Jump to content

ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ FOUNDATION ΥEARS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ


Recommended Posts

Καλημερα!

Αναρωτιομουνα να καποιος ξερει εαν τα foundation years στα οποία συμπληρωνεις συγκεκρημενους μηνες παθολογιας, μπορούν να αναγνωριστούν στην Ελλάδα ως το παθολογικό μερος της ειδικότητας, ή έστω μέρος αυτού.
Εαν κάποιος έχει και ενα official link με τις οδηγίες ως προς αυτό το θέμα, θα μου ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο!

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Hi Kionna, 

Βρηκες τελικα τον τρόπο;;

εδω ειναι η νομοθεσία. Πως ομως θα ονομασεις το foundation training για μεταφραση ειναι μια αλλη ερωτηση. Αν βρεις την καταλληλη διατύπωση πες μου!

https://www.moh.gov.gr/articles/health/dieythynsh-dhmosias-ygieinhs/epaggelmaties-ygeias/noshleytiko-proswpiko/4592-anagnwrish-xronoy- ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika -keyshs-iatrwn- ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika --ekswteriko

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την εχω δει αυτη τη νομοθεσια αλλα δεν λεει κατι συγκεκριμενο για το foundation αναφερει μονο εαν εισια ηδη ειδικευομενος καπου στο εξωτερικο. Δυστηχως εχω παρει παρα πολλα τηλεφωνα σε πολλες διαφορετικες διευθυνσεις του υπουργειου, του ιατρικου συλλογου και του ΠΙΣ και ειτε δεν μου απαντανε ειτε δεν γνωριζουν! Μολις μαθω κατι εαν μαθω θα σε ενημερωσω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.