Jump to content

Ανακληση παραιτησης


t afisa na pane

Recommended Posts

Υπαρχει μεγιστη χρονικη περιοδος μεσα στην οποια μπορει καποιος να ανακαλεσει την παραιτηση του απο επικουρικο ή εξειδικευση?
Το εχω ακουσει απο συναδελφο  οτι γινεται , αλλα δεν εχω βρει κατι γραπτο στη "διαδικτυακη ερευνα" που να το υποστηρίζει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

36 minutes ago, asta ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - pane said:

Υπαρχει μεγιστη χρονικη περιοδος μεσα στην οποια μπορει καποιος να ανακαλεσει την παραιτηση του απο επικουρικο ή εξειδικευση?
Το εχω ακουσει απο συναδελφο  οτι γινεται , αλλα δεν εχω βρει κατι γραπτο στη "διαδικτυακη ερευνα" που να το υποστηρίζει

 

Δεν νομιζω να παιζει κατι τετοιο. Απαξ και βγει η αποφαση διαγραφης σου απο το νοσοκομειο/ΥΠΕ τελειωσε η υποθεση.

Εκτος αν η αιτηση παραιτησης ειχε υποβληθει αρκετα πριν την πραγματικη ημερομηνια παραιτησης. πχ εκανες αιτηση 20/09 οτι η παραιτηση σου ισχυει απο 01/10, οποτε μεχρι 01/10 προλαβαινεις να ανακαλεσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σε ευχαριστω iceman για τον χρονο σου.

αλλη ερωτηση ειναι αν γινεται αυτο που λες, να δηλώσεις νωρίτερα παραιτηση δλδ πεντε μερες και να τρεξει η διαδικασία απο μονη της οταν αυτες παρελθουν.

δλδ να δηλωσω αυριο οτι θα παραιτηθω στις 01/10/20 και να μη χρειαζομαι να παραστω στο αντιστοιχο γρ. προσωπικου, αλλα τις επομενες ημερες απο την 01/10 για να παρω βεβαιωση χρονου υπηρεσιας , παραιτησης κτλ..
εχω ακουσει οτι μπορεις να στειλεις την παραιτηση και με φαξ.

διαδικαστικα σεναρια (οχι επιστημονικης φαντασίας μεν), αλλα εστω ραδιο αρβυλιστικα εχουμε ακουσει διαφορα κατα καιρους, αναμεσα στο μυθο και στην πραγματικοτητα

υγ: το που ειναι το καταλληλο σημειο για να ρωτησω, ξερω οτι ειναι το γρ. προσωπικου, αλλα καμια φορα υπαρχουν αυτενεργειες και διαφοροποιησεις απο γρ.σε γραφειο,οπως διαβαζουμε περιστατικα συναδελφων που δεν βγαζουν ακρη με τα εν λογω γραφεια. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γίνεται, το έκανα εγώ πρόσφατα. Κανεις αίτηση στο γραφείο προσωπικού «παρακαλώ να κάνετε δεκτή την παραίτηση μου στις τάδε του μήνα»

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

54 λεπτά πριν, done said:

Γίνεται, το έκανα εγώ πρόσφατα. Κανεις αίτηση στο γραφείο προσωπικού «παρακαλώ να κάνετε δεκτή την παραίτηση μου στις τάδε του μήνα»

και φανταζομαι σε δευτερο χρονο θα παρεις τη ληξη της συμβασης σου για να την καταθεσεις στο ΕΦΚΑ, και οπου αλλου χρειαζεται (στη νεα εργασία? αν το ζητουν)
και επισης αργοτερα θα κανεις και αιτηση  στο πρωτοκολλο-γραφειο προσωπικου για να σου δωσουν  βεβαιωση υπηρεσίας στο συγκεκριμενο ποστο απο την εναρξη εργασίας μεχρι που παραιτηθηκες.

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.