Jump to content

Μετεγγραφές - Αναγνώριση μαθημάτων - Εγγραφή άλλων κατηγοριών


Recommended Posts

Καλησπερα και συγχαρητηρια και απο εμενα.

Εφοσον εχεις περατωσει το ετος στο ΑΠΘ, το πιο πιθανο ειναι να σου το αναγνωρισουν ως ετος (αυτο ΔΕΝ σημαινει απαραιτητα οτι

αναγνωριζονται ολα τα μαθηματα, αφου τα 2 προγραμματα σπουδων μπορει να διαφερουν) και να σου δωσουν το δικαιωμα να

παρακολουθεις ως φοιτητρια του επομενου ετους.

Γνωριζω παιδιαπου το εχουν κανει στην Αθηνα απο αλλες Ιατρικες, απο Ιατρικη σε Οδοντιατρικη και τουμπαλιν, οποτε θεωρω οτι ειναι εφικτο.

Cheers!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Οι εισαγόμενοι – επιτυχόντες στην Ιατρική Σχολή του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, για το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016 των κατωτέρω κατηγοριών:

Α) Αλλοδαποί-Αλλογενείς (Απόφοιτοι Λυκείων εκτός Ε.Ε.) και

Β) Απόφοιτοι Λυκείων ή αντίστοιχων σχολείων Κρατών-Μελών της Ε.Ε. µη Ελληνικής Καταγωγής,

καλούνται να καταθέσουν, στη Γραμματεία της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών (Μικράς Ασίας 75, 115 27 Γουδή, Κτήριο 13, 1ος όροφος) τα δικαιολογητικά τους, κατά το χρονικό διάστημα από 23 έως 29 Σεπτεμβρίου 2015 (κατά τις ημέρες και ώρες υποδοχής κοινού Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή 11:00-14:00 καθώς και την
καταληκτική ημερομηνία Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2015
).

ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ - ΑΛΛΟΓΕΝΩΝ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η γραμματεια ανακοινωσε οτι ξεκινησε η διαδικασια αιτησεων για ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΘΕΣΗΣ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝΤΩΝ ΣΤΑ ΣΩΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΝΟΠΛΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ.

grammateia.med.uoa.gr/new/viewtopic.php?f=103&t=2616

Τροποποιήθηκε από Sunny
διόρθωση λινκ
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Οι υποψήφιοι που εισάγονται με την ειδική κατηγορία των Αλλοδαπών - Αλλογενών και των αποφοίτων Λυκείων ή αντίστοιχων σχολείων Κρατών-Μελών της Ε.Ε. μη ελληνικής καταγωγής, στην Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Αθηνών για το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017, καλούνται να προσέλθουν στη Γραμματεία της Ιατρικής (Μικράς Ασίας 75, Γουδή, Κτήριο 13, 1ος όροφος) το χρονικό διάστημα από 23 έως και 30 Σεπτεμβρίου 2016 (κατά τις ημέρες Δευτέρα - Τετάρτη και Παρασκευή 11:00 - 14:00).

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της Γραμματείας της Ιατρικής Σχολής Αθηνών εδώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Κατάθεση δικαιολογητικών επιτυχόντων ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις

Τροποποιήθηκε από Comfortably Numb
διόρθωση συνδέσμου
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Καλησπερα σας,ειμαι στην ιατρικη Κρητης και θα παω δευτερο ετος και εχασα περσυ την μεταγραφη για λιγο,ελπιζω πως θα την παρω φετος και εχω μια ερωτηση.Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει κανεισ που να μπηκε στην ιατρικη Αθηνας στο δευτερο ετος με μεταγραφη απο ιατρικη Κρητης και να μου πει πια μαθηματα αναγνωριζουν.Ευχαριστω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Είμαι πρωτοετής ιατρικής στο Αριστοτέλειο και σκέφτομαι του χρόνου να κάνω 10% για την σχολή των Αθηνών. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει σε περίπτωση που περάσω με επιτυχία κοινά μαθήματα, όπως Βιολογία, Φυσική κλπ, αυτά θα αναγνωριστούν; Θα συνεχίσω στο 2ο έτος ή θα πρέπει να επαναλάβω το 1ο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...

Θέλω να δώσω κατατακτήριες από οδοντιατρική -> ιατρική. Θεωρητικά περνάς στο 5ο  εξάμηνο αλλά επί  της ουσίας στο 6ο μέχρι να  ολοκληρωθεί η διαδικασία. Γνωρίζει κανείς πως ανσγνωρίζονται τα μαθήματα; Δηλαδή αναγνωρίζονται 5 εξάμηνα ή θα μου αναγνωρίσουν λίγα και θα ψάχνομαι να κλείσω τρύπες από μικρότερα έτης; Επίσης είναι εφικτό να δουλεύει κάποιος παράλληλα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.