Jump to content

Ιατρός στο Τμήμα Επειγοντων Περιστατικών


change profile

Recommended Posts

Παντως η επισημη απαντηση απο την υπαλληλο στον 2ο οροφο του υπουργειου την Παρασκευη ηταν οτι εχουν εντολη να τρεξουν τα ΤΕΠ..μαλιστα χαρακτηριστικα μου ανεφερε οτι σε περιπτωση μη αναπομπης σε 2 μηνες θα ειμαστε στις θεσεις μας και σε περιπτωση αναπομπης σε 3 μηνες..1 μηνας διαφορα..βεβαια δεν θα τους κοστισει κατι σε 3 μηνες να πουν οτι υπαρχει καθυστερηση..αλλωστε αυτο το ζουμε απο την πρωτη μερα αυτης της προκήρυξης..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

55 λεπτά πριν, dr306 said:

μαλιστα χαρακτηριστικα μου ανεφερε οτι σε περιπτωση μη αναπομπης σε 2 μηνες θα ειμαστε στις θεσεις μας και σε περιπτωση αναπομπης σε 3 μηνες..1 μηνας διαφορα..

αυτο που σου  ειπε αφηνει ανοιχτο το ενδεχομενο καποιοι να ακυρωθουν (δεν ξερω αν θα ειναι  μονο οι κραυγαλέες  περιπτωσεις ή και οι  εκτός πενταδας οπως αναφερθηκε)

η αναπομπη αν αποφασισουν να την κανουν, θα την κανουν για να κοψουν καποιους και να βαλουν αλλους.

Να γινει αναπομπη για να καταληξουμε στους ιδιους επιτυχοντες  θα ειναι σαν να  εχουν υποτιμησει την οποια νοημοσυνη μας εχει μεινει, απο αυτη που καθημερινα μας καινε.

 

Ας θεσω και εγω παλι τη διαπιστωση  του ALLIOS  πως

κανεις δεν ξερει ακομα να πει αν θα γινει αναπομπη με τις οποιες ακόλουθες  αλλαγες ή οχι.

 

αναπομπη or not αναπομπή?

 

 

Τροποποιήθηκε από oust
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτη την εβδομαδα βγηκαν τα ΦΕΚ διορισμου για διευθυντες ΤΕΠ σε καποια νοσοκομεια της 6ης ΥΠΕ.

απο οτι ξερω η 6η ΥΠΕ περα απο τους διευθυντες, δεν εχει βγαλει ακομα τελικα αποτελεσματα για επιμελητες Α κ Β για τα ΤΕΠ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

8 ώρες πριν, dr306 said:

Παντως η επισημη απαντηση απο την υπαλληλο στον 2ο οροφο του υπουργειου την Παρασκευη ηταν οτι εχουν εντολη να τρεξουν τα ΤΕΠ..μαλιστα χαρακτηριστικα μου ανεφερε οτι σε περιπτωση μη αναπομπης σε 2 μηνες θα ειμαστε στις θεσεις μας και σε περιπτωση αναπομπης σε 3 μηνες..1 μηνας διαφορα..βεβαια δεν θα τους κοστισει κατι σε 3 μηνες να πουν οτι υπαρχει καθυστερηση..αλλωστε αυτο το ζουμε απο την πρωτη μερα αυτης της προκήρυξης..

Απο οτι καταλαβαινω dr306 ...ουτε και αυτοι ειναι σιγουροι αν θα κανουν αναπομπη ή όχι. (δεν ανακαλυψα την Αμερικη)

αλλα εαν δεν ειναι επι τουτου αντιπερισπασμος, δεν προβαινεις σε  δηλωσεις του στυλ ανακαλυψα παρανομιες και τα σχετικα (1)....και δεν αφήνεις μετεωρα τα πραγματα τι θα κανεις στην τελική.

Αν θεωρεις οτι ειναι παρανομίες αν τελικα τις αποδεκτεις εισαι συνενοχος. Οφείλεις να κανεις τις διαγραφες αυτων που υποτίθεται δεχτηκαν τη θεση.

Αν υποτιθεται οτι εκανες λαθος και  δεν ειναι παρανομίες, τοτε θα φανεί οτι προτρεχει η γλωσσα σου και δεν σκεφτεσαι πριν μιλησεις και ολα τα σχετικα (2).

 

 Εχω να πω επίσης ότι μεσα στους παρανομους ιατρούς τον 10ο 11ο 12ο κτλ που αποδεκτηκε μια θεση, δεν ειναι μονο Συριζαιοι λαμογια κτλ.

Ειναι και πολλοι νεοδημοκρατες δεκατοι ενδεκατοι  ολοι εχουμε παραδειγματα κτλ.Αυτους δεν θα θελει να τους ξεβολεψει και ειναι αυτος ο λογος που περαν οτι θελει και καλά να διορισει τα δικα του λαμογια πετωντας τους  λαμογιοσυριζαιους  εξω, υπαρχει ο κινδυνος να πεταξει και τους αρχικους επιυχοντες νεοδημοκρατες.

 

ολοι ειμαστε συναδελφοι, δεν το παω ποιος ειναι λαμογιο και ποιος οχι, και δεν θα το κρινω εγω.Απλά λεω τις εκδοχες.

 

Το τελικο συμπερασμα μου ειναι η αναπομπη ή οχι, εξαρταται απο το ποσο % επιτυχοντες νεοδημοκρατες  θα απωλεσουν τη θεση τους και ποσοι % νεοδημοκρατες θα μπορουν να ανακαλεσουν την αρχικη απορριπτικη απόφαση τους και να τη δεχτουν.

 

Η ολη φαση με το θα κανω αναπομπη ή όχι θυμιζει 

τη γυναικα που λεει στη σχεση της...ελα καλέ μη θυμωνεις, δεν σ απατησα μιση πiπ@ του πηρα.

και αφηνω στη φαντασία σας και το  αντιστοιχο   που θα πει ο αντρας που κερατωνει στη σχεση του. (για να μη φανω οτι και η απατη που ειναι και αυτη στη ζωη, την κανει το ενα απο τα δυο φυλα.)

 

δεν ξερω αν θα ειναι η βδομαδα που ερχεται καθοριστικη, ξερω μονο πως οσα και να γραφουμε ο βασιλης θα παιξει μπαλιτσα.

 

ο βασιλης θα κανει αναπομπη και θα πεταξει επιτύχοντες απο τη λιστα.

ή 

ο βασιλης θα τα αποδεχτει ολα και τερμα η φασαρια.

 

παντως πολλες θεσεις που εμειναν κενες και στην 1η υπε και βασικα αλλου,

απο τη στιγμη που  να το πω  " ετσι " ειναι εγκεκριμενες απο το λογιστήριο και απο τους εξω, αθροιζοντας και τις  οσες ακομα προκυψουν απο μια ενδεχομενη αναπομπη (που θα ειναι αρκετες),θα μπορει να τις ξαναβαλει στη νεα προκήρυξη περί μεθ και τεπ μιας και διατυμπανιζει οτι ειναι προτεραιοτητα αυτα τα δυο ποστα.

 

Αν τις ξαναβαλει  εντος προκηρυξης , θα εχει να λεει  οτι εγω  στελεχωσα μεθ στην περιοδο που ημουν υπουργος καθως και   επανδρωσα πληρως τα κενα ΤΕΠ του Συριζα (γιατι αν παμε σε προσλήψεις 1:1 κτλ...θα τρεξουν πολυ περισσότεροι να καταδεχτουν να γινουν τεπατζήδες σε νεα προκήρυξη που ειτε την τρεξει το ΚΕΕΛΠΝΟ ειτε τα συμβουλια κρισης.

 

Βασικα πιστευω οι επιτυχοντες ευχομαστε να μην κανει αναπομπη και ανακατωμα των θεσεων

και οσοι μαλλον αρνήθηκαν τα τεπ του συριζα, ευχονται ο Βασίλης να τους ξαναρωτησει ειτε αμεσα με συνεντευξη ..ειτε εμμεσα με νεα προκηρυξη πολλων κενων-  λογω μιας αναπομπης-τεποθεσεων.

 

δεν ρωτω για φεκ πλεον, ετσι για αλλαγη.

Ρωτω και εγω την κυρια στο δευτερο οροφο του υπουργειου θα την κανει  ο Βασίλης την αναπομπη ή οχι.Μας  εχει γονιμοποιησει επιτελους.

 

Τροποποιήθηκε από allios
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οποτε περιμενουμε ολοι

την αναπομπη ή

την ανατροπη  της λεγομενης αναπομπης...για να ξαναπιασουμε και παλι ποτε θα βγει το φεκ? οεο?..


ησυχία μια φορα δεν θα βρουμε...

με κατι θα μας κανουν να  ασχολουμαστε... δεν μπορει...

 

Allios μαλλον εκανες τη συνοψη του πσκ...

Τροποποιήθηκε από why
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βεβαια η ευθυνη πεφτει πρωτιστως στην επιτροπη κρισεων εαν οντως υπηρχαν παρατυπιες..επιπλεον νομιζω οτι οι θεσεις οι οποιες μενουν κενες δεν προκηρύσσονται αλλα τις καταλαμβανουν υποψηφιοι που πηραν συνεντευξη εστω και απο αλλη υπε..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

16 λεπτά πριν, dr306 said:

Βεβαια η ευθυνη πεφτει πρωτιστως στην επιτροπη κρισεων εαν οντως υπηρχαν παρατυπιες..επιπλεον νομιζω οτι οι θεσεις οι οποιες μενουν κενες δεν προκηρύσσονται αλλα τις καταλαμβανουν υποψηφιοι που πηραν συνεντευξη εστω και απο αλλη υπε..

δε θυμαμαι ...αν ειχε καταργηθει και αυτο....με καποια διαταξη που βγηκε αργοτερα...

αλλα επισης και στις αλλες υπε...εμειναν αρκετα κενα...
καθως δεν εκδηλωσαν ενδιαφερον...για τα τεπ...
...

και δεν ειναι και τοσοι οι υποψηφιοι,οσοι στην Αττικη

 

Να ρωτησω κατι τα συμβουλια κρισης που διορισε ο Συριζα, θα αλλαξουν μελη..οπως αλλαζουν και οι διοικησεις των νοσοκομειων?δεν εχω ακουσει κατι τετοιο για τα συμβουλια της 1ης και 2ης ΥΠΕ.

Τροποποιήθηκε από why
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1 ώρα πριν, allios said:

επίσης ότι μεσα στους παρανομους ιατρούς τον 10ο 11ο 12ο κτλ που αποδεκτηκε μια θεση, δεν ειναι μονο Συριζαιοι λαμογια κτλ.

Θέλω απλώς να σημειώσω ότι οι συνάδελφοι που κατατάχθηκαν τελικά κάτω από την 5η θέση για κάποια θέση είναι καθόλα νόμιμοι και καλώς επιλέχτηκαν για την συγκεκριμένη θέση σύμφωνα με τον νόμο. Και εν πασει περίπτωση δεν θα σηκώσουν τις αμαρτίες του κρατους. Επιλεχθηκαν, αποδέχτηκαν την θέση καλή την πίστη και περιμένουν το φεκ όπως καθοριζεται από τον νόμο. Κάθε άλλη συμπεριφορά υποκρύπτει ανηθικότητα της πολιτείας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

45 λεπτά πριν, why said:

δε θυμαμαι ...αν ειχε καταργηθει και αυτο....με καποια διαταξη που βγηκε αργοτερα...

ΝΟΜΟΣ 4600/2019

NOMOΣ ΥΠ’ ΑΡΙΘΜ. 4600/αρθρο 163/παρ.4:

«3. Θέσεις για τις οποίες δεν έχει υποβληθεί υποψηφιότητα ή οι επιλεγέντες έχουν αποποιηθεί τον διορισμό και δεν ακολουθούν άλλοι/άλλες στη σειρά κατάταξης, πληρούνται με νέα προκήρυξη, μετά από αίτημα της οικείας Δ.Υ.ΠΕ., στην ίδια ή άλλη ειδικότητα και στον ίδιο ή άλλον φορέα αρμοδιότητάς της.».

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω ότι ακόμα και από το απόσπασμα καθίσταται σαφές ότι η θέση πληρώνεται από τον πρώτο διαθέσιμο υποψήφιο οποία και εαν είναι η σειρά του. Επαναπροκυρησσεται μόνον αν δεν υπάρχει κανείς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4 λεπτά πριν, sotikaka said:

Νομίζω ότι ακόμα και από το απόσπασμα καθίσταται σαφές ότι η θέση πληρώνεται από τον πρώτο διαθέσιμο υποψήφιο οποία και εαν είναι η σειρά του. Επαναπροκυρησσεται μόνον αν δεν υπάρχει κανείς

για αυτό το έκανα bold.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 ώρες πριν, dr306 said:

Βεβαια η ευθυνη πεφτει πρωτιστως στην επιτροπη κρισεων εαν οντως υπηρχαν παρατυπιες..επιπλεον νομιζω οτι οι θεσεις οι οποιες μενουν κενες δεν προκηρύσσονται αλλα τις καταλαμβανουν υποψηφιοι που πηραν συνεντευξη εστω και απο αλλη υπε..

Οπως  εγραψε ο clair..

Το αλλης υπε δεν ισχυει πια...

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

27 λεπτά πριν, sotikaka said:

Merci. Αναρωτιέμαι όλα αυτά δεν μπορεί κάποιος να μην τα γνωρίζει στο υπουργείο ώστε να μην εκτίθενται

Η ειναι σκοπιμο ολο αυτο...

Ή απλα γελοιοι..

...

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πεταξε μια κουβεντα ο βασιλης

κρατησε οσο πεταει η πετρα πανω απο τη θαλασσα

  που εκσφενδονίζεται απο τα χερια ενος μικρού παιδιου

και  αργοχανεται  στο βυθο της.

 

περιμενουμε την επομενη μου φαινεται,

που θα ξαναπιασει το θεμα

οποτε και αν ειναι αυτο

και εχοντας ηδη κανει τον προλογο του.

 

τα γραψαμε ολα το σκ

και δεν εχουμε τωρα τι να πουμε.

 

σιγη

σαν την ηρεμια πριν την καταιγίδα

σαν κατι να  θελει να μας διδαξει 

την τεχνη της υπομονης 

οσο πιο στωικα γινεται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι να πούμε, νομικά είμαστε σωστοί. Αυτο βέβαια είναι ωφέλιμο κυρίως για την ψυχική ισορροπία μας. Γιατί στο ελληνικό κρατίδιο μετράει μόνο τι θα πει ο πασάς. Είναι σαν ένα τεύχος του Αστερίξ στην Κορσική όπου οι κορσικανοι στις εκλογές τους ψηφίζουν και μετά πετούν τις κάλπες στη θάλασσα. Δημοκρατία, ένας άνδρας μια ψήφος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

10 λεπτά πριν, sotikaka said:

Τι να πούμε, νομικά είμαστε σωστοί. Αυτο βέβαια είναι ωφέλιμο κυρίως για την ψυχική ισορροπία μας. Γιατί στο ελληνικό κρατίδιο μετράει μόνο τι θα πει ο πασάς. Είναι σαν ένα τεύχος του Αστερίξ στην Κορσική όπου οι κορσικανοι στις εκλογές τους ψηφίζουν και μετά πετούν τις κάλπες στη θάλασσα. Δημοκρατία, ένας άνδρας μια ψήφος

εννοεις

βασιλιξ

και 

πιο πανω 

κουλιξ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εννοώ προκήρυξη 3/2018, νέος νόμος λαβυρινθος, πλατφόρμα, χαρτιά επί χαρτιών, άκυρες αιτήσεις, προσωρινά αποτελέσματα, ενστάσεις επί ενστάσεων, τελικα αποτελέσματα νο 1, συνεντεύξεις, τελικά αποτελέσματα νο 2 και κατάταξη το 5/2019, δηλώσεις αποδοχής, 2 μηνακια τα αποτελέσματα στο μουσκιο στο υπουργειο, εκλογες, αλλά 2 μηνακια τα αποτελέσματα στο μουσκιο στο ίδιο υπουργείο με τους ίδιους υπαλλήλους, τους ίδιους νόμους στην ίδια χώρα και ξαφνικά:

"Σόρρυ παιδιά ανακαλύψαμε παρατυπία"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 ώρες πριν, sotikaka said:

Δημοκρατία, ένας άνδρας μια ψήφος

ναι...

και ενας ανδρας μια ψηφος...

που ακουει στο ονομα βασιλιξ...

 

μπορει να κανει τελικα και αυτος,οτι θελει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

22 ώρες πριν, sotikaka said:

 

Εννοώ προκήρυξη 3/2018, νέος νόμος λαβυρινθος, πλατφόρμα, χαρτιά επί χαρτιών, άκυρες αιτήσεις, προσωρινά αποτελέσματα, ενστάσεις επί ενστάσεων, τελικα αποτελέσματα νο 1, συνεντεύξεις, τελικά αποτελέσματα νο 2 και κατάταξη το 5/2019, δηλώσεις αποδοχής, 2 μηνακια τα αποτελέσματα στο μουσκιο στο υπουργειο, εκλογες, αλλά 2 μηνακια τα αποτελέσματα στο μουσκιο στο ίδιο υπουργείο με τους ίδιους υπαλλήλους, τους ίδιους νόμους στην ίδια χώρα και ξαφνικά:

"Σόρρυ παιδιά ανακαλύψαμε παρατυπία"

 

Αρνηση

θυμος

διαπραγματευση

Καταθλιψη

Αποδοχη

 

Εγω ειμαι στο 4 προς 5

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.