την θέση της ειδικότητας και να κάνω αγροτικό. Ξέρω ότι θα πρέπει να ξανακαταθέσω χαρτιά για θέση ειδικότητας. Μήπως ξέρετε πως μπορώ να παραιτηθώ από το διορισμό σε αυτό το στάδιο? Σε λίγο καιρό θα βγει πρόσκληση για αγροτικό και θέλω να πάρω μέρος. Μπορώ να βάλω τα χαρτιά μου για αγροτικό όσο είμαι "υπό διορισμό" για ειδικότητα και να κάνω υπεύθυνη δήλωση ότι θα παραιτηθώ από αυτή τη θέση όταν έρθει ο διορισμός μου?

Έχω μπλέξει με το υπουργείο και φυσικά κανένας στο τμήμα ειδικευομένων δε σηκώνει το τηλέφωνο!

Ευχαριστώ,

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Εμένα το φθινόπωρο μου είχαν πει να στείλω με e mail στο υπουργείο μια υπεύθυνη δήλωση που έλεγε οτι δεν αποδέχομαι τον διορισμό μου στο νοσοκομείο τάδε για την ειδικοτητα τάδε. Καλύτερα πριν στείλετε την υπεύθυνη δήλωση να στείλετε ένα e mail να ρωτήσετε τι χρειάζεται και μεγάλη επιμονή στο τηλεφωνο. Εγω τους έπαιρνα ένα μήνα σχεδόν κάθε μέρα επι ωρες. Αν στενεύουν τα περιθώρια στέλνετε την υπεύθυνη δήλωση και κρατάτε το e mail ως αποδεικτικό, ωστε να είστε καλυμμένοι. Επίσης, καλό είναι να ενημερώσετε και την περιφέρεια κι ας έχουν φύγει τα χαρτιά από εκεί. 
 

Υ.Γ Επειδή έχει παραγίνει το κακό με τα τηλέφωνα που δεν τα σηκώνουν ποτε, μήπως θα έπρεπε να κάνουμε κάτι οργανωμένο πλέον γι’ αυτό; 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.