Jump to content

Έχετε αυτοκίνητο;;;


Roadrunner

Εχετε αυτοκίνητο;  

155 members have voted

  1. 1. Εχετε αυτοκίνητο;

    • ΝΑΙ
      99
    • ΟΧΙ
      18
    • ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ :P
      38


Recommended Posts

Ας δούμε τι ποσοστό του forum έχει δικό του κάρο :P:D

ααααα όσοι έχουν EVO VIIIκαι Ferrari, Porche και τα σχετικά αυτομάτως αποκλείονται από το συγκεκριμένο poll

ΝΑΙ ΝΑΙ καλά καταλάβατε είμαι ρατσιστής :P:P:P

(πλάκα κάνω :D )

αααααα μπορείτε επίσης να βάλετε και εικόνες από τα πανέμορφα κουκλιά σας! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Σας παρουσιάζω την πρώτη μου αγάπη….είναι το Atos της Χιουντάι, αλλά ακούει στο όνομα ατάκι ή «κουβάς» ανάλογα με την…οδηγική συμπεριφορά που επιδεικνύει…

δεν είναι δικό μου εξολοκλήρου, το μοιράζομαι με άλλους 2 …. έχει αποτελέσει το εργαλείο εκμάθησης και εξάσκησης 3 αρχαρίων και αυτό φαίνεται….από τις ζάντες που έχουν γδαρθεί, από το χρώμα που έχει ξυστεί, από το φανάρι που έχει μπει μέσα μετά από την 1η μου σύγκρουση (να σημειώσω ότι δεν έφταιγα εγώ, αλλά το πεζό καμπριο που παραβίασε στοπ….ε,ναι…τα βάζει και με τα μεγαλύτερα κυβικά…. ) .

Έχει γυρίσει αρκετά μέρη της Ελλάδος στο πλαίσιο παρεϊστικων εκδρομών ,ενώ στις νυχτερινές εξόδους λειτουργεί ως «φιλικό» ταξί…

Κατά τη διάρκεια των Ολυμπιακών δεν παραβίασε ολυμπιακή Λωρίδα, ενώ τρόμαξε όταν είδε στα 3 μέτρα ένα τραμ να έρχεται κατά πάνω του…

Κλήση έχει φαει μία από απαγορευμένη αναστροφή στην παραλιακή (προσέξτε είναι αυτή που βρίσκεται στο ύψος του viva mar).

Είναι το μόνο μέρος στο οποίο τολμώ να τραγουδάω, όταν είμαι μόνη μου (είμαι τόοοσο φάλτσα, που ούτε στο μπάνιο δεν τραγουδώ)

2 είναι οι βασικές αρχές εντός του αυτοκινήτου:1) φοράμε όλοι ζώνες 2) ο οδηγός κανονίζει την ένταση και ο συνοδηγός είναι ελεύθερος να επιλέγει ο,τι μουσική/σταθμό προτιμά…και 1 το μυστικό του: για να ανοίξει η πόρτα βάζουμε το κλειδί όλο μέσα και έπειτα το τραβάμε προς τα έξω για 2-3 χιλιοστά …έτσι ανοίγει…

στην αρχή , σεβόμενοι το γεγονός ότι είναι καινούργιο, δεν κάπνιζαν, τώωωωωωρα…..ο καπνίζων κατοχυρώνει τη θέση του συνοδηγού, τον αναπτήρα και το τασάκι…

υγ1: εδώ και 3 μήνες κυκλοφορούμε με σπασμένο το μοχλό των υαλοκαθαριστήρων…εξακολουθεί να λειτουργεί ,αλλά φαντάζει κάπως αστείο έτσι όπως κρέμεται στα δεξιά του τιμονιού…. βαριόμαστε όλοι να το πάμε για επιδιόρθωση…όταν έρθει η ώρα του σέρβις, θα το πάει…ο πατέρας …χι,χι,χι.

να ,αυτό ειναι!!!!

emardownemardown

Τροποποιήθηκε από tik-tak
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emcry emcry emcry

emarup Γιατί το'ριξες στην κλάψα; Δεν έχει έρθει ακόμα το κουπεράκι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emcry emcry emcry

τί έγινε ρε Μαρίζα...???

το τράκαρες κιόλας???? :bloodomen::wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:angry: ΟΧΙ ρε...

Δε το τράκαρα...μια οδηγάρα σαν εμένα σιγά μη τρακάρει... emdevil:P:splaaaats:

Απλά μου το καθυστερούν... :(

Μάλλον θα μου το περιποιηθούν...χιχιχι... emdevil:P:splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε ντρέπεστε να έχετε αυτοκίνητο? Φοιτητές είστε όχι οικογενειάρχες! Εμείς που είμαστε οι νεολαία πρέπει να χρησιμοποιούμε συγκοινωνίες. Μετά απορούμε γιατί έχει αυξηθεί το κυκλοφοριακό στην αθήνα. Μάλλον το αυτοκίνητο σε αυτή την ηλικία ικανοποιεί κάποιο κόμπλεξ. Τέσπα εμένα το αυτοκίνητο που χρησιμοποιώ είναι 2. Το μετρό κ ο προαστιακός!

My Car 1

My Car 2

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ααααα!!!! όλα κι όλα..... :P

κι εγώ κάθε μέρα λεωφορείο και μετρό χρησιμοποιώ.....το αυτοκίνητο ειναι για τις βραδινές εξόδους και για τις εκδρομές και τις περ/ρες φορές έχει μέσα περ/ρα απο 2 άτομα..... :P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω θεωρητικα εχω ενα C3, αλλα..... αφενος δεν εχω διπλωμα, αφετερου το χρησιμοποιει βασικα ο μπαμπας.... Βασικα νομιζω, μεταξυ μας, το πηρε για τον εαυτο του, αλλα και καλα το πηρε για μενα, οταν θα παρω διπλωμα...

Ααχ.... ειμαι αναβλητικος, τι να κανουμε? :D:antegeia:emcatemstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θεωρητικά έχω κ εγώ μια mercedes αλλά λέμε τώρα! Εγώ πάντως τον προαστιακό δεν τον αλλάζω. Κορυφαίο μέσο. Τικ τακ αν ειναι για βόλτες το αυτοκίνητο πάω πάσο. Αλλά να έρχεσαι στη σχολή, να το βάλεις μέσα στη στη σχολή για να πουλήσεις μούρη είσαι το λιγότερο κομπλεξικός! Προαστιακ΄΄ος κ ξερό ψωμί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι είμαι η μοναδική που ψήφισε όχι.... :P Να'ναι καλά το λεωφορείο και το μετρό... :splaaaats:

ΝΑΙ [ 6 ] [42.86%]

ΟΧΙ [ 1 ] [7.14%]

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ :P [ 7 ] [50.00%]

Τροποποιήθηκε από Juliette
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θεωρητικά έχω κ εγώ μια mercedes αλλά λέμε τώρα! Εγώ πάντως τον προαστιακό δεν τον αλλάζω. Κορυφαίο μέσο. Τικ τακ αν ειναι για βόλτες το αυτοκίνητο πάω πάσο. Αλλά να έρχεσαι στη σχολή, να το βάλεις μέσα στη στη σχολή για να πουλήσεις μούρη είσαι το λιγότερο κομπλεξικός! Προαστιακ΄΄ος κ ξερό ψωμί.

Και έχουμε, και πουλ μουρ, και είμαστε :D:D:D:D

B) Εντός ημερών κάποιο ιδιαίτερα υψηλά ιστάμενο μέλος θα ψαρώσει κόσμο...

Βασικά το αυτοκίνητο είναι για το Σπάρτη-Αθήνα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χι χι εγώ επειδή σπουδάζω μακριά από Αθήνα το χρειάζομαι ε;; Δικαιολογούμαι...

Λοιπόοοον είχα ένα πεζούλι (peugeot) )106 , ένα πολύ γλύκο και γκαζιάρικο αυτοκίνητο, αλλά μια ημέρα που πήγαινα να δω ένα γνωστό και μη εξαιρετέο μέλος (είμαι καλός άνθρωπος) , του έδωσα και κατάλαβε. Δηλαδή στον περιφερειακό του Καρέα το τράκαρα. Τι το τράκαρα...κομμάτια το έκανα. :(

Και...πήρα ένα άλλο πεζούλι 206 (εξελιγμένο) το οποίο κράτησα για ένα χρόνο, το οποίο ήταν και αυτό πάρα πολύ καλό...αλλά φαίνεται ότι δεν υπάρχει μεγάλο έργο που να με θέλει. Και το τράκαρα και αυτό στην Αττική οδό. emermm

Και τώρα έχω ένα τζιπάκι (παλιό και μικρό είναι) και θα δούμε πόσο θα αντέξει κι αυτό. Πάντως από την Κακιά σκάλα και την γέφυρα πέρασα χωρίς να το τρακάρω. Μακάρι να άλλαξε το γούρι. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χμμ.. εγώ γενικά πάω με το αυτοκίνητο σχολή, γυρίζω με το αυτοκίνητο από σχολή, αν βρω ανοιχτή την πόρτα το βάζω και μέσα, αν δω ότι δεν έχει και πολύ κόσμο χτυπάω και κανά ανάποδο....γενικά έχω κάνει 80,000χλμ από το 3ο έτος που το πήρα με 2-3 μόνο σοβαρά ταξίδια...όλα τα άλλα Αθήνα και πέριξ...

γενικά και μούρη είμαι -με στάμπα κιόλας- και καρακομπλεξικός...(τα πολύ ωραία παιδιά το έχουμε αυτό το κουσουρι) στα ΜΜΜ μπαίνω σπάνια γιατί τα περισσότερα μου βρωμάνε...συμπαθώ μόνο το μετρό γιατί ανέχομαι τη μυρωδιά μόνο για ελάχιστα λεπτά, συμπαθώ τα άδεια λεωφορεία όταν έρχονται στην ώρα τους, συμπαθώ το κόκκινο λεωφορειάκι του Αμαρούσίου και γενικά αντιπαθώ όλα τα άλλα με πρώτα και καλύτερα τα ταξί, που πρέπει όλα τα καούνε στην κόλαση....

επίσης σε όλα τα ΜΜΜ σιχαίνομαι να πιάνω χερούλια, λαβές, πόρτες κοκ.... Δε τα καθαρίζουν ΠΟΤΕ και είναι μέσα στην μπίχλα και το μικρόβιο -ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ-....

ειδικά έχω ένα μαύρο (μεταλλικό περλέ) τρίθυρο GOLF IV 1.4 16v, με ζάντες αλουμινίου, ηλιοροφή, φώτα ομιχλής εμπρός και αρκετά παράσημα γρατζουνίσματος...Φοράει καινούρια Bilstein αμορτισέρ και νέο κιβώτιο από τα 35,000χλμ γιατί η VW είναι τρελά αξιόπιστη....

προς το παρόν το έχω παραχωρήσει στους μεγάλους διότι περίμενουν το δικό τους καινούριο να έρθει από την αντιπροσωπεία....προσεχώς....μέσα στην εβδομάδα.....Ρε πατέρα??? δε πας κανένα ταξιδάκι να τα στρώσω εγώ και τα 320????

ααα...ουυυυ....ιιιιχ..... μποοοινγκ.....

καλά ντε...μη βαράς.... μια μλκ είπα και εγώ!!!

:D:D:D:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

B) Εντός ημερών κάποιο ιδιαίτερα υψηλά ιστάμενο μέλος θα ψαρώσει κόσμο...

Άσε,καρφώθηκε μόνος του :P

Χι χι εγώ επειδή σπουδάζω μακριά από Αθήνα το χρειάζομαι ε;; Δικαιολογούμαι...

Λοιπόοοον είχα ένα πεζούλι (peugeot) )106 , ένα πολύ γλύκο και γκαζιάρικο αυτοκίνητο, αλλά μια ημέρα που πήγαινα να δω ένα γνωστό και μη εξαιρετέο μέλος (είμαι καλός άνθρωπος) , του έδωσα και κατάλαβε. Δηλαδή στον περιφερειακό του Καρέα το τράκαρα. Τι το τράκαρα...κομμάτια το έκανα.  :(

Και...πήρα ένα άλλο πεζούλι 206 (εξελιγμένο) το οποίο κράτησα για ένα χρόνο, το οποίο ήταν και αυτό πάρα πολύ καλό...αλλά φαίνεται ότι δεν υπάρχει μεγάλο έργο που να με θέλει. Και το τράκαρα και αυτό στην Αττική οδό.  emermm

Και τώρα έχω ένα τζιπάκι (παλιό και μικρό είναι) και θα δούμε πόσο θα αντέξει κι αυτό. Πάντως από την Κακιά σκάλα και την γέφυρα πέρασα χωρίς να το τρακάρω. Μακάρι να άλλαξε το γούρι.  :rolleyes:

Δεν φταίμε εμείς αν εσείς είστε ΑΤΖΑΜΟΥΚΛΑ my dear :splaaaats:

προς το παρόν το έχω παραχωρήσει στους μεγάλους διότι περίμενουν το δικό τους καινούριο να έρθει από την αντιπροσωπεία....προσεχώς....μέσα στην εβδομάδα.....Ρε πατέρα??? δε πας κανένα ταξιδάκι να τα στρώσω εγώ και τα 320????

Πες πότε θα είναι από κάτω να έρθω να το ανταλλάξω με το μπρίκι μου ρεεεεεεεεε emzouliarhs emblush

Καλοδήγητο my little tsoutsou :D

Υ.Γ. Δρομοτρεχάλα.....Porsche.... -_-

Τροποποιήθηκε από doctor-x
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν φταίμε εμείς αν εσείς είστε ΑΤΖΑΜΟΥΚΛΑ my dear :splaaaats:

Είπα εγώ ότι φταίει κάποιος; Τόσες φορές τράκαρα με αυτοκίνητο, ούτε μία δεν χτύπησα...ενώ όταν τράκαρα με... :antegeia: Τέλος πάντων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Πλάκα - πλάκα, πρόσεχε πάντως. Εγώ αν ήμουν η μαμά σου θα σου το έπαιρνα το αυτοκίνητο (και θα σε έβαζα και τιμωρία!!!)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Εγώ όπως και σου είπα Μαρίζα θα τους είχα τρίξει τα δόντια τόσο καιρό που το καθυστερούν... :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
emarup  Πλάκα - πλάκα, πρόσεχε πάντως. Εγώ αν ήμουν η μαμά σου θα σου το έπαιρνα το αυτοκίνητο (και θα σε έβαζα και τιμωρία!!!)

Τώρα την είδα την απάντηση, αναζωογονησούλα μου :P . Για τα τα χιλιόμετρα που έχω κάνει 7 χρόνια πάνω-κάτω γιάννενα-Αθήνα και λοιπή ελλάδα...και λίγα έχω πάθει...είναι θέμα στατιστικής :P Αν κινείσαι μεταξύ Γουδιού και κηφισιάς είναι λογικό να μην πάθεις και τίποτα σοβαρό...αν έχεις φάει τα χρόνια σου στους δρόμους όμως... :lol::lol:;) (με τον ορθοπαιδικό έγινε τίποτα; B) )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...
ειδικά έχω ένα μαύρο (μεταλλικό περλέ) τρίθυρο GOLF IV 1.4 16v, με ζάντες αλουμινίου, ηλιοροφή, φώτα ομιχλής εμπρός και αρκετά παράσημα γρατζουνίσματος...Φοράει καινούρια Bilstein αμορτισέρ

α,ρε κωνσταντινε, εχουμε και ιδιο αυτοκινητο! (αν εξαιρεσεις την ηλιοροφη που δεν εβαλα και το κιβωτιο που δε χρειαστηκε να αλλαξω!)

μεχρι και το χρωμα,και τα αμορτισερ ειναι ιδια! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

0447_08.jpg

Dry asphalt. Loose gravel. Wet leaves. Drifted snow. Welcome to the 325xi's all-season playground. With a 38%-front 62%-rear torque split, the 325xi behaves as any 3 series should on dry roads: with sporty rear-wheel-drive balance and feel. When faced with nature's bullies, its extra ground clearance, permanent all-wheel drive, and Dynamic Stability Control (DSC-X) fight them off with proficient wherewithal. Meanwhile, BMW's Head Protection System (HPS) and other standard safety systems grant a healthy dose of self-assurance. Which is handy any time of year for taking out the spry 184-horsepower 325xi for some serious fun.

Τροποποιήθηκε από usmeds
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.