Jump to content

παραταση διορισμου και γραφειο προσωπικου


t afisa na pane

Recommended Posts

Υπαρχει δυνατοτητα παρατασης διορισμου μετα το περας των εκαστοτε x ημερων απο την παραλαβή του συστημενου?

μιλαμε για παραταση 7 ημερων το πολυ, περα της ληξης των χ ημερων. 
γινεται κατι ή απλα χανεις τη θεση αν δεν παρουσιαστεις εγκαιρως στο γραφειο προσωπικου.
αντιστοιχα το γραφειο προσωπικου θα εχει κυρωσεις εως τμημα αν σου επιτρεψει αυτες τις εξτρα ημερες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα μπορούσε και να γίνει. αλλά αν βρεθεί κάποιος να υποβάλει ένσταση θα σε ψάξουν και να δούμε πως θα το λύσεις (όταν θα διεκδικήσεις καμιά σημαντική θέση ή προαγωγή, ακόμα και σε 20 χρόνια). όπως και να έχει δεν είναι σωστό να μετακυλήσεις σε άλλους (στο γραφείο προσωπικού) την ευθύνη για τις δικές σου παρατυπίες.

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σε ευχαριστω και σενα ελυτρε για τον χρονο σου και σαφως εχεις δικιο περι παρατυπιας,οπως και για το αν ειναι σωστο η  μετακυληση της ευθυνης σε αλλους.

οτι απαντησα και στον iceman περι διαφορων περιστατικών, που ακουμε (αληθεια ή ψεμματα) αναφερω οτι στα χρονια μου
εχω ακουσει
να κρατα υποτιθεται ο δντης του ταχυδρομειου το συστημενο αλλες δεκα μερες (παραπανω απο τις 20)

ή να γινεται καποια συνεννοήση με το γρ. και να λενε ελα μετα απο δυο τρεις μερες να διοριστεις απο τη ληξη της προθεσμιας απο την ημερα παραλαβης απο τα ελτα και ολα μελι γαλα.

προφανως παρατυπα, αλλα πατανε στο οτι πχ δεν υπαρχουν αλλοι στη λιστα αναμονης για διορισμο και δεν παρακωλυεται η σειρα κανενος στον παροντα χρονο.

5 ώρες πριν, το έλυτρο said:

αν βρεθεί κάποιος να υποβάλει ένσταση θα σε ψάξουν και να δούμε πως θα το λύσεις (όταν θα διεκδικήσεις καμιά σημαντική θέση ή προαγωγή, ακόμα και σε 20 χρόνια)

εννοεις οτι λογω παρατυπιας μπορει να θεωρηθει ακυρος ο διορισμος σου και να μην μετρησει το χρονικο διαστημα που δουλεψες ως χρονος προυπηρεσίας.

υγ: τα διαφορα παρατυπα που ακουμε αλλοτε τα κατακρινουμε και αλλοτε θελουμε να πιαστουμε απο αυτα και για την παρτη μας.

αφου γραφτηκε , οτι γραφτηκε να επανατοποθετηθω  αν γνωριζει κανεις οποιοδηποτε νομιμο τροπο παρατασης διορισμου (για προσωπικους λογους).


ειχα διαβασει για μονιμες θεσεις <<επισημως>>, οτι μπορει καποιος να ζητησει ανακληση/παραταση διορισμου στο ΕΣΥ εντος εξαμηνου, εφοσον συντρεχουν σοβαροι λογοι.
Απο εκει πιαστηκα και ειπα αν θα υπαρχει κατι επισημο πλεον για εστω μικρη παραταση διορισμου.

Τροποποιήθηκε από asta na pane
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να ρωτησω και κατι αλλο? 
ζητανε κοβιντ αρνητικο για να διοριστει καποιος?

δλδ αν εχω επτα μερες διορίας απο την παραλαβη και κανω τεστ ενα  48ωρο νωρίτερα απο τον διορισμο (δλδ την πεμπτη ημερα) και βγει θετικο
τοτε τι? θα πρεπει να μην διοριστω να περιμενω αλλες 7 ή 14 μερες και να εχω τεστ αρνητικο?

χανω δλδ την προθεσμια των επτα ημερων και χανω το διορισμο?
ή διοριζομαι κανονικα στο επταημερο και μπαινω σε καραντινα 

υγ: δεν λεω να αποκτησω θετικο τεστ για να παρατεινω το διορισμο με κολπο, απλα λεω τι γινεται αν αυτος που παει να διοριστει βγει θετικος και δεν του κανουν τα χαρτια προσληψης.
μπορει να λεω βλακειες τωρα, αλλα το εχω σαν απορία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.