Jump to content

Αγροτικό και θητεία παράλληλα


evansaty

Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπέρα! Να σας ρωτήσω, τώρα που το αγροτικό μπορεί να γίνει μαζί με την θητεία, οι οπλίτες γιατροί σε ποια αγροτικά θα κάνουν την υπηρεσία υπαίθρου;;;; θα βγει και η πρόσκληση ενδιαφέροντος ( μαιος-ιουνιος 2016) και όσα μείνουν κένα αυτά θα στείλουν στο υπουργείο άμυνας ή θα θα βγάλουν λίστα πριν την πρόσκληση ενδιαφέροντος;;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά.Ηθελα να ρωτήσω κατι,Πηρα αγροτικό στην τελευταία προκύρηξη αλλα για δικούς μου λόγους θελω να αλλάξω και να προσπαθήσω στην επόμενη προκύρηξη.Ξερει καποιος αν μπορώ να το κάνω αυτό με το νεο νόμο ή αν παραιτηθώ απο την τωρινή μου θέση θα έχω συνέπειες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 years later...

Καλησπερα σε ολους.

Ο αδερφος μου αποφοιτησε πριν λιγους μηνες απο την Ιατρικη και τωρα ψαχνει τα επομενα βηματα του.

Γνωριζω οτι υπαρχει η θεωρητικη επιλογη του να κανεις μαζι αγροτικο και στρατο. Ξερει κανεις μηπως :

1) Αυτο πρεπει να το δηλωσεις πριν μπεις στο στρατο ή οταν μπαινεις σε ρωτανε/ζητας εσυ να εκπληρωσεις κατα τη διαρκεια της θητειας το αγροτικο; Αν δεν το ξερει απο πριν ισως να μην κοψει αναβολη και να ξεκινησει με απλο αγροτικο.

2) Απαιτειται παντα βυσμα ή υπαρχει περιπτωση να μπορεσεις να τα κανεις μαζι χωρις;

3) Αν εχει παει κανεις, μπορει να μας πει εμπειριες/εντυπωσεις;

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

34 λεπτά πριν, Giatressa said:

Καλησπερα σε ολους.

Ο αδερφος μου αποφοιτησε πριν λιγους μηνες απο την Ιατρικη και τωρα ψαχνει τα επομενα βηματα του.

Γνωριζω οτι υπαρχει η θεωρητικη επιλογη του να κανεις μαζι αγροτικο και στρατο. Ξερει κανεις μηπως :

1) Αυτο πρεπει να το δηλωσεις πριν μπεις στο στρατο ή οταν μπαινεις σε ρωτανε/ζητας εσυ να εκπληρωσεις κατα τη διαρκεια της θητειας το αγροτικο; Αν δεν το ξερει απο πριν ισως να μην κοψει αναβολη και να ξεκινησει με απλο αγροτικο.

2) Απαιτειται παντα βυσμα ή υπαρχει περιπτωση να μπορεσεις να τα κανεις μαζι χωρις;

3) Αν εχει παει κανεις, μπορει να μας πει εμπειριες/εντυπωσεις;

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!

Έχεις γράψει την ίδια ερώτηση 5 φορές σε διαφορετικά θέματα. Πραγματικά και να ήξερα την απάντηση δε θα την έδινα γιατί τη βρίσκω εντελώς εγωπαθή αυτή τη συμπεριφορά. Φαντάσου δηλαδή όλοι να σκεφτόντουσαν όπως εσύ και να έγραφαν 5 και 10 φορές την ίδια ερώτηση που έχουν. Δείχνει παντελή έλλειψη στοιχειωδών τρόπων και συμπεριφοράς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.