Jump to content

Δυνατοτητα συμμετοχης σε προκήρυξη εχοντας ηδη ΦΕΚ διορισμου


t afisa na pane

Recommended Posts

 

Εστω και για το μελλον ας υπαρχει σαν νημα ,  αν μπορεί  καποιος εχοντας φεκ διορισμου να δηλώνει σε αλλη προκηρυξη ή οχι.

 

Στην παρουσα χρονικη στιγμή δεν εχει παρουσιαστει κατι εγγραφως/επίσημο  και

αλλοι λενε  πως μπορουν να δηλωσουν

ενω  το αντιπαλο στρατοπεδο  δηλωνει πως σε  περιπτωση μοριοδοτησης  ατομων με ΦΕΚ θα προβει σε ενστασεις.

Τροποποιήθηκε από asta na pane
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιας και η παραταση της προκήρυξης εδωσε χρονο και για περαιτερω ερωτησεις

αναφερεται απο το υπουργειο πως ατομα με ΦΕΚ δεν μπορουν να δηλωσουν  σε αλλη προκηρυξη καθως  θεωρειται οτι κατεχουν θεση στο ΕΣΥ, η οποια αρχεται απο την ημερομηνια που βγηκε  το ΦΕΚ τους.

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

13 ώρες πριν, asta ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - pane said:

Μιας και η παραταση της προκήρυξης εδωσε χρονο και για περαιτερω ερωτησεις

αναφερεται απο το υπουργειο πως ατομα με ΦΕΚ δεν μπορουν να δηλωσουν  σε αλλη προκηρυξη καθως  θεωρειται οτι κατεχουν θεση στο ΕΣΥ, η οποια αρχεται απο την ημερομηνια που βγηκε  το ΦΕΚ τους.

 

Και στο βαθος η διετια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

ΑΠΟ  clairvoyant

<<όχι ότι με ενδιαφέρει δηλ.

 

αλήθεια;δηλ υπάρχει συσχέτιση ταυτοτήτων με διορισμούς από ΦΕΚ;υπάρχει κάποιος που έκανε τέτοια δουλειά;χαρά στο κουράγιο του(παρεπιπτόντως αφού το έχει όλο το λεκανοπέδιο θα μπορούσα να το έχω κι εγώ;

για όλη αυτή την ασάφεια δεν θα απαντήσουν τα συμβούλια-ούτε ο υπουργός που θα αναπέμψει τις κρίσεις ακολούθως-

την τελική κουβέντα θα την έχουν μάλλον τα δικαστήρια(όταν πλέον διοριστεί κάποιος)-νομίζω δηλαδή>>

 



 

 

Τροποποιήθηκε από asta na pane
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υπαρχουν καποια λαθη  στη συχετιση 
οπως οτι  στ ΦΕΚ 72  Γ εχει 1 ορθοπαιδικο αντι για 1 αναισθησιολογο.

Αλλά αυτο που ανεφεραν και τα μελη του φορουμ σχετικα με το pdf,υπαρχει κινητοποιηση περι ενστασεων.

πιστευα οτι ειχες δηλώσει και εσυ clairvoyant, οποτε ναι δεν σ αφορα. Ισως αφορα βεβαια τους συναδελφους που ειστε μαζι αν οι ιδιοι ως τεπατζηδες δηλωσαν και στην προκήρυξη του 2020.

θεωρω οτι τα συμβουλια κρισης πρεπει να αποφασισουν 
για το αν θα δεχτουν ή οχι ατομα με ημερομηνια ΦΕΚ , πριν την εναρξη της φετινης προκήρυξης. 

Αυτο με τα δικαστήρια που λες, αν γινει τοτε θα εχει ευθυνη και το συμβουλιο κρισης που τους μοριοδότησε, δεδομενου οτι το υπουργειο εστω προφορικά αναφερει πως δεν δικαιουνται να δηλωσουν.
 

Τροποποιήθηκε από asta na pane
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχει συζητηθει παλι για τις δυο πλευρες.

Για τους μεν υπαρχουν οι Μπρουνοι

Για τους δε αυτοι που δεν ειχαν δικαιωμα να δηλωσουν, αλλα δηλωσαν.
(ναι λεγεται για ενστασεις, αν και τωρα με τον αριθμο πρωτοκόλλου και οχι με τον αριθμο ταυτοτητας, δεν μπορει να καταλαβει κανεις κατι,
παρα μονο οπως είπες αν διοριστει για δευτερη  φορα τεπατζης με ΦΕΚ (απο αυτα τα 148 ατομα)  σε αλλη θεση.

Τροποποιήθηκε από asta na pane
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το μεταφερω εδω,την απαντηση σου, ως πιο σχετικοτερο σημειο.

απο clairvoyant

<<  δεν ξέρω ποιοι είναι οι ευνόητοι λόγοι (!?) 😄 μάλλον ότι δεν έχω κάτι να κρύψω μιας ότι δεν έχω πάρει μέρος στην προκήρυξη του φεβρουαρίου δεδομένου ότι θα διοριζόμουν στο ΤΕΠ.

πάντως αν και η προσπάθεια είναι αξιόλογη σ'αυτο το pdf περίμενα αντιστοιχίες με διορισμένους από ΦΕΚ,κι αυτό γιατί ήδη υπάρχουν διαρροές και θα ήθελα να ήξερα αν πρέπει να περιμένουμε άλλους στο ΤΕΠ.>>

Με το ευνόητους λόγους ηθελα να πω,πως δεν θα εφτανε στα χερια ενος τεπατζη αυτο το pdf, καθως ο σκοπός της προωθησης -στο λεκανοπέδιο-οπως αναφερθηκε ειναι οι πιθανες ενστασεις.

σαφως και οσον αφορα εσενα προσωπικα, αφου δεν μετειχες στην προκήρυξη δεν θα υπαρξει θεμα ενστασης (ακυρωση αιτησης.δικαστηρια κλτ).
Σε καποιους συναδελφους σου ομως τεπατζηδες που δηλωσαν,ειτε απο το ιδιο νοσοκομειο που εισαι και εσυ
ειτε  απο διαφορετικό θεωρω οτι θα γινουν ενστασεις.

Τροποποιήθηκε από asta na pane
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εννοειται οτι η συζητηση περι ενστασεων  γινεται για τα  ατομα με ΦΕΚ εως και τις 7 Φεβρουαριου 2020 (καθως  θεωρειται οτι κατεχουν θεση στο ΕΣΥ, η οποια αρχεται απο την ημερομηνια που βγηκε  το ΦΕΚ τους)

και οχι για αυτους  των οποιων  τα  φεκ τους για τα τεπ, βγηκαν  μετα τις 15 μαρτιου, μετα  απο τη ληξη της προκήρυξης του 2020.

 

clairvoyant σαφως και δεν υπαρχει  συσχετιση ονοματος με αριθμο ταυτοτητας (ΑΔΤ),καθως αυτο θα ειχε ως προυποθεση να δει καποιος φακελλους.

Φαινονται μονο οι ΑΔΤ και τα ονοματα των επιτυχοντων τεπατζηδων  ειναι εντος των ΦΕΚ που παρατίθενται στο pdf.

αναζητηση ΦΕΚ

http://www.et.gr/idocs-nph/search/fekForm.html#results



υγ: το ειχα ξαναγραψει <<ο θανατος σου η ζωη μου>>

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πηρα θεση ΤΕΠ αλλα ΔΕΝ δηλωσα στην προκηρυξη Φλεβαρη

1) Διαφωνω με την αναρτηση του αρχειου στο φορουμ. Μεταξυ σας μπορειτε να το ανταλλασσετε ελευθερα. Εχω ηδη κανει report.

2) Το οτι το Υπουργειο θεωρει οτι προσληφθηκα απο την ημερομηνια του ΦΕΚ , θα ηθελα να το χρησιμοποιησω οπου με βολευει και υπερ μου. Για μισθους, χρονοεπιδομα, ποτε κλεινω 2ετια που μπορω να παραιτηθω χωρις κυρωσεις κτλ

3)To συμβουλιο "αρκειται" συνηθως στην υπευθυνη δηλωση του υποψηφιου οτι "δεν κατεχει θεση στο ΕΣΥ". Δεν κανει διασταυρωσεις με τα ΦΕΚ που εχουν βγει τα προηγουμενα χρονια. Αντιστοιχο συμβαινει και στις λιστες επικουρικων. Οι ΥΠΕ αρκουνται στην δηλωση "οτι δεν κατεχω θεση στο δημοσιο" και δεν τσεκαρουν αν εισαι αγροτικος, ιατρος σε ΤΟΜΥ κτλ. Για αυτο υπαρχουν οι ενστασεις απο τους εχοντες εννομο συμφερον.

4) Ακομα και αν υπαρξει επισημη κατευθυνση απο το Υπουργειο (λογω των διαστασεων που φαινεται να παιρνει το θεμα), ΚΑΙ παλι τελικα στα δικαστηρια θα καταληξει η υποθεση. Δηλαδη και να ακυρωθουν καποιοι υποψηφιοι τωρα, μπορουν να κανουν ενσταση στα δικαστηρια οτι κακως ακυρωθηκαν.

 

Υ.Γ. Πριν αρχισετε να καρφωνετε , να ξερετε οτι το αρχειο εχει και λαθη. Προχειρα (στην ειδικοτητα μου διοριστηκαμε ελαχιστοι, οποτε γνωριζομαστε) βλεπω ΑΔΤ ιατρου που παραιτηθηκε το καλοκαιρι (δεν βγηκε ΦΕΚ τελικα), οποτε ειχε καθε δικαιωμα να δηλωσει το Φλεβαρη.

 

Τροποποιήθηκε από iceman
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

20 λεπτά πριν, iceman said:

Υ.Γ. Πριν αρχισετε να καρφωνετε , να ξερετε οτι το αρχειο εχει και λαθη. Προχειρα (στην ειδικοτητα μου διοριστηκαμε ελαχιστοι, οποτε γνωριζομαστε) βλεπω ΑΔΤ ιατρου που παραιτηθηκε το καλοκαιρι (δεν βγηκε ΦΕΚ τελικα), οποτε ειχε καθε δικαιωμα να δηλωσει το Φλεβαρη.

 

σαφως και δεν υπαρχει αντιστοιχια καθως οι ΑΔΤ ειναι 175 και τα ατομα με φεκ ειναι 148.
η διαφορα των 27 ατομων ειναι στα ατομα που παραιτηθηκαν πριν βγει το ΦΕΚ τους.

Μετα την αναπομπη του οκτωβριου 2019 δεν εγινε ποτε νεα λιστα με  ΑΔΤ των ατομων που παρεμειναν και που θα αντιστοιχουσαν στα 148.

 και μιλησα και εγω και για λαθη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1 ώρα πριν, iceman said:

2) Το οτι το Υπουργειο θεωρει οτι προσληφθηκα απο την ημερομηνια του ΦΕΚ , θα ηθελα να το χρησιμοποιησηω οπου με βολευει και υπερ μου. Για μισθους, χρονοεπιδομα, ποτε κλεινω 2ετια που μποερι να παραιτηθω χωρις κυρωσεις κτλ

δεν θα διαφωνησω.


 

 

1 ώρα πριν, iceman said:

2)To συμβουλιο "αρκειται" συνηθως στην υπευθυνη δηλωση του υποψηφιου οτι "δεν κατεχει θεση στο ΕΣΥ". Δεν κανει διασταυρωσεις με τα ΦΕΚ που εχουν βγει τα προηγουμενα χρονια. Αντιστοιχο συμβαινει και στις λιστες επικουρικων. Οι ΥΠΕ αρκουνται στην δηλωση "οτι δεν κατεχω θεση στο δημοσιο" και δεν τσεκαρουν αν εισαι αγροτικος, ιατρος σε ΤΟΜΥ κτλ. Για αυτο υπαρχουν οι ενστασεις απο τους εχοντες εννομο συμφερον

Προσωπικη μου γνωμη ειναι πως θα επρεπε να  υπαρχει διασταυρωση,αλλα οκ ισως αργοτερα γινεται και αυτο.
Ακομα και στους επικουρικους ομως ατομα που δεν πρεπει να δηλωνουν ,
καταθετουν δηλωση
παιρνουν επικουρικο και
δεν γινονται παντα ενστασεις για αυτους που κακως πηραν επικουρικο (και αυτο ειναι πραγματικοτητα).





 

1 ώρα πριν, iceman said:

3) Ακομα και αν υπαρξει επισημη κατευθυνση απο το Υπουργειο (λογω των διαστασεων που φαινεται να παιρνει το θεμα), ΚΑΙ παλι τελικα στα δικαστηρια θα καταληξει η υποθεση. Δηλαδη και να ακυρωθουν καποιοι υποψηφιοι τωρα, μπορουν να κανουν ενσταση στα δικαστηρια οτι κακως ακυρωθηκαν.

θεωρω οτι θα πρεπει να υπαρξει υπευθυνη κατευθυνση απο το υπουργειο , αλλιως ειτε η μια πλευρα θα θεωρει οτι αδικειται είτε η αλλη.
ειναι αναγκαια να υπαρξει μια κατευθυνση (εγγραφως) ωστε να ισχυει το ιδιο για ολους.

εσυ δεν εκανες ας πουμε αιτηση και θα περιμενεις λεμε δυο χρονια για να κανεις , ο αλλος ομως εκανε τωρα.
(ως παραδειγμα  το αναφερω σε περιπτωση που σωνει και ντε, ηθελες να κανεις αιτηση για αλλο ποστο).
Και αυτο ειναι αδικο για σενα που δεν κανεις αν θεωρεις οπως ο clairvoyant (οτι δεν δικαιουται/ή ειναι ασαφες), ενω αλλοι τεπατζηδες εκαναν
(δεν αναφερομαι στους λογους που καποιος θα κανει αιτηση ή οχι, απλα θελω να πω οτι μια κοινη γραμμη, δεν θα αφηνε περιθωρια αδικιας μεταξυ συνυποψηφιων)
 

Τροποποιήθηκε από asta na pane
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

άποψή μου (και όχι μόνο) είναι οτι ημερομηνία πρόσληψης πρέπει να θεωρείται η ημερομηνία παραλαβής του διορισμού μέσω ΕΛΤΑ

6 λεπτά πριν, asta ## no greeklish please&#33; ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - pane said:

θεωρω οτι θα πρεπει να υπαρξει υπευθυνη κατευθυνση απο το υπουργειο , αλλιως ειτε η μια πλευρα θα θεωρει οτι αδικειται είτε η αλλη.
 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

16 λεπτά πριν, το έλυτρο said:

άποψή μου (και όχι μόνο) είναι οτι ημερομηνία πρόσληψης πρέπει να θεωρείται η ημερομηνία παραλαβής του διορισμού μέσω ΕΛΤΑ

 

δεν θελω να ερθω σε αντιλογια και διαπληκτισμους εδω μεσα στο φορουμ, ουτε ομως και εξω απο αυτο.

Απο προχθες που εγινε η αναρτηση των αποτελεσματων στην 1η υπε, πυροδοτηθηκε εκ νεου το θεμα για το αν μπορουν καποιοι ή οχι.

εσυ λες οτι πρεπει να θεωρειται ως προσληψη  η ημερομηνια παραλαβης απο ΕΛΤΑ , αλλος ομως θεωρει την ημερα που παει για διορισμο στο νοσοκομείο 
και παει λεγοντας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

5 λεπτά πριν, asta ## no greeklish please&#33; ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - pane said:


εσυ λες οτι πρεπει να θεωρειται ως προσληψη  η ημερομηνια παραλαβης απο ΕΛΤΑ , αλλος ομως θεωρει την ημερα που παει για διορισμο στο νοσοκομείο 
και παει λεγοντας.

απο την ημέρα που παραλαμβάνεις τη συστημένη ειδοποίηση απο τα ΕΛΤΑ, μπορείς να παρουσιαστείς στο Νοσοκομείο. Η διορία να παρουσιαστείς εντος ολίγων ημερών προβλέπεται απο την ίδια την ειδοποίηση του διορισμού.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ξερεις τι πιστευω? οπως και να γινουν τα πραγματα καποια απο τις δυο πλευρες θα νοιωσει αδικημενη.

τα ιδια που σου γραφω, τα ιδια λεμε και εκτος ιντερνετ στα νοσοκομεια οπου δουλευουμε.

Θεση για το τι ειναι σωστο και τι οχι, πρεπει να παρουν πολυ πιο ανωτεροι απο μενα και απο σενα. 
Σε αυτο το συμπερασμα κατεληξα, ακομα και αν τυχαινει να το εχω συζητησει μαζι σου και απο κοντα, προ μηνος και προχθες (που λεει  ο λογος).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

15 ώρες πριν, το έλυτρο said:

άποψή μου (και όχι μόνο) είναι οτι ημερομηνία πρόσληψης πρέπει να θεωρείται η ημερομηνία παραλαβής του διορισμού μέσω ΕΛΤΑ

 

1.μπαχαλο. Εχω ακουσει τα παντα και για μενα ισχυει το

14 ώρες πριν, asta ## no greeklish please&#33; ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - pane said:

αν τυχαινει να το εχω συζητησει μαζι σου και απο κοντα, προ μηνος και προχθες (που λεει  ο λογος)


ωστοσο αν θεωρηθει ορθο αυτο του ελυτρου  περι του ποιος δικαιουται ή οχι, θα πρεπει μετα τις γιορτες να  δω πως μπορω να αποσυρω την αιτηση.Αλλοι υποστηριζουν βεβαια οτι ακομα και αν παραλαβει καποιος το διορισμο απο το ΕΛΤΑ, μπορει να δηλωσει εως και μια πριν παει στο νοσοκομειο.

 

2.βλεποντας τη διαδικασια και το 2018 και συγκρινοντας την με του 2020, εστω σε αυτο το αρχικο αυτοματοποιημενο σταδιο παρατηρω , οτι το ρομποτ που εβγαλε τον αυτοματοποιημενο πινακα εχει δωσει χαλαρα αρκετα 500 στην προυηπηρεσια ( πατωντας ctl + f και εν συνεχεια αναζητηση 500 στο συγκεντρωτικο πινακα) που δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν ή αν ειναι καποιο λαθος.

υπαρχουν αριθμοι πρωτοκολλου που εχουν και 300 στο επιστημονικο, που και αυτο μου φαινεται καπως κουλο.

Επι συριζα που  χωρουσαν παραπανω απο ενα μεταπτυχιακο, που πριμοδοτούνταν και το δευτερο ονομα κτλ αυτοι θα ειχαν σαν να λεμε επιστημονικο 600-800 μορια.

και σε αυτον τον πινακα τον αρχικο, δεν υπαρχουν καν  οι αναγωγες του 2018.

γενικα υπαρχει τελειως διαφορετικος τροπος. Δεν ξερω αν ετσι καποιοι ευνοουνται  και αν αλλοι αδικουνται.

ειναι λιγο πιο μπαχαλο.


3. Με το ολο σκηνικο ,
που εχει παρει διαστασεις και σιγουρα θα γινουν κρουσεις-ερωτησεις στις επιτροπες και απο τις δυο πλευρες για το αν θα πρεπει να μοριοδοτηθουν ή  οχι οι τεπατηδες
(οσοι τελικα δηλωσαν, μεταξυ αλλων που  λενε πως θα  αποσυρουν  αιτησεις   ή δεν θα  πανε απλα σε συνεντευξη και κοπουν απο μονοι τους)

δινεται πατημα επι ΣΥΡΙΖΑ και των εκπροσωπων του να ζητησουν με τη σειρα τους αναπομπη των κρισεων (φορτωνοντας στην κυβερνηση δευτερο ατοπημα  μετα απο  τα καποια κουλα  που εγιναν με τις κρισεις των διοικητων)

4. θα εχουμε εκ νεου λαμογια? Τελικα λαμογια ηταν οι του 2018 ? λαμογια θα ειναι και οι του 2020, ολοι ανεξαιρετως?

 
 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πραγματικα ημουν αναμεσα 

On 6/3/2020 at 1:00 ΠΜ, allios said:

Και στο βαθος η διετια

συμφωνα με οτι εγραψε και ο clairvoyant : <<δεν έχω πάρει μέρος στην προκήρυξη του φεβρουαρίου δεδομένου ότι θα διοριζόμουν στο ΤΕΠ.>>
(αυτες οι αναπομπες!-κατι πρεπει να γινει οταν θελεις να δανειστεις απο αλλο νημα)

και στο να δηλωσω οπως εκαναν αλλοι τεπατζηδες.

εν μέρει συμφωνω με τον "αστα να πανε" , οι επιτροπες να παρουν θεση κοβωντας  ή οχι ατομα, ωστε να μην υπαρξουν μετα δικαστικα τερτιπια απο θιγομενους κτλ.

Τροποποιήθηκε από allios
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1 ώρα πριν, allios said:

3. Με το ολο σκηνικο ,που εχει παρει διαστασεις και σιγουρα θα γινουν κρουσεις-ερωτησεις στις επιτροπες και απο τις δυο πλευρες για το αν θα πρεπει να μοριοδοτηθουν ή  οχι οι τεπατηδες
(οσοι τελικα δηλωσαν, μεταξυ αλλων που  λενε πως θα  αποσυρουν  αιτησεις   ή δεν θα  πανε απλα σε συνεντευξη και κοπουν απο μονοι τους)

δινεται πατημα επι ΣΥΡΙΖΑ και των εκπροσωπων του να ζητησουν με τη σειρα τους αναπομπη των κρισεων (φορτωνοντας στην κυβερνηση δευτερο ατοπημα  μετα απο  τα καποια κουλα  που εγιναν με τις κρισεις των διοικητων)

4. θα εχουμε εκ νεου λαμογια? Τελικα λαμογια ηταν οι του 2018 ? λαμογια θα ειναι και οι του 2020, ολοι ανεξαιρετως?

 
 

αν θυμάμαι καλά το νομοσχέδιο για τις προσλήψεις ιατρών με δικαίωμα αναπομπής απο το Υπουργείο υπερψηφίστηκε πρόσφατα με ευρεία πλειοψηφία...

Είναι λογικό η όποια κυβέρνηση να προαναγγέλλει προσλήψεις και να χρησιμοποιεί κάθε τρόπο για να τις καθυστερεί στη συνέχεια.

Ο προυπολογισμός των προσλήψεων εντάσσεται σε μια οικονομική χρονιά (π.χ. 2018) και οι πληρωμές των επιτυχόντων ξεκινάνε μετά απο 2 χρόνια (2020).

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ενα θα πω αυτη η επιτροπη θα δεινοπαθησει.

με τα τεπ ειχε τυχει να περασω απο τη Μακεδονων και ναι ηταν συναδελφοι που εθεταν ερωτηματα  περι μοριοδοτησεις κλπ, χωρις να υπαρχει προηγουμενη εμπειρια των γραμματεων του συμβουλιου κλπ.

πιστευω και οι τεπατζηδες αλλα και οι μη θα  περασουν να ρωτησουν για το τι ισχυει και θα αρχισουν οι του συμβουλιου να ψαχνονται.

το αλλο που εχω  να πω, ειναι πως συμφωνω με τον αλλιο.
η νεου τυπου μοριοδοτηση δεν με εμπνεει και δεν ξερω τι περιθωρια αφηνει στο να αδικηθουν ατομα.

σιγουρα ενας ξερος αριθμος πρωτοκολλου, χωρις να ξερεις που αντιστοιχει, δεν ξερεις αν η μοριοδοτηση ειναι σωστη ή εσφαλμενη.
ναι και εγω ειδα τα 500αρια στην προυπηρεσια και απόρησα.
στην αναζητηση ειδα και καποιους που ειχαν 500-300-200 και δεν εχουμε μπει καν σε φαση αναγωγων για να γινεται κατι τετοιο.

αυτοι που δεν εχουν δει προηγουμενες μοριοδοτησεις απο το 2018 και επειτα σιγουρα δεν μπορουν να συγκρινουν και να κρινουν το τι εγραψε ο αλλιος.

(ειμαι οριακα και εγω για το τι ισχυει τελικα και τι οχι, για το αν αποσυρω μονος μου την αιτηση  κτλ
 και σαφως εχω το pdf,
Να πω πως  ετυχα και σε συζητησεις απο ηπιες μεχρι εντονες μεταξυ των δυο πλευρων  περί δυνατοτητας δηλωσης στη νεα προκήρυξη ).

Δεν διαφωνω οτι ξυπναει μνημες περι λαμογιων και οι δακτυλοδεικτουμενοι συριζαιοι τεπατζηδες. Σιγουρα οι τεπατζηδες οι οποιοι δηλωσαν και σε αυτη την προκήρυξη θα χαρακτριστουν απο συριζαιικα λαμογια , πλεον μπλε λαμογια.

Προφανως και ο ιδιος δεν εχω διαθεση να ερθω σε αντιπαραθεσεις εντος φορουμ, ουτε και με τον αστα να πανε.Εξαλλου αν το πουμε εδω το φορουμ ως καποιο μικροκοσμο, απλως ο αστα να πανε, εφερε και στο φορουμ το τι λεγεται εξω υποστηριζοντας τη θεση των ΜΗ τεπατζηδων.

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

5 hours ago, oust said:



ναι και εγω ειδα τα 500αρια στην προυπηρεσια και απόρησα.
στην αναζητηση ειδα και καποιους που ειχαν 500-300-200 και δεν εχουμε μπει καν σε φαση αναγωγων για να γινεται κατι τετοιο.

 

Δεν υπαρχει πλεον αναγωγη στην μοριοδοτηση των τυπικων προσοντων.

Και βαλανε μεγιστο αριθμο μοριων στην προυπηρεσια 500 μορια (δηλαδη αν εχεις 600 παλι 500 θα παρεις, χωρις να αλλαξουν τα μορια των υπολοιπων) και 300 στο επιστημονικο εργο. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόλις τώρα, iceman said:

 

Δεν υπαρχει πλεον αναγωγη στην μοριοδοτηση των τυπικων προσοντων.

Και βαλανε μεγιστο αριθμο μοριων στην προυπηρεσια 500 μορια (δηλαδη αν εχεις 600 παλι 500 θα παρεις, χωρις να αλλαξουν τα μορια των υπολοιπων) και 300 στο επιστημονικο εργο. 

θα το κοιταξω και εγω παλι στα νεα κριτηρια, αλλα δεν το ειχα καταλαβει ετσι.

μπορεις να κανεις παραθεση το σημειο που του λεει?

παντως θεωρω οτι κακως δεν γινονται αναγωγες πλεον. Και οτι δεν γινεται ισχυει μονο για τον αυτοματοποιημενο πινακα, ενω εν συνεχεια  για την πρωτη πενταδα για μια θεση (ας πουμε) θα γινεται? η θα κρατηθει παλι απλα το μεγιστο 500 και ας εχεις 600.

η πραξη θα δειξει για ολους τους επομενους και τις επομενες προκηρυξεις αν ειναι καλύτερο ετσι. 
στο συστημα του 2018  και 2019 θεωρω γενικα οτι η αναγωγή ηταν πιο δικαια ως διαδικασία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3 λεπτά πριν, iceman said:

 

Δεν υπαρχει πλεον αναγωγη στην μοριοδοτηση των τυπικων προσοντων.

Και βαλανε μεγιστο αριθμο μοριων στην προυπηρεσια 500 μορια (δηλαδη αν εχεις 600 παλι 500 θα παρεις, χωρις να αλλαξουν τα μορια των υπολοιπων) και 300 στο επιστημονικο εργο. 

μολις το ειδα.

<<Η βαθμολόγηση για κάθε κριτήριο γίνεται με βάση τους συντελεστές που αναφέρουν οι πίνακες 1 έως και 6 του παραρτήματος και χωρίς συγκριτική αξιολόγηση μεταξύ των υποψηφίων. >>

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόλις τώρα, oust said:

η πραξη θα δειξει για ολους τους επομενους και τις επομενες προκηρυξεις αν ειναι καλύτερο ετσι. 
στο συστημα του 2018  και 2019 θεωρω γενικα οτι η αναγωγή ηταν πιο δικαια ως διαδικασία.

πραγματικα αν ειναι να ισχυσει για ολους και για ολες τις περιπτωσεις,τοτε ισως και να το παρω πισω το κατα ποσο αδικο ειναι.θα δειξει.

παντως πραγματικα ειδα συναδελφους (που αν δεν προκειται για λαθος) εχουν ταβανιασει 500-300-200 (μα ποιοι ειναι αυτοι? οι 60 χρονοι διευθυντες του ΕΣΥ? εβαλαν και αυτοι για θεση επιμελητων Β? μου φαινεται ειδα τετοιες μοριοδοτησεις για θεσεις επιμελητων (και γενικα στην προκ των 940 θεσεων δεν θυμαμαι πολλες διευθυντικες θεσεις-θα πρεπει και αυτο να το δω).

υγ: ελπίζω το ρομποτ να μην εκανε λαθη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

11 λεπτά πριν, oust said:

πραγματικα αν ειναι να ισχυσει για ολους και για ολες τις περιπτωσεις,τοτε ισως και να το παρω πισω το κατα ποσο αδικο ειναι.θα δειξει.

παντως πραγματικα ειδα συναδελφους (που αν δεν προκειται για λαθος) εχουν ταβανιασει 500-300-200 (μα ποιοι ειναι αυτοι? οι 60 χρονοι διευθυντες του ΕΣΥ? εβαλαν και αυτοι για θεση επιμελητων Β? μου φαινεται ειδα τετοιες μοριοδοτησεις για θεσεις επιμελητων (και γενικα στην προκ των 940 θεσεων δεν θυμαμαι πολλες διευθυντικες θεσεις-θα πρεπει και αυτο να το δω).

υγ: ελπίζω το ρομποτ να μην εκανε λαθη.

βάζεις για βού με προσόντα Διευθυντή, κερδίζεις την θέση και την επομένη το  γραφείο προσωπικού σου αναγνωρίζει την προυπηρεσία.

Γιαυτό οι τεπατζήδες την πάτησαν και πρέπει να πάρουν ειδίκευση στην επειγοντολογία πρώτα για να προαχθούν σε α

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.