Jump to content

Διαδικασία και τρόπος προκήρυξης θέσεων γιατρών ΕΣΥ


ξενος

Recommended Posts

On 8/27/2018 at 5:41 PM, allios said:

Η 6η υπε..

Δεν εκανε αναγωγη στα 500 -300-200..

Οπως παραπανω που εγραψα στην 7η υπε.

 

Παρα ελαβε ως ανωτερο οριο..

 

 

Αν δεν υπαρχει η αρχη της αναλογικοτητας... τι να πω..

 

Καθε υπε τα δικα της...

Καλημερα. Ψαχνω να βρω  σε ποια εγκυκλιο υπαρχει η αρχη της αναλογικοτητας. Εχετε λινκ;

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόλις τώρα, ανναπλα said:

Καλημερα. Ψαχνω να βρω  σε ποια εγκυκλιο υπαρχει η αρχη της αναλογικοτητας. Εχετε λινκ;

 

Μόλις τώρα, ανναπλα said:

 

στα κριτήρια του διορισμού του Ιανοαρίου φαίνεται στην αρχή του καθε πινακα για το επιστημονικό/εκπαιδευτικό  εργο  ότι η βαθμολογία αναγεται στα 300 και 200 μορια αντιστοιχα.

η 7η υπε το εχει κανει ετσι όπως ειδες 14 ιουλιου (iceman)

Αντιστοιχα αναλογικα εχει και την προυπηρεσία

πχ ο α με 250 μόρια και ο  β  με 100 μορια εαν δεν γίνει αναλογικά στα 500 θα εχουν διαφορα 150 μόρια.

εαν όμως παει αναλογικά ο α θα εχει 500 και ο β 200 με επομενο να προκυπτει διαφορά 300 μόρια στη βαθμολογία.

 

ουτε ειναι σωστό καποιος  με 600 μόρια και αλλος με 499 μορια να καταληγουν με το κουλό της ανωτερης βαθμολογιας στα 500 να εχουν 1μοριο διαφορας.(500 και 499  αλλος).

μονο στο εκπαιδευτικό εργο φαινεται ότι πανω 300 cme  όλοι θα εχουν 200 μορια.

 

στην προυηρεσία πουθενα δεν γραφεται ότι υπάρχει μεγιστο όριο, αλλα αναγουν τα μορια κτλ ...μονο η 6η  υπε  το μετεφρασε ετσι.(μενει να δουμε πως θα το μεταφρασυν και οι αλλες

Τροποποιήθηκε από allios
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτο ακριβως. Δεν ειναι υποχρεωτικο ; Οι βαθμολογητες προφανως παιρνουν κοινες οδηγιες. Αρα, αν δεν εφαρμοστει αναγωγη,στοιχειοθετειται δικαιωμα ενστασης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει στο εκπαιδευτικό έργο τη μετεκπαίδευση. Οποιαδήποτε; Μόνο αναγνωρισμένες; Αρκεί το χαρτι σου να λέει ότι μετεκπαιδευτηκες; Ποιος το κρίνει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χτες  πηρα τηλεφωνο την 1η ΥΠΕ. Την τεταρτη φορα, απαντησαν. Μου ειπατε να σας παρω μετα τις 10 του μηνα,της λεω ,για την προκηρυξη Μαρτιου. Παρτε ξανα τον Οκτωβριο,μου λεει. Αρχιζω να γκαζωνω και να της αναφερω προθεσμιες,υπουργεια,ο,τι μου ερχεται  στο μυαλο. Απευθυνεται στους αλλους του γραφειου. Να ελθει ενας απο σας,τους λεει,η κυρια ειναι εκνευρισμενη. Αφωνια. ΠΡΕΠΕΙ να ελθει καποιος απο σας ,επαναλαμβανει. Η κυρια λεει οτι θα παρει το Υπουργειο. Ερχεται στο τηλεφωνο ενας ανδρας,ευγενεστατος, ο πι αρ τους μαλλον. Σε οτι του λεω,απαντα το ιδιο. "εχετε δικιο ". Δεν εχει οριστει γραμματεας ,καταληγει. Και μαλλον μεσα στον Οκτωβριο θα εχετε νεα.

Καλα Χριστουγεννα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

8 hours ago, ανναπλα said:

Χτες  πηρα τηλεφωνο την 1η ΥΠΕ. Την τεταρτη φορα, απαντησαν. Μου ειπατε να σας παρω μετα τις 10 του μηνα,της λεω ,για την προκηρυξη Μαρτιου. Παρτε ξανα τον Οκτωβριο,μου λεει. Αρχιζω να γκαζωνω και να της αναφερω προθεσμιες,υπουργεια,ο,τι μου ερχεται  στο μυαλο. Απευθυνεται στους αλλους του γραφειου. Να ελθει ενας απο σας,τους λεει,η κυρια ειναι εκνευρισμενη. Αφωνια. ΠΡΕΠΕΙ να ελθει καποιος απο σας ,επαναλαμβανει. Η κυρια λεει οτι θα παρει το Υπουργειο. Ερχεται στο τηλεφωνο ενας ανδρας,ευγενεστατος, ο πι αρ τους μαλλον. Σε οτι του λεω,απαντα το ιδιο. "εχετε δικιο ". Δεν εχει οριστει γραμματεας ,καταληγει. Και μαλλον μεσα στον Οκτωβριο θα εχετε νεα.

Καλα Χριστουγεννα.

Εάν στο τέλος του λέγατε του κυρίου ότι ίσως θα πρέπει να  απευθυνθείτε στον εισαγγελέα για να επιληφθεί του θέματος και να βρείτε το δίκιο σας, αμέσως θα ορίσουν και γραμματέα  και συμβούλια κτλ ... κτλ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 9/14/2018 at 5:00 PM, dimkats said:

Εάν στο τέλος του λέγατε του κυρίου ότι ίσως θα πρέπει να  απευθυνθείτε στον εισαγγελέα για να επιληφθεί του θέματος και να βρείτε το δίκιο σας, αμέσως θα ορίσουν και γραμματέα  και συμβούλια κτλ ... κτλ

 

ουτε ο εισαγγελεας υπαρχει περιπτωση να ασχοληθει με το αν εχει οριστει γραμματεας κτλ ουτε προφανως οι μονιμοι υπαλληλοι των ΥΠΕ θα τρομαζαν στο ακουσμα του.

οπως ξαναειπα περιμενω ακομα τις αρχικες εισηγησεις των κριτων απο προκηρυξη Σεπτεμβρη 2017 (ειναι με το παλιο συστημα). 

καντε υπομονη και φροντιστε στο ενδιαμεσο να εχετε μια δουλεια (επικουρικο, αγροτικος κτλ). 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

35 minutes ago, ανναπλα said:

Απορια : Γιατι κανουν προκηρυξεις αφου δεν γινονται προσληψεις;

 

γινονται τελικα οι προσληψεις αλλα υπαρχει μια χρονοκαθυστερηση 6-36 μηνων??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόλις τώρα, iceman said:

 

καντε υπομονη και φροντιστε στο ενδιαμεσο να εχετε μια δουλεια (επικουρικο, αγροτικος κτλ). 

να ρωτησω κατι σε αυτό?

δεν τοδιασταυρωσα αλλα ακουσα πως δεν εχουμε δικαίωμα για δηλωση για επικουρικό μετα την παροδο 10ετών από  την ημερομηνία κτήσης του τίτλου ειδικότητας. Αλλη μεταφραση ότι μεχρι δεκα επικουρικά μπορεί να κανει καποιος και από εκει καΙ περα δεν μπορεί να ξαναδηλώσει.

δηλαδη ενας στα 35 με τιτλο κτησης ειδικότητα αν δεν διοριστει μονιμος εως  στα 45 του,δεν θα μπορεί να ξαναδηλωσει για επικουρικο και απλα θα πρεπει να περιμενει καποια προκηρυξη  εφοσον  θελει να είναι στο ΕΣΥ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μαλιστα .. Κι αυτη η λιστα τι ειναι ; Καταρτιστηκε τον Απριλιο κι εχει διετη διαρκεια ..

συμβουλια κρισης 1 2.pdf

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 ώρες πριν, ξενος said:

θέλω να ρωτησω πως όσοι δλδ δεν εχουν καταθέσει καποιο χαρτί θα τους δοθεί η δυνατότητα με την ενσταση να το καταθεσουν?

νομιζα ότι η ενσταση ειναι ότι δεν συμφωνω με τη σειρά τελικης καταταξής μου και το δηλωνω και τα σχετκά.

 

υγ:το ίδιο ισχύει και για το αγροτικό για τις μη παραδεκτες αιτήσεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χωρίς φυσικά να είμαι ο υπεύθυνος να σου απαντήσω,θεωρώ πως ναι,η ένσταση είναι μονάχα για τα μόρια και την σειρά καταταξης,δεν είναι για την εκπροθεσμη κατάθεση εγγράφων

Τροποποιήθηκε από ξενος
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κι ομως.Σου δινουν το δικαιωμα να κανεις ενσταση αν εισαι απορριπτεος : "Οι υποψήφιοι μπορούν να υποβάλλουν έγγραφες ενστάσεις κατά των παρακάτω πινάκων στη γραμματεία του συμβουλίου κρίσης και επιλογής μέσα σε προθεσμία μιας εβδομάδας από 19/09/2018 (επόμενη μέρα από την ανάρτηση των πινάκων). "Υποθετω,οχι για να τους προσκομισεις δικαιολογητικα που ελειπαν εξ αρχης,αλλα για να αντιδρασεις αν υποπτευεσαι δολο.

Αν δηλαδη εισαι σιγουρος οτι εχεις υποβαλλει πληρη φακελλο και ξαφνικα σου πουν  οτι λειπει το πιστοποιητικο γεννησεως ,τι κανεις ; Ασφαλιστικα μετρα μαλλον.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

28 λεπτά πριν, ανναπλα said:

κι ομως.Σου δινουν το δικαιωμα να κανεις ενσταση αν εισαι απορριπτεος : "Οι υποψήφιοι μπορούν να υποβάλλουν έγγραφες ενστάσεις κατά των παρακάτω πινάκων στη γραμματεία του συμβουλίου κρίσης και επιλογής μέσα σε προθεσμία μιας εβδομάδας από 19/09/2018 (επόμενη μέρα από την ανάρτηση των πινάκων). "Υποθετω,οχι για να τους προσκομισεις δικαιολογητικα που ελειπαν εξ αρχης,αλλα για να αντιδρασεις αν υποπτευεσαι δολο.

Αν δηλαδη εισαι σιγουρος οτι εχεις υποβαλλει πληρη φακελλο και ξαφνικα σου πουν  οτι λειπει το πιστοποιητικο γεννησεως ,τι κανεις ; Ασφαλιστικα μετρα μαλλον.

στην πραξη δεν   θα είναι το πιο απλό να καταθεσεις εμπρόθεσμα το πιστοποιητικό που λείπει?

 ειτε θεωρηθει ανθρωπινο λαθος από την πλευρα σου (οτι δεν εβαλες το ταδε πιστοποιητικό)

είτε δόλος από την πλευρα τριτων.

υγ: θελω να πιστευω ότι κατι τετοιο θα γινεται. Δεν βρισκω νόημα σε κατι αλλο.

δλδ τι? να πει καποιος όχι το πιστοποιητικό δε το ξεχασα,ήταν μέσα απλά εσυ υπάλληλε

το έχασες,

σου παραπεσε όταν ανοιξες τον φακελο  ή

στην τελική από δικο σου ανθρωπινο λάθος δεν τα κοιταξες λεπτομερως και  γραφεις "μη παραδεκτη" λείπει το τάδε?

όποιος απο την 6η δυπε μαθε κατι, ας μας το παραθεσει.

 

υγ:μου φαινεται μόνο στο αγροτικό υπαρχει ξεχασες  το ταδε χαρτι. τελος.ακυρωνεσαι.

και παλι οι αγροτικοιτου 2017 2018  αν μπορουν ας παραθεσουν τη γνωμη τους (περι αυτού του διαδικαστικου- στην παρουσα φαση γιατι σε σχεση με 10 χρονια πριν πολλα αλλαζουν)

Τροποποιήθηκε από allios
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 21/9/2018 at 12:10 ΜΜ, ξενος said:

 Την αναγωγη στα επιμερους 500-300-200..

Η 6η δυπε την εχει ξεχασει..

Εχω περιεργεια..πως θα θελει να κανει η 1η κ 2η υπε.

 

Κ αν στο τελος καποιες δυπε κανουν ετσι κ καποιες αλλες αλλιως.

 

Οτι να 'ναι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.