Jump to content

Έχετε αυτοκίνητο;;;


Roadrunner

Εχετε αυτοκίνητο;  

155 members have voted

  1. 1. Εχετε αυτοκίνητο;

    • ΝΑΙ
      99
    • ΟΧΙ
      18
    • ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ :P
      38


Recommended Posts

αυτο ειναι το τουτου μου ...http://www.vw.com/golf/photos_ext.html

3θυρο 1,4 ασημι και η πιο προσφατη ζημια του ειναι ενα σπασμενο δεξι πισω παραθυρο :(

καταραμενα πρεζονια των Ιωαννινων :angry::angry: die die die embomb

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

neraidoula και εσυ golf? και μαλιστα το IV ?

αντε, να ιδρυσουμε και greekmeds-golf club! :P

σκυλια ομως τα ατιμα! (αν κρινω απο την επι 6ετιας συμβιωση μαζι με τη GolfΩ μου!) ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι και εγω golfaki :)

το εχω δυο χρονια και δεν με εχει απογοητευσει ουτε λεπτο emiloveyou

η αληθεια ομως ειναι οτι δεν το εχω ταλαιπωρησει καθολου .

εχω κανει μολις 19700 κατι χιλιομετρα σε δυο χρονια και ακομα δεν του εκανα το μεγαλο service :P

καλη η ιδεα σου περι ιδρυσεως golf-greekmeds club emclapping

κανε την αρχη και θα ακολουθησουν αρκετοι emgossip

ciao !! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

neraidoula άσχετα αν δεν έχεις κάνει πολλά χιλιόμετρα πρέπει να πάς για σέρβις. Συνήθως το πρώτο σερβις είναι στα 15.000 χιλιόμετρα ή στους 12 μήνες. Για τσέκαρε το βιβλιαράκι.

Έχω βρεί σε μια μάντρα ένα ξεχασμένο μεταχειρισμένο corolla για τρελά καψίματα των ελαστικών. Όταν με το καλό βγάλω τα πρώτα χρήματα θα πάω να το τσιμπήσω.

Τροποποιήθηκε από angelospower
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup το εχω παει ηδη μια φορα για σερβις στα 14000 χιλιομετρα ..απλα απο οτι ειδα στο βιβλιαρακι ..δεν εκαναν και πολλα πραγματα

για αυτο και ανεφερα παραπανω οτι δεν εχω κανει μεγαλο σερβις :splats:

σε ευχαριστω παντως για την παρατηρηση :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι και εγω golfaki :)

το εχω δυο χρονια και δεν με εχει απογοητευσει ουτε λεπτο emiloveyou

η αληθεια ομως ειναι οτι δεν το εχω ταλαιπωρησει καθολου .

εχω κανει μολις 19700 κατι χιλιομετρα σε δυο χρονια και ακομα δεν του εκανα το μεγαλο service :P

καλη η ιδεα σου περι ιδρυσεως golf-greekmeds club emclapping

κανε την αρχη και θα ακολουθησουν αρκετοι emgossip

ciao !! :)

Πάνω που το πούλησα είπατε να το φτιάξετε το κλαμπ? :P

Εντωμεταξύ, τα 19700 σε 2 χρόνια φαντάσου τι εντύωση μου κάνει όταν με το καινούριο έχω κάνει 11.000 σε 2 μήνες :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup οντως ειναι λιγα τα χιλιομετρα για το χρονικο διαστημα που εχω το αυτοκινητο

αλλα δυστηχως προς το παρων δεν εχω χρονο για πολλα ταξιδια και μεγαλες αποστασεις :(

ισως οταν με το καλο ξεκινησω αγροτικο να καλυψω τα "χαμενα" χιλιομετρα :blink:

εκτος και αν το πουλησω οσο εχει λιγα Κμ . ωστε να πιασει καλυτερη τιμη ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πουλησατε / να πουλησετε το golf και πηρατε / να παρετε τι ? :blink:

6 χρονια μετα και ακομα δε σκεφτομαι να το δωσω.

παντως αν επαιρνα τωρα αυτοκινητο θα ημουν μεταξυ Golf V και Astra GTC.

neraidoula, στο αγροτικο εγγυημενα θα κανεις αρκετα χιλιομετρα! (ακομα και αν το αγροτικο ειναι 10 λεπτα απο το σπιτι σου! ;) )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά εσείς που έχετε golf (και γενικότερα vw) και ασχολείστε με το internet μπορείτε να μπαίνετε στο www.vwclub.gr. Πέρα από την πλάκα εκεί (στο φόρουμ) θα βρείτε πολλά χρήσιμα θέματα. ;)

Και μιας και έγραψα και σ' αυτό το τόπικ, να πω κι εγώ ότι έχω ένα ibiza 1.4 16V, του 2001 μοντέλο, μπορδώ μεταλλικό. Το "έχω" βέβαια ένας λόγος είναι, καθώς το βλέπω να μένει σύνολο κάνα δίμηνο στο συνεργείο μετά απ' αυτά που του 'κανα emblushemstupid .

Άγγελε την πισωκίνητη την corolla βρήκες;;;!!! Και είσαι σίγουρος ότι μπορείς να την αντέξεις οικονομικά (θα έχει τρελό κόστος συντήρησης...) ;;; Πωωω μαζί σου με τα χίλια πάντως για το αμάξι (αν και θα προτιμούσα κάτι σε starlet) !!!

Τροποποιήθηκε από mixmavros
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα VW golf-polo είναι για τα μπάζα κατά τη γνώμη μου. Τα καλύτερα-αξιόπιστα-γρήγορα είναι ΜΟΝΟ τα ιαπωνικά. Τα VW είναι ακριβά γι'αυτά που δίνουνε+είναι πολύ βαριά αμάξια+με αδύναμους κινητήρες. Απλά μετράει το όνομα. Του αδερφού μου το Πολο κάθε τόσο βγάζει πρόβλημα. Ενός φίλου μου το γκόλφ έχει πρόβλημα στο γκάζι, του άλλου κάνει κάτι άλλο. Γενικότρα τα γερμανικά΄δεν τα εμπιστεύομαι πια. Ιαπωνία κ πάλι ιαπωνία.

Άγγελε την πισωκίνητη την corolla βρήκες;;;!!! Και είσαι σίγουρος ότι μπορείς να την αντέξεις οικονομικά (θα έχει τρελό κόστος συντήρησης...) ;;; Πωωω μαζί σου με τα χίλια πάντως για το αμάξι (αν και θα προτιμούσα κάτι σε starlet) !!!

ναι ναί αυτή λέω. Δεν έχει κ ΤΟ τρελό κόστος συντήρησης. Το καλό είναι πώς βρίσκεις ανταλλακτικά γιατί ασχολούνται πολλοί με αυτό το αυτοκίνητο. Τη βρήκα σε πάρα πολύ καλή τιμή. Στη παρούσα φάση δεν μπορώ να την αγοράσω αλλά όταν αρχίσω το αγροτικο κ εγώ με το καλό... κάτι θα γίνει. Μετά θα την κάψω!!!!!!

Τροποποιήθηκε από angelospower
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ δηλαδή που πήρα Seicento που πρέπει να πάω να κρυφτώ με όλα αυτά τα Golf και τα Polo που ακούω? Ήθελα ένα αυτοκίνητο μικρό για να το παρκάρω εύκολα, οικονομικό, κατάλληλο για μέσα στην Αθήνα και γλυκούλι - και στη sporting εκδοχή και κόκκινο ντοματί ήταν ακριβώς αυτό που έψαχνα ... άσε που μου θυμίζει και λίγο Ιταλία :wub: Τώρα αν σας πω και πόσα χλμ έχει σε πόσα χρόνια θα με κράξετε ... οπότε δε λέω :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πουλησατε / να πουλησετε το golf και πηρατε / να παρετε τι ? :blink:

6 χρονια μετα και ακομα δε σκεφτομαι να το δωσω.

Πουλήσαμε μια κινητή πηγή ζημιών που είχαμε για 6 χρόνια και πήραμε ένα RAV. Τουλάχιστον τώρα τα δίνω σε βενζίνες αντί για σέρβις κάθε τρεις και λίγο :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup μα καλα, τι Golf σας πουλανε στην Αθηνα! :P

μια διαβαζω για το γκολφ του konstandinosmd, μια για το δικο σου... τι να πω... :mellow:

Μονο το δικο μου golf, τα 2-3 golf γνωστων μου και το polo της ξαδερφουλας μου δε βγηκαν προβληματικα? :blink: και να πεις οτι δε το ζοριζω... ;)

ασε που του κανω service καθε 30.000χλμ και φυσικα ΠΟΤΕ στην αντιπροσωπεια! εκει σε γδυνουν με το καλημερα! emgreedyemgreedyemgreedy

υ.γ. με γεια και καλοταξιδο το RAV! αλλα πως και δε περιμενες το καινουριο? δεν αργει. ενας φιλος μου το περιμενει πως κ πως! emdribble

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καθε 30.000 χλμ κανεισ σερβις? Πρέπει να το δω αυτο το αυτοκίνητο :-)))))

Καλή φάση πάντως είναι τα ημισυνθετικά λιπαντικά που έχει το Μακρο. Έχει πολύ καλές τιμές. Ααααα έχει κ έκθεση αυτοκινήτου μην ξεχνιόμαστε.

Μεταξύ μας αυτοκίνητο για τη πόλη δεν υπάρχει. Για την πόλη είναι το μετρό-ηλεκτρικός κ λεωφορεία. Εκτός κ αν έχετε πολύ υπομονή εσείς να τρώτε στη μάπα τη κίνηση της αθήνας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup το βιβλιο του κατασκευαστη εγραφε για 30.000χλμ αλλα οι εξυπνοι της εδω αντιπροσωπειας το εσβησαν με μπλανκο και εγραψαν απο πανω 15.000.

εγω ακολουθω αυτο που λεει το εργοστασιο κ το αμαξακι παει περιφημα ;)

α,εννοειται οτι λαδια αλλαζω πιο συχνα! μη το δει κανεις κ νομιζει οτι αλλαζεις λαδια στα 30.000!!!

λαδια περιπου καθε 10.000 ημισυνθετικα.

τελικα εχω μια υποψια γιατι το δικο μου γκολφακι παει καλα κ ορισμενων αλλων οχι.

ελα Αλεκο! που κανεις σερβις το γκολφ? στην αντιπροσωπεια!!! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup κ εγώ στα 15000 χλμ ξέρω πώς είναι το πρώτο σέρβις. Ή στον ένα χρόνο αν δεν τα έχεις συμπληρώσει τα χιλιόμετρα. Έχει πολύ μεγάλη σημασία αυτό το σέρβις γιατί είναι το πρώτο μετά απο την αγορά του και μετά απο το ροντάρισμα. Γενικότερα τα γερμανικά δεν φημίζονται για την αξιοπιστία τους. Δεν είναι θέμα αντιπροσωπείας. Τώρα εσύ μπορεί να το προσέχεις πολύ κ να έπεσες σε καλό κομμάτι. Πόσα χιλιόμετρα έχεις κάνει? Φέρτο σε μένα να του αλλάξω τα φώτα κ να δεις μετά πώς θα θέλει σέρβις :-))))
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παλιά είχα ενα chevy beretta το οποιό τα τελευταία χρόνια έχει αραχνιάσει στο γκαράζ.

Τώρα σκέφτομαι να πάρω skoda fabia αλλά ακόμη στη σκέψη είμαι.

Προς το παρών εχω ακούσει τις άπειρες ταξι-εμπειρίες των οδηγών ταξί!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ειδα οτι αρκετοι μιλανε για προβληματικα και μη αξιοπιστα golfakia <_<

δεν θα συμφωνησω , αφου το δικο μου δεν εχει βγαλει κανενα μηχανικο προβλημα τα δυο χρονια που το κυκλοφορω :)

τα μοναδικα "προβληματα" για τα οποια χρειαστηκε να το παω στην αντιπροσωπεια ηταν ο μηχανισμος στα μπροστινα ηλεκτρικα παραθυρα (τον οποιο και αλλαξαν ) και μια μικρη διαρροη απο τον πισω υαλοκαθαριστηρα (τον οποιο επισης διορθωσαν) emclapping

Και μια αναφορα στην "ακριβη" αντιπροσωπεια ....μπορω να πω οτι ειμαι απο τους προνομιουχους κατοχους vw ;) εχωντας φιλο τον υπευθυνο συνεργειου της vw..πραγμα που σημαινει..... οτιδηποτε κανω εκει χρεωνεται στο κοστος η' γινεται δωρεαν emclapembounce

αυταααααααααα B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νεαραιδουλίνι κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια!!! Τα γερμανικά μπορεί να έχουν καλή παθητική κ ενεργιτι΄κή ασφάλεια αλλά βγαίνουν ζημιάρικα. Εξάλλου έχεις κάνει πολύ λίγα χιλιόμετρα για να μπορεις κρίνεις. Πάντως ότι δεν σου βγάζει πρόβληματα είναι πάρα πάρα πολύ καλό κ μακάρι να θέλει μόνο λάδια. Τί χρώμα είναι το γκόλφάκι σου? Πάντως γκόλφ με 1400κ.εκ. μηχανή είναι σκέτη κηδεία. Ειδικά με αιρ κοντίσιον είναι άστα να πάνε. Απο 1600κ.ε. το συζητάμε. Είναι πολύ βαριά αυτοκίνητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υ.γ. με γεια και καλοταξιδο το RAV! αλλα πως και δε περιμενες το καινουριο? δεν αργει. ενας φιλος μου το περιμενει πως κ πως! emdribble

Μπήκα στο δίλημμα να περιμένω το καινούριο αλλά:

1) Για να έχει τα ίδια πράγματα θα πρέπει να δώσω 15 χιλ. παραπάνω

2) Εμφανισιακά δεν με συγκλονίζει ενώ το παλιό μου αρέσει πολύ

3) Ο κινητήρας θα είναι πάνω κάτω τα ίδια πράγματα

4) Έπρεπε να περιμένω κανά χρόνο. Αρκεί από μόνο του :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup @sov: 1. δε το ηξερα αυτο, ο πιο σημαντικος παραγοντας.

2. θεμα γουστου καθαρα. :) προσωπικα βρισκω το καινουριο πιο ομορφο.

3. σ'αυτο εχεις δικιο, δε θα διαφωνησω.

4. σε συνδυασμο με το (1) αρκουν... ;)

emarup @neraidoula o αγγελος εχει δικιο, δεν εχεις ακομα πολλα χλμ. εγω εχω 130.000χλμ και εξακολουθει να μη παρουσιαζει προβληματα. ευχομαι και το δικο σου! :)

υ.γ. εχεις γνωστο στη vw? μηπως ο ανθρωπος αισθανεται μοναξιες και θελει κανα φιλαρακι ακομα? :P:withstupid:

emarup αγγελε, δυστυχως δε μπορουμε να τα'χουμε ολα και μαλιστα σε λογικη τιμη. υποθετω ενα golf gti δε θα σε χαλουσε, αλλα ποσο κοστιζει?

ασε που οι δρομοι εχουν γεμισει ρανταρ και καμερες! που να το πατησεις το ρημαδι? :em-batsos:

εκτος κ αν το θελεις για πατηλικια και tire burning, οποτε κατι που ειδα πριν για μια πισωκινητη corolla ειναι ο,τι πρεπει! emrockon

ενας γνωστος μου εχει ενα παλιο nissan 200sx 1.8turbo και το'χει κανει... ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup αγγελε, δυστυχως δε μπορουμε να τα'χουμε ολα και μαλιστα σε λογικη τιμη. υποθετω ενα golf gti δε θα σε χαλουσε, αλλα ποσο κοστιζει?

ασε που οι δρομοι εχουν γεμισει ρανταρ και καμερες! που να το πατησεις το ρημαδι? :em-batsos:

εκτος κ αν το θελεις για πατηλικια και tire burning, οποτε κατι που ειδα πριν για μια πισωκινητη corolla ειναι ο,τι πρεπει! emrockon

ενας γνωστος μου εχει ενα παλιο nissan 200sx 1.8turbo και το'χει κανει... ;)

εν ειναι τσάμπα το γκόλφ φυσικά κ δεν θα με χάλαγε :splats:

Εεεεεεε δεν έχουν γεμίσει κ όλοι οι δρόμοι ραντάρ. Ελλάδα είμαστε κ θα είμαστε για πολύ ακόμα. Αν είσαι τόσο γκαντέμης πια που θα πέσεις σε μπλόκο τότε τί να πώ.

Όσο για το φίλο σου, το φχαριστιέται το εργαλείο. Είναι πιο πορωτικό να βλέπεις ένα αυτοκίνητο να γυρίζει σαν τρελό, να ντριφτάρει, να καίει λάστιχα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μεταξύ μας αυτοκίνητο για τη πόλη δεν υπάρχει. Για την πόλη είναι το μετρό-ηλεκτρικός κ λεωφορεία. Εκτός κ αν έχετε πολύ υπομονή εσείς να τρώτε στη μάπα τη κίνηση της αθήνας.

Δε συμφωνώ και δε δέχομαι ότι πρέπει να σκλαβώσω πολλά χρήματα για να πάρω ένα τέρας που πιάνει δέκα θέσεις πάρκινγκ αν δεν το χρειάζομαι !!!Είναι θέμα κοινής λογικής. 'Οσο για τα μέσα μεταφοράς, αν βρείτε κάποιον να τα χρησιμοποιεί πιο πολύ από μένα, θα ήθελα να τον γνωρίσω :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μέχρι τώρα χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά τα μέσα μαζικής μεταφοράς. Οπότε βρήκες ένα~

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.