Jump to content

Κατατακτήριες Εξετάσεις Ιατρικής Σχολής Αθηνών


Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει περίπτωση οι επόμενες εξετάσεις να πάνε πάλι για καλοκαίρι; Επίσης ξέρει κανείς οι φετινοι επιτυχόντες σε ποιο εξάμηνο γράφτηκαν;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το αν θα γίνουν πάλι με καθυστέρηση δεν το ξέρει κανείς. Η πρόθεση είναι να γίνουν κανονικά. Τώρα αν γίνει χαμός με κρούσματα ίσως πάει πιο μετά αλλά δεν το θεωρώ πιθανό.

 

Γράφτηκαν ένα εξάμηνο πιο μετά, ξεκίνησαν 2 εξάμηνα πιο μετά.

Πχ αν είναι να καταταγείς α εξάμηνο, πάντα μπαίνεις β εξάμηνο και χρωστάς το α. Τώρα μπήκαν γ εξάμηνο και χρωστάνε α και β.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Αναζητούνται φροντιστήριακες σημειώσεις για τις κατατακτήριες ιατρικής. Όποιος έχει περάσει και θέλει να τις μοιραστεί ή ξέρει κάποιο φροντιστήριο που να πουλάει ας μου στείλει ένα μήνυμα. Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά καλησπέρα. Θα ηθελε κάποιος να δημιουργήσει μια ομαδική συνομιλία στο μεσεντζερ με θέμα κατατακτήριες ιατρικής Αθηνών προκειμένου να μοιραζόμαστε οποιαδήποτε πληροφορία , σημειώσεις κλπ? Εάν ναι, ενημερώστε με γιατί θα ήθελα να μπω. Επίσης αν υπάρχει ήδη μια τέτοια ομαδική θα ήθελα να μου στείλετε μήνυμα για να συμμετέχω . Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 18/10/2021 at 6:31 ΜΜ, EceStudent said:

Αναζητούνται φροντιστήριακες σημειώσεις για τις κατατακτήριες ιατρικής. Όποιος έχει περάσει και θέλει να τις μοιραστεί ή ξέρει κάποιο φροντιστήριο που να πουλάει ας μου στείλει ένα μήνυμα. Ευχαριστώ!

 

On 20/10/2021 at 9:21 ΠΜ, MaybeMed said:

Παιδιά καλησπέρα. Θα ηθελε κάποιος να δημιουργήσει μια ομαδική συνομιλία στο μεσεντζερ με θέμα κατατακτήριες ιατρικής Αθηνών προκειμένου να μοιραζόμαστε οποιαδήποτε πληροφορία , σημειώσεις κλπ? Εάν ναι, ενημερώστε με γιατί θα ήθελα να μπω. Επίσης αν υπάρχει ήδη μια τέτοια ομαδική θα ήθελα να μου στείλετε μήνυμα για να συμμετέχω . Ευχαριστώ!

Αν βρηκατε κατι παρακαλω μοιραστε το μαζι μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω κι εγώ να δώσω κατατακτήριες για ιατρική ΕΚΠΑ το 2022. Έχει κάποιος να μου προτείνει φροντιστήριο/ιδιαίτερα και κάποιες σημειώσεις; Γενικά θα θέλατε να δημιουργήσουμε σε messenger/viber κτλ κάποια ομαδική για να είμαστε σε επικοινωνία;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 8/11/2021 at 10:46 ΠΜ, MaybeMed said:

Όσον αφορά  τις κατατακτήριες ιατρικής Αθήνας, γνωρίζει κανείς εαν το φροντιστήριο "Επίγνωσις" είναι καλό ?

Κάλεσα σήμερα για να τους ρωτήσω για το πρόγραμμά τους και μου ανέφεραν ότι δεν παρέχουν πλέον προετοιμασία για κατατακτήριες Ιατρικής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Καλημέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι και εγώ για κατατακτήριες ιατρικής ΕΚΠΑ. Αν κάποιος έχει και θέλει να μοιραστεί σημειώσεις ή εμπειρίες μέσω pm από τα φροντιστήρια της Αθήνας θα του ήμουν ευγνώμων. Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν,όσον αφορά τις κατατακτήριες Αθήνα θα σας πω προσωπική εμπειρία να έχετε μια παραπάνω εικόνα των πραγμάτων.Την πρώτη χρονιά που έδωσα δεν μπήκα,έλεγα κι γω οτι παίζει μεσο κτλ.Η πραγματικότητα είναι ότι υπάρχουν πιο εύκολοι και υπόγειοι τρόποι να μπει κάποιος στην Αθήνα και δεν θα περίμενει μέχρι τα 25+ να το κάνει αμα έχει το μέσο.Δεν μπήκα την πρώτη χρόνια λόγω λάθος επιλογών μου,δηλαδή έδωσα λίγο χρόνο στην προετοίμασια και επέλεξα πολύ λάθος φροντιστήριο.Την δεύτερη χρονιά μπήκα,γιατί έμαθα από τα λάθη μου και τα διόρθωσα.Αν θέλετε την προσωπική μου άποψη μην φοβάστε το μέσο,άλλωστε οι περισσότεροι μπάινουν με την δεύτερη και βάλε προσπάθεια(φύσικα μπορείτε και με την πρώτη να μπείτε προφανώς με καλή και σωστή προετοιμασία).Γενικά είναι μια άσχημη εμπειρία και το άγχος είναι σημαντικός παράγοντας,αξίζει το αποτέλεσμα αμα το θέλετε πραγματικά αλλά να ξέρετε ότι δεν θα είναι ευχάριστη χρονιά,η χρονιά της προετοιμασίας σας.Είδα πραγματικά έξυπνους και συνεπείς στο διαβασμά τους, υποψήφιους να μην τα καταφέρνουν(κυρίως λόγω κούρασης στο τέλος και άγχους).Δεν υπάρχει το πόσο θέλει τη μέρα διάβασμα,αν μπορώ να δουλεύω παράλληλα κτλ,ο καθένας είναι διαφορετικός.Αν θέλετε λιγότερο ανταγωνισμό με καλύτερες πιθανότητες αλλά εξίσου διάβασμα πολύ πάτρα,κρήτη,αλεξανδρούπολη είναι καλά.Επιλέξτε σωστούς ανθρώπους για προετοίμασια υπάρχουν 2-3 τίμια φροντιστηρία γενικά,δείτε αν σας ταιριάζουν.Έχω προσωπική άποψη για το καλύτερο αλλά δεν θα τη πω(βρείτε πόσους βάζουν κάθε χρόνο και να είναι με ονοματεπώνυμα οι επιτυχόντες γιατι υπάρχουν πολλοί απατεώνες)Αν πάτε μόνοι σας γίνεται αλλά θα είναι πιο δύσκολο.Αυτά από έμενα,δεν θα σχολιάσω κάτι παραπάνω να ξέρετε.Καλή δύναμη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 20/10/2021 at 9:21 ΠΜ, MaybeMed said:

Παιδιά καλησπέρα. Θα ηθελε κάποιος να δημιουργήσει μια ομαδική συνομιλία στο μεσεντζερ με θέμα κατατακτήριες ιατρικής Αθηνών προκειμένου να μοιραζόμαστε οποιαδήποτε πληροφορία , σημειώσεις κλπ? Εάν ναι, ενημερώστε με γιατί θα ήθελα να μπω. Επίσης αν υπάρχει ήδη μια τέτοια ομαδική θα ήθελα να μου στείλετε μήνυμα για να συμμετέχω . Ευχαριστώ!

Έχεις βρει κάτι? Ενδιαφέρομαι πολύ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εάν κάποιος επιθυμεί, έχω δημιουργήσει μια ομαδική για τις κατατακτήριες εξετάσεις 2022.  Στείλτε μου να σας προσθέσω ☺️

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...
On 14/1/2022 at 2:43 ΜΜ, Narrator23 said:

Λοιπόν,όσον αφορά τις κατατακτήριες Αθήνα θα σας πω προσωπική εμπειρία να έχετε μια παραπάνω εικόνα των πραγμάτων.Την πρώτη χρονιά που έδωσα δεν μπήκα,έλεγα κι γω οτι παίζει μεσο κτλ.Η πραγματικότητα είναι ότι υπάρχουν πιο εύκολοι και υπόγειοι τρόποι να μπει κάποιος στην Αθήνα και δεν θα περίμενει μέχρι τα 25+ να το κάνει αμα έχει το μέσο.Δεν μπήκα την πρώτη χρόνια λόγω λάθος επιλογών μου,δηλαδή έδωσα λίγο χρόνο στην προετοίμασια και επέλεξα πολύ λάθος φροντιστήριο.Την δεύτερη χρονιά μπήκα,γιατί έμαθα από τα λάθη μου και τα διόρθωσα.Αν θέλετε την προσωπική μου άποψη μην φοβάστε το μέσο,άλλωστε οι περισσότεροι μπάινουν με την δεύτερη και βάλε προσπάθεια(φύσικα μπορείτε και με την πρώτη να μπείτε προφανώς με καλή και σωστή προετοιμασία).Γενικά είναι μια άσχημη εμπειρία και το άγχος είναι σημαντικός παράγοντας,αξίζει το αποτέλεσμα αμα το θέλετε πραγματικά αλλά να ξέρετε ότι δεν θα είναι ευχάριστη χρονιά,η χρονιά της προετοιμασίας σας.Είδα πραγματικά έξυπνους και συνεπείς στο διαβασμά τους, υποψήφιους να μην τα καταφέρνουν(κυρίως λόγω κούρασης στο τέλος και άγχους).Δεν υπάρχει το πόσο θέλει τη μέρα διάβασμα,αν μπορώ να δουλεύω παράλληλα κτλ,ο καθένας είναι διαφορετικός.Αν θέλετε λιγότερο ανταγωνισμό με καλύτερες πιθανότητες αλλά εξίσου διάβασμα πολύ πάτρα,κρήτη,αλεξανδρούπολη είναι καλά.Επιλέξτε σωστούς ανθρώπους για προετοίμασια υπάρχουν 2-3 τίμια φροντιστηρία γενικά,δείτε αν σας ταιριάζουν.Έχω προσωπική άποψη για το καλύτερο αλλά δεν θα τη πω(βρείτε πόσους βάζουν κάθε χρόνο και να είναι με ονοματεπώνυμα οι επιτυχόντες γιατι υπάρχουν πολλοί απατεώνες)Αν πάτε μόνοι σας γίνεται αλλά θα είναι πιο δύσκολο.Αυτά από έμενα,δεν θα σχολιάσω κάτι παραπάνω να ξέρετε.Καλή δύναμη.

Καλησπέρα. Είμαι οδοντίατρος και έδωσα φέτος με διάβασμα μόνο μισού έτους άπο αποψη χρόνου δίχως επιτυχία. Σκέφτομαι να ξαναπροσπαθησω. Μπορείτε να μου πείτε ποια φροντιστήρια θεωρείτε πιο αξιόλογα; Έστω και με ένα προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 18/1/2022 at 11:06 ΠΜ, Efi22 said:

Εάν κάποιος επιθυμεί, έχω δημιουργήσει μια ομαδική για τις κατατακτήριες εξετάσεις 2022.  Στείλτε μου να σας προσθέσω ☺️

Θα ήθελα να προσθέσετε και εμένα αν είναι εφικτό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 18/1/2022 at 11:06 ΠΜ, Efi22 said:

Εάν κάποιος επιθυμεί, έχω δημιουργήσει μια ομαδική για τις κατατακτήριες εξετάσεις 2022.  Στείλτε μου να σας προσθέσω ☺️

Κι εγώ θα ήθελα σας παρακαλω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αξιόλογο φροντιστήριο για τις κατατακτήριες, τόσο για την ιατρική της Αθήνας όσο κι άλλων πόλεων στην επαρχία, είναι το Medistudies (https://medistudies.edu.gr/)(https://instagram.com/medistudiesgr?utm_medium=copy_link). Πρόκειται για φροντιστήριο με πλήρως καταρτισμένους καθηγητές με μεγάλη εμπειρία στο αντικείμενο των κατατακτήριων και με πολλούς επιτυχόντες. Το αναφέρω για αυτούς που ζήτησαν προτάσεις για φροντιστήρια. 

Τροποποιήθηκε από Kostas2705
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
  • 3 months later...
On 18/1/2022 at 11:06 ΠΜ, Efi22 said:

Εάν κάποιος επιθυμεί, έχω δημιουργήσει μια ομαδική για τις κατατακτήριες εξετάσεις 2022.  Στείλτε μου να σας προσθέσω ☺️

Κι εμένα θα ήθελα αν γίνεται. Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 18/1/2022 at 11:06 ΠΜ, Efi22 said:

Εάν κάποιος επιθυμεί, έχω δημιουργήσει μια ομαδική για τις κατατακτήριες εξετάσεις 2022.  Στείλτε μου να σας προσθέσω ☺️

Καλησπέρα, θα ήθελα να με προσθέσετε και εμενα. ευχαριστώ. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
On 18/1/2022 at 11:06 ΠΜ, Efi22 said:

Εάν κάποιος επιθυμεί, έχω δημιουργήσει μια ομαδική για τις κατατακτήριες εξετάσεις 2022.  Στείλτε μου να σας προσθέσω ☺️

Θα μπορούσε κάποιος να προσθέσει κι εμένα στην ομαδική; 😊

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Θα δώσω του χρόνου κατατακτήριες κ αναρωτιομουν... Έχω βγάλει σχεδόν όλη την ύλη της Κυτταρικής Βιολογίας αλλά πρόσφατα βγήκε 5η έκδοση (αντί της δικής μου 4ης). Υπάρχει μεγάλη διαφορά ως προς την ύλη να πάρω το καινούριο? Ή μοιάζουν αρκετά 😥🥲

Ευχαριστώω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα πάρεις αυτό που λέει η ύλη των κατατακτηρίων. Γενικά έχω προσέξει ότι μπαινοβγαίνουν πράγματα από έκδοση σε έκδοση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...

Παιδια καλησπερα,

Οσοι δωσατε/δινετε κατατακτηριες για Ιατρικη Αθηνων, εχετε καποιον καλο καθηγητη ή φροντιστηριο να προτεινετε για Ιατρικη Χημεια συγκεκριμενα ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.