Jump to content

Αλλαγή ειδικότητας


Konkal

Recommended Posts

Συνάδελφοι,

ξεκινησα την νέα μου ειδικότητα και έχω εργαστεί σε αυτή για περίπου μισό χρόνο τώρα, αλλά θέλω να αλλάξω σε μι άλλη.

η ερώτηση μου είναι για το αν θα πληρώνομαι από την αρχή στη νέα ειδικότητα ή αν δεν θα πληρώνομαι στην αρχή επειδή έχω δουλέψει μερικούς μήνες στην προηγούμενη 

ευχαριστω 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

6 ώρες πριν, Konkal said:

Συνάδελφοι,

ξεκινησα την νέα μου ειδικότητα και έχω εργαστεί σε αυτή για περίπου μισό χρόνο τώρα, αλλά θέλω να αλλάξω σε μι άλλη.

η ερώτηση μου είναι για το αν θα πληρώνομαι από την αρχή στη νέα ειδικότητα ή αν δεν θα πληρώνομαι στην αρχή επειδή έχω δουλέψει μερικούς μήνες στην προηγούμενη 

ευχαριστω

Πες μας τις δύο ειδικότητες να σου πούμε.

Εάν υπάρχει 6 μήνες επικάλυψη μεταξύ των δύο ειδικοτήτων σε κάποιο γενικό - ειδικό μέρος ή rotation, τωρινό ή μελλοντικό, μάλλον την γλύτωσες και πληρωθείς κανονικά.

Εάν η αλλαγή όμως αφορά εντελώς διαφορετικές ειδικότητες χωρίς καμία επικάλυψη, τότε θα πληρωθείς 6 μήνες λιγότερο. Όσα χρόνια διαφορά και εάν έχουν οι δύο ειδικότητες μεταξύ τους, εσύ πάντα θα πληρώνεσαι μείον 6 μήνες από το συνολικό χρόνο που σου απομένει για να ολοκληρώσεις την δεύτερη (νέα) ειδικότητα που διάλεξες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχουν καποιο κομματι που επικαλυπτεται αυτες οι δυο ειδικοτητες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 29/1/2019 at 11:40 ΠΜ, ξενος said:

εχουν καποιο κομματι που επικαλυπτεται αυτες οι δυο ειδικοτητες?

Απ' ότι βλέπω κανένα:

http://www.isth.gr/?page=2618

και

https://www.esos.gr/sites/default/files/articles-legacy/iatroi.pdf

On 28/1/2019 at 9:26 ΜΜ, Konkal said:

Κάνω παθολογία και θέλω να το αλλάξω σε αναισθησιολογια 

Επομένως εάν κάνεις αυτήν την αλλαγή, θα πληρωθείς συνολικά περίπου 6 μήνες (όσο έκανες παθολογία δηλαδή) λιγότερο από τον συνολικό χρόνο άσκησης που προβλέπεται για την ειδικότητα της αναισθησιολογίας.

Τώρα το εάν οι μήνες όπου θα είσαι απλήρωτος/η ξεκινάνε με το που θα αρχίσεις τη νέα ειδικότητα, ή θα είναι μέσα στην ειδικότητα, ή προς στο τέλος της ειδικότητας, αυτό θα στο πει το γραφείο μισθοδοσίας (ή προσωπικού) του νοσοκομείου όπου θα πας να ξεκινήσεις την αναισθησιολογία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.