Jump to content

Λιστα αναμονης ...


petant

Recommended Posts

Ειμαι 5ος σε μια λιστα αναμονης για ειδικοτητα... Οι 3 που ναι απο πανω μου εχουν δηλωσει τα ετη 04',05' κ 06' (προφανως δε θα ρθουν ποτε) κ ο 4ος στο εξωτερικο δεν ενδιαφερεται να γυρισει (επικοινωνησα μαζι του)... Η λιστα παντα προχωραει απ τον 5ο κ μετα κ οι 4 πρωτοι ειναι σα να μην υπαρχουν. Ανοιγει η επομενη θεση τον ιουνιο, αλλα οταν πηρα να ρωτησω στο γραφ.ποσωπικου μου παν οτι εμενα θα με καλεσουν με βαση την θεση που μαι τωρα, τον γεναρη του 20'... Δεν ειχαν την διαθεση να μου πουν περισσοτερα, μονο το οτι θα στελνουν στον 1ο, στον 2ο κτλ μεχρι καποιος να δεχτει... Με δεδομενο οτι δε θα ρθει κανεις, ποσο γρηγορα εκτιματε οτι θα προχωρησει η διαδικασια ωστε να ρθει το χαρτι σε μενα? Ισως να χει τυχει κ σε αλλους, γι αυτο ρωταω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητε, δεν ειδοποιει το νοσοκομειο τον επομενο στη λιστα διορισμου αλλα η νομαρχια το υπουργειο, κι απο εκει το νοσοκομειο. Μιλα με τη νομαρχια που εχει την πραγματικη λιστα. Ειδικα αν βλεπεις στις θέσεις 1-4 στο σημειο "Ετοιμος" να ΜΗΝ γραφει "Ναι". Επισης, να πεις σε αυτό που ειναι εξωτερικο να απορριψει τη θεση οταν του ερθει ο διορισμος (ανακληση? Διαγραφη?) γιατι η διαδικασια να αντιληφθει το συστημα μονο του οτι κάποιος ΔΕΝ αποδεχεται τη θεση επειδη δε θελει ναρθει, μπορει να παρεις εως και 8 μηνες!! 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 ώρες πριν, petant said:

Ανοιγει η επομενη θεση τον ιουνιο, αλλα οταν πηρα να ρωτησω στο γραφ.ποσωπικου μου παν οτι εμενα θα με καλεσουν με βαση την θεση που μαι τωρα, τον γεναρη του 20'... Δεν ειχαν την διαθεση να μου πουν περισσοτερα, μονο το οτι θα στελνουν στον 1ο, στον 2ο κτλ μεχρι καποιος να δεχτει... Με δεδομενο οτι δε θα ρθει κανεις, ποσο γρηγορα εκτιματε οτι θα προχωρησει η διαδικασια ωστε να ρθει το χαρτι σε μενα? 

Με δεδομενα αυτα που ειπες, 2.5 με 3 μηνες θα παρει η διαδικασια να ειδοποιηθει αυτος που ειναι εξωτερικο, 1 μηνα ωσπου να δηλωσει αυτος οτι δεν θαρθει. Μετα θα θα παρει και 2,5 μηνες να φτασει σε σενα ο διορισμος. Ιουνιος +2,5+1+2,5, χμμμ Ιανουαριος 2020..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

8 hours ago, kerbit_88 said:

Αγαπητε, δεν ειδοποιει το νοσοκομειο τον επομενο στη λιστα διορισμου αλλα η νομαρχια το υπουργειο, κι απο εκει το νοσοκομειο. Μιλα με τη νομαρχια που εχει την πραγματικη λιστα. Ειδικα αν βλεπεις στις θέσεις 1-4 στο σημειο "Ετοιμος" να ΜΗΝ γραφει "Ναι". Επισης, να πεις σε αυτό που ειναι εξωτερικο να απορριψει τη θεση οταν του ερθει ο διορισμος (ανακληση? Διαγραφη?) γιατι η διαδικασια να αντιληφθει το συστημα μονο του οτι κάποιος ΔΕΝ αποδεχεται τη θεση επειδη δε θελει ναρθει, μπορει να παρεις εως και 8 μηνες!! 

 

Συμφωνω 100% με αυτο το ποστ του kerbit 

1)Το γραφειο προσωπικου δεν εχει καμια δουλεια στο σε ποιον θα σταλει διορισμος.

2) Σιγουρα αναφερεσαι σε ειδικο κομματι ειδικοτητας (πχ Ενδοκρινολογια)και οι 3 πρωτοι δεν εχουν προσκομισει το πισοποιητικο οτι εχουν τελειωσει το γενικο μερος (και ουτε προκειται μαλλον) οποτε ο διορισμος θα σταλει πρωτα στον 4ο που ειναι στο εξωτερικο και αφου αρνηθει (ή κανει ανακληση) μετα σε σενα 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Λοιπον αλλαζει το ερωτημα... Κανεις απ οσους ειναι πανω απο μενα δεν εχει καταθεσει πιστοποιητικο παθολογιας. Οποτε προηγουμαι! Πειτε μ λιγο την διαδικασια απ τη στιγμη που κενωθει η θεση κ τις διαρκειες που απαιτουνται για να ξεκινησω επιτελους κ γω! Ευχαριστω! 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.